dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 643 z 764
Pokaż wyniki od 12.841 do 12.860 z 15266
  1. #12841

    Domyślnie

    Cytat Napisał Napoli Zobacz post
    Masz rację. Tylko jaki jest koszt PC + PV a jaki koszt kotła gazowego.
    A to wszystko zależy co i jak. Jest wiele opcji. Np. przecież nie trzeba od razu panele na dach ładować. Można za jakiś czas jak człowiek stanie po budowie na nogi. Sam tak miałem. Poszukać oszczędności na etapie projektu np. prosta bryła i dach dwuspadowy. Masz na kilka kWp.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #12842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    widze ostro lobbujesz przeciw gazowi, nawet w sygnaturce jedziesz z tą filozofią. każdy ma jakiegoś bzika.
    żeby w śmierdzącej dymem polsce robić ekonagonkę na gaz to trochę absurdalne jest...
    A jakieś rzeczowe argumenty czy tylko tak personalnie (bo tak zawsze się kończy) ?



    PS. Tak już czytałem, że lobbuje za pelletem. To tyle. Na razie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #12843
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ooo. Człek wchodzi do wątku i chce przeczytać co tam u kolegów gaziarzy słychać i ile tego czystego paliwka spalają, a tu takie rzeczy. Rozkmina czy gaz czy pellet czy groch czy WM czy pompka. Coś o jakimś odczuwaniu temp. Szok. Skoro tak nagła zmiana to oczywiście przyłączam się do dyskusji.


    Nie idź w pellet nie te czasy. Mam nie polecam. No chyba, że zamiast węgla. Gaz też nie. Przeżytek. Pomyśl ciepło o prądzie np. o pompie ciepła. Prąd se ukręcisz, gazu nie. Zobaczysz że za jakiś czas i tak pewnie wylądują u Ciebie PV na dachu, więc będziesz miał bardzo rachunki za utrzymanie domu. WM też załóż. Fajna sprawa. Z gazem to taki myk jeszcze jest. Ja se wydumałem , że zużywalnym ponad 1200m3/rok. Mieszkam już jakąś tam dłużą chwilę, więc wiem ile i co, ale tak se wydumałem. Sam abonament to 600zł/rok i widziałem, że ktoś pisał, kto przeszedł na prąd że płacił 750zł/rok.

    Co to za przepisz, że gazu samego nie można zainstalować?
    Dzięki

    PS. Kurcze nie widziadłem, że ta WM taka droga jak się samemu nie zrobi.
    Kurde fotowoltaika to naprawdę grube koszta, skoro mam już komin i ta "kotłownie" to pojadę jak w projekcie, jedyna zmiana będzie kocioł jednofunkcyjny zamiast dwu.. same solary to teraz taniocha, a i one mogą odciążyć , głównie latem kociołek gazowy, bo zagrzrja ta wodę. Co do abonament, tego nie przeskoczymy, a taryfa to pewnie będę w 3,


    Jedno mnie zastanawia, jak grzać garaż, w projekcie mam grzejnik ale raczej dam podłogowe, rurki co 30, i ocieple ścianę łącząca z domem i sufit, i tak się zastanawiam jak to bd hulać.

    Druga strona to czy mogę mieć dwa termostaty? Na dół i na górę? Bo w strefie dziennej chce trzymać wyższa temp. Niz w sypialniach.

  4. #12844
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    A jakieś rzeczowe argumenty czy tylko tak personalnie (bo tak zawsze się kończy) ?



    PS. Tak już czytałem, że lobbuje za pelletem. To tyle. Na razie.
    przecież napisałem rzeczowy argument - ekonagonka na gaz , w cuchnącej dymem Polsce - to absurd.

  5. #12845
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    No ale, dom budujemy na całe życie, my z żoną wybieraliśmy projekt nie myśląc wtedy o tym czy dom bd energooszczędny tylko taki co by nam się spodobał i był praktyczny

  6. #12846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ooo. Człek wchodzi do wątku i chce przeczytać co tam u kolegów gaziarzy słychać i ile tego czystego paliwka spalają, a tu takie rzeczy. Rozkmina czy gaz czy pellet czy groch czy WM czy pompka. Coś o jakimś odczuwaniu temp. Szok. Skoro tak nagła zmiana to oczywiście przyłączam się do dyskusji.


    Nie idź w pellet nie te czasy. Mam nie polecam. No chyba, że zamiast węgla. Gaz też nie. Przeżytek. Pomyśl ciepło o prądzie np. o pompie ciepła. Prąd se ukręcisz, gazu nie. Zobaczysz że za jakiś czas i tak pewnie wylądują u Ciebie PV na dachu, więc będziesz miał bardzo rachunki za utrzymanie domu. WM też załóż. Fajna sprawa. Z gazem to taki myk jeszcze jest. Ja se wydumałem , że zużywalnym ponad 1200m3/rok. Mieszkam już jakąś tam dłużą chwilę, więc wiem ile i co, ale tak se wydumałem. Sam abonament to 600zł/rok i widziałem, że ktoś pisał, kto przeszedł na prąd że płacił 750zł/rok.

    Co to za przepisz, że gazu samego nie można zainstalować?
    Dzięki

    PS. Kurcze nie widziadłem, że ta WM taka droga jak się samemu nie zrobi.
    A i jeszcze jak czytam o prądzie, to wszyscy piszą o taryfach i tańszym grzaniu w jakichś dziwnych godzinach, to nie dla mnie..

  7. #12847

    Domyślnie

    Według tego kalkulatora co ci dałem linka przy obecnych cenach ogrzewanie kotłem na ekogroszek i kotłem kondensacyjnym wychodzi praktycznie tak samo . Jeżeli ciepłą wodę chciałbyś latem grzać w bojlerze elektrycznym to gaz wychodzi taniej . Eksploatacja pompy ciepłą powietrznej wychodzi 40 % taniej a na solankę 50 % taniej chyba że od przyszłego roku prąd podrożeje to wtedy różnica będzie mniejsza.

  8. #12848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    przecież napisałem rzeczowy argument - ekonagonka na gaz , w cuchnącej dymem Polsce - to absurd.
    Aaa taki argument. Faktycznie ekonagonko.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #12849

    Domyślnie

    Jeszcze raz prośba, bo gdzieś umknęło.
    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Nie tyle dogrzewają co żeby spełniać normy mszą dodatkowo używać kotła na biomasę , przynajmniej u mnie tak było . kocioł na gaz plus kominek albo solary , wybrałem kominek. Nie wiem dokładnie jak jest z odbiorem jak zmienisz ogrzewanie czy nie będziesz miał problemów.
    Co to za przepisz, że gazu samego nie można zainstalować?
    Dzięki
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #12850
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jeszcze raz prośba, bo gdzieś umknęło.

    Co to za przepisz, że gazu samego nie można zainstalować?
    Dzięki
    Chodzi chyba że dom musi mi ec coś co działa na źródła odnawialne

  11. #12851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, postanowiłem założyć gaz, jutro będę pisał wniosek o warunki i przyłączenia, żeby się wyrobili na przyszły rok ze wszystkim, za gazem jest to że mam małą kotłownie, oraz to że czasami Mam wyjazdy z pracy, a w domu żona i synek, po co im dokładać problemu z rozpalaniem i zasypywaniem podajnika. Za to 100 zł miesięcznie nie warto sobie zawracać gitary. O tej rekuperacji muszę się dowiedzieć więcej. To może coś się zdziała.
    Serio w XXI wieku rozważałeś węgiel jako źródło ciepła? Dla mnie już nawet gaz jest przestarzały Mam, ale obecnie szła bym w prąd.
    Oczywiście rekuperacja to nie fanaberia tylko oczywistość.

    Energooszczędność - jak myślisz o domu na cel życie to pomyśl o domu, którzy utrzymasz z miniaturowej emerytury. Czy najtańszym w utrzymaniu. Wydumana elewacja ci się znudzi po roku, ale rachunki będziesz płacił do końca życia.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-11-2019 o 17:15

  12. #12852

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jeszcze raz prośba, bo gdzieś umknęło.

    Co to za przepisz, że gazu samego nie można zainstalować?
    Dzięki
    Będzie prościej jak przeczytasz to będzie mniej zaśmiecania tematu.https://www.muratorplus.pl/biznes/pr...tM2F-2A9L.html

  13. #12853

    Domyślnie

    Dodam tylko że w moim konkretnym przypadku czyli izolacja płyty 15 cm xps, ciany ytong energo plus 48 cm 0,17[W/(m2K) , dach płyta pir 15 cm plus rekuperacja , żeby spełnić normę przy kotle gazowym musiałem mieć kominek albo solary. Dokumenty były składane w 2016 pewnie teraz poszedł bym w pc ale wtedy takie pompy jeszcze były dosyć drogie a pompa musiała by być dosyć duża bo do ogrzania około 350 m2 i zużywam bardzo dużo ciepłej wody.
    Ostatnio edytowane przez Jaro106 ; 21-11-2019 o 17:24

  14. #12854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Będzie prościej jak przeczytasz to będzie mniej zaśmiecania tematu.https://www.muratorplus.pl/biznes/pr...tM2F-2A9L.html
    Tak myślałem.
    Pisałem o tym kiedyś tutaj, ale jakoś tak bez echa.

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Znalazłem opracowanie o nowych WT.
    Wynika z niego, że biomasa z wentylacją grawitacyjną spełnia WT2017 i WT2021. Niestety gaz nawet z WM nie - nawet tych WT2017.
    Załącznik 435224

    Tutaj link do dokumentu.
    PS. No i jasne, że gaz to przeżytek.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #12855
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tak myślałem.
    Pisałem o tym kiedyś tutaj, ale jakoś tak bez echa.



    PS. No i jasne, że gaz to przeżytek.
    Teraz to już wgl zgłupiałem, tym więcej czytam tym mniej wiem...pompy ciepła nie dam.. nad reku się zastanawiam. Do czego potrzebny są te wt2021 czy wy 2017.. to jakieś istotne?

  16. #12856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Teraz to już wgl zgłupiałem, tym więcej czytam tym mniej wiem...pompy ciepła nie dam.. nad reku się zastanawiam. Do czego potrzebny są te wt2021 czy wy 2017.. to jakieś istotne?
    Jak masz PNB to do niczego.

  17. #12857

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Teraz to już wgl zgłupiałem, tym więcej czytam tym mniej wiem...pompy ciepła nie dam.. nad reku się zastanawiam. Do czego potrzebny są te wt2021 czy wy 2017.. to jakieś istotne?
    2017 i 2021 to data od kiedy te normy będą obowiązywać liczy się data wystąpienia o pozwolenie na budowę . Czyli do 2020 będą obowiązywać te z 2017 potem już trzeba według bardziej rygorystycznej normy

  18. #12858

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Teraz to już wgl zgłupiałem, tym więcej czytam tym mniej wiem...pompy ciepła nie dam.. nad reku się zastanawiam. Do czego potrzebny są te wt2021 czy wy 2017.. to jakieś istotne?
    Nie dasz pompy to daj gaz. Nie rób pelletu czy grochu w nowym domu. Serio. Reku zrób. Na 100%. Postaraj się. WT ważne. Jak masz pozwolenie na sam gaz, a chyba takie masz, bo chata stoi, to już raczej Ciebie to nie interesuje.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #12859
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie dasz pompy to daj gaz. Nie rób pelletu czy grochu w nowym domu. Serio. Reku zrób. Na 100%. Postaraj się. WT ważne. Jak masz pozwolenie na sam gaz, a chyba takie masz, bo chata stoi, to już raczej Ciebie to nie interesuje.
    A rozumiem, okej tak tak wniosek był składany z gazem w projekcie.

  20. #12860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja 5 lat temu budowałam wg. normy WT 2021. Raz - bardzo niskie koszty utrzymania. Dwa - gdybym musiała sprzedawać z jakiegoś powodu, to dom nie będzie przestarzały technologicznie.

Strona 643 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony