dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś zastanawiał się nad tym jaka powinna być grubość ocieplenia (np styropianu) na ścianie oddzialającej garaż od domu.
    Z jednej strony zastosowanie cieńszej warstwy spowoduje łatwiejsze przenikanie ciepła do garażu, w związku z czym będzie się tam utrzymywała temp wyższa od temp otoczenia.
    Z drugiej strony, zwiększy to z pewnością koszty ogrzewania i może spowodować że ściana przylegająca do garażu będzie “zimna”.

  2. #2

    Domyślnie

    Na razie wiem jedno. Tej ściany nie ocieplę na pewno styropianem. Dam pewnie z 6-8 cm wełny.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    U siebie (tak mam w projekcie) dalem styropian 5cm na sciane pomiedzy garazem a domem ale rowniez taki sam dalem na sufit. Wedlug mnie styropian zatrzyma tez wilgoc z garazu (w zimie samochod bedzie odmarzal). A sciana od strony domu bedzie ogrzewana wiec nie powinno byc problemow.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym zdecydowanie bardziej martwił się o bezpieczeństwo p. poż. W końcu z samochodem nigdy nic nie wiadomo. Więc styropian nie jest akurat w tym miejscu najlepszym rozwiazaniem, jeśli w ogóle dopuszczalnym....

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Jak napisalem wczesniej tak jest u mnie w projekcie. Poza tym nie martwie sie zbytnio gdyz styropian jest przeciez samogasnacy. A jak samochod sie zapali to juz nie ma roznicy.
    Oczywiscie nie neguje uzycia welny.
    Ale uwaga o p.poz. jest jak najbardziej sluszna. A moze sa jeszcze inne aspekty ?

  6. #6

    Domyślnie

    Zwracam tylko uwage na rozprowadzenie instalacji elektrycznej i oswietlenia na takich ocieplonych scianach i suficie.

  7. #7

    Domyślnie

    Kjandy - rozwiń swoją myśl!

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja mam 5cm styropianu.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Chodzi o mocowanie puszek istalacyjnych i np. gniazda 3-faz w ociepleniu. U siebie wszystkie gniazda i wlaczniki oraz lampy oswietlenia umiescilem na scianie zewnetrzej (otynkowanej). W garazu mam oddzielna rozdzielnice i z niej wychodza wszystkie obwody po scianach otynkowanych.

  10. #10

    Domyślnie

    A co z garażem wolnostojącym? Czym i czy w ogóle ocieplać?

  11. #11

    Domyślnie

    Alicjanka, a jaką masz temperaturę w garażu, zwłaszcza podczas tych ostatnich mrozów.
    Zastanawiam się czy można to obliczyć (jaka ilość ocieplenia na ścianie = jaka temp przy -20 na zewnątrz).
    Bezpieczeństwo p. poż jest oczywiście ważne, ale gdzieś czytałem, ze najwiecej pożarów i tak wybucha w kuchni.

  12. #12

    Domyślnie

    Ckwadrat - czy podjąłeś już decyzję czym ocieplisz swój domek? Styropian czy wełna.
    Hej
    pzdr

  13. #13

    Domyślnie

    Wrażenia z eksploatacji garażu przystawionego do domu, między domem i garażem 2 x Ytong 36 (konstrukcyjnie nie dało się inaczej), pozostałe ściany garażu też Ytong 36, dacho ocieplony wełną mineralną 20 cm:

    Na zewnątrz -22C, w garażu -5C (ale piwo w butelkach nie zamarzło, a pod samochodem kałuż roztopionego śniegu - nie rozumiem, może przy posadzce cieplej?)
    Na zewnątrz -10C, w garażu ok. zera

    To chyba dobry wynik?

  14. #14

    Domyślnie

    Octavian - jeszcze się nie zdecydowałem. Ale skłaniam się raczej ku styropianowi (na pewno wyjdzie parę tys. taniej).

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Byłbym zapomniał. Pewnie nie uwierzycie ale niespełna 2 godziny temu zapalił się samochód stojący w podziemnym garażu pod blokiem, w którym mieszkam. Dymu tyle, że ewakuowano i obstawiono policją 3 klatki. Spaliły się kable elektryczne i nie ma prądu w kilku klatkach. Nie wiem jeszcze, czy skończyło się na jednym samochodzie ale już wiem na pewno, że garaż to jednak miejsce bardzo zagrożone pożarem!

  16. #16

    Domyślnie

    To byłem znowu ja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony