dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Jakie wykończenie ścian w garażu?

    Now własnie - było sporo na forum o podłogach, ale nic o ścianach. Kiedyś sprawa była prosta - lamperie...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja mam w garazu ktory jest w bryle budynku:
    - na scianie wspolnej z pomieszczeniami mieszkalnymi styropian 10 cm klej , gips i farba
    - na pozostalych tynk cementowo-wapienny gips i farba

    Gwoli informacji na podlodze kafelki
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  3. #3

    Domyślnie

    No własnie - farba, ale jaka? A może coś innego, żeby łatwo zmyć zabrudzenia i trudno było uszkodzić? Może nie sprecyzowałem w pierwszym poście, ale chodzi mi o tą ostatnia warstwę wewnątrz. Jak się sprawdzają np. płytki i do jakiej wysokości. Ktoś mi proponował tynk strukturalny. Co Wy na to?

  4. #4

    Domyślnie

    Musisz zastanowić się co będziesz w tym garażu robił. Od samego trzymania samochodu nawet zwykla biała farba się nie ubrudzi. Natomiast jeśli będziesz ciął flexem to nawet na suficie będziesz miał slady
    Polecan natomiast niewielki cokół z płuyek lub jakieś zmywalnej farby.
    Sczezrze mówiąc odradzam wszelakiej maści lamperie, bo nie wygląda to zbyt elegancko. Natomiast co do płytek to czemu nie? Pozostaje tylko kwestia kosztów...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Tynk cementowy (mocniejszy niż cementowo-wapienny) + farba lateksowa. Płytki na ścianach to bardzo droga impreza,
    Ewentualnie tynk kamyczkowy/mozaikowy.

  6. #6

    Domyślnie

    ja jednak polecam płytki - rozwišzanie bardzo praktyczne i latwo utrzymac czystoœć

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Tynk cementowy (mocniejszy niż cementowo-wapienny) + farba lateksowa. Płytki na ścianach to bardzo droga impreza,
    Ewentualnie tynk kamyczkowy/mozaikowy.
    Co do kosztów to tynk mozaikowy wychodzi cenowo jak średnie płytki w 2 gatunku - nie jest to tania inwestycja.

    Można dać do pewnej wysokości płytki gresowe z marketu "takie na podłogę" - tanio, schludnie i solidnie.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...jak nie ma tynku, to może plajsticzną boazerię na drewnianym ruszcie
    Tanie, praktyczne ( zmywalne ) no i samemu można położyć
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  9. #9

    Domyślnie

    mam na biało zmywalna farbą i po dwóch latach jest OK, ale od kiedy zmywam myjką podłogę- fakt przydałby sie cokół z płytek

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave
    ja jednak polecam płytki - rozwišzanie bardzo praktyczne i latwo utrzymac czystoœć

    Farba lateksowa dobrego producenta, też praktycznaie kosztuje parę razy mniej. Nie oznacza, że płytki są złe - są za drogie.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    Cytat Napisał Sp5es
    Tynk cementowy (mocniejszy niż cementowo-wapienny) + farba lateksowa. Płytki na ścianach to bardzo droga impreza,
    Ewentualnie tynk kamyczkowy/mozaikowy.
    Co do kosztów to tynk mozaikowy wychodzi cenowo jak średnie płytki w 2 gatunku - nie jest to tania inwestycja.

    Można dać do pewnej wysokości płytki gresowe z marketu "takie na podłogę" - tanio, schludnie i solidnie.
    Tynk drobny 1,5 mm gubości dobrych producentów to 3 kg/m2, dla standardowychj 5-6 kg/m2. Nawet przy drogim, jakościowym dostawcy daje to ok 25 pln/2 + vat + robota. Jeszcze brakuje do płytek...

    Ponadto robi sie tego po parędziesiąt m2 na dzień. Płytki to zabawa z reguły na tygodnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Nawet przy drogim, jakościowym dostawcy daje to ok 25 pln/2 + vat + robota. Jeszcze brakuje do płytek...
    Płytki gresowe 16zł m2 z VAT + klej 11zł za 25kg (starczy na ok 6m2) + średnia fuga 20zł / 5kg (starczy na ok 20m2) = ok 21zł/m2 z Vat bez robocizny.


    Płytki to zabawa z reguły na tygodnie.
    średnio wprawiony fachowiec na prostych ścianach (tzn. bez udziwnień- a takie są na ogół w garażach) kładzie do 20m2 na dniówkę. - przerabiałem to z autopsji

    Fakt że robocizna przy tynku to ok 10zł/m2 a przy płytkach ok 15zł/m2 ale to tylko garaż i dla osoby z zacięciem majsterkowicza to czysta przyjemność
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Cytat Napisał xavi
    Cytat Napisał Sp5es
    Tynk cementowy (mocniejszy niż cementowo-wapienny) + farba lateksowa. Płytki na ścianach to bardzo droga impreza,
    Ewentualnie tynk kamyczkowy/mozaikowy.
    Co do kosztów to tynk mozaikowy wychodzi cenowo jak średnie płytki w 2 gatunku - nie jest to tania inwestycja.

    Można dać do pewnej wysokości płytki gresowe z marketu "takie na podłogę" - tanio, schludnie i solidnie.
    Tynk drobny 1,5 mm gubości dobrych producentów to 3 kg/m2, dla standardowychj 5-6 kg/m2. Nawet przy drogim, jakościowym dostawcy daje to ok 25 pln/2 + vat + robota. Jeszcze brakuje do płytek...

    Ponadto robi sie tego po parędziesiąt m2 na dzień. Płytki to zabawa z reguły na tygodnie.
    Ten tynk o którym mówisz, to rozumiem taki, który po ułożeniu ma fakturę?

  14. #14

    Domyślnie

    odświeżam wątek.

    Przymierzam się do położenia tynku kamyczkowego na ścianach w garażu.
    Co sądzicie o tym tynku, jak się sprawdza w użytkowaniu, czy można samemu go położyć i jak to się robi?
    Jakie są kolory i jakiej firmy polecacie?
    Czy można tynk kamyczkowy położyć także w kotłowni na paliwa stałe?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    odświeżam wątek.

    Przymierzam się do położenia tynku kamyczkowego na ścianach w garażu.
    Co sądzicie o tym tynku, jak się sprawdza w użytkowaniu, czy można samemu go położyć i jak to się robi?
    Jakie są kolory i jakiej firmy polecacie?
    Czy można tynk kamyczkowy położyć także w kotłowni na paliwa stałe?
    Również o tym myślałem, ale moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł z uwagi na trudności z wyczyszczeniem takiej ściany, szczególnie w kotłowni - z kurzu od węgla ...
    Pozdrawiam.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    płytka najtańsza ale to zawsze płytka

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mclear
    płytka najtańsza ale to zawsze płytka
    Zgadzam się i potwierdzam - u nas na posadzce jak i na ścianach gres. Rozwiązanie na pewno droższe od farby ale o wiele praktyczniejsze . Jakikolwiek brud czy zanieczyszczenie - mop i woda z detergentem - chwila moment i ściany czyściutkie aż lśnią
    Bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i praktycznie wieczne ...

    - polecam
    --
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Wosto napisał:
    Również o tym myślałem, ale moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł z uwagi na trudności z wyczyszczeniem takiej ściany, szczególnie w kotłowni - z kurzu od węgla ...
    Pozdrawiam.
    ale to co, myślisz, że on jest zbyt porowaty-chropowaty i będzie się brudził?

    Słyszałem też, że się go dobrze myje-spłukuje samą wodą.
    Także na takiej strukturze nie widać tak bardzo brudu jak np. na glazurze.
    Poza tym, żeby płytki dobrze wyglądały, to też trzeba włożyć trochę pracy, a szczególnie jeśli chodzi o fugi.
    Także garaż w płytkach, też do mnie nie przemawia.
    Przypomina mi trochę masarnię.

  19. #19

    Domyślnie

    Dekoracyjne tynki mozajkowe są świetną alternatywą dla płytek na cokole jest sporo kombinacji kolorystycznych. Układanie tego tynku wymaga jednak pewnej wprawy

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    ale to co, myślisz, że on jest zbyt porowaty-chropowaty i będzie się brudził?
    Dokładnie. Na zewnątrz spłucze się go wodą (lub deszcz to zrobi i po sprawie); natomiast w środku moim zdaniem tylko płytki - sam też będę je kładł na wiosnę.
    Pozdrawiam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony