dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 25
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 491
  1. #41

    Domyślnie

    WITAM
    SZKODA, ŻE WCZEŚNIEJ NIE USTALIŁEŚ CENY, JA ZAPŁACIŁEM ZA ADAPTACJĘ GOTOWEGO (BARDZO DUŻO ZMAIN, PRAKTYCZNIE JAK INDYWIDUALNY), Z ZAKUPEM GOTOWEGO I WSZYSTKIMI PAPIERAMI, JEST TO DOM Z POMIESZCZENIEM NA SALON FRYZJERSKI I SOLARIUM OKOŁO 5000ZŁ, ALE STRACIŁEM PRZY TYM TROCHĘ NERWÓW, GŁÓWNIE ARCHITEKT ZWLEKAŁ MNIE Z TERMINEM, Z SAMEGO PROJEKTU JESTEM ZADOWOLONY

  2. #42

    Domyślnie

    Idę do niego dopiero pierwszy raz właśnie ustalić cenę

  3. #43

    Domyślnie

    No jestem po rozmowach . Projekt indywidualny, ze wszystkimi instalacjami 5000, mam wrażenie, że dało by się trochę potargować, ale ponieważ właśnie tyle zmierzałem przeznaczyć to żonka radośnie powiedziała tak . Jest oczytana w teorii negocjacji i powtarza mi, że obie strony muszą wyjść a nich zadowolone inaczej współpraca może potem kuleć. Mam nadzieję że przynajmniej zmotywuje to architekta do wytężonej pracy

  4. #44

    Domyślnie

    On 2002-11-08 18:21, Artur_drugi wrote:
    Pozdrawiam wszystkich,

    Ja za swój projekt dałem 14500 ( dom 196m2, bez piwnicy z użytkowym poddaszem, ściana trójwarstowa, miasto Poznań). Cena zawierała opracowanie koncepcji, a po zatwierdzeniu, projekt z konstrukcją i wszelakimi ( mam nadzieję...obliczeniami ), wykresy, rzuty, wwarunki techniczne etc oraz załatwienie warunków wszelakich przyłacz i załatwienie pozwolenia ( bieganie do urzędu, papierkologia itd. ). Czy to dużo czy mało, wydaje mi się ,ze średnio. Kwestia ceny zalezy wydaje mi się również od klasy architekta, to podobnie jak ze sprzetem Hi Fi ( Sony to tyle kosztuje..., a coś no name to niekoniecznie ). Generalnie jestem zadowolony z architekta, aczkolwiek jak to z artystami bywa, patrzą trochę inaczej i rozmowy czasami bywało strasznie ciekawe.
    Mam podobne odczucia jeżeli chodzi o moje spotkania z Architektem. Wiele samozaparcia kosztowało mnie przekonanie go np. do prostych rozwiązań dachu. Ale jestem zadowolony. Nasza (tzn. moja i żony) wizja domu została zrealizowana, z wykorzystaniem oczywiście cennych doświadczeń i rozwiązań Architekta. 6,5 tys. z przyłączami i urzędami, a więc o ponad połowę mniej niż u Artura_drugiego. Polska pn-wsch.

  5. #45
    Guest

    Domyślnie odp

    My wybralismy projekt z katalogu gotowych projektow, ale taki ktore mozliwie najbardziej pasowal do naszej wizji. kosztowal 1200 zl, nastepnie architekt adptowal nam go dosyc powaznie (wiata zamiast garazu, kompletna zmiana otworow okiennych, scianek dzialowych, inna lokalizacja lazienek, konta nachylenia dachu itd) zaplacilismy ze wszystkim 3000 zl. Czyli w sumie 4200.
    Wez pod rozwage! H.

  6. #46

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem tylko 2000 tyś 1,5 roku temu - myślę że tanio za 300m
    Ale ostrzegam że to może być droga przez męke - jedno piętro ustawisz
    sobie po swojemu to znowu zbuży ci to koncepcje parteru itd...
    Artur

  7. #47

    Domyślnie

    3500zł za 200m domu i 35m garażu + zagospodarowanie terenu.

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    Witam, czy ktos moze podac namiary na dobrych i tanich architektow we Wroclawiu, chodzi mi o projekt indywidualny. Z gory dziekuje i pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Właśnie odebrałem swój projekt ind. i jestem (narazie) zadowolony.
    Jeśli chcesz to Ci dam namiary na priv.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    ile?

    My kupilsimy najpierw gotowca za 1100 zl.-gonil nas termin, za adaptacje (bylo pare zmian) placilismy 2500 zl., a w tym roku, mielsimy troche wiecej czasu 2800 za kuuupe zmian (otwory okienne, schody, uklad pomieszczen, scianka kolankowa, doprojektowanie wiaty, wiekszy dachj itd) kolejne 2800 z instalacjami- w sumie 6400 zl. Powstal praktycznie projekt indywidualny.
    Miejsce-okolice Lodzi.
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Projekt indywidualny o dużej kubaturze: konstrukcja 4000,- plus instalacje 2500,- z załatwieniem pozwolenia na budowę i wszystkimi uzgodnieniami.

  12. #52

    Domyślnie

    Uwaga na mały szok - 2300 zł. Słownie dwa tysiące trzysta złotych - za komplet - projekt, konstrukcja, instalacje, urządzenie działki - do pozwolenia na budowę. Ceny w okolicach Chrzanowa i w Jaworznie (pracowania Architraw - mają kilka punktów w okolicy i jaworznicki TBS). Dodatkowo płaci się tylko za mapkę do celów projektowych. Garaż poza bryłą budynku w promocji 300 zł.

    Architekci bardzo chętni do współpracy, sami wskazują na błędy pomysłów klienta. Super. Współczuję warszawiakom.

    Jeszcze kilka miesięcy temu byłem zdecydowany na typówkę, ale kiedy okazało się, że za cenę typówki moge mieć domek z marzeń to się pięć minut nie zastanawiałem .

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał hawkmoon
    Uwaga na mały szok - 2300 zł. Słownie dwa tysiące trzysta złotych - za komplet - projekt, konstrukcja, instalacje, urządzenie działki - do pozwolenia na budowę. Ceny w okolicach Chrzanowa i w Jaworznie (pracowania Architraw - mają kilka punktów w okolicy i jaworznicki TBS). Dodatkowo płaci się tylko za mapkę do celów projektowych. Garaż poza bryłą budynku w promocji 300 zł.

    Architekci bardzo chętni do współpracy, sami wskazują na błędy pomysłów klienta. Super. Współczuję warszawiakom.

    Jeszcze kilka miesięcy temu byłem zdecydowany na typówkę, ale kiedy okazało się, że za cenę typówki moge mieć domek z marzeń to się pięć minut nie zastanawiałem .
    hawkmoon rozumiem, że dopiero zaczynasz budować i tyle zapłaciłeś za projekt budowlany do pozwolenia na budowę. Z doświadczenia wiem, że taki projekt zazwyczaj nie wystarczy do wybudowania domu. Daj znać jak ten projekt za 2300 zł sprawdził się w realizacji, tj. jakie były błędy, ile musiałeś zapłacić za dodatkowe opracowania projektowe, jakie w trakcie realizacji wprowadziłeś zmiany.
    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Hey...
    hawkmoon...a mogę zapytać ile czasu zajęło wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego i czy zawierał on projekty konstrukcji i instalacji takich jak C.O., wod-kan, i instalacji elektrycznych?
    Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Projekt właśnie powstaje (kilka dni temu odebrałem koncepcję architektoniczną, żeby przygotować uwagi) i czuwanie nad tym procesem jest bardzo podniecające
    Oczywiście z projektami wszystkich instalacji, przyłączy w cenie.
    Sam zrobiłem takie oczy jak usłyszałem ile to kosztuje. Dopytywałem się dlaczego tak tanio, to odpowiedzieli, że taki jest rynek - ci którzy, żądają tysięcy za swoje projekty nie pracują, a jak się nie pracuje, to się nie zarabia.
    Wolą więc liczyć taniej. Tak chyba działa wolny rynek, prawda?

  16. #56

    Domyślnie

    Acha, kilka dni później rozmawiałem w miejscowym TBS-ie z panią prezes o projektach - okazało się, ze też robią je po 2,3 tys. zł. Nawet trochę żałowałem, że byłem już po słowie z Architrawem, bo architekci w TBS-ie - miałem takie wrażenie - czują miejscowe kilmaty nawet bardziej.
    Niską cenę dyktuje rynek. Działki godzinę jazdy od śródmieścia Warszawy też są kilka razy droższe niż parcele w moim mieście, chociaż ja do centrum Katowic mam 20 minut jazdy autostradą, a do Krakowa pół godziny. I okoliczności przyrody ładniejsze

  17. #57

    Domyślnie

    Hey...
    Hawkmoon...nic tylko życzyć powodzenia i braku "niespodzianek" podczas realizacji. Osobiście nie wierze by można było solidnie wykonać za takie pieniadze komplet dokumentacji (łącznie z branżami), nawet jeśli jest to niewielki domek. Na czymś się zawsze musi oszczędzić żeby się opłacało, bo chyba na tym zarabiają...nieprawdaż? Oczywiście ... jest wolny rynek i konkurencja, ale w tej branży nie liczy się "taniość" ale jakość, a za to trzeba zapłacić. Chyba, że komuś zależy tylko na "papierku". Jeśli tak to 2300zł jest zwyłą stratą pieniędzy. Są "fachowcy" co robią to za przysłowiową "flaszkę".
    Pozdrawiam

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Zgadzam się z Jarecky. Nie ma darmowych obiadów.

  19. #59

    Domyślnie

    Gdybym wielokrotnie nie widział jakie pasztety wychodziły z projektów gotowych, albo z drogich indywidualnych to bym miał wątpliwości co do zlecenia projektu architektowi za 2300 zł. Wiem, że jak sam nie dopilnuję to święty boże nie pomoże niezależnie czy zapłacę 2300 czy 23000 zł.
    Jak napisałem wcześniej projekt jest w trakcie rysowania, więc o postępach będę informował na forum.

    Domek jest rzeczywiście niewielki, ale wielkość i prostota konstrukcji akurat nie wpływała w żaden sposób na cenę.

    PS: Architektów mamy w okilicy niedrogich, za to geodeci się cenią - żądają za zaktualizowana mapke 800 zł podczas gdy średnia ogólnopolska to 350 zł

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    Cześć,
    jestem na etapie wyboru projektu domu. Jeszcze nie wiem, czy będzie typowy czy indywidualny. Doradźcie, czy lepiej wybrać architekta, który zna lokalne warunki, czy lokalizacja pracowni nie ma znaczenia? Proszę o przesłanie na moje konto namiarów na sprawdzonych architektów.

    Pozdrawiam

Strona 3 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony