dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 29
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 566
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Do Lenki
    Zmieniamy koncepcję
    Proponuję tak:
    ściana na której stoi kanapa w kolorze zieleni dywanu,tylko o kilka odcieni jaśniejsza.W oknach mogą zostać rolety,ale drewniane żaluzje też będą pasować.Jeżeli masz stare meble ,nie zamieniaj ich na nowe,tylko zamów u stolarza półki na książki,możesz je wtedy zabejcować na kolor mebli.Reszta ścian w kolorze kanapy.Nie wydzielałabym kolorystycznie kącika komputerowego.Dodatki niech będą w kolorach oliwki,beżu i odrobiny żółci ale zimnej nie słonecznej.Stworzy nam się bardzo spokojne,monochromatyczne wnętrze,w którym będzie się dobrze odpoczywało
    pozdrawiam

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lenki

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witaj Kasiorku,
    Przemyślałam obie propozycje i stwierdziłam że bardziej podoba mi sie twoja pierwsza koncepcja. Ja nie przepadam za monochromatycznym i raczej zimnym wnętrzem. Wydaje mi się ze wymagać będzie ode mnie ciąglego utrzymywania porządku. A ja jestem raczej bałaganiara i lubię kolor.
    Poza tym ten pomarańczowy będzie idealnie pasował jako łącznik z przedpokojem. I nigdy nie wpadł by mi do głowy!
    Mam tylko parę wątpliwości:ile tego pomarańczowego?
    Ściana za kanapą - pomarańczowy słaby, poduszki, coś na stolik?
    Czy mogą być doniczki w kolorze naturalnym(glinianym ) czy lepiej oliwkowym. Pomyślałam, że komoda będzie stała między dwoma regałami drewnianymi. Nad komodą od jednego do drugiego regału będzie półka -tylko pytanie jaka-drewniana,czy kolorowa?
    Co zrobić z przeciwleglą scianą ? Jak ją "zagospodarować"?
    z góry dziękuję

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Lenko
    Czy możesz mi opisać pokój.Już wiem ,że na ścianie z oknami stoi kanapa,a co z rezsztą.Po której stronie jest kącik komputerowy,gdzie są drzwi itd.Oraz jakie meble i gdzie masz w pokoju.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lenki

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Pokoj jest kwadratowy z wnęką.Drzwi wejsciowe są naprzeciwko okien i znajdują się bardzo blisko sciany.Otwierają się na ścianę i do środka pokoju. Po prawej stronie drzwi jest ok 1metrowy kawałek ściany i dalej wnęka 1,2 m gł. i 1,7 m szeroka.
    Sciana do niej prostopadła jest właśnie ścianą pustą.Stoją przy niej dwa fotele - z czego jeden zamierzam wywalić. Następna ściana jest ścianą z oknami- mam dwa wysokie okna ok.1,2 m. przedzielone 1 metrowym kawałkiem sciany.Okna na górze wykończone są lukiem. I pod tą scianą stoi kanapa.Sciana prostopadła do niej jest scianą przy której mają stać regał/komoda/regał.I tak doszliśmy do drzwi.Oprócz tego mam jeszcze duży wiklinowy kosz służący mi za ławę.Bardzo się sprawdza przy moim wiecznie obijającym się dziecku.
    Do ustawienia mam jeszcze starą szafkę 1mx0,4mx1,35m (szxgłxwys). A we wnece musze miec msc na komputer i jakas szafkę zamykaną drzwiami. A jeszcze widziałam w moim ulubionym sklepie ze starymi meblami składany stół, taki z opuszczanym blatami(po rozłożeniu jest owalny) złożony zajmuje ok 0,4mx1m .Ale nie wiem czy gdzieś go zmieszczę.
    Kasiorku, strasznie długi ten opis, ale mam nadzieje ze dokladny.
    Do usłyszenia?zobaczenia? do przeczytania!!!

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Lenki
    Wracamy zatem do wersji śródziemnomorskiej.
    ścianę z drzwiami i wnęką zostawiłabym tak jak jest,czyli beż w kolorze kanapy.dalej idąc mamy ścianę z fotelami.Ja pod tą ścianą postawiłabym stolik,nie wiem jaki jest wysoki,czy będzie z fotelami, czy z krzesłami.na tej ścianie zrobiłabym pomarańczowy pas poziomy na prawie szerokość ściany ,ale nie do końca.Pas szerokości ok.85cm.Będzie to doskonałe miejsce do powieszenia np.reprodukcji(musi być w beżowych kolorach)lub można powiesić grubą drewnianą półkę,a na niej poustawiać doniczki lub inne bibeloty.Przechodzimy na ścianę z oknami.Dałabym jednak drewniane żaluzje,na kanapie kilka pomarańczowych poduszek.W rogu pomiędzy ścianą z oknami a ścianą z fotelami ustawiłabym pod skosem szafkę która Ci została.A w całym pokoju dużo zieleni.
    pozdrawiam

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    co za pomysl by moj dom urzadzal obcy czlowiek? absurd.
    biura, hotele i tego typu publiczne miejsca to rozumiem.
    ale prywatny dom? nigdy.
    a kysz i precz wszelkim projektantom wnetrz mowie.


  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Jest mi przykro czytać taką opinię,nikomu nie narzucam swojej wizji wnętrza,pomagam tylko wpaść na pomysł



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-30 22:44 ]</font>

  8. #48

    Domyślnie

    Nie przejmuj się Kasiorku. To kolejny dowód na to, że z Anonimami nie ma co gadać. Nam jesteś bardzo potrzebna i pomocna. Jeszcze raz wielkie dzięki.
    Pozdrawiam

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ioka*

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kasiorku ogromnie się cieszę że ktoś taki jak Ty pojawił się na forum. Czytałam wszystkie wcześniejsze Twoje sugestie i bardzo mi się niektóre koncepcje i propozycje podobają. Z racji tego że trudno mi znaleźć kogoś o Twojej profesji bardzo Cię proszę o radę. Prosiłam już kogoś o takową przy kwestii antresoli, która pojawiła się w naszym domu, ale niestety...
    Otóż jesteśmy na etapie domu w stanie surowym zamkniętym o pow. ok. 180m2 Nie mogę podać adresu projektu, ponieważ poprzestawialiśmy z połowę ścian w stosunku do oryginału.
    I tak, na parterze jest duży kwadratowy hol, na lewo drzwi do kotłowni, obok łazienka, na wprost właściwie dwa jednakowe pokoje, ale chyba przekombinowaliśmy bo zamarzył ma się z nich jeden pokój z rozsuwanymi drzwiami na całą szerokość i teraz jest nieustawny że aż strach. Nie umiem narysować ale do obydwu tych pokoi z holu są zrobione łuki, większy i mniejszy. W salonie w lewym górnym kącie będą schody-nie betonowe a pod nimi kominek. Chcemy żeby ściana kominkowa była z jakiegoś kamienia np. piaskowca tak samo jak kominek. Na podłogę planujemy dechy tylko nie wiemy w jakim kolorze, prawdopodobnie buk.
    Marzą mi się pastelowe kolory na całym tym dole ale boje się że wszystko będzie się gryzło, a wydaje mi się że jest na tyle przestrzeni że szkoda byłoby to spaprać takiemu laikowi jak ja.
    Widziałam kiedyś w jakiejś gazecie salon w kolorze kawy z mlekiem połączonej z czekoladowym brązem, wyglądało to cudnie. Na razie może tyle, nie chce nadużywać Twojej chęci pomocy. Proszę pomóż jeśli znajdziesz chwilkę. Pozdrawiam serdecznie...


  10. #50
    Guest

    Domyślnie

    anonimowy
    po co tu włazisz?!
    Znowu naniosłeś trochę gnoju.
    Jak wchodzisz do salonu to otrzep gumiaki.

    ps.A tak w ogóle, to turlaj dropsa....

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-02-01 22:08 ]</font>

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    ioka
    muszę przemyśleć Twój problem,za niedługo się odezwę

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Opalko
    zerknij na stronę: uwagi o forum muratora - złośliwy anonymous
    zdaje się że powraca Wasz znajomy

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Ioka
    Będziesz musiała się na coś zdecydować ponieważ:
    - drewno bukowe nadaje się do urządzania wnętrz w stylu skandynawski(IKEA)pasują do niego pastelowe,rozbielone odcienie morskiej zieleni(turkusu),błękitu w chłodnych tonacjach z dodatkami w kolorze zimnego beżu lub bieli złamanej odrobiną żółci
    - natomiast do wnętrz brązowo-beżowych zdecydowanie pasuje podłoga z teku,dębu,czereśni lub innego drewna o ciemniejszym,ciepłym zabarwieniu.A świetnym uzupełnienim będą dodatki w kolorze czerwieni lub pomarańczu

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    do buku pasuje jeszcze kolor morelowy i kremowy

  15. #55

    Domyślnie

    Kasiorku, to jeszcze ja, Pyza.

    On 2003-01-23 19:39, Kasiorek wrote:
    Te kolory faktycznie nadają się do dużej łazienki.Co prawda matowe płytki nie będą tak dominować jak szkliwione,ale w małej łazience lepiej zastosować jasne kolory.
    I co ja mam teraz w tej łazience zrobić? Może jasy żółty i granatowe dodatki (blat pod umywalkę, zasłonka do prysznica), a może jasnoniebieska (płytki) i jasnożólte ściany (nie zamierzam kłaść płytek na całych ścianach).

    Pozdrawiam

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Pyzo
    Proponuję żółty pastelowy i do tego niebieski kolor.Niebieski musi być raczej ciemniejszy i taki "spłowiały"

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lenki

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witaj Kasiorku
    Dzieki za wszystkie sugestie, nie podziękowałam wcześniej bo miałam mały problem z siecią. Jestem w trakcie realizacji projektu - chociaż widzę że trochę to będzie trwało.
    Tak swoją drogą anonim(specjalnie z małej a) jest wredny i trzeba go zignorować - bo zdaje się że chodzi mu tylko o sianie zamętu - bo przecież nie ma nic ciekawego ani mądrego do powiedzenia.
    Lenki

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Witaj Lenki
    Mam nadzieję, że mój opis był dla Ciebie czytelny,szkoda że mogę zamieszczać tylko opisy,rysunek byłby czytelniejszy.
    A anonimami przestałam się już przejmować.

  19. #59

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź .

    On 2003-02-04 21:42, Kasiorek wrote:
    A anonimami przestałam się już przejmować.
    Bardzo się cieszę,
    Pozdrawiam serdecznie.

  20. #60

    Domyślnie

    Kasiorku! Już mi trochę niezręcznie Cię tak obciążać, ale jakbyś w wolnej chwili mogła się zastanowić nad moim problemem to będę wdzięczna. Chodzi jak zwykle o kolorystykę. Właśnie wykańczam parter mojego domu. Przymierzam się do pomalowania salonu, który jest połączony z jadalnią i kuchnią.
    Wygląda to tak: Po wejściu do domu w lewo kuchnia, prosto salon. Z kuchni nie ma drzwi do salonu, więc stanowi to jedną całość. Kuchnia będzie zamknięta barkiem, dalej stół z krzesłami na tle takiego większego okna (jadalnia) i dlaej (wszystko w linii prostej) salon. Z prawej strony salonu, we wnęce będą schody drewniane, lekkie. Podłoga jasna, raczej buk, chyba, że mąż da się namówić na jesion lub klon. Jeżeli chodzi o kolory to myślałam o takim spokojnym przejściu odcieniami przez całą tą powierzchnię. NP. zaczynając od kuchni ciemniejszy, np. krem, jadalnia odcień jaśniejsza i część dzienna - najciemniejsza lub odwrotnie. Co o tym sądzisz. Nastawiam się na ciepły krem lub żółć, ale spokojną. I jeszcze jedno czy do takiego ułożenia kolorów pasowałby oliwkowy korytarz, z którego wchodzi się do tej powierzchni? Będę bardzo wdzięczna.
    Pozdrawiam i cierpliwie czekam.

Strona 3 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony