dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie adaptacja strychu a czynsz

    Witam chcę adaptować strych przyległy do mojego mieszkania. Dostałam już decyzję o warunkach zabudowy. Mam uchwałę wspólnoty ,która wyraża zgodę na prace adaptacyjne, niestety jest tam punkt, cyt: sprawa wykupu od wspólnoty wyodrębnionego lokalu w ramach adaptacji bąź zezwolenia na jego używanie w innej formie prawem przewidzianej zostanie uregulowana odrębną uchwałą. ponieważ niepokoi mnie ten punkt, chciałabym tę sprawę uregulować w ten sposób by już w chwili obecnej został uchwalony czynsz na poziomie takim, jaki płacą inni lokatorzy, nie mam pojecia jak to zredagowac jakie wazne punkty w takiej uchwale powinny się znaleźć Nie wiem, czy to istotne ale moje mieszkanie jest własnościowe. Jestem całkowicie zagubiona Może ktoś będzie tak miły i podpowie mi co mam zrobić
    Pozdrawiam serdecznie

    Limonka

  2. #2

    Domyślnie

    Podniosę ten post, może ktoś się zlituje
    Pozdrawiam serdecznie

    Limonka

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj
    Powstałe pomieszczenie na strychu po adaptacji stanie się wydzielonym pomieszczeniem z którego wspólnota będzie czerpać pożytki i może ustalić w formie uchwały czynsz. Możesz przedstawić na zebraniu wspólnoty swoją propozycję a oni zakceptują lub nie mogą ustalić na dowolnej stawce. Zastanów się nad wykupem tego pomieszczenia bo może będzie to taniej niż czynsz, wówczas na Tobie będzie spoczuwało zmiana udziałów wszystkich właśicicccieli po przez uchwałę u notariusza i zmianę wpisów w KW gruntowej i każdej lokalowej. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony