dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie zginal pies :(((..co jeszcze moge zrobic ??

    wczoraj w poludnie uciekla nam 6cio letnia suczka beagle z terenu budowy pognala za jakims tropem w las.. i do tej pory jej nie ma
    Budowa jest ok 20 km od miejsca w ktorym mieszkamy - nie wydaje mi sie zeby byly jakies szanse zeby wrocila do domu Na sasiedniej dzialce sasiedzi juz mieszkaja - sa jakies szanse zeby wrocila do nich ??
    Obszukalismy las wkolo - na tyle ile sie dalo po ciemku - bylismy na budowie z 5 razy wczoraj i dzisiaj ..Powiesilismy ogloszenia we wsi..dzwonilismy do okolicznych schronisk, do lesniczowki..
    Zdarzylo jej sie uciekac wczesniej - ale nigdy na tak dlugo, 7 godzin max.
    I zawsze wracala na miejsce z ktorego uciekla. Uciekla w obrozy - ale bez zadnego informacji,numeru kontaktowego..
    Czy cos jeszcze mozemy zrobic ??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Bardzo wspolczuje .
    Radze pytac w lecznicach i w schroniskach .
    Jak ktos znalazl to powinien dac znac w takim miejscu .
    Trzymam kciuki

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    dzieki rrmi .
    jest mi niewypowiedzianie smutno ..
    ale mam jeszcze troche nadziei ze sie znajdzie..

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Zochna smutna to wiadomość, wierzę, że psina wróci. Bardzo Ci tego życzę.


  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Współczuję, mnie też kilka lat temu zginął pies, którego wychowałem od szczeniaka. Okazało się po dłuższym czasie, że mój dalszy, acz bywający u mojej mamy krewniak... sprzedał go komuś za wódkę do oddalonej miejscowości.
    Psa nie odzyskałem, bo "ślad się zatarł" - krewniak wkrótce zszedł z tego świata, a jego koledzy nie mieli "danych kontaktowych".
    Życzę Ci, aby Twoja sunia znalazła się. Spróbuj powywieszać w okolicy ogłoszenia ze zdjęciem i wyznacz nagrodę. To czasami pomaga.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Widze , ze spac nie mozesz .
    Dzwon Zosiu jutro gdzie sie da i pytaj .
    A tam sa jakies domy juz ?
    Moze gdzies tam ktos przygarnal?
    Nie poddawaj sie w zadnym razie , bo sobie tego nie wybaczysz , zrob wszystko co mozliwe

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    znalazł się?
    jak nie. To wywieś kartkę na sklepie, napisz o czekającej nagrodzie. Bardzo mozliwe, że jakiś łachmyta przywiązał go do budy.
    Popytaj wśród mieszkańców /chodź od domu do domu/.
    powodzenia.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Zochno, wiem co czujesz, miałam to samo parę miesięcy temu,
    o tyle gorzej, że pies, który zginął był niewidomy.
    Oprócz ogłoszeń w sklepach, na przystankach i płotach byłam osobiście w każdym gospodarstwie w promieniu kilku kilometrów
    i rozdałam do ręki ulotki z opisem psa, aktualnym zdjęciem i oczywiście nr telefonu.
    I to pomogło, jeden z gospodarzy, u którego byłam,
    na drugi dzień od zaginięcia rozpoznał mojego psa tułającego się w szczerym polu, ok 1 km od miejsca zaginięcia,
    złapał go na sznurek, zamknął w stodole i zadzwonił z tą radosną wiadomością!
    O nagrodzie wcześniej nie wspominałam, ale chłopina dostał od nas pół lytry
    i był wielce zadowolony.

    Zochno, trzymam kciuki, oby jak najszybciej psina się znalazła!

  9. #9

    Domyślnie

    Zosiu bardzo Ci wspolczuje zycze Ci z calego serca zeby Twoja sunia sie odnalazla. Ja mialam podobna sytuacje kilka lat temu, moj piesek tez sie zerwal z obrozy i uciekl. Tez wszedzie wywieszalam kartki i zadzialalo, odezwal sie pan ktory zauwazyl mojego pieska na polach gdy byl na spacerze ze swoim psem. Tym sposobem moj piesek odnalazl sie po 3 dniach. Zosienko trzymam bardzo mocno kiuki zeby Twoja sunia sie odnalazla.
    Trzymaj sie.

  10. #10

    Domyślnie hej

    Moim zdaniem będzie próbował szukać was w tym miejscu w którym się zgubił.
    Mieszkam w takim miejscu, gdzie ludzie ( można by ich dosadniej określić) porzucają psy- z reguły te psy czekają uparcie w tym miejscu w którym rozstały się z właścicielem.
    Poza tym jak macie zdjęcie to spróbujcie zrobić ogłoszenia ze zdjęciem - to naprawdę działa.No i dać info do najbliższych schronisk- z reguły, jak ktoś znajduje psa, który wygląda na zbłąkanego to zawiadamia schronisko.
    Życzę powodzenia.
    I.

  11. #11

    Domyślnie

    Zosiu daj znać,co z pieskiem?

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że brak wiadomości...
    to dobra wiadomość.

  13. #13

    Domyślnie

    Beaglasy to łobuzy , robią takie numery. Jeszcze raz za dnia trzeba pochodzić po lesie. I pytać sąsiadów. Beagle to charakterystyczny psiut. Ktoś go musiał widzieć.
    Trzymaj się

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    jest ! jest ! jest ! jest ! ..właśnie wróciliśy ...
    ździra jedna no..wyglada jak siedem nieszczesc - czyli jak na dobrą dwudniowkę przystalo .. oczy przekrwione i jak szparki, nogi sztywne , ogon zawiniety pod siebie ze prawie przodem jej wystaje, w oczach skrucha...musiala jakies straszne kilometry zrobic..ale cala jest I wyglada ze się dobrze bawila .
    Pozwolila nam cala wies kartkami wylepic , obdzwonic schroniska, lesniczowki, poznac polowe mieszkancow naszej wsi i okolicznych oraz wszystkie psy podworkowe,powręczać telefony i zdjecia, zaangazowac sasiadow i dopiero wtedy sie ujawinila ....
    Wrocila na budowe - znalezlismy ja godzine temu - na naszej dzialce..

    Dziekuje Wam rrmi, matka, AnSi , Oskar, Majka, Dziubulek , Iskra, aha, feyrus za cieple slowa bardzo dzieki. W ogole - Ludzie fajni są wiecie.
    Wczoraj wieczorem porozwieszalismy te ogloszenia - i dzisiaj 3 osoby dzwonily z informacja ze widzialy blakajacego sie psiaka.. Z opisu wynikalo ze nie byl to nasz - ale liczy się że się komuś chciało Teraz musimy adoptowac chyba jakiegos blakajacego sie ..
    Dzieki
    ps.. a dzisiaj w nocy miedzy 23.00 a 2.00 - spadające meteory.Możemy zobaczyc do 120 meteorów na godzinę. Beda spadaly z prędkościa 35km/s. Trzeba w polnoco-wschodnim kierunku wypatrywac. A psy trzymać na smyczy .
    Nie wiem jak na Twoim niebie rrmi

  15. #15

    Domyślnie

    Karę musi dostać nie dostanie lodów przez trzy dni. No dobra przez dwa.

    Całe szczeście,że juz jest. Pozdrów ją od koleżanki labiszonki

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Zochna -przed` chwilą przeczytałam watek ....aż mi skóra ścierpła ...jak dobrze `że sie odnalazła .

    Moja 5 miesieczna -wówczas -Dora zgubiła sie w lesie i kiedy mój malzonek przerażony szukał ja w lesie ona po własnych śladach wróciła do domu( ponad 6 km ).Dodatkowo ja wpadłam w panikę bo szczeniak wrócił sam do domu ,a ja nie wiedzałam co sie stało z mężem ( tel.zostawił w domu ).

  17. #17

    Domyślnie

    Zosiu bardzo sie ciesze ze sunia sie odnalazla.

  18. #18

    Domyślnie

    Zosiu, przed chwilą przeczytałam wątek, strasznie się cieszę, że się wszystko dobrze skończyło! Mój labek, zanim został wykastrowany dwukrotnie urządził sobie kilkugodzinne wycieczki, po kilku godzinach i objechaniu samochodem bliższej i dalszej okolicy znajdowaliśmy łazęgę w towarzystwie zaprzyjaźnionych koleżków i bardzo zmęczonego Przywieszałam mu do obroży adresówki, ale prawie na każdym spacerze gdzieś ją gubił w czasie szaleństw. Jakiś czas temu zamówiłam na allegro bardzo porządną adresówkę, trochę wygląda jak numerek do szatni , jest tam wytłoczony mój numer komórkowy. Zapłaciłam 9 zł za 2 sztuki, mój szaleniec nosi to już ponad pół roku i jak nówka. I ja jestem spokojniejsza, że w razie jak by coś, odpukać to ktoś może zadzwoni. Polecam adresówki!
    Pozdrawiam, Ada

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Dobrze, że się znalazła.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    uuuffff
    bardzo sie ciesze Zosiu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony