dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hapek1

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Kredyt na ziemię 100% -bez zabezpieczenia

    Witam!

    Potrzebuję informacji które banki skredytują w 100%(bez wkładu własnego) zakup działki i jakie warunki(oprocentowanie w CHF ,prowizja)
    Nie posiadamy zabezpieczenia tj. mieszkania własnościowego ,gotówki itd.
    Narazie znalazłem jeden : Multibank 2,95 CHF i 1,5 prowizji - ale wiem że jeszcze jest takich banków kilka.
    Prosze o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    zapytaj w BPH, na razie mamy od nich ofertę, ale jeszcze będę się rozglądać

  3. #3

    Domyślnie

    PKO BP - na działke + opłaty, ale max 10 lat kredytu.

    BGŻ - nawet 30 lat kredyt (ok. 3 %)

  4. #4

    Domyślnie

    Fortis Bank
    Oprocentowanie 2,02% (marża stała 1,00%)
    Brak prowizji za udzielenie
    Raty malejące (brak ubezpieczenia brakującego wkładu własnego)
    Zabezpieczeniem będzie hipoteka na działce.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    By nie zakladac nowego watku, mam nastepujacy problem:
    Mam zamiar wziac kredytm hipoteczny nazakup dzialki (byc moze na 100%) - zabezpieczeniem bedzie hipoteka nabywanego gruntu.
    Kredyt na okolo 10 lat.
    W czasie splacanie tego kredytu mam zamiar rozpoczac budowe domu i tez chcialbym posilkowac sie kredytem hipotecznym. I to wlasnie rodzi sie moje pytanie: czy moge wziac kredyt na dzialke w banku A a kredyt na dzialke w banku B? Jak to wyglada z punktu widzenia hipoteki?
    Licze na Wasze rady.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pitkar1

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    polecam mbank (CHF, 30 lat, 3,2 % jezeli wartość działki nie przekracza 100000 zł, wycena po stronie kredytobiorcy, prowizja 2,2 %) i PKO BP (3,53%, 10 lat, wycena po stronie banku, prowizja 2,0%) Aktualnie bardzo pordobne oferty.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Hello,

    wziąłem w tym roku na działkę w pko bp. podane wyżej wszystkie info o tym banku są o.k. jestem b. zadowolony. szybko, mniej formalności niż w bph. oprocentowanie niewiele wyższe, ale ja wolałem uniknąć ugrzęźnięcia w papierzyskach... wcześniejsza spłata możliwa bez dodatkowych opłat, przewalutowanie też.

    pozdrawiam,

  9. #9

    Domyślnie

    Kurczę, albo coś się zmieniło przez rok, albo nie zgłębiacie tematu do końca.

    Owszem - kredyt na działkę 100% - proszę bardzo. W każdym banku. Ale potem zaczynają się schody jeżeli chodzi o dalszą budowę! W naszym przypadku nie poradziły z tym sobie ani Kredyt Bank, ani PKO BP. Teoretycznie można, ale w praktyce transze wypłacane na budowę byłyby co najwyżej kilkutysięczne.

    My w końcu poradziliśmy sobie zaciągając kredyt w Lukas Banku. Niestety, nie obyło się bez zabezpieczenia na drugiej hipotece. Słyszałam też, że BPH radzi sobie z takimi przypadkami.

    Moja rada: w trakcie rozmowy z bankiem trzeba zapytać o konkrety, tzn. pierwsza wypłata na działkę i co dalej? Jakie dokumenty? Jakie kwoty? Jakie rozliczenia transz? Najczęściej tzw. "doradcy" skupiają się tylko na ogólnych zasadach, a jak przychodzi do konkretnej dyskusji to dopiero czytają regulaminy, wewnętrzne instrukcje i dzwonią do centrali. Mądre korzystanie z kredytu może naprawdę przyprawić o zawrót głowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony