dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 41
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 812
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    a co Wy na takie rozwiazanie problemu z za wysoką temperaturą, jak na stronie: http://www.ctmpolonia.pl/obsluga/ czy to działa w praktyce?
    Majka - ty chyba masz kominek z tej firmy?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Proszę, nie wierzcie w cuda Jak porządnie napalicie w kominku, nawet otwarcie otworu dymowego nie zmniejsza dużo ilości ciepła przekazywanego na płaszcz. Należy dobrać moc kominka do potrzeb domu i nastawić się, że w lecie się w nim nie pali. Jak ktoś potrzebuje kominek do sporadycznego palenia, a i z chęcią posiedzi przy nim w lecie - to taki kominek nie zda egzaminu.
    My mamy
    1. Duży dom /docelowo 400m2/ o kształcie litery C
    2. Oszczędzamy na gazie - czyli palimy w kominku non-stop, jak jesteśmy w domu
    3. w lecie i jak będzie ciepło, nie będziemy go używać. Wtedy grill, ognisko i inne przyjemności

    Kominek z płaszczem wodnym to zastępczy kocioł.

  3. #23

    Domyślnie

    Ależ bałaganicie,
    makroterm (www.makroterm.pl) o którym mowa wcześniej oferuje m.in. tzw. turbokominek z płaszczm wodnym - ma on regulowaną i stabilizowaną moc - do aktualnych potrzeb.

  4. #24

    Domyślnie

    Jest na to sposob, nie kupowac komnika, kazdy kominek z plaszczem wodnym lub ogrzewanie powietrzem, ma swoje wady i zalety, jeden takie, drugi takie. Bede mial jeszcze kociol olejowy i jezeli w jesienny wieczor kominek bedzie za mocno podgrzewal wode w zasobniku to nie bede go wogole rozpalal, zasobnik wlacze do pradu lub zrobi to ogrzewanie olejowe.
    W tej chwili jestem uzytkownikiem kominka z ogrzewany powietrzem i decyduje sie na plaszcz wodny z jego zaletami i wadami.

    Majka jest praktykiem, jakos sobie radzi i jest zadowolona.
    Kominki sa dla ludzi, ktorzy chca je miec i godza sie na niedogodnosci zwiazane eksploatacja, co nie znaczy, ze nie trzeba powiedziec o wadach, ale i o zaletach

  5. #25

    Domyślnie

    Nasz Anonim jest chyba trochę uprzedzony do kominków. Ogrzewawnie cieplej wody uzytkowej to jedno a rozprowadzenie cieplego powietrza to drugie. W przypadku planowanego przeze mnie rozwiazania obydwie drogi mozna wykorzystać jednocześnie, ponieważ akurat ten plaszcz wodny jest tak skonstruowany, że można również podlaczyc rozprowadzenie cieplego powietrza i wieksza czesc ciepla wykorzystac w tym celu. Mimo wszystko mam zamiar zaryzykowac. Dam wszystkim znac co z tego wyniklo.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    JerzyB, małe pytanie. Jak chcesz regulować moc kominka?
    Odcinając dopływ powietrza? To nie całkiem jest tak, nie da się tak sterować kominkiem jak kotłem. Działa tutaj wiele innych czynników, jak: wielkość i wilgotność polan, ilość przez ciebie wrzuconych, temp. do której chcesz podnieść ją w pomieszczeniach, ciąg itp.
    Nie da się ustawić mocy kominka - chcę dzisiaj 9 kw od 15 - 18 stej godziny, a później 12kw. Sorry

  7. #27

    Domyślnie

    Oto cytat o Turbokominku :
    (.....)
    Proces spalania, w Turbokominku jest nadzorowany przez centralkę wyposażoną w mikroprocesor, który steruje turbiną powietrza płynnie modulowaną w zakresie od 20% do 100% procesor wylicza, w jaki sposób ma pracować turbina z funkcji przyrostów temperatury i tak nią steruje, aby zapobiec przegrzewu systemu. Sterownik posiada system podtrzymywania palenia w chwili, kiedy została zrealizowana zadana temperatura oraz zapobiega tworzeniu się tlenków węgla w palenisku, posiada też niezależne sterowanie obiegiem, CO jak i CWU, możliwość odłączenia obiegu, CO w sezonie letnim. Wbudowany specjalny zawór w turbinie powietrza zahamowuje proces spalania w chwili, kiedy została zrealizowana zadana temperatura, a konstrukcja kominka umożliwia minimalny dopływ powietrza, aby nie tworzyły się w palenisku tlenki węgla. Komora spalania jest tak skonstruowana, aby proces spalania drewna był optymalny, turbina dostarcza powietrze pierwotne, które podtrzymuje nam proces spalania i umożliwia spalanie materiałów drewnopochodnych, o różnych parametrach oraz powietrze wtórne, które ma za zadanie dopalanie gazów podnosi sprawność urządzenia. (....) Palenie w Turbokominku jest bardzo proste kominek zawsze można załadować drewnem do pełna, i ustawić żądaną temperaturę, zamknąć drzwi kominka a sterownik tak zarządza procesem spalania, aby zadana temperatura była zawsze zrealizowana, nie wymaga specjalnego nadzoru, ˇproces spalania trwa od 2 do 10 godzin zależnie od zapotrzebowania na energię. (.....)

    P.S.
    Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał do mnie pretensji za ten cytat.


  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Pierwszy raz pisze na listę w muratorze.
    Z zaciekawieniem śledze informacje na temat wkładów kominkowych.
    Jestem na etapie rozpoczęcia adaptacji poddasza na cele mieszkalne w bloku wielorodzinnym z lat 60-tych. Na dole mamy mieszkanie o powieszchni ok. 50 m2, a powyżej poddasze o powieszchni podłogi ok. 80 m2. Mieszkanie na dole posiada instalacje c.o opartą o kocioł dwu-funkcyjny gazowy Beretta. Instalacja wykonana jest w miedzi a grzejniki to panele Purmo.

    Piszę ten list ponieważ zwróciłem uwagę na wkłady z płaszczem wodnym. Połączenie ogrzanej wody z pieca z instalacją c.o wydaje mi się najprostszym rozwiązaniem w moim przypadku. Na dole mam już inst. miedzianą i na pewno na poddaszu zainstaluje grzejniki Purmo. Zapomniałem podać, a wydaje mi się że jest to ważna informacja miejsce instalacji wkładu kominkowego to poddasze.
    Znalazłem w mojej opinii bardzo ciekawą propozycję polskiej firmy.
    http://www.merkury.win.pl/wkladyw.html
    Oprócz tego że wkłady są łudząco podobne do Hajduka lub Spar.... to posiadają pełne zabezpieczenia c.o, oraz już zainstalowany płaszcz wodny z wyprowadzeniami itp..... Myślę że jest to ciekawa alternatywa na grzanie wkładem tym bardziej że nie potrzebne są kanały powietrzne, kratki, zabudowa itp. Pomijamy fakt o którym się dowiedziałem od kolegi który ma ogrzewanie powietrzem, stałego wszech-obecnego kurzu i odbarwień ścian przy kanałach ciepłego powietrza.

    W moim przypaku jeszcze jeden plus ogrzewania wody - możliwość zainstalowania wkładu na górze ( poddasze ).

    Proszę o komentarz w tej sprawie.
    Nie jestem specjalistą w dziedzinie budownictwa, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości.

    Co na ten temat sądzicie ???

    Andrzej

  9. #29

    Domyślnie

    w "szukaj" wpisz: KOMINKI znajdziesz sporo informacji na temat kiminkow z plaszczem wodnym

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JW

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mam zamiar coś takiego zamontować u siebie w domu - mam dwóch producentów (namiar w internecie tylko na jednego) - http://www.makroterm.pl/
    Trochę droga sprawa ale podobno szybko się zwraca, oczywiście jeżeli chce się w domu palić w kominku - mam nadzieję, że nie będę tak leniwy a kominek jako "mebel".
    Jeszcze nie słyszałem negatywnych opinii.

  11. #31

    Domyślnie

    Wczoraj rozmawialem ze stolarzem, ogladajac moj dom rozmowa zeszla na kominki, okazalo sie, ze jest on posiadaczem kominka z plaszcze wodnym Makroterm. Jest bardzo z niego zadowolony, ale uzytkuje go dopiero od kilku miesiecy.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luk23

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wklady kominkowe z plaszczem wodnym-kto je robi,gdzie mozna je znalesc w internecie.

  13. #33

    Domyślnie

    wbij w "szukaj" slowo KOMINKI znajdziesz sporo informacji na ten temat

  14. #34

    Domyślnie

    poszukaj na stronie :http://www.ctmpolonia.pl/plhome.htm
    mój hydraulik właśnie tej firmy nam poleca, mam dom ok. 200m2, więc doradza wzięcie kominka 33 kw, cena wkładu z oprzyrządowaniem i jego robocizną ok. 10 tyś,( bez obudowy)
    lub strona http://www.makroterm.pl/
    pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Jest jeszcze: Merkury, Lechma, Verner, Arka- tak z krajowych.
    Po za tym: Godin, Fonte Flame, i inni.
    Ale najciekawiej wygląda Makroterm!!!.
    Marek.

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    hej mika30
    200 m2 i kominek 33 kW to jak rozpalisz będzie można przy -20 na zewnątrz otworzyć okna a i tak w środku bedzie 45 C.
    Ludziska opamiętajcie się z taką ilośćią ciepła trzeba coś przeciez zrobic.
    Kominek owszem ale BEZ PŁASZCZA WODNEGO !!!!

  17. #37

    Domyślnie

    kominek z plaszczem wodnym i juz, robie tak u siebie

  18. #38

    Domyślnie

    Do anonimowego, ten kominek będzie też grzał wodę , a mam 3 łazienki. Zresztą te 33kw wyliczył hydraulik, takiej mocy mam też piec olejowy.
    pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Hej Mika ,chyba przesadził "hydraulik".Uważaj żebyś się nie przegrzał.Daj te wyliczenia projektantom do weryfikacji.

  20. #40

    Domyślnie

    Ja mam dom 250m2 nieocieplony budowany w starej techonologii (lata 80) i założyłem makroterm 24kW i to w zupełności wystarcza do ogrzania tego domu i 200l cwu. Jak ktoś sie zastanawia nad kominkiem z płaszczem wodnym to naprawdę makroterm moge polecić.
    A patrzyłem przedewszystkim na bezpieczeństwo, w tym kominku mimo kilku prób nie udało mi sie zagotować wody, przy braku prądu ogień wygasa. Jest to jedyny kominek z modulowanym dopływem powietrza w zależności od temperatury w płaszczu.

Strona 2 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony