dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 68
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1355
  1. #1301

    Domyślnie

    Mi nie chodzi o cop tylko o koncepcję, dla mnie aby był tylko większy od kabli...

  2. #1302
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    A swoją drogą 350W możesz mi podesłać jakiegoś linka do tego urządzenia? To jest klima+pc powietrzna?
    W sklepie chłodzę i grzeję najmniejszą http://www.toshiba-aircon.jp/product..._daiseikai.pdf
    Pan nie rozumie nowych technologii. Zdaje się, że Pan nie wie dlaczego od kilku lat przestano używać stare mało efektywne pompy z gruntowym dolnym źródłem? W mieszkaniu ma tę samą tylko na kanałówkę przerobioną.
    W domu Kanałówkę Mitsuishi.

  3. #1303
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Mi nie chodzi o cop tylko o koncepcję, dla mnie aby był tylko większy od kabli...
    Dokładnie zuzycie spadło 4x zimą. Użytkuję sklep na Bartyckiej ogrzewany elektrycznie 24 lata, więc mogę porónać.

  4. #1304

    Domyślnie

    A więc zacznijmy od początku. Odkąd Prometeusz gwizdnął tym gościom z olimpu zapalniczkę, odtąd siedzimy sobie przy ognisku. Co to jest ognisko, rozpatrzmy je jako źródło promieniowania podczerwonego. W pomieszczeniu w którym jest 16st i mocne źródło promieniowania odczuwamy już komfort termiczny. W pomieszczeniu, gdzie takich źródeł nie ma dopiero przy ok 20st.

    Jeśli masz grzejnik to ogrzewasz cały budynek, ściany etc. grzejąc powietrzem nie nagrzejesz elementów budynku. Co więcej jak grzejesz jakimś elektrycznym czymś, gorące powietrze unosi się pod sam sufit i tam jest gorąco. Jak nadmuchujesz ciepłe powietrze to mieszasz. Maszynka którą zachwalasz działa na czynnik r410a a z tego się nie da tyle wyciągnąć przy ujemnych temperaturach. Sam producent podaje w ulotce że podane dane są dla 7 st. Prolem polega na tym, że bardzo zimne powietrze nie zawiera wody co niesie za sobą kiepściutkie ciepło właściwe, a to ciągnie za sobą konieczność przewalenia ogromnych ilości powietrze przez parownik, a samo przewalenie tego powietrza jest kosztowne. Fizyki nie oszukasz fajną ulotką.

    Uważam, że grzejesz swój sklepik może max. 800W przy mrozach -20. To że mielisz w nim powietrze powoduje, że owiewa twój termometr ciepłe powietrze, stąd twoje wnioski. A czy odczuwasz lepszy komfort termiczny, czy zapatrujesz się w termometr uspokajając się, że jest nie jest Ci zimno bo przecież jest 20st???

  5. #1305
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    A więc zacznijmy od początku. Odkąd Prometeusz gwizdnął tym gościom z olimpu zapalniczkę, odtąd siedzimy sobie przy ognisku. Co to jest ognisko, rozpatrzmy je jako źródło promieniowania podczerwonego. W pomieszczeniu w którym jest 16st i mocne źródło promieniowania odczuwamy już komfort termiczny. W pomieszczeniu, gdzie takich źródeł nie ma dopiero przy ok 20st.

    Jeśli masz grzejnik to ogrzewasz cały budynek, ściany etc. grzejąc powietrzem nie nagrzejesz elementów budynku. Co więcej jak grzejesz jakimś elektrycznym czymś, gorące powietrze unosi się pod sam sufit i tam jest gorąco. Jak nadmuchujesz ciepłe powietrze to mieszasz. Maszynka którą zachwalasz działa na czynnik r410a a z tego się nie da tyle wyciągnąć przy ujemnych temperaturach. Sam producent podaje w ulotce że podane dane są dla 7 st. Prolem polega na tym, że bardzo zimne powietrze nie zawiera wody co niesie za sobą kiepściutkie ciepło właściwe, a to ciągnie za sobą konieczność przewalenia ogromnych ilości powietrze przez parownik, a samo przewalenie tego powietrza jest kosztowne. Fizyki nie oszukasz fajną ulotką.

    Uważam, że grzejesz swój sklepik może max. 800W przy mrozach -20. To że mielisz w nim powietrze powoduje, że owiewa twój termometr ciepłe powietrze, stąd twoje wnioski. A czy odczuwasz lepszy komfort termiczny, czy zapatrujesz się w termometr uspokajając się, że jest nie jest Ci zimno bo przecież jest 20st???
    A dom 1000m2? Czy inny 280m2 z 1993 roku którego właściciel pisał do asolta i HenoK ( za gaz było w zimę 1000zł miesięcznie. tej zimy dzięki 2kW(jednostka zewnętrzna -gaz się nie właczył a racunek spadł na 360zł. . Wszystkich nie mogę podać, ale widzę, że Pan wie więcej o moim sklepie. itp. Zapytam wprost - jakie instalacje tego typu Pan użytkował?

  6. #1306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A dom 1000m2? Czy inny 280m2 z 1993 roku którego właściciel pisał do asolta i HenoK ( za gaz było w zimę 1000zł miesięcznie. tej zimy dzięki 2kW(jednostka zewnętrzna -gaz się nie właczył a racunek spadł na 360zł. . Wszystkich nie mogę podać, ale widzę, że Pan wie więcej o moim sklepie. itp. Zapytam wprost - jakie instalacje tego typu Pan użytkował?
    Nie lubię takich niedomówień, ale jesteś handlowcem, jak klientowi powiesz prawdę to nic nie sprzedasz. Ktoś coś zrobił, jak to zrobił co zrobił gdzie zrobił. Wiele takich instalacji jest opisanych tu na forum bardzo dokładnie. I wiem i rozumiem jak działają. To co ty opisujesz jest po prostu o dupę potłuc. Nie da się z tego wyciągnąć żadnych wniosków. Brzmi to wszystko jak tajemnicze truboWaty wydedukowane żeby mi wcisnąć jakąś drogą klimę.

    Gaz za 1000zł to prąd za 3000zł jeśli spadło na 360zł to zapotrzebowanie na energię budynku spadłoby 10 krotnie. Znów cuda.... A ja bym bardziej zasugerował poszukać w tej instalacji jakiś krzaczków. Policzyć zastanowić się, cudów nie ma. Ustawione na 20 stopni i grzane powietrzem to zupełnie co innego i zupełnie inny komfort jak grzane grzejnikiem i tez ustawione na 20 stopni.

  7. #1307
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Nie lubię takich niedomówień, ale jesteś handlowcem, jak klientowi powiesz prawdę to nic nie sprzedasz. Ktoś coś zrobił, jak to zrobił co zrobił gdzie zrobił. Wiele takich instalacji jest opisanych tu na forum bardzo dokładnie. I wiem i rozumiem jak działają. To co ty opisujesz jest po prostu o dupę potłuc. Nie da się z tego wyciągnąć żadnych wniosków. Brzmi to wszystko jak tajemnicze truboWaty wydedukowane żeby mi wcisnąć jakąś drogą klimę.

    Gaz za 1000zł to prąd za 3000zł jeśli spadło na 360zł to zapotrzebowanie na energię budynku spadłoby 10 krotnie. Znów cuda.... A ja bym bardziej zasugerował poszukać w tej instalacji jakiś krzaczków. Policzyć zastanowić się, cudów nie ma. Ustawione na 20 stopni i grzane powietrzem to zupełnie co innego i zupełnie inny komfort jak grzane grzejnikiem i tez ustawione na 20 stopni.
    Każdy coś sprzedaje. A ja się zajmuję instalacjami do domów izolowanych 25 lat. Jest więc różnica w sprzedawaniu swoich pomysłów - reku, podłogówka niecentralna.... Zastąpienie gwc klimą . Trudno, bym sprzedawał rurki w podłodze _choć nikt mi nie broni) , skoro wiem, że to złe rozwiązanie.
    Znów cuda....
    Klienci są właściwie wyłącznie z polecenia. Mało jest osób oferujących domy w normalnej cenie jak z " katalogu" zużywających poniżej 15kWh/m2.

  8. #1308

    Domyślnie

    herakles
    Nie szkoda Ci czasu na pisanie z TB ?

  9. #1309

    Domyślnie

    No własnie mi zaczynało być szkoda, ale tym razem pierwszy się poddał.... Wróćmy do akumulatorów.

    Padło pytanie jak tanio zakopać cysternę kolejową w ogródku ocieploną co najmniej 30cm czymś o parametrach styropianu, perlitu, wełny czy pianki poliruetanowej. Ma się to nie zalać i wytrzymać w glebie wiele lat i być tanie. Zbrojony bunkier rzecz jasna sprawa bardzo droga.....

  10. #1310

    Domyślnie

    szambo betonowe wychodzi 200zl za 1m3
    paletopojemniki ( mauser ) 150zl za 1m3
    szambo ocieplamy ... od wewnatrz styropianem i/lub welna mineralna ktora zapobiegnie konwekcji.
    mausery nadaja sie tylko do piwnicy
    2 szamba ( po 12m3) to ok 22m3 H2O zagrzane do 80*C to 1100 kWh do bezposredniego wykorzystania.
    Jakies 550zl zgormadzonej energii ( licze w/g stawki za prad )
    Koszt szamb ok 5000zl do tego solary pompy rurki glikol ...
    Razem z 10000
    Optymistycznie splaci sie po 20 latach.
    Chyba ze pozostalymi 30*C nakarmimy PC + przemiana w lód to dostaniemy dodatkowo 2600kWh
    to jakies 3500kWh > 1700zl
    8-10 lat

  11. #1311
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    potrzeba cysterny, grubej folii (HDPE 0,5mm była by dobra)m geowłókniny coby folii nie podziurawić, XPS jaki na spód i z 10 transportów proszku od Pigeona albo tyle ile potrzeba - no i oczywiście koparka jaka też się przyda

  12. #1312

    Domyślnie

    po 1 ceny cystern w przeliczeniu 1m3 to ponad 300 zl
    po 2 gabaryt
    po 3 problem z transportem zaladunkiem
    Ostatnio edytowane przez tatanka ; 07-08-2014 o 09:21

  13. #1313

    Domyślnie

    Dlatego szambo jako bufor.
    Nikt sie nie przyczepi nawet jak 4 zbiorniki zapakujesz
    Daje to ok 45m3
    Przy cenie samych szamb 9600

    Jest jeszcze 1 parametr wody. Cieplo parowania.
    Cieplo topnienia to 333 kJ . 1m3 to 92kWh
    Ale cieplo parowania to 2257kJ
    1m3 odparowanej wody 600kWh !!
    Problem jak utrzymac H2O w takim stanie . Obnizyc cisnienie do 100mbar ?
    Woda parując zwiększa swoją objętość 1650 razy
    Ostatnio edytowane przez tatanka ; 07-08-2014 o 10:56

  14. #1314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał tatanka Zobacz post
    szambo ocieplamy ... od wewnatrz styropianem i/lub welna mineralna ktora zapobiegnie konwekcji.
    Tylko, że mokry styropian lub wełna nie są izolatorami cieplnymi. No chyba, że w tym szambie ma być zawsze sucho i czysto.

  15. #1315

    Domyślnie

    Wiesz co to konwekcja ?
    Nurkowales kiedys w piance w wodzie 8*C na glebokosci 20m?

    Wiesz jak to dziala ?

    Pianka nasiaka woda, ktora sie ogrzewa od ciala. Jezeli nie masz przeciagow pomiedzy pianka a cialem to jest cieplo !

  16. #1316

    Domyślnie

    Lepszego taniego pomyslu nie mam.
    Bufor i tak calej zimy nie przetrzyma.
    Po mojemu to nadaje sie tylko na okresy przejsciowe pazdziernik - grudzien.

    Szambo mozna wylozyc styropianem i folia na oczka wodne.

    Czy geowloknine przegryza myszy, nornice czy inne krety ?

  17. #1317
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    A może taniej będzie minimalizować straty niż maksymalizować zyski?
    Panie kszu, do czego służy taki bufor? I czy energooszczędność to najlepsze miejsce dla tematu - jak wyrzucać ciepło?

  18. #1318

    Domyślnie

    Jak chcesz to zrobic z zewnatrz ?
    Dzwig i przyklejac styro od spodu ?
    Jak chcesz nie dopuścić wody do styro ?
    Ostatnio edytowane przez tatanka ; 07-08-2014 o 16:48

  19. #1319

    Domyślnie

    posadawiając ławy na głębokości -1,2m (górna granica) i poziom podłogi na poziomie +0,5 mamy pod podłogą dość sporo miejsca na bufor. Może zamiast walić tam piach, to wylać chudziaczka na równo z ławami położyć papę na całości i tam wpakować bufor z beczek stalowych. Beczki postawić na np. drewnie poprzeplatanym perlitem, oszalować tak z 0,4m od ścian i zalać betonem razem z jakąś wężownicą. Ocieplenie od dołu 0,2m beczki 0,9m nad beczkami ocieplenie 0,4m i na to od razu wylewka 0,05cm daje 1,55m a mamy do dyspozycji 1,7 więc coś tam ocieplenia jeszcze wcisnąć. Czym izolować, można wszystkim. Kiedyś to narysowałem, poszukam i wkleję.

  20. #1320

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj1.jpg
Wyświetleń:	821
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	273669
    Ostatnio edytowane przez herakles ; 07-08-2014 o 17:00

Strona 66 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony