dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Taśmy do uszczelniania brodzików????

    Mam pytanko.Dom wykańczamy systemem gospodarczym.Jesteśmy laikami nie znamy się zbyt wiele.Co doradzą nam fachowcy najczęściej słuchamy.Chcemy zapytac bardziej kompetentene osoby jak uszczelnc brodzik,poniewż nie dochodzi on do samego rogu.i pytanko czy są jakies uszczelniajace taśmy.Doradżcie ,co kochani zrobic?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Firma Ravak prowadzi sprzedaż zestawu uszczelnienia brodzika przy płytce. W zestaw wchodzi specjalnia gąbka, listwy i silikon.
    Zestaw nazywa się Ravak Kaskada
    Pzdr
    Darp
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

  3. #3

    Domyślnie

    Nie dochodzi do rogu bo niema kata czy moze wneka jest za duza? Jezeli nie jest to duza szczelina , powiedzmy do 10mm to mozna zastosowac silicon ( naniesc na powierzchnie zewn.brodzika i docisnac do plytek). W przypadku wiekszych szczelin to pewnie sa jakies tasmy samoprzylepne ale osobiscie tego nie uzywam. Najlepiej przed polozenien plytek sprawdzic katy i jezeli wyjdzie szpara lepiej jest brodzik wpuscic pod plytki, co daje takze lepsze uszczelnienie gdyz plytki zachodza na brodzik.

    Poltomy.

  4. #4

    Domyślnie

    sa tasmy samoprzylepne silikonowe...widzialem w obi...uszczelnia calkiem niezle jak ma gladka powierzchnie...gorzej jak przechodzi taka tasma na fuga glazury....robi sie wglebienie w tasmie ktore nie jest super szczelne...najlatwiej pociagnac wszystko bialym silikonem i wyrownac palcem...szczelnosc 100%
    budowa to cudna sprawa, jak nie przeszkadza żona, teściowa i urzędnicy...

    http://lilypie.com/pic/061204/bhXf.jpghttp://b3.lilypie.com/KL-Lp1/.png

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltomy
    Nie dochodzi do rogu bo niema kata czy moze wneka jest za duza? Jezeli nie jest to duza szczelina , powiedzmy do 10mm to mozna zastosowac silicon ( naniesc na powierzchnie zewn.brodzika i docisnac do plytek). W przypadku wiekszych szczelin to pewnie sa jakies tasmy samoprzylepne ale osobiscie tego nie uzywam. Najlepiej przed polozenien plytek sprawdzic katy i jezeli wyjdzie szpara lepiej jest brodzik wpuscic pod plytki, co daje takze lepsze uszczelnienie gdyz plytki zachodza na brodzik.

    Poltomy.

    Przy szczelinie 10 mm napewno nie można stosować silikonu, bo trzeba by go dać 40 mm....

  6. #6

    Domyślnie

    To sie zgadza nie powinno sie tak grubo dawac bo moze sie "zapasc" i woda bedzie sie tam zbierac wiec jezeli plytki sa juz zrobione i nie ma juz mozliwosci zlikwidowania szczeliny to mozna zastosowac jakas listwe lub profil. Jak juz wspomnialem nie mam doswiadczenia z tego typu wykonczeniami ale widzialem kilka takich, i nie wygladaly one estetycznie. (no chyba ze sa takie , o ktorych nie wiem)

    Pozdrawiam. poltomy

  7. #7

    Domyślnie Re: Taśmy do uszczelniania brodzików????

    Cytat Napisał marzena&tomek
    Mam pytanko.Dom wykańczamy systemem gospodarczym.Jesteśmy laikami nie znamy się zbyt wiele.Co doradzą nam fachowcy najczęściej słuchamy.Chcemy zapytac bardziej kompetentene osoby jak uszczelnc brodzik,poniewż nie dochodzi on do samego rogu.i pytanko czy są jakies uszczelniajace taśmy.Doradżcie ,co kochani zrobic?
    Jak dziura jest mała, to sam silikon albo gotowa taśma z silikonem. Ja miałem za dużą szczelinę (brak kąta prostego) i to nie trzymało. Ostatecznie pomogło następujące rozwiązanie: w szczelinę piana niskorozprężna, na to silikon i na silikon szeroka listwa plastikowa kątowa z Liroya. Trzyma super od dawna i jest sucho.

  8. #8

    Domyślnie

    mam teraz problem za szerokiej szczeliny. Rozważam doklejenie płytek cokołowych - chyba można płytke kleić do płytki klejem elasytycznym - lub wodoszczelnym - typu Sika lub Keralastic - Mapei

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,
    Też mam szczelinę pomiędzy ściamą a brodzikiem od 3-10 mm. Ale dodatkowo mam problem, że moj brodzik nie jest płaski (od rogu falującą schodzi w dół, firma Gemys). Potrzebowałby, miękką listę albo pozostaje pomysł z pianką niskoprężną i silikonem. Co o tym myślicie?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  10. #10

    Domyślnie

    po prawie roku - tragedia - wszytkie fugi pod brodziekiem zagrzybione - mimo że przed montażem brzodzika wszyskie fugi pociągnąłem silikonem sanitarnym.

    Raz poprawiany (usunięcie starego silikonu, pianka niskorozprężna i nowy siligon) znowu cieknie

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam źle zamontowany brodzik i kabinę. Niedosyć, że kształt brodzika jest nieregularny, to stawiając na niej kabinę zamiast obsmarować całą silikonem, to po jej postawieniu zasylikonowałem jedynie styki kabiny i brodzika.
    Teraz niedosyć, że po prysznicu mam mokre plamy na podłodze, to jeszcze nie wiem skąd się biorą.
    Czeka mnie zdjęcie kabiny, oczyszczenie silikonu i jeszcze raz założenie już porządnie zasylikowanej.
    Czym najlepiej ściągać silikon z kabiny akrylowej?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    J
    Czym najlepiej ściągać silikon z kabiny akrylowej?
    widziałem preparat w OBI do usuwania silikonu

  13. #13

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta, bo wstawiając swój brodzik zostawiłem sobie trochę więcej zakładanego luzu, żeby się zmieścić pomiędzy płytkami i tak pozostała mi około centymetrowa szczelina od końca brodzika do ściany (głęboka na ok. 4cm).
    Zastanawiam się, czy powyżej zaproponowane rozwiązanie będzie ok, tzn. pianka niskoprężna i na to jakaś listwa ozdobna wklejona na silikon.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony