dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 20
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 382
  1. #221

    Domyślnie

    Witam

    Właśnie robi się filar z cegiełek pod moje akwarium 200l, jak się skończy to wrzucę jakiej zdjątka. Sama umieram z ciekawości, mam nadzieję, że będzie ok.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  2. #222

    Domyślnie

    Fajnie poczytać i podpatrzeć pomysły...
    U nas również w nowym domu będzie akwarium 240 l, obecnie mamy 2 sztuki, 120 i 60 L. Żona uwielbia Bocje (mamy kila gatunków), więc dla niej strefa przydenna, a dla mnie górna część akwarium....
    Robiliście jakieś dodatkowe wzmocnienia w chudziaku pod większe akwaria, albo odprowadzenie wody po podmianie do kanalizacji?
    Pozdrawiam - Daniel

  3. #223
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał TypeR
    Fajnie poczytać i podpatrzeć pomysły...
    U nas również w nowym domu będzie akwarium 240 l, obecnie mamy 2 sztuki, 120 i 60 L. Żona uwielbia Bocje (mamy kila gatunków), więc dla niej strefa przydenna, a dla mnie górna część akwarium....
    Robiliście jakieś dodatkowe wzmocnienia w chudziaku pod większe akwaria, albo odprowadzenie wody po podmianie do kanalizacji?
    Pozdrawiam - Daniel
    ja wzmocniłem strop pod 500 litrów (na piętrze). podmiana wody obecnie w trakcie projektu.

  4. #224
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiek54

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie akwarium w domu

    Właśnie obecnie montuję akwarium w ściance między łazienką, a salonem.
    Gdy roboty zostaną zakończone prześlę kilka zdjęć z komentarzem technicznym.

  5. #225

  6. #226
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotreek27

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam ja osobiście uważam iż akwarium jest świetnym dodatkiem do wystroju wnętrza , można mieć w domu ''wycinek'' przyrody przy którym można doskonale odpocząć po ciężkim dniu pracy.
    Sam posiadam 240 literków w salonie ale to za mało na pewno wcześniej czy później będzie więcej

    Kod html:
    [img]http://www.um-um.pl/malawi/data/media/3/DSC00032.JPG[/img]

  7. #227

    Domyślnie

    No śliczne akwarium. Ja miałem kiedyś, na początku lat 90tych. Ale z czystego lenistwa sprzedałem rybki. Ale jak widzę wasze rybki, to nie wiem, czy nie zrobię miejsca [rzy aranżacji salonu na takie wbudowane.

  8. #228
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    H2O Studio

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Widzę że sporo osób chciałoby akwarium ale nie wie jak się do tego zabrać. Ponieważ zawodowo zajmuję się zakładaniem akwariów i opieką nad nimi, chętnie pomogę jeśli ktoś będzie potrzebował (zaprojektować, dobrać sprzęt, oświetlenie, podpowiem co zrobić zeby nie było glonów). A jeśli ktos będzie bardzo chciał chetnie zrobię wszystko od A do Z.


    Urszula z H2O Studio
    www.h2ostudio.eu

  9. #229

    Domyślnie zabudowa akwarium

    Witam . Szukam informacji porad odnośnie zabudowy pod akwarium . Tak dla przykłdu podam fotke o co mi chodzi .



    Zdjęcie nie jest mojego autorstwa . Moja zabudowa ma mieć wolną przestrzeń pod akwarium . Interesuje mnie sposób zamaskowania tego . Jakieś pomysły ? Drzwiczki , zasłonki a może zupełnie coś innego ?

    Za wszelkie odpowiedzi dzięki .

    Pozdro

  10. #230

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże ?

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Od strony reprezentacyjnej zrób gładką scianę, a od drugiej drzwiczki fornirowane ale takie osłaniające cały otwór, aby nie było widać krawędzi zabudowy. Pod szafką trzyma się filtr, siatki, nawozy, kable, więc dostęp musi być swobodny.



    http://www.aquamedic.pl/uslugi.html
    http://www.akwaflora.com.pl/galeria2.php?id=51

  12. #232

    Domyślnie

    Możesz pokazać to od drugiej strony ?

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie, bo zdjęcia sa z neta

  14. #234

    Domyślnie

    Interesuje mnie druga strona . Nie mam pojęcia jak to ładnie wykończyć aby nie gryzło się przejście z tynku do np drzwiczek .

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    drzwiczki zlicowane z całą powierzchnią tylnej ścianki. Po zamknięciu masz gładki, fornirowany front, jak w szafkach kuchennych.

  16. #236

    Domyślnie

    Może jakaś fotka abym mógł komuś to zlecić wykonanie tego ? Niebardzo rozumiem co masz na myśli .

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A jak masz nowoczesne meble w kuchni (takie gładkie, lakierowane, wielkopłaszczyznowe fronty) to widac coś więcej na froncie niż płytę drzwiczek? Widać gdzieś jakoś boki szafki? Nie. Tak samo z obudową akwarium - z 3 stron płyta k-g lub meblowa na stalowym ruszcie a tylnie drzwiczki całkowicie pokrywające krawedzie płyty z jednorodnego materiału (najlepiej fornir w kolorze mebli z pomieszczenia na które sie szafka otwiera).
    Jednym słowem zrob tak jak meble kuchenne, tylko korpus szafki z k-g a nie płyty meblowej.

  18. #238

    Domyślnie

    mam takie 120x50x20 i całkiem fajnie się pezentuje na ścianie.

  19. #239

    Domyślnie

    (min. 100)


    Dołączył: 05 Paź 2005
    Posty: 117
    Skąd: Melbourne, Australia Wysłany: Pią, 21 Wrzesień 2007 03:10 Temat postu:
    U nas kwestia akwarium otwarta, no moze nawet formalnie jeszcze nie podjeta. Moze kiedys... Mamy dosc ciekawie polozone potencjalne miejsce, tylko jest ono dosc waskie. Czy jest sens myslec (a potem pomysl zrealizowac) o akwarium dlugim na 180cm wysokim na 40-60cm i bardzo waskim - 30cm (minus szyby)...?
    _________________
    mam takie 120x50x20 i całkiem fajnie się pezentuje na ścianie.

  20. #240

    Domyślnie

    Nie tak dawno na Deccorii podziwiałam akwarium, dwustronne, umiejscowione zamiast standardowych barierek przy schodach na klatce schodowej - rewelka, jak odszukam ten album to wkleję linka do niego.

    odszukałam - album agnes77 (mam nadzieję, że nie będzie miała nic przeciwko, że tu wkleję link do jej galerii ale pomysł jest tak rewelacyjny, że trudno się oprzeć):
    http://deccoria.pl/galeria,id,15190

Strona 12 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony