dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Czy ktoś mi może powiedzieć, czy zimny, nieocieplony taras żelbetonowy połączony ze stropem może powodować zawilgocenie pod posadzką w środku domu. W domu mam zrobioną posadzkę potrząc od dołu: strop, folia czarna budowlana, styropian, 5cm betonu. Wilgoć zbiera się między styropianem a folią w pomieszczeniu przy tarasie. W pomieszczeniu nie mającym styczności z tarasem ta wilgoć nie występuje. Proszę o pomoc, gdyż bez rozwiązania tego problemu nie mogę przystąpić do układania paneli drewnianych.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno powoduje. Ja mam też w pokoju na poddaszu podłogę, którą stanowi strop nad salonem i częsciowo zadaszonym tarasem. W części zewnętrznej (nad tarasem) od spodu jest ocieplenie z 10cm styropianu z osiatkowaniem. Ponadto normalnie w warstwach posadzkowych pokoju na poddaszu jest też 3 cm styropianu.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Czy ocieplenie tarasu wystarczy aby pozbyć się tej wilgoci ?
    Taras mam wiszący na całej długości domu (projekt Zuzanna z Archetony), więc w związku z tym kolejne pytanie: czy ocieplać go również z dołu czy tylko z góry wystarczy?

  4. #4

    Domyślnie

    Generalnie para wodna skrapla się łatwo w miejscach zimnych, więc ocieplenie powinno pomóc.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Jak masz płytę balkonową to trzeba ją ocieplać ze wszystkich stron góra dół prawo lewo i przód i to rubo np 10cm styropianu, bo to taki radiator wyciąga ciepło z domu i to w bardzo dużych ilościach.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam kawałek pokoju na poddaszu który znajduje się nad tarasem. Ocieplenie z zewnątrz 10cm styropianu. od środka w wylewce też 10 cm. Nie występuje żadne zawilgocenie. Robiłem pomiary temperatury przy posadzce i nie ma różnic na całej powierzchni pokoju. Czyli muszisz docieplić swój taras.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony