dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    zawsze wymagam kosztorysu na piśmie, wszystko jest jasne i uzgodnione i problemów przy rozliczaniu nie ma. elektryk zrobił mi kosztorys tyle za punkt (robocizna i materiał) tyle za skrzynki, opisał co dla niego jest punktem. ok uzgodnione punkty co gdzie i razem tyle do zapłaty. Rozumiałam, że jak do zapłaty to cena brutto. Przyszło do rozliczenia, proszę o rachunki, on mi daje tylko za materiał, a do robocizny dolicza mi 7% VATu.
    ustalaliśmy ustnie, że potrzebne mi są rachunki, spisywał moje dane do faktury, ale nie wspomniał nic że będą to tylko rachunki za materiał. jego cena nie należała do promocyjnych, ale liczyłam się z tym, bo miał opinię dobrego fachowca
    w kosztorysie nie ma zaznaczenia - ceny netto
    poprzyzwyczajali, że wszystko na rękę, a ja podatki muszę płacić!!!
    czy to jest w porządku ?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Umowę zawsze się spisuje cena netto + ilość vatu ,vat może być różny warto to ustalić przed podpisaniem umowy.Takie sprawy naprawdę trzeba uzgadniać przed .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    On 2003-01-09 19:05, Anonymous wrote:
    Umowę zawsze się spisuje cena netto + ilość vatu ,vat może być różny warto to ustalić przed podpisaniem umowy.Takie sprawy naprawdę trzeba uzgadniać przed .
    To prawda. Jednak jeżeli w umowie nie zaznaczono, że podane tam wynagrodzenie nie obejmuje podatku VAT, należy rozumieć, że jest to cena brutto (z VAT-em). Przecież zleceniodawca mógł nawet nie wiedzieć, że zleceniobiorca jest VAT-owcem.

  4. #4

    Domyślnie

    Wykonawcy podajac cene prawie zawsze na mysli maja wartosc netto.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Domka, podyskutuj jeszcze z wykonawcą. Ponieważ źle się zrozumieliście, niech ceny na swoje usługi obniży o 3%.
    powodzenia Majka

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Wydaje się, że opisana sytuacja jest typowa dla postępowania wielu wykonawców "bez faktury - 7% taniej". Jeśli masz kosztorys przedwykonawczy bez zaznaczenia że to są ceny netto lub brutto to jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej (a przynajmniej nie wliczajaca wartości tej usługi do kosztów firmy)miałaś wszelkie podstawy do przypuszczenia, że jest to cena końcowa czyli brutto.
    Podaj tylko czy w kosztorysie ceny materiałów były podane brutto czy netto.

  7. #7

    Domyślnie

    lepiej żeby mówili ceny brutto z zaznaczeniem:
    ... no ale bez f-rki 22 czy 7 % mniej i jeszcze jakieś 5% no bo bez rachuneczku i wtedy człowiek dokona wyboru.

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadzam się z Sanipro - dla odbiorcy będącego osobą fizyczną podaje się cenę brutto. Kupując towar w sklepie nic nas nie interesuje jaki VAT płaci sprzedawca. Niestety praktyka bywa taka, że po robocie się okazuje żejak chcemy fakturkę to jeszcze VAT trzeba zapłacić, na podatek parę groszy, no i ZUS przecież, a najlepiej to jak byśmy nie brali faktury.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony