dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 254 z 764
Pokaż wyniki od 5.061 do 5.080 z 15266
  1. #5061

    Domyślnie

    Cytat Napisał merks Zobacz post
    Jak co roku ceny gazu rosną pewnie Ale z drugiej strony to i tak jakiś wysoki strasznie ten rachunek bo ja za niecałe 2 miesiące 270m3 mam do zapłaty 420 zł(w tym abonament i opłaty stałe za 2 miesiące).Cena gazu (stała+zmienna) około 1,40 zl brutto.
    Zależy którą masz taryfę. W W-2 nadzień dobry płacisz coś koło 48 pln darmozjadom za to ,że w sieci jesteś.

  2. #5062
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yef

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-149
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał merks Zobacz post
    Jak co roku ceny gazu rosną pewnie Ale z drugiej strony to i tak jakiś wysoki strasznie ten rachunek bo ja za niecałe 2 miesiące 270m3 mam do zapłaty 420 zł(w tym abonament i opłaty stałe za 2 miesiące).Cena gazu (stała+zmienna) około 1,40 zl brutto.
    270 m3. Za dwa miesiące 420 zł? Przy stałej opłacie ok. 120zł. wychodzi 150 zł. za miesiąc. Zapewne z CWU i kuchnią gazową.
    Chciałbym wierzyć, że to prawda.

  3. #5063
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yef

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-149
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał merks Zobacz post
    Mieszkania w blokach tez są różne.Ja mieszkając w bloku z lat 70tych(cegła+żelbeton docieplony styropianem) płaciłem rocznie około 800-900 zł za ogrzewanie a po sezonie mialem zwrot 200-300 zł. Mieszkanie 48m i tak jak kolega pisał same rury nagrzewały całe mieszkanie + grzejnik w łazience 6 żeberek na maksa (bez podzielników) płacony ryczałtem. Znajomi znowu blok lata 80te (wielka płyta nieocieplony) mieszkanie 5-6 metrów większe i płacili 1500-2000 rocznie, a później dostawali dopłaty 1000 zł za sezon grzewczy i sam bym w to nie uwierzył tylko podczas wizyty u nich w salonie było maks 20 stopni (grzejnik na maksa) a na dworze leciutki mrozik. Specjalnie do spółdzielni musieli pisać i wymieniać grzejniki na większe żeby można było uzyskać temperaturę wyższą niż 20 stopni wewnątrz.
    Z rozliczeniami za ciepło w blokach to jest różnie. Do kwoty za grzanie w kaloryferach trzeba doliczyć opłatę za ciepłą wodę, która bywa większa niż za ogrzewanie.

  4. #5064
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    merks

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    325
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yef Zobacz post
    270 m3. Za dwa miesiące 420 zł? Przy stałej opłacie ok. 120zł. wychodzi 150 zł. za miesiąc. Zapewne z CWU i kuchnią gazową.
    Chciałbym wierzyć, że to prawda.
    Taryfa S-2.1 w PGNIG to stałe opłaty około 22 zł. Zresztą jak ktoś nie wierzy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gaz.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	36,7 KB
ID:	98638
    To była prognoza, a rzeczywiste zużycie wyszło 270 m3. Jak ktoś ma ochotę to niech przeliczy rachunek
    Parametry domu podawałem prędzej bo jest to zużycie C.O.+C.W.U+Gotowanie

  5. #5065

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    w W-2 to chyba mniej...w W-3 to ponad 50 jest...no ale ceny mocno zależą od regionu...
    Być może. Pewnie pomieszałem taryfy

  6. #5066
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yef

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-149
    Posty
    96

    Domyślnie

    Nawet biorąc pod uwagę, że w tej taryfie opłaty stałe wynoszą 22,5 za m-c, to niecałe 190 PLN za miesiąc ogrzewania w zimie, powierzchni 270 m.kw. jest czymś totalnie niewiarygodnym (jeżeli nie ma innego źródła ciepła). Chyba, że to było w lecie.

  7. #5067

    Domyślnie

    Witam znowu. Wczoraj u mnie minus 20c . Zuzycie gazu około 13-14 metrów gaz gz 35. Temperatura w domu 24-25 stopni czyli duzo. Kominek zero. Testuje rozne parametry domu . Temp. Wody na c.o. 60 c recuperator wyłaczony zuzycie 17m3. Temp. Wody 60c recu właczone zuzycie 15m3 , jak dałem wczoraj na 50c c.o. To wyszło niecałe 13,5 m3. Kondensacja robi swoje ;-]. Zobaczymy ile jeszcze wykombinyje jak zejde z temperaturą na 23. Grudzień 180 m3 oczywiscie gz35 . Przypominam w tamtym roku rachunek od 06 do 06. 1560 zł. W tym roku mam juz 1000m3 lecz mam cieplej w domu bo nie zchodze z 24c. Dzien i noc. Lecz przy takich mrozach trzeba dac mniej. Dom 156m2. Pozdrawiam.

  8. #5068
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yef

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-149
    Posty
    96

    Domyślnie

    "Temperatura 24-25 stopni."
    Da się w tym wytrzymać?

  9. #5069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yef Zobacz post
    "Temperatura 24-25 stopni."
    Da się w tym wytrzymać?
    Jeżeli mieszkają w łazience, to się da

  10. #5070
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    merks

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    325
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yef Zobacz post
    Nawet biorąc pod uwagę, że w tej taryfie opłaty stałe wynoszą 22,5 za m-c, to niecałe 190 PLN za miesiąc ogrzewania w zimie, powierzchni 270 m.kw. jest czymś totalnie niewiarygodnym (jeżeli nie ma innego źródła ciepła). Chyba, że to było w lecie.
    Widzę że kolega ma 5 postów to się nie obrażę tylko zwrócę uwagę.
    Czy ja gdzieś napisałem coś o powierzchni 270 mkw??? Napisałem że zużycie wyniosło 270m3, a dom ma powierzchni użytkowej 112 m2 (parametry podawałem kilkanaście postów wcześniej- o czym zresztą napisałem).
    Odnośnie innego źródła to jest kominek w którym przepaliłem może z 5 razy w ciągu całego tego okresu, ale wpływu on nie ma prawie wcale, ponieważ nie ma żadnego płaszcza ani rozporowadzenia, a sterowanie piecem jest pogodowe, czyli temp zewnetrzną.

  11. #5071

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    U mnie, w małym kominku, po takim dobrym ułożeniu pali się ładnie przez 4h. Tyle mi w zupełności wystarczy. Przy kominkach z płaszczem ponoć szyby się tak nie brudzą
    Przez te 4h nie muszę już podchodzić do kominka. Nakładam, rozpalam i po robocie. Nigdy już w swoim kominku inaczej nie rozpalę!!!
    Palisz takimi drobnymi sczapkami? Ułożenie samo w sobie ma sens. Ale takie drobne to ja mam na rozpałkę potem idzie "ćwiartka" i godzinę mam spokój. A jak coś większego to i dłużej. Żeby tak palić trzeba by porąbać wszystko tak jak na podpałkę. Pytanie czy to ma sens?
    ostrzegam przed usługami tego pana straszny paprak - poprawiał po wcześniejszym i położył tapetę zbyt wcześnie na zagipsowaną ścianę
    klej + świeży gips i wyszła masakra

    najzabawniejsze to że to fachowiec polecony w hurtowni tapet PREM

    tel 606839596
    nazwisko OŁAWSKI

  12. #5072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia i Robert Zobacz post
    Palisz takimi drobnymi sczapkami? Ułożenie samo w sobie ma sens. Ale takie drobne to ja mam na rozpałkę potem idzie "ćwiartka" i godzinę mam spokój. A jak coś większego to i dłużej. Żeby tak palić trzeba by porąbać wszystko tak jak na podpałkę. Pytanie czy to ma sens?
    Nie, nie, to jest tylko film poglądowy. Kładę sporo grubsze szczapy.

  13. #5073
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yef

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-149
    Posty
    96

    Domyślnie

    Przepraszam, rzeczywiście te m2 z m3 mi się pomyliło.
    To już trochę zmienia kalkulację, niemniej nadal jest to niesłychanie mało.

    A co do postów, to kolega chyba też miał kiedyś 5 postów. Czy może od razu ponad 300?
    Ostatnio edytowane przez Yef ; 01-02-2012 o 12:01

  14. #5074
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    merks

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    325
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yef Zobacz post
    Przepraszam, rzeczywiście te m2 z m3 mi się pomyliło.
    To już trochę zmienia kalkulację, niemniej nadal jest to niesłychanie mało.

    A co do postów, to kolega chyba też miał kiedyś 5 postów. Czy może od razu ponad 300?
    Przeprosiny przyjmuję.
    Oczywiście że nie ma się na starcie 300 postów, ale żeby się wypowiadać w temacie i zarzucać komuś nieprawdę to należy temat zgłębić.
    Jak poczytasz uważnie ten temat to spalanie jak moje nie jest niczym wyjątkowym i są tu osoby które jeszcze mniej wydają na ogrzewanie gazowe.
    Aby osiągać takie wyniki należy wcześniej dobrze zaizolować budynek i nie oszczędzać pieniędzy na etapie instalacji, a w rezultacie koszty zwrócą się
    w krótszym okresie eksploatacji.

  15. #5075

    Domyślnie

    temperatura 25C da sie wytrzymać ;-]. Zreszta w tamtym roku miałem 24C i rachunek za rok 1500 wiec nie jest zle ;-]. a teraz troszkę chory to się dogrzewam , zresztą w tym roku raczej wiecej nie zapłacę wiec nie mam co sie martwić . To już 2 sezon. Jutro sprawdze ile spali jak dam na 21C, coś czuje ze zejde ponizej 10m3. pozdro.

  16. #5076
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a jakie macie teraz stawki za m3 gazu ziemnego ???

  17. #5077

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes1111 Zobacz post
    temperatura 25C da sie wytrzymać ;-].....
    A jak z wilgotnością w pomieszczeniu? Chociaż z 20% jest?

  18. #5078
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tedasss
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zużycie gazu za styczeń - 234 m3.
    Zużycie w ostatnich 6 dniach - średnio 11,5 m3. Z obliczenia wynika, że gdyby cały miesiąc tak trzymało to bym za gaz miał 800 zł - chyba nie tragedia

    Pierwszy sezon; bez recu i pc; po podłodze 175m2; połowa podłogówka - ps. szkoda że nie całość.

  19. #5079
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    to ile placisz za 234 m3 ?

  20. #5080

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes1111 Zobacz post
    w tamtym roku rachunek od 06 do 06. 1560 zł
    ile gazu w m3?
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

Strona 254 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony