dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    On 2002-04-30 12:11, GoniaM wrote:
    U moich znajomych popękała terakota na rurkach wodnego ogrzewania podłogowego. Jak można temu zaradzić?
    większe odstępy pomiędzy płytkami i odpowiednia fuga (elastyczna)

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    GoniaM - czy mieli dylatacje? Przy dużych powierzchniach lub długim boku pola daje się dylatacje. Nie pamiętam dokładnie wielkości (może 40m2 i 10m), ale jak dobrze poszukasz w opisach, to znajdziesz. Taka dylatacja dotyczy i samych płytek i warstwy wewnętrznej. Rurki przechodzące przez osłonę dylatacyjną muszą być ułożone w osłonie.
    Ważne też jest dobranie parametrów instalacji - dylatacja i odpowiednie fugi nie pomogą jeżeli da się zbyt gorącą wodę w c.o. Maksymalna temperatura grzejna podłogi wynosi 35 st.C (łazienki), a zalecany max. do pokojów to 29 st.C.
    Powodem pęknięcia mogłabyć też źle wykonana płyta grzejna - np. zbyt cienka warstwa betonu (jastrychu).
    To tyle co mi przychodzi do głowy. Powodów może być więcej. Jak widać z przykładu nie należy samemu bawić się w zrobienie podłogówki (zwłaszcza bez projektu).

    Aha - to że po raz kolejny nawołuję do projektu nie oznacza, że sam projektuję albo wykonuję instalacje. Po prostu mam przykłady znajomych gdzie projekt doskonale się sprwdził i gdzie robiono bez niego i mają kiche.

  3. #23

    Domyślnie

    Czy projektant systemow ogrzewania podlogowego powinien miec jakis papier czy swiadectwo coby nie dac sie naciagnac na "fachowca"? Drugie pytanie: jezeli chce miec ogrzwanie podlogowe tylko na polowie powierzchni pokoju to czy musi byc dylatacja na granicy z reszta podlogi? Trzecie: czy styropian pod dylatacja powinien byc zabezpieczony silniejsza folia aluminiowa lub dodatkowa warstwa papy?

  4. #24

    Domyślnie

    Do buber
    W jaki sposób poziomujesz wylewkę?
    Pytam dlatego, że aby zrobić na prawdę równą należy zastosować listwy poziomujące. Problem w tym, że na betonie będzie leżało ocieplenie w postaci płyt styropianowych, które nie są stabilnym podłożem do umocowania listew.
    Jak sobie z tym chcesz poradzić?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    RafaelS - warstwy przy podłogówce miałeś opisane w jednym z ostatnich numerów (chyba marzec 02). Przy podłogówce na połowie pokoju trzeba dać dylatacje, bo w jednej części podłoga będzi Ci się kurczyć i rozszerzać, a w drugiej nie. Folia aluminiowa daje głównie odbijanie ciepła w górę i dlatego jest zalecana. O to czy folia jest bardzo wytrzymała nie martwiłbym się tak, bo skoro rurki przypinamy do styropianu klipsami, to dziurawimy i tak tę folię. Na spotkaniu była mowa, że głównym celem folii jest zatrzymanie betonu przed wnikaniem między płyty styropianu.
    Ja dałem zrobić projekt gościowi, co ma firmę projektową, więc nie wiem jak to z uprawnieniami. Może zapytaj Marc1 - on jest z branży.

  6. #26

    Domyślnie

    Widzę, że jestescie mocno obeznani z tematem. W ostatnim Muratorze jest przegląd wszystkich "ogrzewań wodnych" dostępnych w kraju. Jaką firmę z wymienionych mozecie mi polecić. Czy instalujecie to sami, czy przy pomocy fachowców z firmy?

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Czy nikt mi nic nie poleci? To ja - Karolina

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Karolina ja robię sam a jak chcesz to na onecie napisz w cudzysłowie ogrzewanie podłogowe to zobaczysz ile ci firm wyskoczy

  9. #29

    Domyślnie

    Ja zlecilem instalatorowi z certyfikatem, dostane
    10 lat gwarancji. W obecnej sytuacji jak skonfrontujesz
    oferty kilku wykonawców to zbijesz cene znakomicie,
    a instalator zawsze bedzie mial wyzszy upust w hurtowni niz Ty.
    Mój instalator zaproponowal mi ponad 25% upustu na materialy
    przy akceptowalnej cenie za robocizne. Do tego jak cos
    zostanie to on to sobie zabiera, a nie zostawia mi 30mb rurki,
    ja place tylko za to co zostaje w wylewkach i scianach.
    jt

  10. #30

    Domyślnie

    Cypel, co to za certyfikat, o ktorym Ci powiedzial twoj instalator?

  11. #31

    Domyślnie

    Certyfikat producenta dla instalatora potwierdzajacy
    jego kwalifikacje. Jezeli instalacje wykona certyfikowany
    instalator i potwierdzi to stosownym kwitem ze swoja
    pieczatka i numerem certyfikatu to producent udziela
    10-letniej gwarancji. (Purmo)
    jt

  12. #32

    Domyślnie

    Cypelku, napisz trochę wiecej o swoim ogrzewaniu, ile Cię to w sumie kosztowało (za m2), czy kupowałeś jakieś dodatkowe akcesoria, no i jak w praktyce sprawuje się Purmo, jesteś zadowolony? Jakie inne frmy brałeś pod uwagę i co u nich było "nie tak". Pozdrowionka

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    On 2002-05-02 11:39, krzysztofh wrote:
    Do buber
    W jaki sposób poziomujesz wylewkę?
    Pytam dlatego, że aby zrobić na prawdę równą należy zastosować listwy poziomujące. Problem w tym, że na betonie będzie leżało ocieplenie w postaci płyt styropianowych, które nie są stabilnym podłożem do umocowania listew.
    Jak sobie z tym chcesz poradzić?
    Wiesz jeśli zakładasz że styropian się porusza to muszę cię zmartwić on się nawet kurczy i po iluś tam latach podłoga osiada o parę milimetrów. Nie wiem czy widziałeś jak się robi wylewkę. Ja się parę razy przyglądałem i gość który robił to najrówniej wykonywał to w ten sposób:
    Na foli porobił takie długie "wzgórza' na szczycie których położył rurki po których potem ciągnął pacę jak wypełnił przestrzeń pomiędzy nimi betonem no i co jakiś czas sprawdzał długą poziomicą czy cały czas trzyma poziom. I wyszło mu naprawdę równo. Cała zabawa polega na tym aby poruszać łatą na boki a nie naciskać w dół aby przemieścić beton.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony