dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś z Formułowiczów użytkuje ww. kotły? Zastanawiam się nad zainstalowaniem takiego kotła u siebie (dom o pow. uż. 115m2).
    Byłem już na stronach www producentów kotłów. Interesują mnie Wasze opinie na ten temat.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DZINN

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Niestety nie uzytkuje ale mam zamiar kupic sobie Piec Vigas
    który działa na tej samej zasadzie co Orlan
    Byłem osobiście u kilku kudzi co mają juz go (Vigas) nawet i 2 lata i bardzo sobie chwala
    Najgorzej jest z drzewem musi byc wysuszone no i dobre do palenia najlepsze sa wg mojej oceny buk i grab ale może być taz brzoza
    Ludzie mieli dom we starszym budownictwie średnoi ocieplony a w domu ciepło i sa zadowoleni

  3. #3

    Domyślnie

    Stoję przed tym samym problemem. Według mojego wykonawcy CO zakup
    pieca to tak jak zakup samochodu. Dla mnie na pierwszym miejscu jest cena. Jakość i koszty eksploatacji wszystkich piecy jest porównywalna, a rozpietość ceny np. 40KW 0d 3000zł do 8000zł.
    Weź pod uwagę, że piec na zgazowane drewno powinien mieć około 40% większą moc. /odpada częste ładowanie pieca przez co zwiększa się sprawność/
    Osobiście jestem za Vigasem cena przystępna, ale są trudności z zakupem bez pośredników. Na Słowacji 40KW z automatyka pogodową mozna kupić za około 2200 zł.
    Twoja pow. domu jes taka jak u mnie i potrzebny jest nam piec minimum 30 KW /200W na m/.

  4. #4

    Domyślnie

    Stoję przed tym samym problemem. Według mojego wykonawcy CO zakup
    pieca to tak jak zakup samochodu. Dla mnie na pierwszym miejscu jest cena. Jakość i koszty eksploatacji wszystkich piecy jest porównywalna, a rozpietość ceny np. 40KW 0d 3000zł do 8000zł.
    Weź pod uwagę, że piec na zgazowane drewno powinien mieć około 40% większą moc. /odpada częste ładowanie pieca przez co zwiększa się sprawność/
    Osobiście jestem za Vigasem cena przystępna, ale są trudności z zakupem bez pośredników. Na Słowacji 40KW z automatyka pogodową mozna kupić za około 2200 zł.
    Twoja pow. domu jes taka jak u mnie i potrzebny jest nam piec minimum 30 KW /200W na m/.

  5. #5

    Domyślnie

    Musso napisal:
    "Na Słowacji 40KW z automatyka pogodową mozna kupić za około 2200 zł."

    U naszych poluddniowych sasiadow, o ile wiem, sama automatyka stanowi wydatek ok. polowy podanej przez ciebie ceny.

    czy mozesz przeslac blizsze dane, gdzie mozna dostac na slowacji w tak nieprawdopodobnie niskiej cenie kotly vigas (nie tylko) 40 kw ???
    Moze na priva?

    Natychmiast tam zadzwonie, bo jestem mocno zainteresowany zakupem kotla zgazujacego na drewno.

    Serdeczne dzieki
    Zbyniu

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za wypowiedzi. Mnie równiez interesuje ten niedrogi kocioł ze Słowacji, jeżeli miałbyś namiary to podaj proszę.
    Ja znalazłem bardzo ciekawą rozmowe na forum o temacie który mnie interesuje. Czy to Ty Zbyniu i kaKa jestescie tak doskonale zorientowani nt. ww kotłow? Jeżeli tak to ja jako laik zadam kilka pytań dotyczących przygotowania domu do ogrzewania drewnem. Czy jeżeli nie mam piwnicy, a tylko kotłownię na olej opałowy to wystarczy miejsca na aparaturę związaną z opalaniem drewnem i ew. zbiornik akumulacyjny. Jakie są wymagania odnośnie komina (słyszałem o wys. temp. spalin), czy komin systemowy, czy z cegły, (jaka wtedy wkładka). Rozpoczynam bydowę na wiosnę ale już teraz warto pomyśleć o niektórych rozwiązaniach.
    Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony