dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 193 z 193
  1. #181

    Domyślnie

    Też zastanawiamy się z mężem nad wyborem pokrycia dachowego. Blacha czy ceramika? Mi wizualnie bardzo podoba się ceramika glazurowana.
    Czy dachówka glazurowana jest gorsza jakościowo od angabowanej?

  2. #182
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ja mam blachodachówkę na starym domu i w grudniu założyłem ją na nowo budowanym domu. Za blachodachówką jak dla mnie przemawiało kilka istotnych elementów:
    Dach ma 230m2.
    - Cena za materiały (blacha, wkręty, gąsiory, wiatrownice, śruby, gwoździe, obróbka komina) to niecałe 6,4 tysiąca
    - okno dachowe z kołnierzem 78x140 - 1020zł
    - folia dachowa Strotec 1300 - 650 zł
    - więźba dachowa ( całe drzewo na dach) pod obciążanie blachodachówki, śniegu i przyszłej zabudowy to - 5,5 tys
    - robota - 10 tys
    Razem: 23.570 zł.

    Jeżeli wybrałbym dachówkę to ta kwota wzrosłaby minimum o 13 tysięcy. Raz że bardziej masywna więźba dachowa, 2 - to łaty grubsze, 3 - to wykończeniówka dachu jest droższa (gąsiory, dachówka szczytowa itd) bo przelicznik za m2 podobny, 4 to droższa robocizna, 5 - to o kilka ton mniej obciążony budynek. 6 - bardziej masywna konstrukacja ścian aby mogły przenieść większe obciążenia. 7 - myślę że wystarczy mi na kilka dobrych lat. Chciałbym dożyć tego dnia jak moi następcy będą ją zrywać.

    Jeżeli chodzi o akustykę to wszystko zależne jest od solidności jej skręcenia oraz zamknięcia zamków. Jeżeli będzie luźna to i będzie dźwięczna.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  3. #183

    Domyślnie

    ja mma blachodachówkę firmy Finish Profiles i podczas deszczu nie ma specjalnego hałasu. Jest troszkę większy niż w przypadku dachowki
    pozdrawiam Damian

  4. #184

    Domyślnie blachodachówka a deszcz - praktyka

    Witam
    planujemy budowę domu z użytkowym poddaszem z blachodachówką na dachu. Czy są jakieś osoby, które mają blachodachówką i mogą udzielić informacji na temat odgłosów w domu w czasie deszczu i innych zjawisk atmosferycznych?
    Dodatkowo powiem, że planujemy pełne deskowanie i 30 cm wełny jako izolację. Będzie cicho czy nie będziemy mogli spać

  5. #185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Przy 30cm wełny możecie zapomnieć o problemie. Mam 23cm i w przypadku opadów słychać je tylko bębniące o okna. Może gdyby okien nie było, byłoby słychać jakiś delikatny szum. Przy gradzie coś tam słychać więcej, ale nie tak, aby zagłuszać cokolwiek.

  6. #186

    Domyślnie

    deszcz na blachodachówce było słychać przed położeniem wełny, po wełnie (25cm) słychac ale przez otwarte okna jedynie

  7. #187

    Domyślnie

    dzięki za szybką odpowiedź. Może ktoś jeszcze ma blachodachówkę na dachu i chce się wypowiedzieć? A jak tam z gorącem w przypadku blachodachówki. Mocno się nagrzewa w upalne dni i czy czuć to na poddaszu?

  8. #188

    Domyślnie

    30 cm wełny,deszcz bardzo słychać ale na zewnątrz.

  9. #189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał abarma
    dzięki za szybką odpowiedź. Może ktoś jeszcze ma blachodachówkę na dachu i chce się wypowiedzieć? A jak tam z gorącem w przypadku blachodachówki. Mocno się nagrzewa w upalne dni i czy czuć to na poddaszu?
    W stosunku do czego?
    Blacha szybko się nagrzewa od słońca, ale:
    1. tak samo szybko to ciepło oddaje (nawet chwilowe zachmurzenie powoduje jej naczne wystudzenie),
    2.pod blachą jest warstwa wentylowanego powietrza, czyli większość ciepła od blachy do izolacji nie dociera,
    3. przy planowanej izolacji na pewno więcej ciepła wpadnie przez okna niż przez połać dachu.

  10. #190

    Domyślnie

    zbigmor chodziło mi oto czy przez to, że blacha się szybko i mocno nagrzewa to wewnątrz (na poddaszu) też robi się gorąco. Wiem, że wełna dobrze izoluje, ale do tej pory nie wybudowaliśmy jeszcze domu ani nie było nas w takim, który chcemy wybudować dlatego pytamy o praktyczne uwagi i spostrzeżenia, bo jak człowiek czyta o materiałach to wszystko jest super itd a w realu nie zawsze jest tak kolorowo.
    zbigmor dzięki za odpowiedź bo właśnie to mnie interesowało. [/quote]

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    deszcz na blachodachówce było słychać przed położeniem wełny, po wełnie (25cm) słychac ale przez otwarte okna jedynie

    Dokładnie.

    Wełna mineralna to nie tylko izolator termiczny, ale też najlepszy z ogólnodostępnych (styropian / pianka poliuretanowa) izolator akustyczny.
    Właśnie wełną wypełnia się także ekrany dźwiękoszczelne na autostradach.

    Wiadomości jakoby pod dachem z blachodachówką było bardzo głośno to marketing wymyślony przez sprzedawców dachówek.
    Podobnie w drugą stronę argumenty o dużo tańszej konstrukcji dachowej (blachodachówka versus dachówka).


    Reasumując głośnego dachu przy ociepleniu poddasza wełną mineralną- problem nie istnieje.

    Pozdrawiam!

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Na domu w którym mieszkam obecnie jest blachodachówka firmy czort wie jakiej, jej kawałki służą jako podbudówka płota i nic jej nie bierze. Jeśli chodzi o dach to mam 10cm wełny między krokwiami i 5 na krokwiach ( wież, że to za mało ://). Nie słychać żadnego dudnienia ani dzwonienia. Wszystko zależy od tego jak jest przykręcona. Im bardziej dokręcona do łat i im więcej wkrętów tym lepiej. Przecież blachę dajesz na drewniane łaty i dokręcasz wkrętami z gumową podkładką. Jeśli jest to zrobione prawidłowo, to nie ma prawa dzwonić.
    Efekt dzwonienia występuje na starych dachach, gdzie zdejmują eternit i na to jak leci w te zgniłe i spróchniałe belki i łaty kręcą blachę. Trzyma tam tylko co piąty wkręt, a reszta luźna. Nie mówię tu o wszystkich starych dachach.

    Na nowym domu, który właśnie kończę również mam blachodachówkę tym razem firmy ZartMet. Profil NEFRYT mi się podobał, a i cena również przypasowała. Czy dobra jakościowo to nie wiem. Skoro produkują i ludzie kupują to chyba dobra. Jak wytrzyma 30 lat (gwarancja chyba na 10 lub 15) to i tak jej końca nie dożyję (
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #193

    Domyślnie

    Dzień dobry, to jest mój pierwszy post i chciałbym podzielić się doświadczeniem na temat dachówki finishdak kingstile 035 od Finish Profiles. Po 10 latach zaczęła rdzewieć na zagięciach profili. Blacha podobno szwedzka, gwarancja 30 lat, ale warstwy ochronne to już raczej nie. Zdjęcia przedstawiają stan po 16 latach. Nie wiem jak inne blachy z tej firmy, ale jeśli nie chcecie problemu kupcie inne.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220712_122640.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	460032Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220712_122647.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	106,3 KB
ID:	460033

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony