dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Ostatnio zastanawiam się na ogrzewaniem promiennikowym (w grę wchodzi tylko elektryczne). Czytałem kilka wątków na forum, ale nie natrafiłem na nikogo kto ma promienniki marmurowe firmy "Termar" z Wrocławia (www.termar.pl).Jeden ze znajomych właśnie takie zamontował, ale jeszcze nie mieszka. Wygląda to dosyć archaicznie... ale może ktoś ma już jakieś dobre doświadczenia?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anik

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mielismy promiennik (plyta marmurowa) o mocy 1,3 kw. Niestety okazal sie za slaby do naszego pomieszczenia (10 m2)pomimo zapewnien sprzedawcy ze bedzie wystarczajacy. W pokoju było zimno a licznik szalal przez cala dobe. Musze jednak dodac ze pokoj jest wyjatkowo zimny, (stare okno, brak sasiadow, stary budynek). Podobno takie grzejniki owszem sprawdzaja sie ale tylko w super dobrze izolowanych domach. Teraz grzejemy piecem z dynamicznym rozladowaniem i jest duzo lepiej. Zaleta plyty jest to ze nie zajmuje duzo miejsca.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Też słyszałem że marmurowe sie nie sprawdzają.Muszą mieć na wierzchu kwarc.W biurze mam na 10m2 promiennik 600W i grzeje jakieś 8godzin na dobę.Płacę na dwa miesiące 60zł za ogrzewanie.Też nie mam dobrze ocieplonego mieszkania

  4. #4

    Domyślnie

    Bedac w ta sobote w Castoramie w Szczecinie widzialem promienniki. Byly produkcji wloskiej. Sa w ksztalcie bialego panelu z blachy grubosci ok. 10 cm. Przednia scianka miala male otwory, wewnatrz widoczna byla biala plyta. W czasie pracy caly panel jest lekko cieply. Byly na kolkach, ale mozna je powiesic tez na sciane czy suficie. Mialy przelacznik moc i termoregulator. Moce 3 modeli to odpowiednio: 600/800 W - 298zl, 600/1200 - 378 zl i 900/1800 W - 458zl. Roznia sie wielkoscia, najmocniejszy : 95x55x10 cm. Promienniki pojawily sie pierwszy raz, sa narazie drogie, ale maja podobno staniec. Wiec w temacie promiennikow zaczyna sie cos dziac.

  5. #5

    Domyślnie

    Ryszard1, a co Ty tak siejesz to info po Forum?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony