dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 17
Pokaż wyniki od 321 do 329 z 329
  1. #321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie wiem jaka jest rola zasobnika w tym (IVT) rozwiązaniu. Jeśli zasobnik tylko do CWU, to "od biedy" starczy. Natomiast jeśli zasobnik jest swoistego rodzaju buforem cieplnym, lub (i) obsługuje podłogówkę, to nawet ten 300 litrowy nie jest za duży. Im większy zasobnik (bufor) tym większe możliwości grzania "tanim prądem". W wielu wypadkach duży zasobnik i gruba warstwa jastrychu powodują, że pobór prądu można ograniczyć tylko do godzin nocnych.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  2. #322
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Nie wiem jaka jest rola zasobnika w tym (IVT) rozwiązaniu. Jeśli zasobnik tylko do CWU, to "od biedy" starczy. Natomiast jeśli zasobnik jest swoistego rodzaju buforem cieplnym, lub (i) obsługuje podłogówkę, to nawet ten 300 litrowy nie jest za duży. Im większy zasobnik (bufor) tym większe możliwości grzania "tanim prądem". W wielu wypadkach duży zasobnik i gruba warstwa jastrychu powodują, że pobór prądu można ograniczyć tylko do godzin nocnych.
    Policz sobie ile tej wody zurzywasz w twoim trybie życia, tak aby grzać ją wyłącznie ( prawie wyłącznie ) w taniej taryfie, to się opłaca !
    Ze zbiornika 165 l. wylejesz pewnie 1/2 ciepłej wody, później bez grzania temp. zacznie w kranie spadać.

  3. #323
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    skoro mowa o grzaniu w taniej taryfie i akumulacyjności.

    Policzyłem, że bez ogrzewania temp. w moim przyszłym domu spadnie o 1K ze śr. temp. 20C do 19C w ciągu 8 godz. przy średniej temp sezonu grzewczego 0C.

    A więc nieźle

    i dalej ;

    z 19C do 18C w ciągu kolejnych 8,5 godz.
    z 18C do 17C w 9,1 godz. itd.

    i tak temp. z 20C spadnie do 15C w ciągu 45 godz.

    masa akumulujących ; BK500, stropu i jastrychu ok. 53 tony.
    Oczywiście to obliczenia skokowe i przybliżone.

    pozostaje w razie co kominek i pomysł na zakup agregatu,
    no i ten wodny akumulator ...
    u mnie będzie 300 do 600 litrów akwarium.

  4. #324

    Domyślnie

    Na tym forum Jezier przedstawiał już opłacalność taryfy G12 i miał rację . Poszukajcie

    pozdro
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  5. #325

    Domyślnie

    Doloze sie z moim pytaniem do tych Pomp cieplnych.
    Pompa ciepla i kolektory w jednym systemie.
    Czy aby gdy zastosuje sie PC i solary podlaczone to tego samego zbiornika nie generuje sie strat (moze nie strat ale mniejszy zysk) czy to na jednym zrodle czy na drugim zaleznie, ktore jest umieszczone nizej w zbiorniku?
    Latem lepiej miec solary podlaczone nizej wzbiorniku. Zima wypadalo by miec wyzej.
    Czy jest ktos kto byl by to w stanie sprawdzic "na wzorach" i zasymulowac warunki zimowe i letnie?
    [mam niestety braki w wiedzy na temat przeplywow i rozkladu temperatur ]

  6. #326

    Domyślnie

    Też myślałem o solarach, gdy już pc miałem. Szybko zrezygnowałem z solarów. Koszty uzyskania kW mam tak niskie, że inwestycja w solary przestała mieć sens.
    Jakaś firma przysłała mi symulację pozyskanej energii z solarów uwzględniając położenie geograficzne, parametry dachu itp. i zimą są to tak małe ilości - lepiej je "pomiń".

    pozdro
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  7. #327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Notoco
    Doloze sie z moim pytaniem do tych PC.
    Pompa ciepla i kolektory w jednym systemie.
    Czy aby gdy zastosuje sie PC i solary podlaczone to tego samego zbiornika nie generuje sie strat (moze nie strat ale mniejszy zysk) czy to na jednym zrodle czy na drugim zaleznie, ktore jest umieszczone nizej w zbiorniku?
    Latem lepiej miec solary podlaczone nizej w zbiorniku. Zima wypadalo by miec wyzej.
    Czy jest ktos kto byl by to w stanie sprawdzic "na wzorach" i zasymulowac warunki zimowe i letnie?
    [mam niestety braki w wiedzy na temat przeplywow i rozkladu temperatur ]

    Bezwstydny ... bump...

    Ciagle szukam kogos kto byl by w stanie odpowiedzic na moje pytanie

  8. #328
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Notoco
    Cytat Napisał Notoco
    Doloze sie z moim pytaniem do tych PC.
    Pompa ciepla i kolektory w jednym systemie.
    Czy aby gdy zastosuje sie PC i solary podlaczone to tego samego zbiornika nie generuje sie strat (moze nie strat ale mniejszy zysk) czy to na jednym zrodle czy na drugim zaleznie, ktore jest umieszczone nizej w zbiorniku?
    Latem lepiej miec solary podlaczone nizej w zbiorniku. Zima wypadalo by miec wyzej.
    Czy jest ktos kto byl by to w stanie sprawdzic "na wzorach" i zasymulowac warunki zimowe i letnie?
    [mam niestety braki w wiedzy na temat przeplywow i rozkladu temperatur ]

    Bezwstydny ... bump...

    Ciagle szukam kogos kto byl by w stanie odpowiedzic na moje pytanie

    zastosuj dwa mniejsze zbiorniki z przelewem, albo jakiś zawór/trójnik przed zbiornikiem, raczej elektrozawór z prostą automatyką.

  9. #329
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Notoco napisał:
    Doloze sie z moim pytaniem do tych PC.
    Pompa ciepla i kolektory w jednym systemie.
    Czy aby gdy zastosuje sie PC i solary podlaczone to tego samego zbiornika nie generuje sie strat (moze nie strat ale mniejszy zysk) czy to na jednym zrodle czy na drugim zaleznie, ktore jest umieszczone nizej w zbiorniku?
    Latem lepiej miec solary podlaczone nizej w zbiorniku. Zima wypadalo by miec wyzej.
    Czy jest ktos kto byl by to w stanie sprawdzic "na wzorach" i zasymulowac warunki zimowe i letnie?
    [mam niestety braki w wiedzy na temat przeplywow i rozkladu temperatur ]


    Zrób - kup mądry bufor który zawsze to ciepełko będzie kierował do góry.

Strona 17 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony