dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 41
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 812
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Jako kominkarz mogący wybierać w wielu modelach zdecydowałem się na instalowanie u klientów właśnie Makrotermu. Z powodów jakie wymienił sp9wus i kilku innych , októrych można rozmawiać ok. godzinki albo dłużej.

  2. #42

    Domyślnie

    Forest-Natura: Jak mozesz to wymień jeszcze kilka zalet. Chętnie umocnie się w decyzji, że warto

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Większość wkładów to "golce" do których trzeba dokupić i zamontować całą resztę (zawory, śrubunki, pompy, sterowniki, itp)
    Makroterm na wyposażeniu ma to wszystko + dmuchawę bezpośrednio do paleniska (możliwość podłączenia czerpni świeżego powietrza) i sterownik monitorujący cały czas pracę kominka jak w dobrej jakości kotle gazowym lub olejowym (rozpalanie, sterowanie temp. wody użytkowej i w obiegu grzewczym, kontrola przedmuchów, ustawianie temp. na konkretną godzinę, itp.) a to już wogóle extra klasa.
    Do tego ISO 9001, aprobatę techniczną IGFiG i OC na turbokominek (w razie jakiejkolwiek awarii wynikłej z przyczyny wyrobu)

  4. #44

    Domyślnie

    FOREST-NATURA
    Czy ten kominek jest żeliwny z płaszczem wodnym czy stalowy.
    Jezeli żeliwny to piszę się na takiego ,tylko podaj cenę .

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    przecież żeliwne są gorsze od stalowych! żeliwo może popękać i "strzela", a poza tym tak jak szybko się nagrzewa tak szybko stygnie

  6. #46

    Domyślnie

    Żeliwne sa ok., to "Mercedesy" wkładów wodnych!!!. Tak jak funkcjonalnie, tak i cenowo. Kiedy masz na najdroższy blaszany- blaszano szamotowy, to dołożysz trochę i kupisz najtańszy żeliwny!.
    sp9wus- może byś napisał więcej o tym "Makrotermie": jak jest podłączony do CO, jakie CO (otwarte- zamknięte), czy masz zawory termostatyczne, czy masz sterownik pokojowy, czy dokładasz na max. i reszta dzieje się automatycznie, jak często dokładasz- czy trzyma ogień powyżej 6h.
    Jak dla mnie trochę mało dają gwarancji.
    Marek.

  7. #47

    Domyślnie

    Marku jak dlugo drewno pali sie w kominku zalezy od wielu czynnikow, np: wilgotnosc materialu, znam 2 uzytkownikow kominka z makrotermu, miedzy innymi moj stolarz, jest bardzo zadowolony. U mnie bedzie kominek z plaszczem wodnym wlasnie z makrotermu, bralem pod uwage tez CTM, ten, ktory ma Majka, ale wygrywa makroterm dlatego, ze producent bedzie mi to montowal i jest na "miejscu".

  8. #48

    Domyślnie

    "Miejsca", to tylko pozazdrościć. A ja czekam na konkrety np:
    Temp. zewnętrzna- tak jak teraz (5 st.C); Myślę że potrzebuję ok 2-3kW/h do ogrzania. Makroterm 18kW, z czego płaszcz 12kW. Z danych producenta wynika; moc modulowana w granicach 20-100%, czyli 2.4-12kW (w płaszczu wodnym). Pakuję do kominka 30kg suchego (15-20%)drzewa. To jest ok 120kW. Przy poborze min.(2.4kW) 50h palenia.
    Czy się mylę???.(
    Marek.

  9. #49

    Domyślnie

    jaka jest orientacyjna cena tego wkładu ? ciągle nie wiem czy kominek ma być z płaszczem czy bez a to istotny argument w rozważaniach

  10. #50

    Domyślnie

    mam już cenę 5420,56PLN + VAT 7% dla 18kW, 6355,14PLN dla 24kW, 7099,35PLN dla 32kW, są to ceny katalogowe ale jest to jakiś punkt odniesienia.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    MarkuK - trochę przeholowałeś z tymi obliczeniami...pomyślałeś o energii jaką oddaje oprócz wkładu np. rura dymowa, sposób palenia i materiał jaki spalamy?
    A poza tym dleczego uważasz że wkłady żeliwne to "mercedesy"?
    Dla mnie dobrym wkładem jest...dobrze skonstruowany i wykonany wkład! Wkład z dobrej jakości stali jest (oczywiste) lepszy od wkładu z kiepskiego żeliwa (i vice versa). A czy ty odróżnisz jakość materiału bez wgłębiania się w typoszeregi i odmiany stali czy żeliwa? Czy raczej "zaufasz" producentowi?
    Sajmon - ceny już masz, a może mała promocja cenowa? (na priva)

  12. #52

    Domyślnie

    Forest Natura
    Czemu nie bardzo chętnie, a tak na marginesie ten wymiennik ciepła czy to jest wbudowane we wkład,a jeśli nie czy to jest duże?

  13. #53

    Domyślnie

    Marku K, jezeli juz byles na ich stronie www to sa tam nr telefonow, zadzwon, popros o wycene do konkretnego projektu domu, dostaniesz szczegolowa wycene ... tak zrobilem i teraz wiem na czym stoje, firma bierze odpowiedzialnosc za wszystkie kalkulacje i obliczenia ...

  14. #54

    Domyślnie

    Witam.
    Z tym porównaniem, to trochę niedokładnie i racja, coś w tym jest. Myślę że nie opłaca się zrobić wkładu z kiepskiego żeliwa. Ale na rynku są wkłady z kiepskiej stali- większość kóz z płaszczem wodnym (dostępna w hipermarketach), nie wytrzymuje jednego sezonu intensywnej eksploatacji!!!.
    Nie wiem z jakiego materiału "Makroterm" robi swoje wkłady, powiedzmy że mu zaufam!.
    Ale pytanie podtrzymuję (z poprawkami)
    Temp. zewnętrzna- tak jak teraz (5 st.C); Myślę że potrzebuję ok 2-3kW/h do ogrzania. Makroterm 18kW, z czego płaszcz 12kW. Z danych producenta wynika;
    moc modulowana w granicach 20-100% (może nie moc- tylko nawiew?),
    czyli 2.4-12kW (w płaszczu wodnym)-możliwe że=4-15kW (12kw to moc nominalna).
    Pakuję do kominka 30kg suchego (15-20%)drzewa. To jest ok 120kW- jednak 140kW, ale przy sprawności ok. 65% to90kW.
    Przy poborze min.(2.4kW) =4kW to 22h palenia.
    Chyba bardziej realne?.
    Czy się mylę???.(
    A może zastosować zbiornik buforowy?, 50-100l H2o/1kW. lecz to jest cena kominka*2.
    Może "Forest-Natura"!!! coś na to odpowie, jeżeli nie ma urzytkownika "sp9wus".
    Jeżeli można jeszcze, to dla czego nie można zrobić czegoś ładnego?, te żeliwo na froncie wkładu nie za bardzo się podoba!.
    Dużo ładniej wygląda "Merkury", ma za to inne wady!.


    Marek.
    Jeszcze- wykonanie, ten wkład który widziałem, był jakiś niedorobiony!!!


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Marek K dnia 2003-03-20 10:06 ]</font>

  15. #55

    Domyślnie

    Nie wiem czy ja mogę się wypowiadać odnośnie zużycia drewna przez makroterm, ponieważ nie użytkuję go jeszcze w sposób ciągły. Do tego domu wprowadzam się dopiero na jesieni. W tej chwili sytuacja wygląda tak że junkers eurostar utrzymuje temperaturę ok. 6 st a kiedy tam jadę to wtedy palę w makrotermie i jest to najbardziej nieekonomiczne grzanie ponieważ dom jest wyziębiony i kominek też. Kiedy zapakuję pierwszy raz drewna na full to wystarcza to na niecałe 3 godz palenia, następne zapakowanie to już 4 godz palenia. przy czym przy pierwszym zapakowaniu kominek ani razu nie przechodzi w nadzór. Podejrzewam że jeżeli dom będzie nagrzany to czas palenia odpowiednio się wydłuży. Palę drewnem bukowym dobrze wysuszonym. Takie najbardziej wiarygodne dane odnośnie spalania będę mógł podać dopiero w następnym sezonie grzewczym.

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    Przymierzam się do wkładu wodnego Merkury. O jakich wadach piszesz? Skąd o nich wiesz? Masz znajomych którzy mają taki wkład?

  17. #57

    Domyślnie

    Widziałem taki wkład, dotknąłem go, wsadziłem głowę do paleniska. Pomyślałem i mam trochę doświadczenia w ogrzewaniu kominkowym. Jak chcesz konkrety, to musisz się przedstawić!.
    Marek.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    taps

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    więc jak to z tym Merkury? jestem nowy i mało się znam

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    taps

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    więc jak to z tym Merkury? jestem nowy i mało się znam

  20. #60

    Domyślnie

    Podstawowe dwie wady, które według mnie go dyskwalifikują, to:
    1. brak jakiejkolwiek metody zmniejszenia zadymienia szyby,
    2. pobieranie powietrza, do spalania z pomieszczenia w którym jest zainstalowany,
    Lecz, jak pisałem- jest najładniejszy i płaszcz wodny osłonięty szamotem (też duża zaleta).
    I 3. brak dopalenia spalin (brak defrektora), co zostało poprawione w ostatniej wersji Makroterma!.
    Marek.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Marek K dnia 2003-03-21 12:10 ]</font>

Strona 3 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony