dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 407
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #81

    Domyślnie

    Nie wiem, może ja coś źle szukam ale wychodzi mi np. że nie ma silki, kleju atlas - może ktoś się wypowie.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO


    A może ołóweczkiem podopisywać aby wspomóc zapracowanych ludzi przecie oni się "zarombią"
    Khm, czy ja wiem? I tak będą musieli zweryfikować czy prawidłowo wpisałeś.
    A co jeśli nieprawidłowo wpisano symbol klasyfikacji a dany towar podpada pod zwrot?
    Pozdrawiam.
    Włodek

  3. #83

    Domyślnie

    Czytajcie też wątek: lista materiałów bud. - odliczenie VAT
    Pisałem tam o Silce m.in.

    A w ogóle to polecam: www.klasyfikacje.pl
    Znajdziecie wszystkie symbole PKWiU oraz towary.

    YEYO, mam podobne odczucia, co Ty. Nie wiem, jak USy chcą przetworzyć to wszystko i jakim to będzie obarczone błędem. Z pewnością zamieszanie i wątpliwości będą działać na naszą niekorzyść.

    Dzwoniłem do mojego USa w sprawie PKWiU. Powiedzieli, że rzeczywiście na fakturach nie zawsze jest PKWiU i być nie musi. Sam mam rozstrzygnąć, które pozycje się kwalifikują, a oni to i tak będą weryfikować. Więc z tym ołóweczkiem, to może dobry pomysł, by im pomóc. Chociaż wątpię, czy będą chcieli podążać tropem podsuniętym przez podatnika. Jeżeli ich sposób weryfikacji (bazy nazw produktów?) czegoś nie rozstrzygną, to w nasz ołówkowy PKWiU też nie uwierzą.
    Pytanie, co zrobią gdy znajdą pozycję, które im nie pasują i się wg nich nie kwalifikują. Naliczą własną sumę zwrotu, czy odeślą wniosek do poprawy?

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    Nie wiem, może ja coś źle szukam ale wychodzi mi np. że nie ma silki, kleju atlas - może ktoś się wypowie.
    No jeżeli tynk mozajkowy (który wg mnie nie ma nic wspólnego z wyrobami z cementu) widziałem jw zakwalifikowany do grupy 26.6 no to chyba SILKA i kleje na bazie cementu wszelkiej maści tym bardziej.

  5. #85

    Domyślnie

    Dokładnie tak!
    Te główne nazwy grup są czasami dość lakoniczne. Głębiej kryje się całe bogactwo podgrup.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    A co sądzicie o pomyśle, żeby dać faktury z dużym zapasem, tzn. na wyższą kwotę niż limit i niech sobie US sprawdza? Jeśli coś odrzucą to i tak nie ma ryzyka przyszłego zwrotu z odsetkami.
    Na wnioskach jak już ktos pisał nie ma ani symbolu towaru ani nawet nazwy hehehe więc urzednik nigdy sie nie pomyli bo nic nie będzie sprawdzał ani weryfikował dopiero jak wezmą kogoś do kontroli to dowalą domiar z odsetkami i posądzą o wyłudzenie. I to JA będę musiał udowodnić urzednikowi, że Klej Atlas to wyrób z grupy cementopodobnych I co mam na własny koszt powoływac eksperta który mi z faktur poklasyfikuje wyroby ?

  7. #87

    Domyślnie

    Sięgnąłem do Dz.U.97.42.264 tam jest klasyfikacja PKWiU szczegółowa

    http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/spis.htm

    chyba będę żył ale co z tymi co mają humanistyczny umysł (bez obrazy) ?

  8. #88

    Domyślnie

    no tak ale obowiązuje nowy PKWiU

    http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0844.htm

    i jak np w 1997 roku pod nr. 26.64.10-00.31 było "Wyprawy plastyczne tynkarskie do wykończenia ścian zewnętrznych" to wiadomo a teraz jest
    "Zaprawy murarskie i suchy beton"

    Znaczy rozliczę po swojemu bo zwariuję i już.

  9. #89

    Domyślnie

    Rynny tak , a gwoździe?
    Jasmine

  10. #90

    Domyślnie

    A płyty gipsowo-kartonowe?
    Gwoździe raczej nie.
    Revo.

  11. #91

    Domyślnie

    A czy zwrot przysługuje jeden na osobę czy jeden na inwestycję?
    Bo ja przez pewien czas miałam dwa pozwolenia na budowę... to się chyba należy po jednym limicie na pozwolenie, prawda?

  12. #92

    Domyślnie

    Analizując swoje faktury zauważyłem, że w ogromnej większości przypadków, przy pozycjach które miały wcześniej 7% VAT i na które teraz można dostać zwrot jest podane KWiU. A jak go nie ma to zazwyczaj zwrotu nie ma.
    Jest to dość logiczne, bo towary które były sprzedawane przed 1.05.2004 z vatem % musiały mieć podane KWiU. Po 1.05. sprzedawcy zmienili stawkę VAT, ale KWiU zostało. Towary które przed 1.05. miały 22%, nie musiały mieć KWiU na fakturze więc nikt nie wprowadzał.
    Oczywiście nowe towary wprowadzone po 1.05. nie będą miały KWiU no bo po co ktoś miałby wpisywać, skoro jest 22%. Ale na szczęście dla mnie w okresie bezpośrednio po 1.05.2004 nie znalazłem zbyt wiele.

    Tak więc przeglądajcie faktury i jak coś ma KWiU to jest to bardzo prawdopodobny kandydat na zwrot. A jak nie ma, to raczej zwrotu nie będzie.
    Damian

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Też to zauważyłem, ale w paru przypadkach, gdy brakowało kodu chciałem go sam odszukać w katalogu i to klapa , podejrzewam, że sprzedawca i producent też nie mogli go znaleźć.
    Przykład:
    kabina natryskowa (może pod drzwi i ościeżnice ),
    panele boazeryjne ścienne lub litwy przysufitowe (są przypodłogowe).
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  14. #94

    Domyślnie

    Kabina to chyba:
    ex 25.23 Wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa...
    a w szczególności "podobne wyroby sanitarne":
    25.23.12 Wanny, miski i deski klozetowe, spłuczki ustępowe i podobne wyroby sanitarne, z tworzyw sztucznych

    Z panelami gorzej...
    Damian

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Tak czytam o tym co pisze YEYO i się zastanawiam, bo. Wieczorem do poduszki zabrałem faktury i listę materiałów. Liczyłęm mocno na elektrykę, tylko. Kable 2 i 3 żyłowe łapią się jaknajbardziej, problem zaczyna się przy przewodach na "siłę" i na WLZ. Te mają inny numer PKWiU. Tak samo jak Linka która dołączona jest do szyny wyrównawczej.

    Ogólnie wynika z tego, że osoby chętne do odliczeń czeka niezła dłubanina, a i tak nie ma chyba gwarancji, że jekiś urzędnik czegoś tam nie zakwestionuje. Są różne zbrojenia, ale nie mogę np podłączyć do niczego siatki do zbrojenia wylewek, ani po nazwie ani po PKWiU. Ech już mnie zaczyna trafiać... Ale nie popuszczę - wyrwę od nich ile się da.

  16. #96

    Domyślnie

    a ja na razie nie mogę zlokalizować artykułu "rura papierowa" która służyła jako szalunek do kolumny.

    Może będziemy wątpliwe artykuły dyskutować na forum? Proponuję dawać nazwę i ktoś kto już szukał i znalazł będzie podawał numer i info czy wchodzi do odliczeń.

    Pierwsi kandydaci: rura papierowa i siatka zbrojeniowa.

    A może założyć osobny wątek tylko do tego celu?

    Przykład popularnego artykułu:

    Beton towarowy
    Symbol PKWiU: 26.63.10-00.10
    Numer w wykazie: 40 ex 26.6 Wyroby z betonu i gipsu - wchodzi do odliczeń
    Pozdrawiam.
    Włodek

  17. #97

    Domyślnie

    Ja miałem jakąś siatkę (ale nie pamiętam teraz jaką), jako:
    28.11.23-62.72 Elementy konstrukcyjne zbrojeń żelbetów
    Damian

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiang
    Ja miałem jakąś siatkę (ale nie pamiętam teraz jaką), jako:
    28.11.23-62.72 Elementy konstrukcyjne zbrojeń żelbetów
    Moja siatka zbrojeniowa do wylewki miała dokładnie taki nr jak pisze damiang, ale jak napisałem w sąsiednim wątku na temat zwrotu VAT, trzeba być ostrożnym z nr PKWiU na fakturach - jest tam masa błędów i nie sądzę, żeby US na tej podstawie orzekał, czy nam się zwrot należy, czy nie.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasssmine
    Rynny tak , a gwoździe?
    Jasmine
    Zgodnie z informacjami na stronie Muratora:
    "Warto pamiętać, że 22-proc. stawkę VAT płaciliśmy przed 1 maja ubiegłego roku m.in. za deski, łaty, listwy, płyty pilśniowe, sklejkę, blachę stalową, cynkowo-tytanową, miedzianą siatkę ogrodzeniową, słupki, kleje (np. do tapet), masy silikonowe, akrylowe, piankę poliuretanową, emalie, farby, pigmenty, lakiery, folie dachowe, izolacyjne i paroizolacyjne, gwoździe, wkręty, kołki rozporowe, siatkę i tapety z włókna szklanego, a także kamień brukowy i kostkę granitową."

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał am00
    Też to zauważyłem, ale w paru przypadkach, gdy brakowało kodu chciałem go sam odszukać w katalogu i to klapa , podejrzewam, że sprzedawca i producent też nie mogli go znaleźć.
    Przykład:
    kabina natryskowa (może pod drzwi i ościeżnice ),
    panele boazeryjne ścienne lub litwy przysufitowe (są przypodłogowe).
    mam na fakturze PKWiU dla kabiny prysznicowej 28.11.10-52 czyli grupa Budynki prefabrykowane z metalu .... zastanawiam się czy na wstawienie jej do łazienki nie potrzebowałem pozwolenia na budowę? A tak szczegółowo to są to elementy i segmenty ścienne aluminiowe

    I jeszcze jedno np. kołki rozporowe to 25.23.15-90.10 więc są w tabeli to dlaczego nie podlegają zwrotowi?
    Podobnie wkręty to 28.74.11 ? A może wkręty to nie są okucia budowlane łączące? Więc co nimi jest z grupy 28.74.11 ?

    PS.
    Do wniosku należy dołączyć kopie faktur wię niech się martwią ci w Urzędach ja mam dość

    Zciągnąłem programik z PKWIU może będzie łatwiej wyszukiwać po hasłach

Strona 5 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony