dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cześć.
    Witku!, ten wątek o GWC żwirowo-przeponowym to moja działka. Teraz się zarejestrowałem!.
    Pisałem, że to wypiętrzenie to ostateczność, i tak jest naprawdę. Jeżeli nie uda mi się osiągnąć zamieżonego celu innymi środkami to dopiero wtedy wypiętrzenie.
    Nie zależy mi na wentylacji- mam nie za bardzo szczelne okna, wentylację grawitacyjną, i nie chcę budować kanałów rozprowadzających.
    Zależy mi tylko na podgrzaniu powietrza do pieca gazowego CO, w ten sposób- żeby powietrze miało > 0 oC.
    Powietrza potrzeba ok. 30 m3/h- podczas grzania CW, i połowę tego- podczas grzania CO.
    Myślę, że w takim przypadku to taki mały GWC żwir-przep. powinien wystarczyć. Ale jak go zrobić, i czy nie lepiej podgrzać powietrze elektrycznie?. A może mały żwirowy?.
    Pozdrawiam.
    Marek.

  2. #22
    taniaklima.pl
    Guest
    taniaklima.pl

    Domyślnie

    No tak - poszło w świat
    Witek

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: taniaklima.pl dnia 2003-02-19 10:13 ]</font>

  3. #23

    Domyślnie

    marku k
    a ja się zastanawiam nad sensem robienia gwc do tego celu o którym ty mówisz, ponieważ zyski energetyczne z tego przedsięwzięcia są żadne.
    wyobraż sobie że nie pracuje kominek więc nie korzystasz z gwc
    ale jak palisz w kominku to różnica temperatur jaką uzyskujesz
    np: 300st bez GWC a z GWC 310 st czy to się połaca.
    w moim przypadku własnie jak będę palił w kominku to powietrze bądę czerpał z innej czerpni a GWC będzie odpoczywał.

  4. #24

    Domyślnie

    Witek,
    czy są jakieś dane na temat wilgotności powietrza po przejściu przez bezprzeponowy GWC ?
    Doczytałem się tylko, że w zimie nawilża powietrze ale nie znalazłem jak bardzo ? Czy potrzebne jest dowilżanie w zimie, czy to naturlane nawilżanie wystarczy dok zapewnienia dobrej wilgotności powietrza ?

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gkris

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzisiaj trafiłem na forum dotyczące tematu ,,gruntowego wymiennika ciepła i masy" i gdy patrzę na wiele sceptycznych wypowiedzi,to odnaszę wrażenie jak gdyby zaproponowac uzytkownikowi POLONEZA że jego auto będzie palić 5litrów/100 km , a on miał pretensje że dlaczego nie 4 .Od wielu lat zajmuję się klimatyzacjami i uważam , że jest to alternatywa
    tak samo fenomenalna w prostocie jak i efektach.Ponieważ każdego
    posiadacza domu , przy odrobinie chęci będzie stać na wykopanie
    rowu (kogo nie stać to zamiast oglądać ..... ,łopata w ręce i sru),zasypac to żwirem i czerpać energię geotermalną.Rozważania o drogich systemach automatyki(które mogą wielu zrazić do wykonania GWCiM)raczej nie są na miejscu.Można wykorzystać sterowniki swobodnie programowalne sterowane przez internet lub
    telefon , ale można też pójść i przekręcić jakąś ,,wajchę "gdy latem pot kapie z ....
    Zaznaczam jest to alternatywa ,można przecież zamówić projekt i montaż pompy ciepła , tylko dla kogo ta mowa .
    Jeżeli ktos obawia się że w czerpni zdechnie mu szczur to niech
    też nie je chleba ,bo podobno ktoś się udławił spinką od mankietów piekarza.
    A każdemu zainteresowanemu o mniej zasobnym portfelu polecam odwiedziny na złomowiskach gdzie można niejednokrotnie za grosze
    kupić kanały wentylacyjne , wentylatory(na chodzie-czasami wymiana łożysk)i wiele innych rzeczy(sam czasami takie sprzęty oddaję na złom).
    Wszystkich pozdrawiam KRIS

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał taniaklima.pl
    1. Przede wszystkim ma sterować przepustnicą – w zależności od temp. ma ona przełączać się na powietrze zewnętrzne lub z GWC. Inaczej będzie robił to latem inaczej zimą-będzie przycisk: zima/lato.
    A czy elektronik, któy projektuje sterownik ma jakiś problem z wykonaniem urządzenia, które będzie pamiętało datę? Najtańszy zegarek elektroniczny kosztuje ok 5 zł! Dlaczego do zmiany Zima-LAto musi być ręczny przełącznik zamiast możliwości zaprogramowania na sterowniku, że "Lato" zaczyna się 1 czerwca a "Zima" 30 września?

  7. #27

    Domyślnie

    Dlaczego niektórzy piszą, żę projekt taniaklima.pl za 240 PLN to jest beletrystyka ( http://forum.muratordom.pl/viewtopic...=108385#108385 ) a inni, że nie wiedzą gdzie ma być geowłóknina, z boku czy na dnie (tutaj pożyżej) - czy projekt taniaklima.pl nie wystarcza do tego aby wykonawca wiedział wszystko co ma wykonać? Tzn jakie wymiary, gdzie izolacja itd?

  8. #28

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Instrukcja montażu jest dokladnie opisana krok po kroku.
    Co zawiera ta dokumentacja jest tu opisane:
    http://www.taniaklima.pl/prywat-gwc.htm
    Pozdrawiam
    Witek

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony