dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 29
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 566
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Beciku
    proponuję:jesionowy parkiet,ściany w kolorze kości słoniowej lub bieli złamanej odrobiną żółci.Aby salon nie zrobił nam się monotonny wprowadzimy kolor.Pasować będą do niego odcienie ultramaryny i morskiej zieleni,lekko rozbielone.Możesz go wprowadzic w tkaninach,poduszkach, może sofa.Albo nawet pomalować fragment ściany,np dookoła okien.A jeśli wolisz bardziej nowoczesną atmosferę ,wprowadz kilka pastelowych liliowychlub fiołkowych drobiazgów.Co do kominka ,elementy z beżowego kamienia pasowałyby bardzo.I co ty na to?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Ja również mam pewien,mały dylemat a mianowicie podobają mi się
    wnętrza nowoczesne z elementami klasyki ,i tak salon mam w kolorze piaskowym/ściany/,kominek z piaskowca z elementami rdzawej cegły /raczej styl klasyczny/,wokół kominka płytki w kolorze jasno łososiowo-beżowym.Podłoga z deski barlineckiej /dąb/.Wypoczynek mam nowoczesny z elementami metalowymi w kolorze pomarańczowym i beżowe poduchy.Zastanawiam się nad pozostałym wyposażeniem pokoju,jaki pasowałby do tego stolik .Nie chcę klasycznych komód czy witryn.Może jakieś szklane-metalowe półki?A stolik -mały,ten przy wypoczynku;no i stół jadalny w odrębnej części salonu?

  3. #23

    Domyślnie

    A ja na to jak na lato . Bardzo mi się podoba.
    Dziękuję i pozdrawiam. B.

  4. #24

    Domyślnie

    Kasiorku! Mam problem z wyborem płytek podłogowych. Na parterze domu planujemy położyć takie same płytki w holu, kuchni, łazience, kotłowni i nawet w spiżarni. Jaki kolor wybrać, żeby pasował do wszystkiego, a poza tym musiałyby one być nieśliskie bo mamy małe dzieci. Czy takie płytki o nierównej powierzchni nie będą wyglądały zbyt rustykalnie, bo podobają mi się wnętrza raczej nowoczesne. Poza tym podobno na hole i tym podobne miejsca najlepszy jest gres.Jaki? Polerowany czy inny?

  5. #25

    Domyślnie

    Kasiorku czy mogę prosić o pomoc.
    Przymierzam się do wykończenia łazienki w moim nowym domu. Jest stosunkowo mała - większą mam na poddaszu ale na razie jej nie tykam. Najpierw chciałam zapytać o kolorystykę. Od dawna upatrzyłam sobie żółto - niebieską. Posadzka niebieska z dużych matowych płytek z ciemnymi fugami, a ściany żółte matowe z małych regularnych płytek bez żadnych dekorów z białymi fugami. Ponieważ łazienka jest dosyć wąska - ok. 170 cm nie chcę wstawiać kabiny tylko prysznic umieścić w jednym kącie wykorzystując trzy ściany. I tu pojawia się kolejny mój problem, czy zamknąć go drzwiami rozsuwanymi czy zasłonką? Wymyśliłam sobie takie rozwiązanie - dwa rzędy luksferów niebieskich po bokach, nad nimi rurka i przezroczysta zasłonka. Czy ma to ręce i nogi?
    Ostatnio usłyszałam komentarz, że kontrastujące kolory wychodzą z mody i nikt już tego nie stosuje. A o zasłonce to słyszę same niepochlebne opinie. Może zaproponujesz mi inną kolorystykę. Nie przepadam za ozdobnikami i dekorami. Lubię proste formy.
    Będę wdzięczna za każdą pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Witaj Agnes
    Po małej przerwie(zaliczenia semestralne) wracam na forum.
    Do Twojego salonu będą pasowały meble proste, niskie.Można oczywiście szukać takich w exskluzywnych salonach za horendalne ceny.Ale jest firma polska ,którą zresztą już polecałam na forum iTobie również polecę.Firma Black Red White ma kolekcję mebli systemowych o nowoczesnej linii.Są to meble dostępne w 2 kolorach:wanilia i czereśnia i sama czereśnia.Są tam niziutkie szfeczki które będą pasowały do salonu.Możesz również dobrać stoliki,bo jest i mały stoliczek do sofy ijest duży stół rozkładany.Seria nazywa się vis a vis.Kolor czereśni będzie dobrze wyglądał przy pomarańczowej sofie.Podaję stronę internetową firmy:www.brw.com.pl
    Inną firmą która ma nowoczesne,piękne meble jest BO CONCEPT.Meble są naprawdę piękne,ale drogie,to już zupełnie inna klasa.
    pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-21 22:14 ]</font>

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Drogi Bachac
    Gres jest bardzo dobrym rozwiązaniem.Zaproponowałabym Ci kolor jasnego beżu.Jeżeli położysz go we wszystkich pomieszczeniach optycznie powiększysz je.Płytki z połyskiem były by bardzo eleganckie,ale są dosyć śliskie.Ale jest gres polerowany przed wypaleniem.Mniej się brudzi i ma satynową powierzchnię i również jest bardzo trwały.Musiałbyś położyć jak największe płtytki z minimalną fugą.To nada wnętrzom nowoczesny charakter

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Klaudio
    Ja również lubię proste formy.Zestawienie kolorów żółtego i niebeskiego jest agresywne.Obawiam się że ta łazieneczka jest trochę za mała na takie rozwiązanie kolorystyczne.Za bardzo by ją zdominowało.Są jednak zestawienia bardzo "bezpieczne".Nie musisz rezygnować z niebieskiego koloru tylko połącz go z vanilią.Jasne płytki na ściany(niekoniecznie na wszystkie)a na podłogę niebieskie,z tym że pod ścianami położyłabym jeden rząd płytek w kolorze ścian i fugi na podłodze jasne.Niebieskie luksfery na końcu łazienki poszeżą ją optycznie.Nie polecam Ci zasłonki w prysznicu,jest mało elegancka.Osobiście mam niemiłe wspomnienia z zasłonką.Wiecznie mokra,"pachnąca" stęchlizną.Męczyłam się przez 2 tygodnie wakacji.
    Co do koloru dobrze również będzie wyglała zieleń z vanilią.
    Tylko niebieski lub zielony nie może być zbyt mocny,musi być lekko przytłumiony,matowy.
    pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki Kasiorku za odpowiedź. Nie wiem tylko jak te wąskie fugi mają się do ogrzewania podłogowego.
    Pozdrawiam,
    Basia

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-01-21 22:10, Kasiorek wrote:
    Witaj Agnes
    Po małej przerwie(zaliczenia semestralne) wracam na forum.
    Do Twojego salonu będą pasowały meble proste, niskie.Można oczywiście szukać takich w exskluzywnych salonach za horendalne ceny.Ale jest firma polska ,którą zresztą już polecałam na forum iTobie również polecę.Firma Black Red White ma kolekcję mebli systemowych o nowoczesnej linii.Są to meble dostępne w 2 kolorach:wanilia i czereśnia i sama czereśnia.Są tam niziutkie szfeczki które będą pasowały do salonu.Możesz również dobrać stoliki,bo jest i mały stoliczek do sofy ijest duży stół rozkładany.Seria nazywa się vis a vis.Kolor czereśni będzie dobrze wyglądał przy pomarańczowej sofie.Podaję stronę internetową firmy:www.brw.com.pl
    Inną firmą która ma nowoczesne,piękne meble jest BO CONCEPT.Meble są naprawdę piękne,ale drogie,to już zupełnie inna klasa.
    pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-21 22:14 ]</font>
    Dzięki za pomysł.Meble z serii vis a vis sa faktycznie fajne,proste a pomysłowe.Podobają mi się te zamglone szyby - fantastyczne .Wystarczyłyby mi 2 niskie szafeczki i jakaś większa szafka np. na książki i szkło /te pół otwarte pół przeszklone są akuratne.Do pomarańczowo-beżowej sofy pasuje właśnie ta seria ciemniejsza /czereśniowa/ a po za tym są to bardzo dostępne ceny.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Wyżej to byłam ja

  12. #32

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo Kasiorku. Wiesz, ja też zastanawiałam się nad wanilią. Jeżeli chodzi o niebieski, to znalazłam już takie bardzo jasne niebieskie, matowe i dosyć duże płytki. I do drzwi prysznicowych mój mąż też już mnie przekonał. Nie bardzo tylko zrozumiałam z tym wykończeniem podłogi. Czy proponujesz np. jeden rząd na dole ścian w kolorze podłogi. I jeszcze jedno pytanie. Czy taki cokół można zrobić z płytek popłogowych?
    Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.
    Pozdrawiam serdecznie

  13. #33

    Domyślnie

    Kasiorku, pomyśl o wystawieniu nam faktury za Twoje usługi!!!

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Klaudio
    Myślałam,aby jeden rząd płytek na podłodze tuż pod ścianami był w kolorze płytek na ścianach,a cokoły jak najbardziej można zrobić z płytek.
    Cieszę się że mogłam pomóc,tymbardziej że zauważyłam spore zainteresowanie tą stroną forumowiczów

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lenki

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kasiorku!
    Mój problem rózni sie nieco od opisanych wyzej - po prostu mam małe mieszkanie. Planuje remont pokoju(w zalozeniu pokoju dziennego). Pokoj ma 4,5x4,5 i duza wneke (na kacik komputerowy). Jest bardzo słoneczny i wysoki na 3m.
    Czy moglabys mi pomóc w doborze kolorów? Mam dywan w kolorze zielonkawym (pasuja gadzety oliwkowe). I uwielbiam zolty kolor. Wybrałam też kanapę w IKEA - EKTORP. Tylko mam problem z wyborem obicia(podoba mi sie tylko rodzaj materialu gruba bawelna - ale jest tylko w bezowym kolorze).Jakie sciany ? Jaki kolor kanapy - to bedzie najwiekszy kolorowy mebel? Jakie kolory dodatkow?
    pomoż!!!!!!!!!!

  16. #36

    Domyślnie

    On 2003-01-14 23:44, Kasiorek wrote:
    Łazieneczka żółto-niebieska ,to dosyć odważne zestwienie.Kolory musiałyby być głębokie i nasycone ,a żeby pasowały do reszty nie mogą być szkliwione tylko matowe.
    Kasiorku serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jestem Ci ogromnie wdzięczna za Twoje sugestie, dzięki nim zaczynam "widzieć" mój dom (a raczej jego wnętrze).
    Trochę mnie martwi ta łazienka żólto niebieska. Bardzo lubię oba te kolory. Mąż i dzieci (w zasadzie jedno, bo drugie to nie za bardzo wie o co chodzi - ma niecałe 2 latka) nie wnoszą zastrzeżeń co do takiej kolorystyki. Zastanawia mnie, czy ta łazienka nie jest za mała na te kolory (pisałaś o "zdominowaniu pomieszczenia"), czy muszą być nasycone? Nie wiem też jak te kolory rozmieścić (co na ściany, co na podłogę, żeby łazienka się nie zmniejszyła). A może tą małą łazienkę zupełnie inaczej zrobić, a żółty i niebieski zostawić na górę?
    Kasiorku jeśli możesz, bardzo proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam serdecznie i udaję się na forum Wymiana doświadczeń, żeby wreszcie podjąć decyzję o tynkach i kotłowni.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Pyzo
    Mówiąc o kolorach łazienki na dole niestety nie wspomniałaś o jej wymiarach.Te kolory faktycznie nadają się do dużej łazienki.Co prawda matowe płytki nie będą tak dominować jak szkliwione,ale w małej łazience lepiej zastosować jasne kolory.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Droga Bachac
    Szerokość fug nie ma znaczenia dla ogrzewania podłogowego,przecież ciepło przechodzi przez całą powierzchnię płytki ,a nie tylko przez fugę.
    pozdrawiam

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Do Lenki
    Mamy już dwa kolory: zielonkawy i beżowy,dodałabym do nich pomarańcz i powstanie przyjemny nastrój śródziemnomorski.Jeżeli kanapa będzie stała przy ścianie,pomalowałabym ją na pomarańczowo,a nad kanapą powiesiłabym 3 duże reprodukcje w jasnych ,pastelowych kolorach.Pozostałe ściany powinny być w kolorze kanapy,jasne,ponieważ cały pomarańczowy pokój bardzo by się zmniejszył optycznie.W oknach dobrze by pasowały drewniane żaluzje .
    pozdrawiam i czekam na dalsze pytania

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lenki

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki Kasiorku,
    prawde mowiac jak kupowalam ten zielony dywan to myslalam o bordowej/oberzyna/terracota kanapie. Plus kawałki scian ciemnoczerwone. Ale potem pomyslalam ze bedzie optycznie za ciasno.
    Mam jeszcze dwa pytania : w oknach mam rolety rzymskie - zolte w liscie - zmieniać na drewniane? Okna mam dwa wysokie(to stara kamienica) z łukiem. a ta kanapa wlasnie pod oknami. Ta sciana z oknem pomaranczowa?
    I drugie pytanie : jak kolorystycznie wydzielic kacik do pracy(wneke) - tez pomaranczowo? Czy dac sobie spokoj z innym kolorem wnneki?
    A i jeszcze trzecie pytanie : kocham stare drewniane meble, mam komode i szafke odnowiona i zabejcowana na taki cieply odcien(afromozja), ale potrzebuje jeszcze duzo miejsca na ksiazki. Czy lepiej zamowić regały(albo półki) drewniane czy moze znależć jakies nowe meble z pomaranczowanymi elem.
    Uff, strasznie duzo tego wyszło. Ja w ogole nie wiem jak ty to robisz ze pamietasz jednoczesnie prolemy nas wszyskich.
    dzieki

Strona 2 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony