dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Muszę pociągnąć drogę do działki na zasadzie służebności przez teren sąsiada. Czy istnieje jakaś minimalna odległość jaką muszę zachować od granicy działek innych sąsiadów np. 0,5 lub 3m, czy też może ona przylegać do wspólnej granicy działek??? Bartek

  2. #2

    Domyślnie

    wyciągam wątek, bo nikt nie znał odpowiedzi. Bartek

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Już chciałem się zaczerwienić, ale okazało się, że leniuszkiem nie jestem (grunt to samozadowolenie ). Moje pytanie nie dotyczy odległości drogi od budynku, tylko od granicy cudzej, dziewiczej działki - jakieś 80 m do najbliższych zabudowań. Pozdrawiam i czekam na wiadomości. Bartek

  5. #5

    Domyślnie

    a jaka to różnica? - raczej niewuielka - wiem na pewno ze włąściciel tej sąsiedniej działki musi się zgodzić na jaj przeprowadzenie jeśli droga bedzie przebiegała w odległości 1m od jego działki i to chyba niezależnie czy będzie sąsiadować z jego budynkiem czy jego płotem - taką sytuację miał mój kuzyn - jego sąsiad własnie chciał sobie drugą droge poprowadzić za jego budynkami gospodarczymi - kuzyn sie oczywiście nie zgodził i słusznie...maszyny rolnicze trochę hałasu robią i jest to niebezpiecznstwo że o domek można zawadzić
    hehehe
    pozdrowka
    snow

  6. #6

    Domyślnie

    Snowdwarf nareszcie konkret, czyli jak jest 1,1m to już mogę?

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-01-13 17:14 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie

    nie wiem - na pewno potrzebujesz zgody właściciela sąsiedniej posesji żeby przeprowadzić droge koło jego gruntu - i to niezależnie od tego czy ma tam pusto czy ma tam osiedle jednorodzinne - w tym momencie staje się on stroną - najlepiej dowiedz się w urzędzie miejskim (gminy) w wydziale architektury co ci jest potrzebne..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony