dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 764
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 15266
  1. #2021

  2. #2022

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Co tu rozszyfrowywac? Chodzi o propan z butli.
    To gaz z butli jest prawie 5 razy droższy od ziemnego? Ciekawe ...

  3. #2023

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Co tu rozszyfrowywac? Chodzi o propan z butli.
    Za sezon 2008/2009 na ogrzewanie g. płynnym miesięcznie kupowałem srednio 5 butli za 700 zł,
    na g. ziemnym wyjdzie mi teraz ok. 400 zł/m-c ( ale ciepła nie oszczedzam i grzeje na 21,5 oC)
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #2024

    Domyślnie

    Pierwszy sezon grzania.
    Jedyne źródło grzania - dla 11 kaloryferó i ok 8m2 podłogówki.
    Ok 170m2do grzania po powierzchni podłóg.
    Kocioł Dietrech MCRII temperatura gdy jesteśmy obecni ustawiona na 21 stopni gdy nas nie ma i na spanie 20,4 (brak reguralnośći) . Góra czyli ok 70 metrów regulacja termostatami na 17 stopni - jeszcze nie użytkujemy - choć w okresie świątecznym jeden pokój był otwarty na ful goście nocowali (temperatura uzyskana w pokoju 23 stopnie) . Klatka schodowa cały czas dogrzewana - wraz korytarzem łączy sie zotwartym salonem.
    Od 18 X czyli uruchomienia ogrzewania 404m3 (w tym CWU i gotowanie) gazu przy czym mieszkamy od 11XII a poprzedni okres to było tylko dogrzewanie budynku do temp 17 stopni.
    Aktualnie przy temperaturach ujemnych w Wielkopolsce noc -9, dzień - 5 zużycie ok 8m3 na dobę. Od 23 XII pełne sterowanie tj regulator pokojowy + pogodówka.

    pozdrawiam
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  5. #2025
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hitry

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Rozliczenie za Grudzień

    Kamienica stara nieocieplona.Lokal 50 m2.Parter.
    Kocioł Vaillant+regulator pokojowy
    Zużycie gazu- 242 m3.Dziennie - 7,8 m3.
    Taryfa W2. abonament-25 zł.+242 x1,59=409 zł.
    Temp. w dzień 21,5 noc 20 stopni.

  6. #2026

    Domyślnie

    Witam ,czy ktoś sprawdzał zużycie gazu kiedy w domu przez całą dobę jest utrzymywana stała temperatura np.21st, w porównaniu do ustawiania na dzień np 21 st a na temp nocną obniżona np do 19 st.

  7. #2027

    Domyślnie

    Cytat Napisał zako
    Witam ,czy ktoś sprawdzał zużycie gazu kiedy w domu przez całą dobę jest utrzymywana stała temperatura np.21st, w porównaniu do ustawiania na dzień np 21 st a na temp nocną obniżona np do 19 st.
    Sprawdzałem przy różnicy 1 stopień - różnica w zużyciu gazu niezauważalna - ba wychodziło że bez podgrzewania skokowegi idzie mniej gazu - ale to trudno obiektywnie stwierdzic różne warunki atmosferyczne na dworze w różne dni. Dlatego zmieniamy na spanie o 0,6 stopnia tylko w celu lepszego spanka Czyli 21 lub 20,4 stopnia (kocioł kondensat).
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  8. #2028

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał zako
    Witam ,czy ktoś sprawdzał zużycie gazu kiedy w domu przez całą dobę jest utrzymywana stała temperatura np.21st, w porównaniu do ustawiania na dzień np 21 st a na temp nocną obniżona np do 19 st.
    Sprawdzałem przy różnicy 1 stopień - różnica w zużyciu gazu niezauważalna - ba wychodziło że bez podgrzewania skokowegi idzie mniej gazu - ale to trudno obiektywnie stwierdzic różne warunki atmosferyczne na dworze w różne dni. Dlatego zmieniamy na spanie o 0,6 stopnia tylko w celu lepszego spanka Czyli 21 lub 20,4 stopnia (kocioł kondensat).
    Pawlok
    No właśnie,ja u siebie też nie zauważyłem różnic w zużyciu gazu wiec stosuje jedna temp 21 st przez całą dobę.Jak wiadomo kocioł po np. 8 godzinach przerwy musi jakiś czas pracować żeby dogrzać do wcześniejszej temperatury. Zakładając oczywiście że temperatury zewnetrzne przy tych pomiarach utrzymuja sie na zbliżonym poziomie. Czytając wypowiedzi w tym temacie to zdecydowana wiekszość osób ustawia sterowniki na temperature dzienną i nocną ale czy rzeczywiście są z tego oszczędnosci...

  9. #2029

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123
    Cytat Napisał LFS
    Golfów nie noszę sweter tez nie potrzebny

    w domu nadal ok 21-22 w dzień i 19-20 w nocy choć za oknem -6 dziś

    mogę przesłać oryginał faktury dla niedowiarków!

    Za okres od 24.11 do 24.12 poszło mi 58,440m3

    58,440x3,9 = 227,92l x 2,10 478,63 pln + vat 105,30 daje 583,93 pln
    + 23,06 = 606,99 pln

    pozdrowiony
    Mógłbyś rozszyfrować te wyliczenia??
    Na Śląsku za zużycie 58m3 gazu GZ50 przez miesiąc powinieneś zapłacić:
    - 125zł brutto dla taryfy W2
    - 147zł brutto dla taryfy W3
    Na Śląsku a w szczególności u mnie na wsi można conajwyżej zakopać sobie shell butlę na 2700l z której to czerpię ciepłodajną drogocenną energię

    Ogrzewam dom gazem płynnym, są sąsiedzi bo domy wg. jednego projektu ale nikt prawdy o spalaniu nie powie dlatego piszę tu, aczkolwiek sens tez chyba żaden bo porównanie

    na 1 m3 gazu składa się 3,9 litra, które mnożę przez cenę owego obecnie 2,10 netto potem należy dodać opłatę za terminal 23,06 i zrobić przelew...



    pozdrowiony

  10. #2030
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    T3fl0n

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-945
    Posty
    12

    Domyślnie Dom 35m

    Witam
    Jak wyżej mam domek 35m2 i mam dylemat :
    W tej chwili mamy ogrzewanie na węgiel,nie mamy piwnicy ani pomieszczenia gospodarczego a piec stoi w przedpokoju w seznie grzewczym spalamy 2 tony węgla,jednak jest z tego kurz brud syf itd....zastanawiamy sie z żoną nad ogrzewaniem elektrycznym lub gazowym ..Jak duże są koszty proszę o pomoc pozdrawiam.dodam że domek jest ocieplony 10cm styropian...

    Pozdrawiam

  11. #2031

    Domyślnie

    Cytat Napisał zako
    No właśnie,ja u siebie też nie zauważyłem różnic w zużyciu gazu wiec stosuje jedna temp 21 st przez całą dobę.Jak wiadomo kocioł po np. 8 godzinach przerwy musi jakiś czas pracować żeby dogrzać do wcześniejszej temperatury. Zakładając oczywiście że temperatury zewnetrzne przy tych pomiarach utrzymuja sie na zbliżonym poziomie. Czytając wypowiedzi w tym temacie to zdecydowana wiekszość osób ustawia sterowniki na temperature dzienną i nocną ale czy rzeczywiście są z tego oszczędnosci...
    Różnica jakaś powinna być... ale jeśli spalamy X dla utrzymania delty o 20st.C (przy temp. ok 0st.C na zewnątrz), to obniżenie o 1 stopień na 8h to 1.6% oszczędności. czyli np. zamiast spalić 10m3 gazu spalimy 9.84m3. Kto jest to w stanie zauważyć i porównać? Nierealne ze względu na to brak porównywalnych warunków. Oczywiście coś tam się straci na trochę mocniejsze grzanie przy powrocie, ale to nie zje całej oszczędności. Z drugiej strony jak widać nie jest to coś o co warto byłoby walczyć - jeśli już to bardziej z powodu preferencji czy komfortu ma to sens.

  12. #2032

    Domyślnie

    Jeśli można, zwróćmy uwagę też na:
    -czy mieszkamy w segmencie (sąsiedzi grzeją)
    -czy mamy słoneczny dzień (potrafie mieć 3-3,5 m3 różnicy przy tych samych temperaturach w sloneczny dzień )
    -czy i jak mocno wieje
    -i inne dość ważne okoliczności składające się generalnie na usytuowanie budynku. Wiadomo , że stojąca samotnie na piżdżiejowie chałupa będzie miała większe spalanie niż taka sama schowana między innymi budynkami.
    pzdr

    ps. dzisiaj przychodzi mój vermont castings i będe go montował , wiem, zdradzam gaziarzy
    pzdr

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał LFS
    Cytat Napisał krzyk123
    Cytat Napisał LFS
    Golfów nie noszę sweter tez nie potrzebny

    w domu nadal ok 21-22 w dzień i 19-20 w nocy choć za oknem -6 dziś

    mogę przesłać oryginał faktury dla niedowiarków!

    Za okres od 24.11 do 24.12 poszło mi 58,440m3

    58,440x3,9 = 227,92l x 2,10 478,63 pln + vat 105,30 daje 583,93 pln
    + 23,06 = 606,99 pln

    pozdrowiony
    Mógłbyś rozszyfrować te wyliczenia??
    Na Śląsku za zużycie 58m3 gazu GZ50 przez miesiąc powinieneś zapłacić:
    - 125zł brutto dla taryfy W2
    - 147zł brutto dla taryfy W3
    Na Śląsku a w szczególności u mnie na wsi można conajwyżej zakopać sobie shell butlę na 2700l z której to czerpię ciepłodajną drogocenną energię

    Ogrzewam dom gazem płynnym, są sąsiedzi bo domy wg. jednego projektu ale nikt prawdy o spalaniu nie powie dlatego piszę tu, aczkolwiek sens tez chyba żaden bo porównanie

    na 1 m3 gazu składa się 3,9 litra, które mnożę przez cenę owego obecnie 2,10 netto potem należy dodać opłatę za terminal 23,06 i zrobić przelew...



    pozdrowiony
    No to współczuję. Zawsze myślałem, że płynny jest droższy max 2 razy od ziemnego. A tu widzę, że ponad 4

    Chyba taniej byłoby grzać się prądem ...

    PS.
    Swoją drogą to Twoje obliczenia coś mi nie pasują. Jeśli przez zimowy miesiąc zużyłeś (w przeliczeniu) 58m3 gazu ziemnego to przez cały sezon grzewczy powinieneś zużyć maksymalnie 4-5 razy więcej czyli:
    58*5=290m3

    To, albo masz dom pasywny, albo coś z tym przeliczaniem jest nie tak ...

  14. #2034

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123
    No to współczuję. Zawsze myślałem, że płynny jest droższy max 2 razy od ziemnego. A tu widzę, że ponad 4

    Chyba taniej byłoby grzać się prądem ...

    To są jakieś mity...


    1 m3 GZ = 1,6 zł = 37,3 MJ

    Przy GZ 10 MJ kosztuje 0,43 zł

    ==================================

    1 m3 LPG = 3,9 l = 91,3 MJ

    3,9 l x 1,2 zł /tanio kupiony/ = 4,68 zł

    3,9 l x 2,0 zł /drogo kupiony/ = 7,80 zł

    Przy propanie tanio kupionym 10 MJ kosztuje 0,51 zł

    Przy propanie drogo kupionym 10 MJ kosztuje 0,85 zł

    LPG jest znacznie bardziej kaloryczny... Wszystko jednak zależy od ceny zakupu propanu. Przy taniio kupionym cena zrównuje się niemalże z gazem ziemnym, przy drogo kupionym faktycznie jest prawie dwa razy drożej...

    A jeśli uda się kupić propan za 1 zł za litr to opłacalność propanu i GZ jest taka sama... Jesli tankuje się propan-butan to działa to na korzyść LKPG bo 1 m3 butanu to 122,6 MJ, w zależności więc od proporcji mieszaniny 1 m3 propanu-butanu będzie bardziej kaloryczny aniżeli samego propanu...

  15. #2035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał LFS
    Golfów nie noszę sweter tez nie potrzebny
    w domu nadal ok 21-22 w dzień i 19-20 w nocy choć za oknem -6 dziś
    mogę przesłać oryginał faktury dla niedowiarków!
    Za okres od 24.11 do 24.12 poszło mi 58,440m3
    58,440x3,9 = 227,92l x 2,10 478,63 pln + vat 105,30 daje 583,93 pln
    + 23,06 = 606,99 pln
    pozdrowiony
    A jaką masz wielkość chałupki? i jak ocieploną.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  16. #2036

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Cytat Napisał krzyk123
    No to współczuję. Zawsze myślałem, że płynny jest droższy max 2 razy od ziemnego. A tu widzę, że ponad 4

    Chyba taniej byłoby grzać się prądem ...

    To są jakieś mity...


    1 m3 GZ = 1,6 zł = 37,3 MJ

    Przy GZ 10 MJ kosztuje 0,43 zł

    ==================================

    1 m3 LPG = 3,9 l = 91,3 MJ

    3,9 l x 1,2 zł /tanio kupiony/ = 4,68 zł

    3,9 l x 2,0 zł /drogo kupiony/ = 7,80 zł

    Przy propanie tanio kupionym 10 MJ kosztuje 0,51 zł

    Przy propanie drogo kupionym 10 MJ kosztuje 0,85 zł

    LPG jest znacznie bardziej kaloryczny... Wszystko jednak zależy od ceny zakupu propanu. Przy taniio kupionym cena zrównuje się niemalże z gazem ziemnym, przy drogo kupionym faktycznie jest prawie dwa razy drożej...

    A jeśli uda się kupić propan za 1 zł za litr to opłacalność propanu i GZ jest taka sama... Jesli tankuje się propan-butan to działa to na korzyść LKPG bo 1 m3 butanu to 122,6 MJ, w zależności więc od proporcji mieszaniny 1 m3 propanu-butanu będzie bardziej kaloryczny aniżeli samego propanu...
    Zwróć tylko uwagę, że kolega LFS płaci 2,1zł netto za litr.
    Naprawdę można kupić propan dobrej jakości ponad 2 razy taniej ???

  17. #2037

    Domyślnie

    Oczywiście... W ubiegłym roku w maju można było kupić za 1,20 zł...

  18. #2038

    Domyślnie

    Zapotrzebowanie roczne na energię do ogrzewania wyszło mi z OZC 1000 kWh. Sprawa jest jasna jeśli chodzi o prąd,ale możecie mi powiedzieć jak to się przedstawia w przeliczeniu na m3 GZ i w efekcie na koszty?

  19. #2039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diakon
    Zapotrzebowanie roczne na energię do ogrzewania wyszło mi z OZC 1000 kWh. Sprawa jest jasna jeśli chodzi o prąd,ale możecie mi powiedzieć jak to się przedstawia w przeliczeniu na m3 GZ i w efekcie na koszty?

    Wielebny ,
    Dodaj "0" i bedzie git

    to 1000m3 GZ 50 po 1,80 -2,00 zł/m3
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  20. #2040

    Domyślnie

    Oczywiście masz rację zapotrzebowanie to 10 000 Kwh/Rok. Czyli w przybliżeniu to około 2000 zł na rok za ogrzewanie. Dzięki za informację, przez jakiś czas rozważałem pompę ciepła,ale widzę,że nie ma sensu. Lepiej zostać przxy gazie.

    Jeszcze jedno pytanie jak policzyć zapotrzebowanie na energi, czyli zużycie gazu na ogrzewanie CWU dla zużyciea rzędu 100 l/dzień.
    Pozdrawiam

Strona 102 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony