dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Okna Dziadek

  1. #1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Dziwię się trochę, że takie dobre słowa padają o firmie Dziadek. Ja mam te okna od tego roku i jak leże na łóżku to czuję jak od nich wieje. Nawet firanki się ruszają. W starym mieszkaniu miałem stare zwykłe okna ale tak z nich nie dmuchało. Wieje przez uszczelki bo sprawdzałem plasteliną. Do dzisiaj nikt z firmy nie przyszedł.
    Może ktoś z Was wie czy można je jakoś wyregulować?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    To raczej rzadkie.
    weź miarkę i pomierz:
    zachodzenie ramy [wrębu] skrzydła na ramę - powinno być 8 mm z każdej strony. Najlepiej odrysować ołówkiem kreseczki na ramie zamkniętego skrzydła - otworzyć i pomierzyć zachodzenie ramy.
    Weź również pomierz ile rama skrzydła odstaje od ramy ościeżnicy powinno być 3 do 4 mm na luz uszczelkowy + 12 mm samo skrzydło [to "mięso" skrzydła] czyli 15 do 16 mm.
    Zawiasy mają trójkierunkową regulację - góra-dół, lewo-prawo i od-do skrzydła. Potrzebny jest klucz nyplowy "4".
    Może Ci wiać bo szyba jest zimna [zwyka] i powietrze schłodzone na szybie owiewa pomieszczenie.
    Sprawdź też uszczelki czy nie są zagniecione- kartka papieru wsadzona pod skrzydło [a następnie skrzydło zamknięte] nie powinna dać się wyrwać. Sprawdź też rolki okuć - może są w położeniu minimalnego docisku i trzeba je przekręcić na większy docisk.
    W ostateczności trzeba wymiwnić uszczelki - jak są zagniecione, stare, źle założone.
    To tyle porad emailem - niestety nie wymyślono jeszcze teleportacji.

  3. #3

    Domyślnie

    pchełek,

  4. #4

    Domyślnie

    Pchełku dziękuję za rady, zaraz po powrocie posprawdzam to i owo, ale wieje na uszczelkach bo sprawdziłem plasteliną zamiast kartki. Kartka na pewno wyjdzie.
    Pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    znalazło się.
    Wieje na uszczelkach - sprawdź docisk okuć.
    Jak przestawisz na większy to od razu odczujesz na klamce większy opór. Sprawdź też czy w górze nie ma przypadkiem uszczelki płaskiej - powinna być do wentylacji ale zimą można ją czasowo wymienić na zwykłą.
    Jak nie da rady reklamuj u DZIADKA o wymianę uszczelek.

  6. #6

    Domyślnie

    Kto ma jeszcze okna firmy Dziadek ???
    Ich cennik na www.dziadek.com.pl wygląda zachęcająco.
    A jak wyglądają doświadczenia użytkowników?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bilbo
    Ich cennik na www.dziadek.com.pl wygląda zachęcająco.
    Kupiłem okna taniej w COMBUD-zie w Tychach.

  8. #8

    Domyślnie

    Mógłbyś podać jakieś namiary na tą firmę? W necie ich nie znalazłem.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzisiaj byliśmy w Raab Karcher we Wrocławiu, gdzie jest przedstawicielstwo "Dziadka".

    Muszę przyznać, że już pierwsze wrażenie było kiepskie. Nie wiem jak to się stało (pewnie, fak iż "Dziadek" ma z tym miejscem niewiele wspólnego jest nie bez znaczenia), ale postawione na wystawce okna nie urzekały, jak większość okien drewnianych, jakie widzieliśmy w innych salonach. Gdybyśmy zaczęli od tego salonu, to nie 'zakochalibyśmy' się w oknach drewnianych i nie skreślilibyśmy z listy naszych zainteresowań okien PVC.
    Bliższe spojrzenie też było negatywne - podrapane ramy, niewyraźnej jakości drewno... Najgorsze jednak było, że gdy otworzyłem jedno okno, to..... nie mogłem go zamknąć!!! Fakt, że to 'tylko' wystawka, ale czego się spodziewać w domu?
    Ceny za okna i drzwi wejściowe tam prezentowane są zachęcające w porównaniu do innych renomowanych producentów, ale jakość (przynajmniej wizualnie) trudno z owymi producentami porównywać.
    Te produkty z daleka wyglądaja na tanie.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bardzo zawiedziony

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bilbo Zobacz post
    Dzisiaj byliśmy w Raab Karcher we Wrocławiu, gdzie jest przedstawicielstwo "Dziadka".

    Muszę przyznać, że już pierwsze wrażenie było kiepskie. Nie wiem jak to się stało (pewnie, fak iż "Dziadek" ma z tym miejscem niewiele wspólnego jest nie bez znaczenia), ale postawione na wystawce okna nie urzekały, jak większość okien drewnianych, jakie widzieliśmy w innych salonach. Gdybyśmy zaczęli od tego salonu, to nie 'zakochalibyśmy' się w oknach drewnianych i nie skreślilibyśmy z listy naszych zainteresowań okien PVC.
    Bliższe spojrzenie też było negatywne - podrapane ramy, niewyraźnej jakości drewno... Najgorsze jednak było, że gdy otworzyłem jedno okno, to..... nie mogłem go zamknąć!!! Fakt, że to 'tylko' wystawka, ale czego się spodziewać w domu?
    Ceny za okna i drzwi wejściowe tam prezentowane są zachęcające w porównaniu do innych renomowanych producentów, ale jakość (przynajmniej wizualnie) trudno z owymi producentami porównywać.
    Te produkty z daleka wyglądaja na tanie.
    moja wystawka na ktorej widzialem ich okna niestety była ładna za to okna dostałem w stanie jeszcze gorszym przypuszczam niz te ktore ogladałes
    odradzam zakupy w tej firmie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony