dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 29
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 574
  1. #41

    Domyślnie

    Hej, a czy ktoś się orientuje jaką stawką Vat było objęte przed zmianą drewno na więźbę?
    Jeśli Vat uległ zmianie to czy różnica podlega odliczeniu?
    Na fakturze niestety nie ma symbolu PKUiW

    Pomóżcie............

  2. #42

    Domyślnie

    U mnie na fakturze jest PKWiU 20.10.10-41.49 i wg listy materiałów nie podlega zwrotowi . A może jednak się mylę i dostanę ekstra kasę

  3. #43

    Domyślnie

    To lipa - miałam nadzieję, że odliczę....... to po co mi była ta faktura? I jak tu kupować legalnie materiały na fakturę? Po co?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betty&M
    To lipa - miałam nadzieję, że odliczę....... to po co mi była ta faktura? I jak tu kupować legalnie materiały na fakturę? Po co?
    drewno na więźbę już przed podwyżką VAT miało 22%

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał bilbo
    Tu macie całą grupę "26.6"
    ...i jesteśmy w domu

    Osobiście dziękuję, bilbo za link do "klasyfikacji" i wyjaśnienia.
    Otóż okazuje się, że na fakturze mam silkę i cement zaklasyfikowane do "usługi pośrednictwa finansowego inne". Ach, te Polskie Składy Budowlane!

  7. #47

    Domyślnie

    To chyba trzeba z tą fakturą uderzyć do tych Składów. Niech wystawią korektę!

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania

    Osobiście dziękuję, bilbo za link do "klasyfikacji" i wyjaśnienia.
    Otóż okazuje się, że na fakturze mam silkę i cement zaklasyfikowane do "usługi pośrednictwa finansowego inne". Ach, te Polskie Składy Budowlane!
    A wg nr PKWiU na mojej fakturze styropian jest wyrobem z betonu i gipsu, wyczuwam tu międzynarodowy spisek, bo jak widać właściwości izolacyjne styropianu to lipa rozpowszechniana pewnie przez producentów

    A tak na poważnie, w składzie budowlanym powiedziano mi, żebym nie sugerował się nr PKWiU na ich fakturach Z tego co widzę na forum to w numerach PKWiU na tych fuck_turach jest tyle paranoidalnych błędów, że US nie może sprawdzać zasadności odpisu w ten sposób. Fiskus zafundował nam masę pracy, sobie zresztą też, ale jakoś mnie to nie pociesza

    Osobiście jestem na etapie szukania kwalifikacji dla: folii kubełkowej, folii budowlanej 0.2 mm, kleju do gazobetonu - wszelka pomoc mile widziana.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabol
    Cytat Napisał ania

    .
    Otóż okazuje się, że na fakturze mam silkę i cement zaklasyfikowane do "usługi pośrednictwa finansowego inne". Ach, te Polskie Składy Budowlane!
    A wg nr PKWiU na mojej fakturze styropian jest wyrobem z betonu i gipsu, wyczuwam tu międzynarodowy spisek, bo jak widać właściwości izolacyjne styropianu to lipa rozpowszechniana pewnie przez producentów
    Moglibyście wpisać ostrzeżenie, żeby kobiety w zaawansowanej ciąży nie czytały Waszych postów, bo grozi przedwczesny poród ze śmiechu. O mało się nie udusiłam, tak się zarykiwałam

    A teraz pytanie na serio: co w załączniku MTiB do rozporządzenia oznacza "ex" przed numerem z klasyfikacji?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    A teraz pytanie na serio: co w załączniku MTiB do rozporządzenia oznacza "ex" przed numerem z klasyfikacji?
    Musieli chyba w Ministerstwie jakiegoś anglistę zatrudnić, bo ex wygląda mi na skrót od "exclusively" I tak należy to rozumieć, bo zgodnie z objaśnieniem na dole oficjalnej listy materiałów:
    "ex - dotyczy tylko i wyłącznie danego wyrobu z danego grupowania." - tak więc nie wszystko co pod tym nr występuje można odliczyć, a tylko to co podano w opisie w tabeli z wykazem materiałów.

  11. #51

    Domyślnie

    A co z farbami?
    Ja mam na fakturze kod 24.30.11 i jakoś nie mogę tego znaleźć.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    farby były wcześniej 22% więc nie.

    to ja też zapytam: a co z gwoździami, wkrętami itp?
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  13. #53

    Domyślnie

    Gwoździe i wkręty też nie.
    Natomiast niektóre stalowe artukuły "łączeniowe", np. kotwy, szpilki gwintowane - tak. Nie wiem jaka cecha rozróżniająca (poza samym VATem sprzed 1 maja 2004) decyduje o tym podziale, ale tak właśnie jest.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabol
    Cytat Napisał abromba
    A teraz pytanie na serio: co w załączniku MTiB do rozporządzenia oznacza "ex" przed numerem z klasyfikacji?
    Musieli chyba w Ministerstwie jakiegoś anglistę zatrudnić, bo ex wygląda mi na skrót od "exclusively" I tak należy to rozumieć, bo zgodnie z objaśnieniem na dole oficjalnej listy materiałów:
    "ex - dotyczy tylko i wyłącznie danego wyrobu z danego grupowania." - tak więc nie wszystko co pod tym nr występuje można odliczyć, a tylko to co podano w opisie w tabeli z wykazem materiałów.
    Masz racje, to może być "wyłącznie".... Buuu, czyli nie da się betonu 26.63.10 podciągnąć pod ex 26.6 - Wyroby z betonu i gipsu, z wyłączeniem: 1) płyt kamiennych surowych, 2) wyrobów ze sztucznego kamienia lastrico, w tym pomników i nagrobków - z wyjątkiem: płyt parapetowych, płyt okładzinowych stopni schodowych i ścian oraz wykładzin posadzkowych . Bo beton był wczesniej 7%.

    Chyba, że ktoś juz ma patent na ten beton nieszczęsny?

  15. #55

    Domyślnie

    A jak byście podeszli do tarcicy. Wiadomo odliczeniu podlega tarcica strugana. Ja na fakturze mam tarcica, bez kodu.
    I drugie pytanie. jak zakwalifikować tynk akrylowy - to druga faktura bez kodu.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    Masz racje, to może być "wyłącznie".... Buuu, czyli nie da się betonu 26.63.10 podciągnąć pod ex 26.6 - Wyroby z betonu i gipsu, z wyłączeniem: 1) płyt kamiennych surowych, 2) wyrobów ze sztucznego kamienia lastrico, w tym pomników i nagrobków - z wyjątkiem: płyt parapetowych, płyt okładzinowych stopni schodowych i ścian oraz wykładzin posadzkowych . Bo beton był wczesniej 7%.

    Chyba, że ktoś juz ma patent na ten beton nieszczęsny?
    Ja rozumiem, że 26.6 oznacza wszystkie materiały, których nr PKWiU zaczyna się na 26.6, czyli też 26.63.10, a wyjątki zostały wyszczególnione w opisie , np. płyty parapetowe

  17. #57

    Domyślnie

    A może ktoś spotkał się z następującym problemem:
    Za rok 2004 wykorzystałam ulgę remontową w pełnym zakresie, czyli jak rozliczam faktury z 2004 (po 1.05 oczywiście) do zwrotu Vat mnożę przez 0,5523.
    Czy rozliczając wydatki z 2005, stosuję mnożenie przez 0,6816?? Dla mnie logiczne jest że tak, bo ulgi remontowej za rok 2005 już nie wykorzystuję, ale jak zinterpretuje to szanowny US? Wysłałam już liścik z prośbą o interpretację, ale pewnie nie ja jedna mam taką zagwozdkę, może ktoś jest już oświecony??

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toohna
    A może ktoś spotkał się z następującym problemem:
    Za rok 2004 wykorzystałam ulgę remontową w pełnym zakresie, czyli jak rozliczam faktury z 2004 (po 1.05 oczywiście) do zwrotu Vat mnożę przez 0,5523.
    Czy rozliczając wydatki z 2005, stosuję mnożenie przez 0,6816?? Dla mnie logiczne jest że tak, bo ulgi remontowej za rok 2005 już nie wykorzystuję, ale jak zinterpretuje to szanowny US? Wysłałam już liścik z prośbą o interpretację, ale pewnie nie ja jedna mam taką zagwozdkę, może ktoś jest już oświecony??
    Nam, pani z US potwierdziła, że wszystkie faktury z 2004 roku, które przekraczają limit ulgi budowlanej mamy rozliczać współczynikiem 0,6816.
    Czyli, w Twoim przypadku za 2005 rok możesz odzyskać większą kasę. .
    Pozdrawiam Tomik_B

  19. #59

    Domyślnie

    to znaczy, że faktury, których nie uwzględniłam w PIT (bo i tak przekraczaly wartość odliczenia) też mogę rozliczyć wskaźnikiem 0,6816??

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A czy jest juz wzór do oświadczenia o zakresie przeprowadzonego remontu (art. 5 ust. 4 pkt.7 ustawy "o zwrocie VAT")? Jeżeli nie - to co takie oświadczenie powinno zawierać?

Strona 3 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony