dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Najlepsza pora na przeprowadzkę do nowego domu.

    Witam
    Jaka pora roku jest najlepsza na przeprowadzkę do nowego domu? Pytam, bo mam przed sobą spory dylemat, przeprowadzać się późnią jesienią, niemal zimą, czy też dopiero wczesną wiosną? Jakie są Wasze doświadczenia? Co doradzacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie każdy może sobie na takie wybieranie pory pozwolić ale jeśli można swobodnie wybrać porę przeprowadzki to moim zdaniem najlepszy jest maj. Nigdy, przenigdy nie przeprowadziłabym się do nowego, "nieobwąchanego" i "nieobsikanego" miejsca późną jesienią. Za krótki dzień, za zimno, za dużo codziennych spraw. Za duży stres jak na jesień.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    W moim regonie panuje przesąd, że nie wolno się przeprowadzać w listopadzie. Ale dlaczego - nie wiem mimo to, prawie wszyscy się do tego stosują.

    Gdybym miał wybór - przeprowadziłbym się w lecie - długi dzień, ładna pogoda, można wietrzyć, itd. Niestety - najprawdopodobniej będę się przeprowadzał za rok na jesień, może w październiku.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Najlepiej w wakacje. Jest dużo czasu na zagospodarowanie sie, bez paniki, bez pospiechu. Dzieciaki idą do nowych szkół z poczatkiem roku szkolnego a nie w środku czy pod koniec gdy wystawiane są oceny. Zdecydowanie w wakacje i to najlepiej na poczatku lata. Zresztą taki tez jest cykl budowlany. Pierwszt rok stan surowy i osiadanie budynku, drugi rok tynki, schnięcie i prace wykończeniowe oraz chodniki i podjazdy. Więc na przełomie wiosny/lata budynek jest już wykończony i gotowy na przeprowadzkę.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    No i w wakacje łatwiej o urlop, mniejsze korki na ulicach.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też optuję za wiosną lub istatecznie latem.
    Mniej problemów z przewiezieniem rzeczy (ciepło), nie trzeba wszystkiego naraz przewozić.
    Poza tym mozna rozkoszować się mieszkaniem we wlasnym domu w najprzyjemniejszym okresie - skorzystać z tarasu i uroku picia kawy (itp. ) na świeżym powietrzu!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) LIDERUM RECORDUM Avatar Jajcek
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    12.096

    Domyślnie

    A w Grudniu to i mozna sie cieszyc pierwszymi swietami w nowym domku i trawy kosic nie trzeba
    wiem wiem snieg trzeba odgarniac
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moj skromny album

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jajcek
    A w Grudniu to i mozna sie cieszyc pierwszymi swietami w nowym domku i trawy kosic nie trzeba
    wiem wiem snieg trzeba odgarniac
    Wcale nie trzeba kosić Można się przedzierać przez chaszcze
    Ale faktycznie, o świętach w nowym domku nie pomyślałem!

  9. #9

    Domyślnie

    U nas będzie grudzień.I nie dosc ,że przeprowadzka ,świeta to jeszcze imprezy urodzinowe moich brzdąców.Ale myślę,że ta oświetlona choinka w ogrodzie wynagrodzi mi ten wielki wysiłek jaki mnie czeka.
    Ania, bywa też mąż Wojtek
    A to nasz domek
    http://www.murator.com.pl/forum/view...=asc&highlight

  10. #10

    Domyślnie

    Najlepiej sie przeprowadzac na początku lata. Ciepło, bez błota, dzień długi, mozna zacząć porządkować ogród, w sierpniu posadzić iglaki...

  11. #11

    Domyślnie

    wspomnę jeszcze że zimą ogień trzaskający w kominku, a my w fotelach z cieplutkim np. grzańcem , ..... ale się rozmarzyłem

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) LIDERUM RECORDUM Avatar Jajcek
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    12.096

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    Najlepiej sie przeprowadzac na początku lata. Ciepło, bez błota, dzień długi, mozna zacząć porządkować ogród, w sierpniu posadzić iglaki...
    To ja wole w zimowe wieczory przed kominkiem z lampka grzanca siedziec jak to juz Marcel napisal.
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moj skromny album

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał amj2
    U nas będzie grudzień.I nie dosc ,że przeprowadzka ,świeta to jeszcze imprezy urodzinowe moich brzdąców.Ale myślę,że ta oświetlona choinka w ogrodzie wynagrodzi mi ten wielki wysiłek jaki mnie czeka. :D
    i ja przeprowadzałam się w grudniu :)

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja myslę że każda pora jest dobra żeby się przeprowadzić do swojego nowego domku. Mi to wypadnie późną zima lub na wiosnę.
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    My z Żoneczką panujemy przeprowadzać się w przyszłym roku w czerwcu. Ona jest nauczycielką i w tym okresie ma już prawie oceny po wystawiane a w szkole powoli wszyscy myślą o wakacjach.
    Jak się przeprowadzimy będzie bardzo miła pora by się zaaklimatyzować.
    Czas pokaże jak to wyjdzie w praniu.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    A czemu nie w zimę przeprowadzić się? Jak jest długi dzień i ciepło to szykować i budować. A później wprowadzić się do gotowego domu i świeta przy kominku w domnku... Oj marzenia..
    A potem jak już człowiek wyjdzie z szoku mieszkania we własnym domku to bedzie wiosna/lato i sezon grillowo - ogrodowy. I ... dalej człowiek będzie w szoku...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    Najlepszą porą na wprowadzenie się do nowego domu to zakończenie budowy w takim stanie,by nie mieszkać na betonach A serio -sierpień,wrzesień -zostanie parę tygodni na przygotowania do gwiazdki,potem test zimowy budynku /i kominka/ ,poczem z utęsknieniem wyczekiwanie sezonu grilowo-tarasowego ,który wg. wszelakich prawideł można już zacząć pod koniec marca

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Nie wiem kiedy najlepiej, ale my się przeprowadzamy w grudniu (3) i to jest najlepszy termin do przeprowadzki - bo nasz, wyczekany, wypocony i w końcu doczekany . Wieczorami sobie dłubać będziemy, a jak się zmęczę to z piwkiem w ręku przed kominkiem odpocznę.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Dla mnie każda pora roku była dobra...albo inaczej patrząc jak tylko na głowę nie kapało...a tak serio to pora roku chyba nie ma największego znaczenia jak się przeprowadza do domu...w końcu w nim się będzie mieszkać potem cały rok! No chyba, że sam moment przeprowadzki...bo po co brodzić w zaspach lub w kałużach,ale to już kłopoty techniczne...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    my wprowadzilismy sie w czerwcu- polecam cieple miesiące -nawał gosci i zwiedzających przyjmowaliśmy na tarasie -teraz odpoczywamy przed kominkiem .....polecam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony