dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 764
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 15266
  1. #221

    Domyślnie

    W tym roku bedą bardzo ciekawe wyniki, zważywszy na podwyzki cen gazu które weszły w sezonie wiosenno-letnim kiedy CO jest z reguły już wyłączone. Na całe szczęście nie weszła powyżka o ok. 12% w lipcu czyli w sezonie wakacyjnym. W sumie podwyżka cen gazu wyniosła ok 19%, ale to tylko samego gazu bo do tego dochodzi tzw. opłata przesyłowa conajmniej równa o ile nie większa niż cena gazu - czyli cena gazu wzrosła realnie o ok. 40% . PGNiG planuje podwyżkę na przełomie roku - zobaczymy... .
    Nie ma się czemu dziwić że wzrosła cena drewna do kominków - ci handlowcy też śledzą ceny gazu i innych nośników energii.
    Pozdrawiam

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_D
    W sumie podwyżka cen gazu wyniosła ok 19%, ale to tylko samego gazu bo do tego dochodzi tzw. opłata przesyłowa conajmniej równa o ile nie większa niż cena gazu - czyli cena gazu wzrosła realnie o ok. 40% . PGNiG planuje podwyżkę na przełomie roku - zobaczymy... .
    Pogrzebałem w starych rachunkach
    Dane z grudnia 2005 w porówaniu do danych aktualnych (wczoraj dostałem rachunek)

    paliwo gazowe (GZ50) - było 0,7505 pln - a jest 0,9029 pln (brutto) - 20,3% podwyżki
    abonament - było 7,32 pln - jest 7,32 pln - 0% zmian
    opłata dystr. stała - było 19,09 - jest 19,09 pln - 0% zmian
    opłata dystr. zmienna - było 0,4087 pln - jest 0,4261 pln - podwyżka o 4,25%

    Razem niecałe 25% podwyzki

    Pozdrawiam nieco bardziej optymistycznie
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  3. #223

    Domyślnie

    Ceny przesyłu gazu sa zróżnicowane obszarowo w regionach obsługiwanych przez poszczególne spółki - u mnie wzrosło prawie równo gaz i przesył, ale nie martwmy się - przyjdzie walec i wyrówna tuż zaraz po podwyżce akcyzy na olej opałowy... - oni tam też swoje myślą .
    Pozdrawiam

  4. #224

    Domyślnie

    Niedawno dostałem fakturę za gaz i wartości są trochę inne niż podaje RYDZU. Nie chce mi się grzebać w starych rachunkach, dla porównania, ale z aktualnego wynika następująco:

    Paliwo gazowe 0,8784 zł/m3
    Dystrybucja 0,4264 zł/m3

    W sumie 1,3048 zł/m3
    Opłaty stałe 29,524 zł/mies
    Wartości brutto, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, taryfa W-3


    Uważam, ze pomimo podwyżek (choć niedawno straszyli obniżką), jest to nadal atrakcyjne paliwo do ogrzewania.
    Pozdrawiam

  5. #225

    Domyślnie

    Pierwszy miesiąc grzania (13.10 - 13.11) ,gaz Gz50 dom 140m2 tylko w parterze ,około 70-75m2 podłogówki.Dom ocieplony 12cm styropianu ,strop "nieużytkowy" 25cm wełny. Dogrzewanie wieczorami kominkiem z DGP. Ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do chodzenia po domu w "krótkich spodenkach" to dajemy taką temperature i teraz.. /22-23stopnie - 19 w nocy/....aha piec turbo Brotje 24kv +zasobnik 120l ,jeszcze z niepodłączonym sterownikiem,cyrkulacja na c.w.u.....
    Wyszło 167m3/31 dni czyli koło 5,2m3 na dobę...uwaga to : przez pierwsze 2 dni zużył 45m3!!!!!!!!!! z czego 30 w 1 dzień!!!
    mam nadzieje,że przy temperaturach około -2 > +5stopni i sterowniku nie powinien brać więcej niż 5-6m3 na dobę


    .....ale jak mrozy przyjdą to zobaczymy.... ....

  6. #226

    Domyślnie

    Witam,
    to moze glos z Wroclawia

    Dom: bliźniak, pierwsza połowa lat dziewiećdziesiątych, 270 metrów w tym aktywnie orzewane jest ok. 200m (zakręcone grzejniki w garażu, na strychu oraz w jednym pokoju), okna plastikowe, mury ocieplenie pianką poliuretanową. Kuchnia gazowa.
    Rodzina: 2+2
    Ogrzewanie: kondensat DeDietrich Innowvens, pogodówka kompensowana czujnikiem pokojowym (4 w skali 10 stopniowej). Krzywa grzewcza pogodówki 1,6. Grzejniki konwektorowe. Dodatkowo 1-2 razy w tygodniu kominek "rekraacyjnie" (bez DGP, ogrzewa praktycznie tylko salon 40m).
    Zużycie gazu: Odczyty codziennie. Dokładnie w okresie, który przedstawił areq wyszło średnio 8,9m2/dzień. Z uwagi na małe "rozkopujące się" dzieci, w domu jest stała temperatura 21,5 stopnia przez 7 dni w tygodniu 24h.

    Chętnie podzieliłbym się uwagami z osobą(-ami) stosującymi układ sterowanie pogodowe+pokojowe.

  7. #227
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    u mnie w okresie od 31.10.2006 do 14.11.2006 spalanie gazu na poziomie 4,2m3 /dobę /CO+CWU/ przy temperaturze na sterowniku +20,50 w godzinach 6-7 rano i 16-23 po południu, w pozostałych godzinach 18,50 st.C.
    Sporadycznie /4-5 razy/ przepaliłem kominkiem. Dom d53 spokojny 100m2, mury PTH 44,5 P+W, strop drewniany 25cm wełna, okna drewno urzędowski, na razie jestem bardzo zadowolony. Jest to drugi sezon grzewczy po wybudowaniu i zamieszkaniu.

  8. #228
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artur_asia

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Gazowe rachunki...

    hej nasz dom to Luba ogrzewamy dół 65mkw. cały w podłogówce miedzianej ,klatka schodowa zakryta płytą (na górze 2 grzejniki szczytowe ustaw. na min. nie ocieplony dach,sciany pustak +12 styropian
    kocioł 2 funkc. vaillant vuw 246/2 bez zasobnika .temperatura w dzien 20*C w nocy 18-19*C regulator pokojowy Regulus ( porażka w obsłudze)temperatura wody na kotle 42*C,
    Zużycie od 15.10.2006 - 15.11.2006 >> 220m3

    Moze ktos doradzi jak ustawiac temp.wody na podłogówce zgrywajac ja z z zaworem trójdroznym przy braku pogodówki ? pozdrawiam artur

  9. #229
    Guest

    Domyślnie

    U nas dom ok. 230m do ogrzania, duży salon, temperatura 19 w nocy i 21 w dzień.
    Średnio wyszło 6,2 m3/dobę, pierwszy sezon grzania . A jeszcze choroba nie było mrozów Rachunek 4 stówki .
    Piec kondensacyjny, ale sporo podłogówki, cyrkulacja plus... niewidzialna łapka, która chodzi i odkręca kaloryfery na maxa . Nawet w spiżarni

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dom 140 m kw+garaż - parterowy z użytkowym poddaszem "po podłodze" ok. 220 m kw. , podłogówka na ok. 30 mkw. , BK 24+styro12
    wygrzewamy przed zamieszkaniem - Viessman Vitodens 200, zasobnik 150 l (na razie na 40st, cyrkulacja od 16.00 do 20.00)
    Stan licznika 160 m sześc/mc - przy czym trzy pierwsze dni po 10 m sześć, brak drzwi wewn., kominek wieczorem w weekendy
    temp. zadana 14 st. - w domu rano jest 18 - st.

    Baba budowniczy - rachunek 400 zł za "taką" chatę - pierwszy sezon - to chyba nie tak dużo - nie przesadzajmy!!!
    Jak zaczynam panikować gdy patrzę na liczniki - przypominam sobie -
    60 m kw, mieszkanie spółdzielcze - czynsz 360 zł - cały rok- woda ok.150 zł - dobrze że chociaż jest balkon
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    U nas dom ok. 230m do ogrzania, duży salon, temperatura 19 w nocy i 21 w dzień.
    Średnio wyszło 6,2 m3/dobę, pierwszy sezon grzania . A jeszcze choroba nie było mrozów Rachunek 4 stówki .
    Piec kondensacyjny, ale sporo podłogówki, cyrkulacja plus... niewidzialna łapka, która chodzi i odkręca kaloryfery na maxa . Nawet w spiżarni
    Te 400zł to chyba nie za miesiąc bo wychodzi 6,2 X 31 dni =192,2m3 tak mi się zdaje że ja za taką ilość tyle nie płace ale moge się mylić

  12. #232

    Domyślnie

    Cofnołem się do początku aby sprawdzić w jakim celu podjęty został ten temat. Chodziło o udowodnienie że podawane zużycie gazu jest niewiarygodne, tzn. zbyt male. Mam pewne obawy, że uczestnicy tej dyskusji też w sumie "chwalą się jak mało tego gazu zużywają". Przypomniało mi się jak w dobie małych fiatów mój znajomy zmniejszał zużycie beznzyny swojego samochodu. Wymyślał rożne 'patenty' i meldował, że już zszedł poniżej 3 litrów na 100 km. czekałem, kiedy jego samochód zacznie benzynę produkować.

    Wydaje mi się, że nie można porównywać zużycie gazu w naszych domach, ponieważ na to zużycie wpływ ma zbyt dużo czynników. Począwszy od miejsca zamieszkania, ustawienia domu w stosunku do stron świata, technologii i sposobu wykonania, rodzaju ogrzewania (kaloryfery, podłogówka),sposobu wykonania całej instalacji cieplnej, w tym rodzaju pieca, sposobu strowania, ilości osób użytkującej ciepłą wodę i w jakiej ilości, czasu przebywania w domu, utrzymywanej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, częstotliwości wspomagania się kominkiemi, sposobu wentylacji pomieszczeń,itp.

    Reasumując nie da się wiarygodnie porównać ilośći zużywanego gazu.

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Reasumując nie da się wiarygodnie porównać ilośći zużywanego gazu.
    Na pewno się nie da, ale możesz się np. zorientować, że przy podobnym metrażu zużywasz np. cztery razy więcej gazu niż inni - wtedy możesz się zastanowić czemu się tak dzieje - czy jest to wina tego o czym piszesz (upodobania itp.) czy może czegoś innego (nie wyłączając błędnych wskazań licznika).

  14. #234

    Domyślnie

    hmmm ciekawe czy dużo ?

    Dom pow. ogrzewana 80m2, ściany U=0,3 dach U=0,12, okna 1,1, Co oparte na grzejnikach oraz kotle SD Isofast H-Mode . Za okres 25.10-25.11 zeszło mi 200l propanu wraz z c.w.u (dziennie około 120l wody w tem. 55degC), temp w całym domu na okrągło 22degC. Zaznaczam że jest to pierwszy sezon (miesiąc) grzewczy. Mam nadzieję że spalanie będzie sukcesywnie spadać.

  15. #235
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roobertt
    Cytat Napisał baba_budowniczy
    U nas dom ok. 230m do ogrzania, duży salon, temperatura 19 w nocy i 21 w dzień.
    Średnio wyszło 6,2 m3/dobę, pierwszy sezon grzania . A jeszcze choroba nie było mrozów Rachunek 4 stówki .
    Piec kondensacyjny, ale sporo podłogówki, cyrkulacja plus... niewidzialna łapka, która chodzi i odkręca kaloryfery na maxa . Nawet w spiżarni
    Te 400zł to chyba nie za miesiąc bo wychodzi 6,2 X 31 dni =192,2m3 tak mi się zdaje że ja za taką ilość tyle nie płace ale moge się mylić
    Za 1,5 miesiąca. Zużycie 283 m3 Do tego dochodzą opłaty przesyłowe. jak chcesz, mogę Ci dokładnie opisać składowe rachunku, mam go przed sobą

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrogenium
    hmmm ciekawe czy dużo ?

    Dom pow. ogrzewana 80m2, ściany U=0,3 dach U=0,12, okna 1,1, Co oparte na grzejnikach oraz kotle SD Isofast H-Mode . Za okres 25.10-25.11 zeszło mi 200l propanu wraz z c.w.u (dziennie około 120l wody w tem. 55degC), temp w całym domu na okrągło 22degC. Zaznaczam że jest to pierwszy sezon (miesiąc) grzewczy. Mam nadzieję że spalanie będzie sukcesywnie spadać.
    no właśnie, czy to dużo czy mało. Biorąc pod uwagę ceny propanu (sam go używam) do pewnie dużo.

  17. #237

    Domyślnie

    4.11.2006 - 4.12.2006

    103 m2 GZ-50 (kociol co, cwu, plyta gazowa)

    - dom 200 m2 uzytkowej (230 po podlodze) - kubatura 600 cus
    - sporo grzalem kominkiem z DGP (weekendy + wieczorami)
    - 4 osoby , zasobnik 120 ltr
    - chalupa dosc dobrze ocieplona
    - Polska centralna
    - temp. nastawiona na kotle 19,5 w dzien, 16 w nocy - ale temp. mierzona w domu oscyluje w okolicach 20 'C
    - kociol 24 kW z otwarta komora spalania

    oby do wiosny

    (Y)

  18. #238

    Domyślnie

    czesc wszystkim ekspertom,

    nie bede oryginalny - pierwszy miesiąc ogrzewania, od 15 list pociagnelo mi 460 m3 gazu gz50. dom 350 m po podlodze, w tym 4 podlofowki lazienkowe na 25 C, reszta domu na 18 C w dzien i w nocy. grzeje bo klada mi lakiery na podlogi i ma byc cieplo. Kociol kondensat tgk 24 Kw, dom ocieplony czy raczej nie ocieolony welną 15. no i wazny chyba szczegol- jeszcze mi hyraulik nie podlaczyl sterowania pogodowego / takie cus do salonu/. No ale 24 m3 na dobe to chyba trochę duzo za dużo ? prosze o opinie ,

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Chodziło o udowodnienie że podawane zużycie gazu jest niewiarygodne, tzn. zbyt male.
    Wydaje mi się, że nie można porównywać zużycie gazu w naszych domach, ponieważ na to zużycie wpływ ma zbyt dużo czynników. Począwszy od miejsca zamieszkania, ustawienia domu w stosunku do stron świata, technologii i sposobu wykonania, rodzaju ogrzewania (kaloryfery, podłogówka),sposobu wykonania całej instalacji cieplnej, w tym rodzaju pieca, sposobu strowania, ilości osób użytkującej ciepłą wodę i w jakiej ilości, czasu przebywania w domu, utrzymywanej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, częstotliwości wspomagania się kominkiemi, sposobu wentylacji pomieszczeń,itp.

    Reasumując nie da się wiarygodnie porównać ilośći zużywanego gazu.
    Oczywiście ,że się nie da porównać,ale jeśli napiszesz jak najwięcej tych "czynników" np. parametrów budynku,jakości gazu,powierzchni ogrzewania,typu ogrzewania,rodzaju pieca, rodzaju i ilości ocieplenia,można w miarę dokładnie porównywać swoje wartości spalania z innymi osobami o jak najbardziej zbliżonych parametrach budynku.
    .................................................. .......
    Ale jak ktoś napisze ,że mam 200m2 i spaliło mi 50m3 "zapominając" dopisać ,że grzeje kominkiem z płaszczem a na ścianach ma 20cm styropianu to fakt - można wpaść w depresję nie znając szczegółów.Dlatego jeśli już ktoś się wpisuje,to by nie w..iać innych niech opisze jak najwięcej szczegółów.Tu już nie chodzi o pochwalenie się wynikami,ale często jest bodźcem dla innych ,spalających dużo gazu/propanu ,by wezwać instalatora w celu sprawdzenia ustawienia pieca.
    Swego czasu jakiś koleś pisał ,że kocioł pali mu 50m3 GZ35 na dobę a w domu /"Manuela" to była chyba/ ma 16stopni max. Okazało się,że piec miał ponoć spierniczone dysze czy cuśtam...

    Chyba ,że chcecie tej cyt.bez konkretnych aluzii "Bandzie złodziei...dysydentów" płacić jak za zboże....

  20. #240

    Domyślnie

    dzisiaj niespodzianka - temaperatura za oknem nizsza i zuzycie hazu nieznacznie , nieznacznie ale jednak nizsze- otoz dzis bylo 0,92m3. na dobe .

    pytanie do ekspertow- jakie powinno byc wzorcowe zuzycie gazu w moim domu?

Strona 12 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony