dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem - czy tylko DeDietrich MCA 25/28 BIC

    Witam

    Jestem na etapie wyposażania kotłowni. Ze względu na brak miejsca, a jednocześnie chęć utrzymania odpowiedniego ciśnienia wody po odkręceniu dwóch źródeł wody wybór padł na kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem CWU.

    Dom-bliźniak:
    - 120 m2,
    - 2 kondygnacje + poddasze użytkowe,
    - dobrze ocieplony,
    - podłogówka na całym parterze (40m2) + łazienka na piętrze (8m2),
    - reszta kaloryfery,
    - źródła wody - prysznic i 2/3 krany,
    - instalacja z cyrkulacją.

    Otrzymałem propozycję kotła:
    - DeDietrich MCA 25/28 BIC, zasobnik 40l, moc CO 5,6-25,5kW, wymiennik płytowy,
    oraz znalazłem we własnym zakresie taki kocioł:
    - Immergas Victrix Zeus Superior 26 2 ERP, zasobnik 54 l, moc CO 4,7-21 kW, wymiennik płytowy.

    Martwi mnie trochę wysoka moc minimalna w trybie CO (4,7 i 5,6 kW), czy będzie dobrze współpracował z podłogówką?

    Który jest trafniejszy do mojego zastosowania oraz trwalszy? Może macie inne propozycje dobrych kotłów tego typu? Jednak nie przekraczających ceny 9500 zł i raczej z wymiennikiem płytowym ze względu na bieżącą produkcję CWU.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej87 Zobacz post
    Otrzymałem propozycję kotła:
    - DeDietrich MCA 25/28 BIC, zasobnik 40l, moc CO 5,6-25,5kW, wymiennik płytowy,
    oraz znalazłem we własnym zakresie taki kocioł:
    - Immergas Victrix Zeus Superior 26 2 ERP, zasobnik 54 l, moc CO 4,7-21 kW, wymiennik płytowy.
    Szaleństwo. Ja mam przy podobnej powierzchni i kiepsko ocieplonej budzie (8cm styropian sprzed 10 lat pewnie 0,044) kocioł 10kW a i tak jest za duzy bo moduluje od 3kW a powinien najlepiej od 1-1,5kW.
    Mam https://www.google.pl/search?q=wolf+...hrome&ie=UTF-8

  3. #3

    Domyślnie

    Ma ktoś jakieś propozycje?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Vaillant 146 + zasobnik ViH 120Kocioł wisi a zasobnik stoi na podłodze.
    Większej mocy tu nie trzeba

    Najlepiej to Immargas Victrix TT 12kW z zasobnikiem 120l moduluje od 1,9kW
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 08-10-2018 o 21:54
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej87 Zobacz post
    Ma ktoś jakieś propozycje?
    Jak u Ciebie z twardością wody? Pytam, bo znajomy miał Vieśka z płytowym wymiennikiem w zasobniku i po niecałych czterech latach zmienił na taki sam, tyle że z wężownicą. Instalatorzy byli zaskoczeni, że ktoś mu płytowy na naszym terenie założył. Jak mówili, po to są takie i takie, by do twardej wody dawać te z wężownicą.
    Ja w opcji ogrzewania gazowego rozważam Termet EcoCondens Integra II Plus,(ale tylko ma wężownicę) bo ma stosunkowo niski start modulacji. W tym temacie jest lepszy od Vitodens 111-W . Owszem, jest jeszcze Vitodens 222-W startujący od 1,8..ale cena jak za dwa Termety

  6. #6

    Domyślnie

    Będę miał zmiękczacz wody, także o twardość wody nie muszę się martwić.

    Niestety koncepcja z oddzielnym zbiornikiem upadła z powodu braku miejsca. Niestety.

    Czy w kotle z zasobnikiem zintegrowanym i wężownicą po wykorzystaniu wody leci zimna woda? Jak rozumiem wężownica na bieżąco nie nadąża z podgrzewaniem?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej87 Zobacz post
    Będę miał zmiękczacz wody, także o twardość wody nie muszę się martwić.

    Niestety koncepcja z oddzielnym zbiornikiem upadła z powodu braku miejsca. Niestety.

    Czy w kotle z zasobnikiem zintegrowanym i wężownicą po wykorzystaniu wody leci zimna woda? Jak rozumiem wężownica na bieżąco nie nadąża z podgrzewaniem?
    Z tego co mi mówiono i wyczytałem poniżej, po opróżnieniu zbiornika piecyki podgrzewają jak zwykłe dwufunkcyjne.
    http://www.oszczedzanieprzezogrzewan...m-jaki-wybrac/

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Priorytetem jest CWU. Po wykorzystaniu wody ze zbiornika grzeje przepływająca wodę na bieżąco, CO musi poczekać. Nawet przy "długiej kąpieli" najwyżej grzejniki ostygną, przy podłogówce to niezauważalne.

  9. #9

    Domyślnie

    Dostałem jeszcze propozycję pieca Viessmann 111-W z zintegrowanym zbiornikiem. Jakie są Wasze doświadczenia z tym kotłem?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Jakie mają być? Kaloryfery grzeją jak jest zimno, z baterii płynie ciepła woda na żądanie. Bezprzewodowy regulator temperatury w największym pokoju (tu termozawór na maxa), w pozostałych termozawory ustawione po uważaniu. Piecyk nieduży, wisi sobie w pralni, o zużyciu paliwa wypowiem się po sezonie.
    Z tego co słyszałem, to w zintegrownym są mniejsze szanse na legionelle, bo częściej wymienia sie woda z uwagi na małą pojemność zbiornika (42 litry). Wolnostojace są po 200 lub 300L i przy niedużym zużyciu CWU może coś sie zalęgnąć. Takie obawy słyszałem z ust posiadaczy dużych zbiorników rozważających jakąś profilaktykę. No i duży zbiornik to dodatkowy koszt.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 16-10-2018 o 20:01 Powód: dopisany akapit

  11. #11

    Domyślnie

    Głównie chodzi o jego współpracę z ogrzewaniem podłogowym sterowanym zaworami RTL na powrocie. Czy nie włącza i wyłącza się zbyt często.

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem kotła z wbudowanym zasobnikiem CWU, zachęcam również do sprawdzenia kotła Cerapur ACU. Kocioł posiada zasobnik ładowany warstwowo, który cechuje się bardziej ekonomiczną pracą w porównaniu do tradycyjnego kotła dwufunkcyjnego. Ładowany warstwowo zasobnik szybciej podgrzewa wodę, ma niższe straty postojowe oraz pozwala na wykorzystanie zasobnika o mniejszej pojemności w porównaniu do tradycyjnego zasobnika. W ofercie marki Junkers-Bosch znajduje się kocioł Cerapur ACU z wbudowanym zbiornikiem ładowanym warstwowo o pojemności 42l. Jest to doskonałe rozwiązanie oferujące wysoki komfort przygotowania ciepłej wody użytkowej, jednocześnie przy energooszczędności oraz kompaktowych wymiarach. Modulacja mocy cieplnej wynosi od 8,1 do 24,1kW. Więcej informacji o kotle można znaleźć na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/kotl...rapur-acu.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

  13. #13

    Domyślnie

    8,1 kW to najwięcej z omawianych tutaj, także odpada.

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    8kW to pownien on mieć mocy ale maksymalnej....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony