dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 284
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 5674
  1. #21

    Domyślnie

    Pomysł Mariana P. uważam za nie zgodny z konstytucją III RP. Aczkolwiek (wiem, wiem mogę sobie na pralkę przyczepić ) podobne rozwiązanie funkcjonuje np. w Niemczech (podatek bykowy).
    Wracając do tematu węgla, zastanawiam się kiedy rząd wypowie się w sprawie produkcji benzyny z węgla. Z tego co wiem, biorąc pod uwagę obecne ceny ropy, przedsięwzięcie byłoby opłacalne. Litr benzyny kosztowałby 2,5 zł przed opodatkowaniem. Do wytworzenia 1 tony benzyny potrzeba by ok. 5 ton węgla. Polski węgiel idealnie się do tego nadaje. Instalacja do produkcji paliwa kosztuje ok. 2 mld euro. Rząd za jednym zamachem odniósłby 3 sukcesy: rozwiązał problem restrukturyzacji kopalń i zapewnił bezpieczeństwo energetyczne oraz przyczynił się do znacznego zmniejszenia bezrobocia. Proste? Zobaczymy...

  2. #22

    Domyślnie

    może w kwestii emerytur
    dla mnie jest jasne że zarobki a co za tym idzie emerytury górników (ale tylko i wyłącznie "dołowych") winny być wysokie
    ale zasady naliczania emerytur powinny być takie same dla wszystkich jeżeli zarobki górnika byłyby wysokie to i jego emerytura też i po sprawie

    problem u nas są rozdmuchane przywileje pracowniczo-branżowe i nie chodzi mi tylko o górników ale np. służby mundurowe (strażacy nie płacą składki ZUS nie pamiętam której), o sędziach nie wspomnę (sędzia w stanie spoczynku - po prostu kastowe rozwiązanie plus inne przywileje) karta nauczycielska - to też jest niezły kwiatek itd. itd. cała gama zawodów które są w różny sposób inaczej traktowane niż pozostałe
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    "Bykowe" - funkcjonowało w Polsce za komuny - podatek wyższy tj. 100+10%. Został zniesiony za Gierka.
    Nieprzypadkowo wspomniałem Gierka w kontekście górnictwa.
    To on z górnictwa uczynił zawód pod szczególną ochroną państwa.
    Funkcjonowało oddzielne ministerstwo Górnictwa i Hutnictwa.
    KW w Katowicach to było KC-bis z tow. Grudniem - Dycymbrem na czele.
    Wydobycie było kolosalne (szczyt to 210 mln. ton) a węgiel sprzedawany za granicę przez min. Mitręgę za psie pieniądze poniżej kosztów wydobycia przyt wysokich zarobkach zatrudnionych.
    Za tamto rozpasanie wszyscy płacimy ogromne frycowe do dziś, gdyż przyznane przywileje branżowe niełatwo jest odebrać.

    W Wielkiej Brytanii rozważany jest projekt (pewnie przejdzie) podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat.
    Zmiana podejścia do wieku emerytalnego jest uzasadnina z dwóch względów:
    1/ludzie żyją obecnie o wiele dłużej niż żyli w momencie ustalania progów,
    (przykładowy górnik może być dłużej na emeryturze niż wynosił okres
    jego pracy zawodowej)
    2/coraz mniejszy odsetek ludzi pracuje w przemyśle wytwórczym z dużą tendencją spadkową ( praca wytwórcza przechodzi na kraje Azji),a a coraz więcej w usługach i administracji.

    Emerytura powinna być w większym stopniu powiązana z indywidualną składką zapobiegliwego, a w coraz mniejszym stopniu powinna zależeć
    od państwa (jeśli ma być mniej państwa), w przeciwnym razie państwo będzie nas wiecznie skubać.
    Emerytura państwowa powinna być ustalona na poziomie minimalnym, sprzężona ściśle z ilością przepracowanych lat a składka obowiązkowa na nią również powinna być minimalna.
    Ewentualne wcześniejsze emerytury branżowe powinny być załatwiane odrębnie w ramach branż + firmy ubezpieczeniowe, gdyż byłyby sprzężone z ekonomicznymi wynikami pracy poszczególnych branż czy nawet konkretnych zakładów pracy.

    Na marginesie:
    1/Jeśli ktoś uważa, że praca w górnictwie mu może zaszkodzić, to niech idzie na leśnika czy też piekarza. Niech nie robi z siebie męczennika kosztem reszty narodu.
    2/Jeśli już wbrew zasadom sprawiedliwości społecznej przyzna się prawo do wcześniejszej emerytury, to jej przyszłe koszty powinny być uwzględniane w cenie sprzedawanego węgla a co za tym idzie w podatkach odprowadzanych przez spółki węglowe.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Górnictwo to ciężki temat.
    Państwo polskie /to znaczy nasze portfele/ od wielu lat sponsoruje tą branże. nawet jak ostatnio któraś ze spółek węglowych miała zyski, to realizowała z nich własne cele. Nie zwracała setek milionów do budżetu z tytułu dawniejszych zobowiązań.

    ten cytat obrazuje mniej więcej straty branzy w poprzednich latach

    Komunikat po KERM - 25.06.1998

    25.06.1998, Warszawa

    KOMITET EKONOMICZNY RADY MINISTRÓW

    Na dzisiejszym posiedzeniu Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zaakceptował kierunkowo program reformy górnictwa na lata 1998-2002, którego realizacja pozwoli wydobya te branże z zapaści oraz ustawe stwarzającą podstawy prawne do wprowadzenia reformy tego sektora. Straty w górnictwie narastają z każdym rokiem. W ub.r. wyniosły one 3.383,5 mln zł, bez uwzglednienia umorzen m.in. wobec ZUS. Jeśli górnictwo zostanie zreformowane - a to oznacza zmniejszenie wydobycia i zatrudnienia, wzrost wydajności pracy, obniżenie kosztów wydobycia wegla itd. - to już w 2001 r. kopalnie osiągną zysk w wysokości 410,6 mln zł.
    Z jednej strony mamy współczucie, dla sytuacji górników, z drugiej strony szlag trafia, że oni egoistycznie windują się na grzbietach innych.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    takie były plany, a co zostało wykonane?

    Przyjety 30 kwietnia 1996 r. przez rząd program restrukturyzacji górnictwa na lata 1996-2000 nie tylko nie przyniósł poprawy sytuacji w tej branży, lecz pozorowanie działan spowodowało jeszcze dramatyczne pogorszenie w ostatnich 2 latach wyników ekonomiczno-finansowych. Nie zostało zrealizowane żadne z zadan założonych w programie. W efekcie strata finansowa netto w 1996 r. powiekszyła sie do 1.789,3 mln zł, a w 1997 r. bez uwzglednienia umorzen m.in. wobec ZUS, wyniosła 3.383,5 mln zł. Po uwzglednieniu umorzen strata wyniosła 2.817,3 mln zł. Stan zobowiązan na koniec 1997 r. wyniósł 13.346,4 mln zł.

    Są dwie zasadnicze przyczyny zapaści w górnictwie:

    - nadmierne zdolności produkcyjne kopaln na poziomie około 10-12 mln ton/rok w stosunku do poziomu produkcji z lat 1993-1997,

    - nadmierne zatrudnienie w wysokości około 50-60 tys. osób w stosunku do poziomu produkcji wegla w ubiegłych latach (mimo że od 1990 r. do 1997 r. średnie zatrudnienie zmniejszyło sie o 169,3 tys. pracowników).

    Z chwilą utworzenia nowej koalicji rządowej, Ministerstwo Gospodarki podjeło prace nad nowym programem na lata 1998-2002, w którym zakłada sie, że:

    - ceny wegla kamiennego na rynku krajowym bedą wolne,

    - likwidacja kopaln, usuwanie szkód górniczych, osłony socjalne w górnictwie oraz tworzenie nowych miejsc pracy bedzie finansowane z budżetu panstwa i innych dostepnych źródeł finansowania,

    - począwszy od 2003 r. likwidacja kopaln bedzie finansowana z funduszy likwidacji kopaln spółek weglowych przy zmniejszającym sie wsparciu z budżetu panstwa,

    - podstawowe problemy związane z realizacją reformy górnictwa w dłuższym okresie ureguluje ustawa o dostosowaniu górnictwa wegla kamiennego i gmin górniczych do funkcjonowania w warunkach gospodarki rynkowej,

    - w programie i realizacji reformy górnictwa należy uwzgledniaa aspekt socjalny,

    - reforma ta musi też uwzgledniaa aspekt regionalny związany ze skutkami realizacji tego procesu.

    W roku bieżącym na restrukturyzacje górnictwa wegla kamiennego w budżecie panstwa przewidziane jest 754,4 mln zł, z czego na likwidacje kopaln minister gospodarki przeznaczył 211,4 mln zł oraz 505 mln zł na koszty społeczne restrukturyzacji górnictwa. Kontynuacja likwidacji kopaln w latach 1999-2002 kosztowaa bedzie 1.300 mln zł.

    Corocznie w projekcie budżetu panstwa rząd powinien przyjąa na realizacje programu reformy górnictwa na lata 1999-2002 kwoty: 1.792 mln zł (na 1999 r.), 1.814,1 mln zł (na 2000 r.), 1.372 mln zł (na 2001 r.) i 1.458 mln zł (na 2002 r.). Łącznie jest to kwota 7.180,5 mln zł.

    Nadzór nad realizacją reformy górnictwa bedzie sprawowaa minister gospodarki. Bedzie mu doradzał Komitet Sterujący, w skład którego wejdą przedstawiciele kilku resortów.

    Aby zwiekszya odpowiedzialnośa zarządów w spółkach weglowych i kopalniach za realizacje restrukturyzacji oraz wyniki finansowe podległych im podmiotów, zostanie wdrożony system umów menedżerskich. Jednym z podstawowych jego elementów bedzie kwartalna ocena działalności na podstawie jasnych kryteriów stanowiących podstawe do ustalania wielkości wynagrodzen.

    Poprawie sytuacji w górnictwie bedzie sprzyjaa prywatyzacja spółek weglowych oraz poszczególnych kopaln. Do konca 1999 r. zostanie sprywatyzowana KWK ''Bogdanka" SA. Możliwa jest też prywatyzacja KWK ''Budryk" SA, z tym, że konieczne jest uregulowanie spraw dotyczących jej zadłużenia.



    Realizacja programu reformy w najbliższych 4 latach powinna spowodowaa zdecydowaną poprawe sytuacji ekonomiczno-finansowej kopaln. Jeśli w 1998 r. strata netto wyniesie minus 3.117,5 mln zł, to już w 2002 r. kopalnie osiągną zysk w wysokości 831,4 mln zł (w wynikach tych nie uwzgledniono skutków umorzen zobowiązan). Uwzgledniając przewidywane umorzenia zobowiązan (216,1 mln zł) wynik finansowy netto w 1998 r. wyniesie minus 2.901,4 mln zł. Za to w 2001 r. górnictwo osiągnie dodatni wynik finansowy netto w wysokości 410,6 mln zł. Gdyby restrukturyzacja górnictwa była realizowana w tempie, jak w latach 1996-1997, to starta netto wystąpiłaby w całym okresie 1998-2002 w granicach od minus 3,6 do minus 3,2 mld zł rocznie. Łączne straty w tym okresie wyniosłyby minus 16,9 mld zł.

    W wyniku realizacji reformy górnictwa w latach 1998-2002 nastąpi:

    - ograniczenie zdolności produkcyjnych, zmniejszenie wydobycia wegla kamiennego z 137,1 mln ton w 1997 r. do 111,8 mln ton w 2002 r.,

    - zmniejszenie zatrudnienia do 138,4 tys. osób w koncu 2002 r., tj. o 104,9 tys.,

    - obniżenie kosztów wydobycia wegla o około 22 proc. w 2002 r.,

    - ograniczenie nierentownej działalności ''pozaweglowej" (działalnośa socjalno-bytowa, produkcja ciepła itp.), w efekcie wyeliminowanie strat do roku 2002, które w 1997 r. wyniosły 0,4 mld zł.
    znaleźliście jeszcze coś ciekawego?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Górnictwo to ciężki temat.
    Państwo polskie /to znaczy nasze portfele/ od wielu lat sponsoruje tą branże. nawet jak ostatnio któraś ze spółek węglowych miała zyski, to realizowała z nich własne cele. Nie zwracała setek milionów do budżetu z tytułu dawniejszych zobowiązań.

    ten cytat obrazuje mniej więcej straty branzy w poprzednich latach

    Komunikat po KERM - 25.06.1998

    25.06.1998, Warszawa

    KOMITET EKONOMICZNY RADY MINISTRÓW

    Na dzisiejszym posiedzeniu Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zaakceptował kierunkowo program reformy górnictwa na lata 1998-2002, którego realizacja pozwoli wydobya te branże z zapaści oraz ustawe stwarzającą podstawy prawne do wprowadzenia reformy tego sektora. Straty w górnictwie narastają z każdym rokiem. W ub.r. wyniosły one 3.383,5 mln zł, bez uwzglednienia umorzen m.in. wobec ZUS. Jeśli górnictwo zostanie zreformowane - a to oznacza zmniejszenie wydobycia i zatrudnienia, wzrost wydajności pracy, obniżenie kosztów wydobycia wegla itd. - to już w 2001 r. kopalnie osiągną zysk w wysokości 410,6 mln zł.
    Z jednej strony mamy współczucie, dla sytuacji górników, z drugiej strony szlag trafia, że oni egoistycznie windują się na grzbietach innych.
    Majeczko odpuść sobie te nerwy z samego rana ...
    po co Ci to ?
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzykowice
    Cytat Napisał boguslaw
    Problem w ustawie leży w tym, że z jej dobrodziejstw skorzystają również etatowi związkowcy - w kraju ponad 1400 osób, zatrudnionych na etatach górników dołowych....

    No właśnie, jak to jest ? Czy z tej wczesniejszej emerytury mają skorzystać tylko górnicy czy WSZYSCY pracownicy kopalni ?
    nie, nie wszyscy, ja pracuję na powierzchni kopalni i ja nie skorzystam.
    Mam małą, ale zawsze szansę na emeryturę w wieku 60lat za pracę wykonywaną
    na zakładzie przeróbczym, zwałach węgla, kamienia i przetoku kolejowym.
    Po 25 latach pracy to mogą przejśc na emeryturę właściwie tylko pracownicy
    fizyczni i sztygarzy. Dla wyższych stanowisk od kierownika oddziału przez
    nadsztygara i wyżej dodatkowym warunkiem jest ukończone 50 lat.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ja jestem całkowicie spokojna

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    Cytat Napisał dobrzykowice
    Cytat Napisał boguslaw
    Problem w ustawie leży w tym, że z jej dobrodziejstw skorzystają również etatowi związkowcy - w kraju ponad 1400 osób, zatrudnionych na etatach górników dołowych....

    No właśnie, jak to jest ? Czy z tej wczesniejszej emerytury mają skorzystać tylko górnicy czy WSZYSCY pracownicy kopalni ?
    nie, nie wszyscy, ja pracuję na powierzchni kopalni i ja nie skorzystam.
    Mam małą, ale zawsze szansę na emeryturę w wieku 60lat za pracę wykonywaną
    na zakładzie przeróbczym, zwałach węgla, kamienia i przetoku kolejowym.
    Po 25 latach pracy to mogą przejśc na emeryturę właściwie tylko pracownicy
    fizyczni i sztygarzy. Dla wyższych stanowisk od kierownika oddziału przez
    nadsztygara i wyżej dodatkowym warunkiem jest ukończone 50 lat.

    jamles,
    Powiedz nam co z tymi działaczami, załapią się czy nie?

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Je jestem ciekawa ile to wszystko realnie będzie kosztowało (ten socjal znaczy się), w jakim zakresie zostanie uchwalone (z becika została tasiemka ) i za co to sfinansują. Mam wrażenie, że im dalej od wyborów, tym IV robi się coraz bardziej III (tzn nic wyraźnego się nie dzieje).

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Czyli z jednej strony kopalnie nie płaciły (nie płacą) latami składek, z drugiej strony chcą mieć specjalne przywileje emerytalne.
    Który kraj świata na takie rozwiązanie stać.
    Uchwalić ustawę dzisiaj jest niezwykle łatwo lecz jej skutki odczujemy nie tylko my, lecz nasze dzieci i wnuki.
    Nie może być mniej państwa i mniej podatków, jeśli bierze ono na siebie
    takie zupełnie nieracjonalne, niesprawiedliwe i nierynkowe zobowiązania.
    Górnicy niech na swoim pracodawcy wymuszają polepszenie swoich warunków pracy i jej organizacji.

    Zaskarżenie ustawy przez Konfederację Pracodawców Lewiatan jest całkowicie uzasadnione.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Górnictwo to ciężki temat.
    Z jednej strony mamy współczucie, dla sytuacji górników, z drugiej strony szlag trafia, że oni egoistycznie windują się na grzbietach innych.
    Majko szkoda by było żeby z mojego powodu coś Cię trafiło no chyba,że śnieżka .
    Pozostałych przepraszam, że na mnie pracujecie

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka

    jamles,
    Powiedz nam co z tymi działaczami, załapią się czy nie?
    niestety większość się załapie i inni, którzy moim zdaniem nie powinni też.
    Moim zdaniem rozwiązania niemieckie są do zaakceptowania.
    PS. Nie jestem działaczem związkowym, niestety

  14. #34

    Domyślnie

    jareko to ty do rzadu sie dostales??
    bo pytasz - czas zaczac rzadzic , ale jak?

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Może Jareko wie, że ktoś z rządzących właśnie buduję chałupkę i czyta nas w poszukiwaniu konstruktywnych opinii...

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    Majko szkoda by było żeby z mojego powodu coś Cię trafiło no chyba,że śnieżka .
    Pozostałych przepraszam, że na mnie pracujecie

    Przestań Jamles opowiadac głupoty i przepraszać nie za swoje winy
    Nie wiem czy wiesz ale jestes bardzo cennym dyskutantem który moze na powiedzieć jak to wygląda z tej drugiej strony.
    Nikt oczywiscie neguje, że m.in. górnicy powinni miec jakiś specjalny status ze względu na ich pracę, tyle że powinno być to zrobione z głową a nie na chybcika pod presją że znowu górnicy spacyfikuja stolicę

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzykowice
    Cytat Napisał jamles
    Majko szkoda by było żeby z mojego powodu coś Cię trafiło no chyba,że śnieżka .
    Pozostałych przepraszam, że na mnie pracujecie

    Przestań Jamles opowiadac głupoty i przepraszać nie za swoje winy
    Nie wiem czy wiesz ale jestes bardzo cennym dyskutantem który moze na powiedzieć jak to wygląda z tej drugiej strony.
    Nikt oczywiscie neguje, że m.in. górnicy powinni miec jakiś specjalny status ze względu na ich pracę, tyle że powinno być to zrobione z głową a nie na chybcika pod presją że znowu górnicy spacyfikuja stolicę
    Dokladnie tak.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Może Jareko wie, że ktoś z rządzących właśnie buduję chałupkę i czyta nas w poszukiwaniu konstruktywnych opinii...
    Dzisiaj piszą, że Jacek Kurski wyremontował leśniczówkę

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzykowice
    Nikt oczywiscie neguje, że m.in. górnicy powinni miec jakiś specjalny status ze względu na ich pracę...
    O przepraszam ! Ja neguje .
    Nie ma pracy mniej i bardziej waznej .
    Zaden zawod nie powinien wiec byc wywyzszany ,by nie ponizac innych branz .
    To dzialalnosc , jak ktos juz zauwazyl , E.Gierka wyrobila opinie , ze gornicy sa niezwykle wazni dla spoleczenstwa i dlatego zasluguja na niezwykle place i przywileje . Mieli swego czasu nawet swoje sklepy - chyba Giewexy czy jakos tak .

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Może Jareko wie, że ktoś z rządzących właśnie buduję chałupkę i czyta nas w poszukiwaniu konstruktywnych opinii...
    Dzisiaj piszą, że Jacek Kurski wyremontował leśniczówkę
    I o tym ze Misztal urzadza awantury pijackie w dyskotekach
    ciekawe czy chodzi tam obwieszony lancuchami czy nie ......

Strona 2 z 284

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony