dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 246
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 4912
  1. #421

    Domyślnie

    Nie zawsze to co drogie jest dobre choć zgadzam się z tobą że "indywidualny" za 2000 zł to pomyłka !

    Goście zapłacili 20 000 zł. (patrz Murator z października 2004 str 62 ) a nie mogli wyprostować się we własnej łazience . Oczywiście wina leżała po stronie inwestora bo "podpisali koncepcję projektu z błędem"
    to ja się pytam kto tu powinien być fachowcem ? - wychodzi na to że inwestor .
    To co wybudowane (a tak jest z większością "gotowców") jest już sprawdzone a w przypadku "indywidualnego" - można się naciąć

    Mimo to skłaniam się ku "indywidualnemu" - pozdrawiam !

    P.S. A tak na marginesie ile waszym zdaniem powinien kosztować projekt indywidualny prostego domku z poddaszem uźytk. w rzucie 9m x 10m ?

  2. #422
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    naciąć się mozna wszędzie, to prawda... i na kupnie kartonu mleka i na projekcie domu...
    co do ceny, to wybacz, ale troszkę za mało informacji podaleś, zeby sprobowac wycenic dokumentację.
    Wątek na temat kosztu projektu indywidualnego był tutaj:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7566

  3. #423
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    naciąć się mozna wszędzie, to prawda... i na kupnie kartonu mleka i na projekcie domu...
    co do ceny, to wybacz, ale troszkę za mało informacji podaleś, zeby sprobowac wycenic dokumentację.
    Wątek na temat kosztu projektu indywidualnego był tutaj:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7566

  4. #424

    Domyślnie

    Masz rację ale naciąć się przy kupnie mleka - to pryszcz !

    Dzięki za namiary ! Byłem , czytałem , wypowiedzi bardzo mnie interesujące (chyba słabo szukałem wcześniej) i wiem już coś nie coś o cenach !

    Rozpiętości duże , ale to tak jak wśród artystów - obrazy jednych są w cenie drugich nie i pewnie zależy to od popytu

  5. #425

    Domyślnie

    Masz rację ale naciąć się przy kupnie mleka - to pryszcz !

    Dzięki za namiary ! Byłem , czytałem , wypowiedzi bardzo mnie interesujące (chyba słabo szukałem wcześniej) i wiem już coś nie coś o cenach !

    Rozpiętości duże , ale to tak jak wśród artystów - obrazy jednych są w cenie drugich nie i pewnie zależy to od popytu

  6. #426
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Wiekszosci artystow za zycia sie nie docenia ...

  7. #427
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Wiekszosci artystow za zycia sie nie docenia ...

  8. #428
    Guest

    Domyślnie

    Zapłaciłam 15 tys,ale bez zmrużenia oka ,bo wiem,za co.Skomplikowany technicznbie projekt -dom na stoku,rozpoczęta budowa - fundamenty i ściany piwnic,z którymi trzeba było coś zrobić, fundamenty skokowe pod dom dwurodzinny,trzypoziomowy a w to miejsce,bez niewielkich wyburzeń dom dwupoziomowy,tarasowiec.Wszystko pod mój gust i potrzeby - rodzaj i kształt okien,portfenetry,żadnych zbędnych metrów,typu korytarzyki,łazienki - klitki dla gości,osobne jadalnie,a w kuchni pseudo kąciki jadalne i tym podobne bzdety.Do tego projekty instalacji (od razu z podłogówką,tam,gdzie chcę),dom dostosowany do zaprojektowanych przeze mnie wnętrz - np.deszczownia w jednej łaziennce,a wanna w podłodze - w drugiej.
    No i zero formalności.Nawet nie byłam w urzędzie.A cena za projekt zwraca sie w idealnym zagospodarowaniu powierzchni (oczywiście idealnym w stosunku do naszych potrzeb).

    Przejrzałam też setki projektów i jesli podobała mi sie bryła, to nie pasowała na moją działkę (kierunki świata,warunki zagospodarowania),albo wnętrza były za bardzo podzielone ścianami,których wyrzucenie wymagało by zmian konstrukcyjnych.Tak wiem od razu,co mogę wykreślić,a co musi zostać.Polecam współpracę z architektem.Ale uwaga - w dużych,renomowanych pracowniach też różnie to bywa - główni zatrudniają młodych za marne pieniądze,przynajmniej u nas,często nie mają czasu dla klienta.
    Jeden z minusów - czas (u mnie pół roku),ale to zależy,czy się spieszy.
    Mnie osobiście się nie spieszyło, a przynajmniej w tym czsie mogłam sobie dokładnie wszystko przemyśleć i nic bym już nie zmieniała.Do tego przez ten czas znalazłam już 90% materiałów wykończeniowych (meble,glazury,stolarka) i mam dokładniejszy kosztorys.Nie buduję na zasadzie"jakoś to będzie".Powodzenia.

  9. #429

    Domyślnie

    Czytałem Twoją wypowiedź i jakbym słyszał samego siebie !
    W wielu projektach właśnie nie podobało mi się "marnowanie powierzchni" Dla moich potrzeb niektóre pomieszczenia były za duże , innych jak choćby "pomieszczeń gospodarczych" (tak potrzebnych w każdym domu) nie było w ogóle , albo były za małe i wyglądały jakby stworzone z przypadku i nie tam gdzie potrzeba ( bo właśnie zostało trochę miejsca do zagospodarowania ) . Wiele do życzenia pozostawiała również komunikacja w wielu projektach nadmiernie rozbudowana i skomplikowana (można zabłądzić) albo prosta , wąska i długa jak "Metro"

    Zaznaczam ! - nie dysponuję dużym kapitałem i myślę o domu małym (koszty) , prostym (łatwym w budowie i utrzymaniu)i funkcjonalnym a jednocześnie ładnym !!! ( - rany jakbym cytował MURATORA ! ) . Owszem były ładne projekty ale raczej zbyt duże , albo z "górnej półki"

    - Cenna uwaga o pracowniach - zapamiętam ! Dziękuję

  10. #430

    Domyślnie

    Czytałem Twoją wypowiedź i jakbym słyszał samego siebie !
    W wielu projektach właśnie nie podobało mi się "marnowanie powierzchni" Dla moich potrzeb niektóre pomieszczenia były za duże , innych jak choćby "pomieszczeń gospodarczych" (tak potrzebnych w każdym domu) nie było w ogóle , albo były za małe i wyglądały jakby stworzone z przypadku i nie tam gdzie potrzeba ( bo właśnie zostało trochę miejsca do zagospodarowania ) . Wiele do życzenia pozostawiała również komunikacja w wielu projektach nadmiernie rozbudowana i skomplikowana (można zabłądzić) albo prosta , wąska i długa jak "Metro"

    Zaznaczam ! - nie dysponuję dużym kapitałem i myślę o domu małym (koszty) , prostym (łatwym w budowie i utrzymaniu)i funkcjonalnym a jednocześnie ładnym !!! ( - rany jakbym cytował MURATORA ! ) . Owszem były ładne projekty ale raczej zbyt duże , albo z "górnej półki"

    - Cenna uwaga o pracowniach - zapamiętam ! Dziękuję

  11. #431
    Guest

    Domyślnie

    Przejrzałam wątek i jestem zaskoczona niskimi cenami.Coś mi sie w to nie chce wierzyć,bo 3% wartości to raczej norma,przynajmniej w moich stronach.Albo ci ,którzy zapłacili więcej teraz sie nie przyznają,żeby nie wyjść na jelenia.

  12. #432

    Domyślnie

    Może chwilowo nie mieli zamówień a "na bezrybiu i rak ryba" i z czegoś żyć trzeba ! A może jakaś promocja !!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #433

    Domyślnie

    Może chwilowo nie mieli zamówień a "na bezrybiu i rak ryba" i z czegoś żyć trzeba ! A może jakaś promocja !!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #434

    Domyślnie Mój własny projekt - proszę o opinię



    Szukam i szukam odpowiedniego projektu i nic...
    Sworzyłem więc własna wizję.
    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonalności takiego tworu. Powierzchnia całkowita parteru ok 95 m + poddasze ok 25 m (dach czterospadowy).
    Mam wjazd od południowego zachodu, domek w stosunku do stron świata będzie obrócony o jakieś 30 stopni zgodnie ze wskazówkami zegara.
    Oto opis pomieszczeń:
    1. Wiatrołap – 2,25 m
    2. Jadalnia – 6,9 m
    3. Kuchnia – 7,4 m
    4. Spiżarnia – 1,5 m
    5. Pokój dzienny – 20,8 m
    6. Sypialnia – 11,25 m
    7. Sypialnia – 11,25 m
    8. Sypialnia – 10,7 m
    9. Łazienka – 6,7 m
    10. Korytarz – 15,5 m
    11. Garaż – 21 m

  15. #435
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    no to pare uwag funkcjonalnych
    1.wejscie z garazu w czesc nocną i jeszcze bez sluzy? Jesli bez przejscia to trzeba obejsc caly dom, troche glupio...
    2. kuchnia b. niewygodna i niefunkcjonalna - za malo blatow bedzie na pewno
    3. od wschodu - sypialnia 2 os. ( 8 ) to troche za mala
    4. o konstrukcji nie pisze - bo oczywiscie sciany konstrukcyjne jeszcze trzeba dac

  16. #436

    Domyślnie

    Witaj,
    uwagi takie jak kolegi powyżej, a poza tym:
    - mały wiatrołap, nieustawny hol - gdzie będzie jakaś większa szafa ? zawsze się przydaje na okrycia wierzchnie, parasole, piłki dzieci itd.
    - gdzie będzie stała pralka ? gdzie będzie piec co ? gdzie schowasz odkurzacz (chyba, że centralny) miski, szczotki, środki czystości ?
    - nieciekawy widok od wejścia do domu, na długi korytarz
    - może warto, garaż na całej szerokości domu dać ?, aby weszły rowery, kosiarka, meble ogrodowe itd.
    - pomieszczenia u góry rzutu poszerz o metr i będą bardziej ustawne
    to na razie tyle

  17. #437
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    projektowanie domu to nie porysowanie sobie paru kresek

  18. #438

    Domyślnie

    projektowanie domu to nie porysowanie sobie paru kresek

    jak to nie parę kresek ?

    tylko trzeba wiedzieć, gdzie je postawić, dlatego mój dom powierzę specjaliście

  19. #439

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    no to pare uwag funkcjonalnych
    1.wejscie z garazu w czesc nocną i jeszcze bez sluzy? Jesli bez przejscia to trzeba obejsc caly dom, troche glupio...
    2. kuchnia b. niewygodna i niefunkcjonalna - za malo blatow bedzie na pewno
    3. od wschodu - sypialnia 2 os. ( 8 ) to troche za mala
    4. o konstrukcji nie pisze - bo oczywiscie sciany konstrukcyjne jeszcze trzeba dac
    Dzięki za uwagi Robercie.
    Nie do końca zrozumiałem tą służe... Z garażu ma byc wejście do domu, dlatego korytarz idzie przez cały dom.
    Co do kuchni, to zgadzam się, tylko kurcze mało miejsca, a dom ma być przede wszystkim tani w budowie. Coś kosztem czegoś, jeśli będę wybrzydzał wyjdzie mi 150 metrów, a tego już nie będę w stanie sfinansować. Chcę wybudowac szybko.
    Sypialnia 10 metrów, to nie jest rzeczywiście szczyt marzeń, ale ona ma służyć do spania a nie do zabawy.
    Jeśli chodzi o ściany konstrukcyjne, to właśnie myślę nad tym. Dom ma być w technologii kanadyjskiej i mam nadzieję, że nie będą potrzebne w związku z tym ściany konstrukcynje bo dom będzie lekki.

  20. #440
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    nie służy tylko śluzy brak - szybkie pisanie wymusza olewanie polskich znaków, przepraszam

Strona 22 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony