dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ulcia1

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1

    Domyślnie podniesienie terenu działki POMOCY

    mam problem z terenem mojej budowy...
    Okazało się ze musze podniesc teren wokół budynku w granicach 30 - 70 cm (w zależności od miejsca) bo inaczej zaleje mnie woda z ulicy. Chce to zrobic całkowicie legalnie, żeby mój "kochany" sąsiad nie nasłał na mnie kolejnej inspekcji nadzoru budowlanego. Wiem tylko, że nie mogę spowodować odpływu deszczówki na teren sąsiasa więc planujemy zrobic opaską wokół podniesionego już murku. Jakie dokumenty powinnan miec i gdzie je złożyć i jak długo to trwa?

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi sie, ze jedynym sposobem jest normalne pozwolenie na budowe. Bez pozwolenia mozesz "utwardzać nawierzchnię do głębokości 40 cm", wiec chyba i nawiezc te 40 cm.

    Moje doswiadczenia (musialem podniesc o 1m): telefon do urzedu gminy, w gminie: "nikt Panu nie da pozwolenia na takie cos, przeciez Pan widzial, co Pan kupował, takie prace to zmiana stosunkow wodnych w okolicy", ale "jesli sie sasiad nie poskarzy to przymkniemy oko".

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    a masz już pozwolenie na budowę? jeżeli nie to nawieź gruzu, jako utwardzenie terenu, i zrób rów od strony drogi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony