dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 25
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 491
  1. #21

    Domyślnie

    Arturze, to chyba rzeczywiście nie jest wygórowana cena za taki zakres prac, tym bardziej, że jesteś zadowolony.Czy projekt był robiony komputerowo?

  2. #22

    Domyślnie

    Do Dagi,

    Tak projekt był robiony komputerowo. Do pełni szczęcia brakuje mi jeszcze projektów przyłacz, ale to będę dopiero załatwiał. Mój architekt jak trzeba robi też makietę domu, ale póki co sobie odpuściłem.

    Pozdrawiam

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    .

  4. #24

    Domyślnie

    Zaplacilismy okolo 10000 tys ale ze wszystkimi pozwoleniami pani projektant zalatwiala wszysko za nas wszystkie pozwolenia przylacza i.t.p.pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Cena projektu indywidualnego 15tys - za całość: dom 300m z garażem w bryle (duży ale b.prosty konstrukcyjnie), projekt zagospodarowania działki z detalami takimi jak śmietnik, ścieżki ogrodowe, zbiornik na deszczówkę itd., komplet instalacji wewnątrz domu, projekty przyłączy z wyjątkiem przyłacza gazu, załatwienie pozwolenia na budowę i ZUD-u. Aha, w komplecie jest też kosztorys budowy z wyjątkiem kosztów zrobienia instalacji.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Rok 1999 - 2500 zł za budynek 280m2 z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia i garażu. W cenie projekty przyłączy: instalacji elektrycznej, gazowej, wod-kan oraz szambo.
    Pozwolenia i inne formalności urzędowe załatwiałem sam (czytaj razem z żoną). Odbyło się to bez większych trudności i kosztów.
    Acha, projektant niestety nie był bezbłędny. "Nie czuł" drewna i w skomplikowanym w sumie dachu popełnił błąd który naprawili górale.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    W projekcie za 2500 byl na pewno wiecej niz jeden blad.
    A jezeli jest to cena za komplet , tzn architektura + konstrukcja + ew. instalacje to bledów bylo mnostwo.

    Chcialym zauwazyc szanowni panstwo ze oszczedzanie na projekcie jest o wiele mniej oplacalne : powod jest prosty:
    najmniej kosztuja zmiany na papierze.

    Najgorsze sa takie wlasnie projekty z bledami wystrzelone przez architektow w kosmos, nad ktorymi potem na budowie urzadzane sa sympozja specjalistow z ktorych kazdy ma inne zdanie, i koncza sie miarodajna opinia pana Kazia.

    Pozdrawiam.
    Marcin

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    w pełni się z tym zgadzam: oszczędzanie na projekcie mści się potem na budowie albo w użytkowaniu.Albo trzeba na co dzień patrzeć na nijakość, jak to w życiu bywa.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem 5.000 zł za projekt rozbudowy domu 3-kondygnacyjnego (piwnica, parter i poddasze użytkowe). Część rozbudowywana ma około 250-300 m2. Projekt jest z inwentaryzacją obecnej części, ale bez projektu przyłączy. Poza tym jest w nim trochę błędów...

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    wysoka cena w żadnym wypadku nie jest gwarantem idealnego projektu. Szczerze mówiąc to jeszcze nie widziałem bezbłędnego projektu ale od tego są sami autorzy aby je poprawiać. W cenę porzadnego projektu wliczony jest również tzw. nadzór autorski, inaczej mówiąc solidny architekt dogląda budowy i sprawdza czy wykonawcy przestrzegaja zaleceń zawartych w projekcie.


  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    To nie tak. Podstawa wynagrodzenia architekta jest umowa pomiędzy nim a klientem.
    Architekt może dostać zamówienie na np. samą koncepcję architektoniczą, projekt budowlany w zakresie architektury, czy wielobranzowy projekt budowlany z nadzorami autorskimi.

    Czyli umowa może (i powinna) obejmować poza pracami projektowymi nadzór autorski: m.innymi wizyty na budowie, sprawdzanie czy wszystko idzie z przepisami, wypracowywanie rozwiązań zamiennych ( gdy np. wykonawca proponuje inną , np. tańszą technologię bo ma np. upusty na jakis produkt lub w czyms sie specjalizuje).

    Architekci zwykle nie są zainteresowani nadzorem, bo zajmuje masę czasu, a klient bo - trzeba dodatkowo płacic architektowi.
    Na placu budowy pozostaje więc Inwestor oraz guru w postaci zaufanego pana Kazia - wykonawcę polecanego przez sąsiada znajomych (oczywiscie jezeli, co jest nagminne, Inwestor nie oplaca niezaleznego inspektora nadzoru ).

    Tu należy dodac, że z mocy prawa Architekt nie może odmówić
    podjęcia się zlecenia obejmującego nadzory (Ustawa - Prawo Budowlane).

    Inną sprawą są błedy w projekcie, i tu należy je zasadniczo odróżnic od braków w dokumentacji, czyli zwykłych niedoróbek
    lub nieporozumień ( bo np. Klient kupił proj. budowlany który służy praktycznie do uzyskania pozwolenia na budowe a myśli że to komplet dokumentacji wykonmawczej, etc.)

    Za błąd projektowy architekt odpowiada głową.

    W przenosni oczywiście. W rzeczywistości finansowo: za szkody wynikłe skutkiem udowodnionych błędów można rządać od projektantów odszkodowania i , na marginesie ,po to są oni obowiazkowo ubezpieczeni.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  12. #32

    Domyślnie

    To was zaskoczę. Mam architekta pod W-wą i UWAGA! Za pełny projekt dokładnie razem omówiony, z widzimiśami i takimi tam, 150 m2 z garażem + budynek gospodarczy, plan zagospodarowania działki, przyłącza, szambo itp. itd. Wszystko razem 2,8 tys. I to jest właśnie uczciwa cena. Rada we wszystkim. Trzy razy sprawdź ceny nim wybierzesz, a jak pracownia ma marmury, stronę internetową, to nie wchodź bo zapłacisz 10 tys. albo i więcej.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jkepczyn

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mój kuzyn "jak to w rodzinie" chciał 12 00 zł, przy czym urzędy na mojej głowie. Znalazłam w końcu architekta za 4000 zł (Radom) - tyle płacę za wszystko łącznie ze złożeniem w moim imieniu wniosku o pozwolenie na budowę (ma moje pełnomocnictwo). Robi to nie w komputerze, ale znam jego poprzednie projekty - są OK.

  14. #34

    Domyślnie

    Ja uzgodniłem 3.000 zł. niezależnie od wielkości i liczby odrzuconych koncepcji (oczywiście w granicach rozsądku). Okolice Warszawy.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marian1

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    w naszej rzeczywistoości architekci biorą ok 90 zł. za metr powierzchni - chyba, że klient ma szczególne wymagania, albo nie musi oszczędzać. Wtedy przystanie na stawki podawane przez Izbę.

  16. #36

    Domyślnie

    Za 3 dni idę do architekta no i właśnie - na ile się nastawiać parter+poddasze, 150-170m2

  17. #37
    Guest

    Domyślnie


  18. #38

    Domyślnie

    opalku czytałem ten link nawet dziś, jest tu jednak dużo dyskusji, a tylko kilka konkretów, dlatego celowo stworzyłem nowy z nadzieją na suche fakty
    PS jak zwykle jesteś jednak niezawodna

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Bartt - taki duży (tyle informacji "na liczniku"), a nie wie gdzie szukać - wstyd. Przecież był już taki wątek na Forum.

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie taki duży.
    Bartt,a może podzwoń do biur projektowych w swojej okolicy.Jak się zorientowałam ceny projektów są "regionalne".I dość rozpięte niestety.

Strona 2 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony