dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 20
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 382
  1. #161
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agnes&tom

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie akwraium ozdoba? - ZDECYDOWANIE TAK!

    sama mam hopla na punkcie wszelkich zwierzatek itp. ale to mało istotne

    natomiast mój sąsiad ( tak sie składa,że redaktor naczelny miesięcznika akwarium) ma w domu 3 akwaria w tym 1(najwieksze) w salonie na jednej scianie z kominkiem (niestety nie mam fotek) ale nie ma takiej osoby która po wejsciu do pokoju nie robi wielkich oczu i mówi "WOW ALE SUPER" lub cos w tym stylu

    pozatym jesli np o mnie chodzi akwarium doskonale zastepuje mi telewizor i daje znacznie wiecej staysfakcji niz gapienie sie pudlło-złodzieja czasu(tzn TV)

    tyle jesli chodzi o moje zdanie

    pozdrawiam

  2. #162

    Domyślnie

    co do kosztow akwarium ja bede mial w domu zbiornik 180x60x60 z szafka robiona i pokrywa na zamowienie. Koszt zbiornika szyba 12 mm to 1200 zl szafka 800 zl filtry bede mial z obecnego akwarium. Dochodzi do tego zwir piasek i woda. Ryby mam-tanganika. Nawet moja zona zgodzila sie na ten zbiornik choc dobrze by bylo jakby mial 2 metry ale nie mam miejsca.
    obecny zbiornik 220 l



    CMyK

  3. #163

    Domyślnie

    piekne!!!!!!! az chce się patrzeć.

    ja marze o takim niewielkim akwarium dla moich dzieci, ale to dopiero jak sie przeprowadzimy. wtedy szczegółowo będę dopytywac a teraz pociesze oczy widokiem.

  4. #164

    Domyślnie

    A oto przykłady że akwarium jest ozdobą domu:





  5. #165

    Domyślnie

    nasze akwarium wtrakcie realizacji

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Ja mam 240L ...w czasach swietności wyglądało tak:







    teraz poświecamy mniej czasu na dbanie ....z powodu budowy, więc roślinki troszkę zaniedabane...w zeszłym tygodniu powycinałam chore roślinki i posadziłam nowe, więc za jakiś miesiąc bedzie znowu wyglądało tak jak na zdjęciu

    A dla zainteresowanych:
    trzeba zdać sobie sprawę, że akwarystyka nie jest łatwym i tanim hobby , do tego bardzo czasochłonnym (raz w tygodniu podmiana wody, czyszczenie filtrów, codziennea obserwacja, kwarantanna ryb chorych..... więc jak widzicie to nie takie proste ..ale oczywiście widok wart wszystkiego....w naszym wypadku wart rezygnacji z kominka .... nie starczyłoby miejsca w salonie na kominek i ryby....wybraliśmy ryby

    Pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #167

    Domyślnie

    Rzeczywiście, dobrze wkomponowane akwarium z pięknie dobranymi rybkami, roślinami, a nawet krabami jest naprawdę godną pozazdroszczenia ozdoba domu

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kasia_Artur
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    Przyznaje sie - bardzo bym chciala miec akwarium. Moj maz ma alergie na siersc zwierzat, wiec rybki bylby doskonalym pomyslem. Teraz widze dopiero zobaczylam ile uroku moze dac akwarium w domku, tylko co na to Nemo?
    Przez całe życie się uczymy
    my tutaj a domek tam
    komentarze do dziennika

  9. #169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Nasze wyglada tak


    Mamy je od 3 lat ale niestety z powodow, ktore wymienila daggulka chcemy je sprzedac.

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał martkaw1
    nasze akwarium wtrakcie realizacji
    czy moge prosic o fotki jesli już jest skończone

  11. #171

    Domyślnie akwarium-SCHODY

    martkaw1- czy mogłabyś zrobić zbliżenie swoim schodom, a dokładnie poręczom? Sa sliczne. I jeszcze jedno z jakiego drewna i czym barwione?
    Dzieki

  12. #172

    Domyślnie

    Akwarium w domu to fajna sprawa (taki drugi telewizor ), ale pracy też wymaga sporo...
    A to moje:


    Obecny wystrój:

  13. #173

    Domyślnie

    oooo w mordę...!!!
    Piękne.
    Napisz koniecznie ile ma litrów!

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał prystelka
    oooo w mordę...!!!
    Piękne.
    Napisz koniecznie ile ma litrów!
    Nie wiem czy pytanie dotyczyło mojego zbiornika, jeśli tak, to jest to 375 litrów.
    Pozdrawiam

  15. #175

    Domyślnie





    tak było rok temu - do dziś kamień zmienił kolor na bardziej zgiłozielony - ale jak to Malawi to tak ma być
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  16. #176

    Domyślnie

    Ninus i Szymeq Daggulka wow! Cos pięknego!!! jestem pod wrażeniem.
    A jak to często trzeba czyścić? Słyszałam, że im większe akwaium tym mniej problemu z czyszczniem. to prawda?
    Jak myślicie jak duże najlepiej kupić akwarium? I jak często trzeba w nim wymieniac wodę?
    Agdula

  17. #177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wiktoria
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    U nas kwestia akwarium otwarta, no moze nawet formalnie jeszcze nie podjeta. Moze kiedys... Mamy dosc ciekawie polozone potencjalne miejsce, tylko jest ono dosc waskie. Czy jest sens myslec (a potem pomysl zrealizowac) o akwarium dlugim na 180cm wysokim na 40-60cm i bardzo waskim - 30cm (minus szyby)...?

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agdula
    A jak to często trzeba czyścić? Słyszałam, że im większe akwaium tym mniej problemu z czyszczniem. to prawda?
    Jak myślicie jak duże najlepiej kupić akwarium? I jak często trzeba w nim wymieniac wodę?
    Im większe akwarium, tym łatwiej o równowagę biologiczną - czyli mniej kłopotów z utrzymaniem czystości
    A jak duże akwarium kupić? NAjwiększe, na jakie pozwolą CI fundusze i warunki mieszkaniowe
    Jeżeli chodzi o sprzątanie - powinno się co tydzień podmienić 10-20% wody ze zbiornika (nie wymieniać całej!). W większych, ustabilizowanych już zbiornikach nic się nie stanie, jak podmieni się wodę po 2, a nawet 3 tygodniach. Oczywiście na bieżąco trzeba dolewać odparowaną wodę, karmić ryby, czasem przetrzeć szyby

    wiktoria -> jak najbardziej możecie myślec o akwarium! Tyle że przy szerokości 30 cm, akwarium nie powinno byc za wysokie, wydaje mi się, że 40-45 cm będzie wystarczające. Aranżacja pewnie nie będzie łatwa, ale z takiej długiej panoramy można zrobić cudo!
    Pozdrawiam

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ninus
    Cytat Napisał Agdula
    A jak to często trzeba czyścić? Słyszałam, że im większe akwaium tym mniej problemu z czyszczniem. to prawda?
    Jak myślicie jak duże najlepiej kupić akwarium? I jak często trzeba w nim wymieniac wodę?
    Im większe akwarium, tym łatwiej o równowagę biologiczną - czyli mniej kłopotów z utrzymaniem czystości
    A jak duże akwarium kupić? NAjwiększe, na jakie pozwolą CI fundusze i warunki mieszkaniowe
    Jeżeli chodzi o sprzątanie - powinno się co tydzień podmienić 10-20% wody ze zbiornika (nie wymieniać całej!). W większych, ustabilizowanych już zbiornikach nic się nie stanie, jak podmieni się wodę po 2, a nawet 3 tygodniach. Oczywiście na bieżąco trzeba dolewać odparowaną wodę, karmić ryby, czasem przetrzeć szyby

    wiktoria -> jak najbardziej możecie myślec o akwarium! Tyle że przy szerokości 30 cm, akwarium nie powinno byc za wysokie, wydaje mi się, że 40-45 cm będzie wystarczające. Aranżacja pewnie nie będzie łatwa, ale z takiej długiej panoramy można zrobić cudo!
    Pozdrawiam
    W pełnej rozciagłości popieram przedmówcę, podpisują się pod tym wszystkimi kończynami + te kota z avatara ... im więcej wody tym mniej roboty
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  20. #180

    Domyślnie

    Nasze akwarium po ukonczeniu.




    Roslinki jeszcze sie nie rozrosly, ale za jakies pare miesiecy bedzie juz lepiej.

Strona 9 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony