dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie Moja galeria budowy B-42 agrobisp

    Witam i pozdrawiam wszystkich budujących....
    Chciałem się podzielić kiloma fotkami z budowy naszego domku...

    Na początek projekt - czyli do czego zmierzamy :


    Teraz miejsce akcji - na południe od Krakowa :





    Kilka fotek z początków budowy - wiosna/lato 2003 :







    I rok 2005 - tynki ,wylewki, podłogówka







    jesienią wstawiono okna i drzwi






    i wykonano ocieplenie i tynki zwenętrzne






    I tak na dzień dzisiejszy wygląda nasz domek...
    Ale prace trwają i wkrótce będzie więcej.... mam nadzieje...

    Pozdrawiam raz jeszcze....
    --
    Krzysiek

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek. No i super okna.

    GRATULACJE!!!!
    Zapowiada sie ciekawie.


    Pozdrawiam
    KasiaR

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek!!!A jakie piękne widoki!!!!Jak możesz to wrzuć rzuty domku!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Sliczny dom,gratulacje,a co to są za okna i jakiego koloru?A dachówka?Przepiękna okolica,życzę szybkiej wprowadzki.

  5. #5

    Domyślnie

    Super domek Strasznie mi sie podobaja okna. Jaki kolor okien (bo ja jakos tak nie potrafilam stwierdzic ) ?
    Budujemy PG11 firmy Bauherr

  6. #6

    Domyślnie

    No więc tu są rzuty kondygnacji z naszymi drobnymi zmianami:



    a cały projekt jest tutaj :
    http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...item=30&usid=1

    Jeśli chodzi o okna to były robione na zamówienie w małym zakładzie w miejscowości Łętownia koło Jordanowa, kolor to palisander z palety NELF'a
    http://www.nelf.pl/kolory.htm na sośnie, szprosy w szybie i klamki roto.
    Narazie bez zastrzeżeń. Dach to blachodachówka - brązowy bodajże RAL 8017 z blachy Florian.



    Dziękuje za budujące opinie
    --
    Krzysiek

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    witam domek mi się bardzo podoba
    ale ma do Ciebie dość ważne dla mnie pytanie też chcę położyć blachodachówkę z Floriana i mam kilka pytań czy jest ona tak cienka jak te Szwedzkie blachy ( czyli czy można po niej chodzić bez obaw że się pozagina )
    jeśli mogę spytać gdzie kupowałeś tą blachę i po ile,
    tak wogóle to napisz co o niej sądzisz i dlaczego ją wybrałeś no i co mówili fachowcy którzy Ci ją kładli
    Dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    witam, okolica piekna domek tez mam pytanko co to dawaliscie wokol okien na zewnatrz? i po co to? i czekam na zdjecia kuchni jak kiedys beda , mam ten sam uklad tez dwa wyjscia i dwa okna i jestem ciekawa jak sobie z nia poradzicie bo ja juz sie zastanawiam na zapas jak to zrobic, pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubolotek
    mam pytanko co to dawaliscie wokol okien na zewnatrz? i po co to?
    taki mieliśmy pomysł na okna i okiennice - mamy sciane dwuwarstwową a kiedyś chcemy założyć okiennice. Więc stwierdzilismy że narazie zrobimy zewnętrzne 'glify' z desek do których kiedyś przykręce okiennice.
    No i chceiliśmy przy okazji osiągnąć określony efekt wizualny.. Niestety kupiła mi się lakierobejca na wysoki połysk i to będe korygował już po przeprowadzce... A kuchnia bedzie na wiosnę dopiero....


    Cytat Napisał _Beti_
    ..też chcę położyć blachodachówkę z Floriana ..
    Wiesz, ja mam blachodachówke z blachy Florian a giętą gdzieś w Wieliczce, polecił ją gość z ekipy wykonującej dach - więc nie miał prawa narzekać , twirdził że jest grubsza od szwedzkich czy niemieckich. Była tania (chyba 21 zł/m2 z folią - ale to cena sprzed 2 lat). Ja nie byłem do końca zadowolony z blachy/wykonania - bo pod pewnym kątem dość wyraznie widać składania.
    [/quote]
    --
    Krzysiek

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Swietny domek, prosta bryła i dobry układ , fajny

  11. #11

    Domyślnie

    ach wiec to beda okiennice tak jak w projekcie no ciekawie, a jesli chodzi o kuchnie to mysleliscie juz cokolwiek jak co ustawic? a gdzie macie w kuchni komin? jakos go nie widze bardzo jestem ciekawa waszych pomysłow bo mnie juz głowa boli jak sobie pomysle, jeszcze mi do kuchni ochocho a ja tak sie zmartwiam jak wszystko zmieszcze, takze czekam na wasze pomysły , moze cos odgapie przypomne ze mam identyczny układ z 2 wyjsciami i 2 oknami, a jesze ciekawe jakie macie wymiary ?

  12. #12

    Domyślnie

    No więc kuchnia ma wymiary 4.6x3.0 , komin jest kolo kominka - w scianie oddzielajacej salon od kuchni. Ale okap bedzie z wyrzutem przez sciane, kolo okna. Mamy zarys kuchni - wchodząc z salonu na scianie frontowej po prawej stronie będzie kolumna z piekarnikiem, dalej zlew, okno, płyta gazowa z okapem .Lodówka bedzie na scianie po lewej stronie - koło drzwi. Ale to sie moze jeszcze troche pozmieniać ...
    --
    Krzysiek

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    DOM SUPER i mysle ze bardzo funkcjonalny!
    Czy macie jakies kosztorysy? ile trzeba miec kasy, zeby sie wprowadzic?
    I czy byly jakies <<niespodzianki" w trakcie budowy, czy idzie gladko?
    justa

  14. #14

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz, kuchnie wymiarowo macie troszke wieksza odemnie czy dobrze zozumialam ze zlew bedzie pod oknem na wprost wejscia do salonu? ja tez o tym mysalam ale czy nie bedzie wam przeszkadzac to ze siedzac w salonie ciagle bedziecie widziec zlw? bo mnie to strasznie gnebi, a apropo komina i gazu , myslalam ze plyta gazowa i okap musi byc na scianie gdzie komin, a ty piszesz ze jakos z wyrzutem przez sciane kolo okna? tzn jak? wogole sie na tym nie znam dlatego pytam, mozna tak?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubolotek
    .. zlew bedzie pod oknem na wprost wejscia do salonu?
    Zlew w okolicach okna wydawał nam sie najbardziej naturalnie.. Faktycznie widac z salonu - ale jak sie decydowalismy na otwarta kuchnie to mielismy tego swiadomosc...

    Cytat Napisał kubolotek
    a apropo komina i gazu , myslalam ze plyta gazowa i okap musi byc na scianie gdzie komin
    Pewnie ze lepiej do komina - ale jak komin jest daleko to albo trzeba w suficie podwieszanym rure dawać, albo używać okapu jako pochłaniacza albo przez sciane.. Jesli sciana nam sie bedzie brudzic to będzie okap jako pochłaniacz.. A technicznie to zrobilem 'zetkę' z klapką (zawór jednokierunkowy )w środku coby mniej zawiewało:



    Potem to zostało przykryte steropianem i zatynkowane....

    Pozdrawaim,
    --
    Krzysiek

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał justa
    Czy macie jakies kosztorysy? ile trzeba miec kasy, zeby sie wprowadzic?
    Kosztorysy oczywiście mam ... ale wykonczeniówka wykańcza i nie ma czasu na porządkowanie dokumentów ... Ale kwote łączną mogę Ci podać - bez działki, ale z kompletem przyłączy do stanu jak na zdjęciach wyszlo około 140 tys... jeśli chcesz bardziej konkretnie - napisz, wkróce czeka mnie i tak porządkowanie cyferek...


    Cytat Napisał justa
    I czy byly jakies <<niespodzianki" w trakcie budowy, czy idzie gladko? justa
    całkiem gładko to nie idze.... dziś akurat mam doła bo zauważyłem pęknięcie na wylewce w salonie..
    Jak sie przywyknie ze od czasu do czasu trzeba powalczyć z wykonawcą i do tego że praktycznie wszystko sie może opóźnić to poza tym jest fajnie...

    Pozdrawiam
    --
    Krzysiek

  17. #17

    Domyślnie

    No więc jest postęp, mieszkamy .
    A narazie kilka fotek przed zagraceniem domku.....










    --
    Krzysiek

  18. #18

    Domyślnie

    bardzo ładny
    a łazienka na górze?
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loxia
    bardzo ładny
    a łazienka na górze?
    góry lepiej nie pokzaywać - tam jest budowa , i tak pare lat zostanie....
    --
    Krzysiek

  20. #20

    Domyślnie

    między kuchnią a salonem jest tylko niska ścianka. dobrze widzę?
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony