dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 29
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 574
  1. #21

    Domyślnie

    Witam,
    No wlasnie niejasnosci interpretacyjnych jest co niemiara...
    Ja chyba dla bezpieczenstwa wypelnie te pozycje pewne i z numerem PKWIU...u mnie tam najwiecej jest pieniedzey do odebrania...
    W koncu mozna skladac takie zeznanie kilka razy wiec mozna potem uzupelnic jak juz bedzie wiadomo jaka jest interpretacja...
    Szkoda czekac na zwrot np. 10000 zlotych z powodu jednego drobiazgu za 3 zl co sie nie spodobal w US.
    Lista jest fajna, co np. z wapnem...wczesniej bylo 0 % teraz 7% i nie ma na liscie, rynny tak samo (ja np. nie mam PKWIU do rynien). Na liscie jest tarcica mimo ze wczesniej juz bylo 22%.
    Zrobili to tak zeby bylo jak najwiecej klopotu i uznaniowosci.
    Zreszta trzeba jeszcze zwrocic uwage na limity.
    Pzdr.
    Piotrek

  2. #22

    Domyślnie

    Może ktoś z was wie co z betonem "z gruchy"?
    Na liście jest cement i piach - ale betonu juz niet
    Czy ta lista to wybrane pozycje, czy może jeszcze inaczej według widzimisię kogoś "ze swiecznika" w MF?

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola i Piotr
    ...rynny tak samo (ja np. nie mam PKWIU do rynien). ...
    U mnie elementy rynien PVC z Castoramy mają na fakturze 25.23 czyli: "Wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa..."

    Ale zdarzają się pojedyńcze pozycje (jakieś kolano np.) gdzie PKWiU nie dopisali na fakturze.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    poczytałam ustawę, załączniki i wiem, ze nic nie wiem.

    w wykazie robót zaliczanych do remontu budynku nic nie ma o posadzkach, powłokach malarskich itp. a jest zaliczone do remontu lokalu. czyli co ja nie mogę tego odliczyć bo mam dom, a nie mieszakanie?
    a co z materiałami wykorzystanymi podczas budowy? tylko te się liczą z załącznika o remontach?
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    w VZM-1/A i B - załącznik do wypełnienia przez podatnika jest rubryka: data wystawienia faktury (a przypominam, że liczą się tylko te od 01.05.2004 r.)
    i teraz:
    - towar kupiłam w kwietniu, a fakturę wzięłam w maju (tak często kupuję w castoramie) i co w tym przypadku?
    liczy się data wystawienia f-ry, czy data sprzedaży? (obie daty widnieją na f-rze)
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał RYDZU
    Może ktoś z was wie co z betonem "z gruchy"?
    Rydzu, beton z gruchy jest pod nr 26.6 (ja mam na fakturze z betoniarni ten symbol przy betonie)

  7. #27

    Domyślnie

    ja mam lepszą zagwozdkę.

    dotyczy ona drutu zbrojeniowego fi 12 (dokładnie pręt zbrojeniowy fi 12).
    symbol na fakturze odpowiada pozycji 27.10.60.
    tylko ze przy tej pozycji jest napisane "Sztaby i pręty pozostałe, z wyłączeniem prętów i profili grubych".

    I teraz zagadka lingwistyczna:
    1. czy słowo "grubych" tyczy się tylko profili, czy dotyczy również prętów.
    2. jeżeli dotyczy również prętów to co to oznacza pręt gruby ( od jakiego fi) - czy moja pozycja fi 12 też zalicza się do prętów grubych.

  8. #28

    Domyślnie

    wiecie co, a konkretnie bzado zajrzałem do tej nowej listy i tego betonu pod pozycją 26 nie ma, może Ty masz jakąś inną listę?

  9. #29

    Domyślnie

    Bzado - jednak jest, w drugiej kolumnie. Swoją drogą dyskusja na ten temat toczy się równlegle tu -
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...asc&highlight=

    Może i na ten "gruby" drut też coś się da wymyśleć.

  10. #30
    Jaka piękna katastrofa ...

  11. #31

    Domyślnie

    A bloczki silikatowe?
    Mam z nich cały dom!!!

  12. #32

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do mojego US i powiedzieli mi, że nie musi być PKWiU na fakturze. W takim przypadku samemu trzeba sobie określić jaki to rodzaj towaru i czy podlega odliczeniom i jeśli tak uważamy to go wpisać. A oni i tak będą to sobie sprawdzać po swojemu.

    czupurek - skoro jest rubryka "data wystawienia" to wpisujesz datę wystawienia a nie inną. Tyle tylko, że jeżeli kupowałeś coś w kwietniu to i tak z 7% VAtem więc nie masz czego odliczać z tej faktury.

    bzado - skoro sprzedawca zaklasyfikował (musi mieć do tego podstawę) swój wyrób na jakiejś grupy i podał na fakturze PKWiU to już nie Twoja w tym głowa, by się zajmować lingwistyką Masz symbol PKWiU i tym się kierujesz. Jeżeliby wpisał symbol, którego nie ma na liście, to nie można odliczyć bez względu na to co by to było i jak się nazywało. Tak mi się przynajmniej wydaje...

    pozdrawiam
    Robert

  13. #33

    Domyślnie

    bzado - skoro sprzedawca zaklasyfikował (musi mieć do tego podstawę) swój wyrób na jakiejś grupy i podał na fakturze PKWiU to już nie Twoja w tym głowa, by się zajmować lingwistyką Masz symbol PKWiU i tym się kierujesz. Jeżeliby wpisał symbol, którego nie ma na liście, to nie można odliczyć bez względu na to co by to było i jak się nazywało. Tak mi się przynajmniej wydaje...

    [/quote]


    Tylko zwróć uwage na jedno.
    na symbol EX przy numerze PKWiU.
    Oznacza on ze nie wszystkie towary z tym numerem (i pochodnymi) mozna odpisac. sa wyjatki.
    I te wyjatki to mój nieszczęsny "gruby" pręt.

  14. #34

    Domyślnie

    Aha! To się dowiedziałem o co z tym "ex" chodzi
    thx!

    Myślę jednak, że pręt fi12 nadaje się do odliczenia. I to nie tylko dlatego, że fi12 to jeszcze nie taki gruby ale dlatego iż jest to przecież typowy materiał budowlany. To wyłączenie musi dotyczyć jakiś zupełnie innych produktów, które się nie mieszczą w "dziale materiały budowlane" a które są w rozległej grupie 27.10.60

    Zajrzyj sobie tu, może coś znajdziesz.
    http://www.klasyfikacje.pl/drzewo.ph...&baza=pkwiuvat

    W ogóle niezła strona www.klasyfikacje.pl
    POLECAM

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A swoja drogą gdybym była urzędnikiem który ma weryfikować te faktury i przygotowac decyzje - to strzeliłabym sobie w łeb.

    Wanny i brodziki akrylowe chyba odpadają? Bo nie są ani wyrobami sanitarnymi ceramicznymi ani wannami stalowymi.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    dzięki.
    ambromba - urzędnik? mało powiedziane, ja zaczęłam wczoraj i po wspisaniu 15 pozycji mam dość. a to dopeiro początek.

    a tak na marginesie - te załączniki mają za mało stron. osobiście wyprodukuję napewno ich kilka.

    z tymi wannami i brodzikami to chyba się da - na stronie informatora budlanego http://www.informatorbudowlany.pl/95wyszukiwarka/ jest brodzik pod symbolem 25.23.12 - i wg wykazu można odliczyć
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    W dzisiejszej "Rzeczpospolitej" też jest lista materiałów do odliczeń VAT:
    http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/...prawo_a_2.html

  18. #38

    Domyślnie

    To jest cały czas ta sama lista, która nie wyjaśnia naszych wątpliwości!
    Beton????!!!!

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    Wanny i brodziki akrylowe chyba odpadają? Bo nie są ani wyrobami sanitarnymi ceramicznymi ani wannami stalowymi.
    Moja ma 25.23.12-50.10, czyli 25.23 -> "wyrób z tworzyw sztucznych dla budownictwa".

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    To jest cały czas ta sama lista, która nie wyjaśnia naszych wątpliwości!
    Beton????!!!!
    No a co z tym betonem?
    26.6 - "Wyroby z betonu i gipsu" to zła pozycja ???

    Aha SILKA! Ania gdzieś wcześniej pytałaś. U mnie na fakturze Silka ma PKWiU 26.61.11-30.26, czyli również podpada pod pozycję 40tą "26.6". Tak jak i betonowe nadproża "26.61.12-10.23".

    Tu macie całą grupę "26.6"
    http://www.klasyfikacje.pl/drzewo.ph...&baza=pkwiuvat

    Np. "26.61.11-30" to "Elementy ścienne z betonu lub ze sztucznego kamienia".
    "26.61.11-30.2" to "Elementy ścienne silikatowe (wapienno-piaskowe)"
    "26.61.11-30.26" to "Bloki ścienne (wapienno-piaskowe) drążone e"

    i jesteśmy w domu

    Natomiast "26.63" to "Masa betonowa prefabrykowana"
    A głębiej mamy:
    "26.63.10-00.10 Beton zwykły towarowy"
    "26.63.10-00.20 Beton lekki (kruszywowy) towarowy"
    "26.63.10-00.30 Beton piaskowy (piaskobeton) towarowy "
    "26.63.10-00.90 Masa betonowa prefabrykowana, pozostała"

    Ale taka dogłębna wiedza w zasadzie nie jest nam potrzebna.
    Wystarczy przecież "26.6" /byle nie płyty kamienne surowy czy "Lastrico"/

    pozdrawiam
    Robert

Strona 2 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony