dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 764
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 15266
  1. #61
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    witam serdecznie w nowym roku. U mnie budynek o powierzchni 100m2, porotherm 44, stropodach, 20cm wełny pomiędzy wiązarami, w poprzek isomata 5cm, od góry jeszcze płyta wiórowa 18mm, od spodu paroizoloacja. Obecnie mam prowizoryczne drzwi wejściowe, ściany bez docieplenia, kocioł viessmann vitopend 100 turbo 2-funkcyjny, budynek jeszcze nie zamieszkały, temp. ustawiona na dzień 16, na noc 14 st.C, zuzycie gazu dobowe mierzone o tej samej porze oscyluje na poziomie 8-9 m3 /sterownik auraton 2005/, nie wiem tylko jak najlepiej ustawić pokrętło temp. wody grzewczej - na "kropkę" czy też bliżej minimum, czy ma to jakiś wpływ na ekonomikę i zużycie gazu?

  2. #62
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    czekam na odpowiedź i poradę

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACKIE P
    czekam na odpowiedź i poradę
    Auraton steruje tym piecem tylko ON/OFF, więc nastawiona przez Ciebie temperatura wody ma znaczenie (ale nie wiadomo jak to się przełoży na zużycie gazu).

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    słuchajcie, wszyscy piszecie o ziemnym, a ja mam propan i fakture za miesiac 1249,95 zł za 189,38m3.Dom nieocieplony, okna nieobrobione itd. Plizzz, odezwijcie sie propanowcy jakie Wy macie koszty miesieczne ogrzewania, bo ja załamana jestem obecna faktura

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@
    słuchajcie, wszyscy piszecie o ziemnym, a ja mam propan i fakture za miesiac 1249,95 zł za 189,38m3.Dom nieocieplony, okna nieobrobione itd. Plizzz, odezwijcie sie propanowcy jakie Wy macie koszty miesieczne ogrzewania, bo ja załamana jestem obecna faktura
    gosi@'u tu gdzies jest watek podobny dla propan'owcow.
    W Twoim przypadku (no, w mim tez) to pierwszy sezon. No i ten brak ocieplenia. Propanu nie mozna porownywac do np. GZ-50 cenowo - 1m3 propanu jest czterokrotnie drozszy. Mam tylko pytanie jak to jest z kalorycznoscia GZ-50 a propanu. Moze ktos mi podpowie (ale obawiam sie ze nie jest to duza roznica).
    Przy troszke mniejszej pow. ogrzewania (w tym sezonie) tzn ok 160m2, przy kondensacie Vaillanta i sciane 25 PH+12styrpo+11.5PH po dwoch m-cach mam ok. 50% na zbiorniku. Nie mam licznika a byl tankowany do 85%.

  6. #66

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze jedno pytanie.

    Czy jezeli założą mi wreszcie sterownik temp. wew. do pieca Vaillant (jakiś bezprzewodowy) to czy zmiejszy mi sie zuzycie gazu?

    Wydaje mi się ze bez sterownika (i bez zaw. termostat na grzejnikach) piec chodzi w kółko czyli nagrzewa przerwa nagrzewa itd.

  7. #67

    Domyślnie

    owszem wilu - masz na to szanse

    pozdr - Krzysiek

  8. #68
    Guest

    Domyślnie

    Większość jak widzę ma zupełnie świeże doświadczenia - nawet niepełny jeden sezon. Przy temperaturach na zewnątrz rzędu 0 do -3 zużycie poniżej 9m3 na dobę nie powinno sprawiać problemu dla domu 150 - 170 m2. Poczekajcie na mrozy rzędu -10 przez 5 dni, wtedy dopiero zobaczycie jak sprawna/ wydajna jest Wasza instalacja grzewcza. Podobnie poczekajcie na zimowe wiatry, które np. u mnie zwykle wieją w II połowie lutego i nawet przy -5 dają odczuwalną temperaturę rzędu -15. Czy Wasz dom jest osłonięty przez inne budynki czy przeciwnie, jest właśnie "pierwszy w szeregu" ?
    Potwierdzam, że zużycie dobowe w kolejnych sezonach spada o około 10 -20% w stosunku do pierwszego sezonu.

    Moja średnia po pełnych 3 sezonach ( na początku 4 sezonu grzewczego, 150 m2) to 9 m3 na dobę w sezonie: X - IV. Praktycznie bez dogrzewania kominkiem.

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej100
    Cytat Napisał gosia@
    słuchajcie, wszyscy piszecie o ziemnym, a ja mam propan i fakture za miesiac 1249,95 zł za 189,38m3.Dom nieocieplony, okna nieobrobione itd. Plizzz, odezwijcie sie propanowcy jakie Wy macie koszty miesieczne ogrzewania, bo ja załamana jestem obecna faktura
    gosi@'u tu gdzies jest watek podobny dla propan'owcow.
    W Twoim przypadku (no, w mim tez) to pierwszy sezon. No i ten brak ocieplenia. Propanu nie mozna porownywac do np. GZ-50 cenowo - 1m3 propanu jest czterokrotnie drozszy. Mam tylko pytanie jak to jest z kalorycznoscia GZ-50 a propanu. Moze ktos mi podpowie (ale obawiam sie ze nie jest to duza roznica).
    Przy troszke mniejszej pow. ogrzewania (w tym sezonie) tzn ok 160m2, przy kondensacie Vaillanta i sciane 25 PH+12styrpo+11.5PH po dwoch m-cach mam ok. 50% na zbiorniku. Nie mam licznika a byl tankowany do 85%.
    Co do kaloryczności to różnica jest dośc spora - było o tym w innych wątkach,ale n/t spalania nie wypowiadam .
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  10. #70

    Domyślnie

    Odczyty z licznika gazu
    09-55m
    10-165m
    11-290m
    12-352m
    Dom z poddaszem 150m2

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Co do kaloryczności to różnica jest dośc spora - było o tym w innych wątkach,ale n/t spalania nie wypowiadam .
    Tak gdzies pisano na forum:

    Uzytkowa wartosc opalowa gazu ziemnego = 37 300 kJ/Nm3, propanu = 91 260 kJ/Nm3 wiec 2.4 krotnie wyzsza niz gazu ziemnego.

    Pozdrawiam,
    Maciek

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Od początku sezonu t.j. od 11 11 2005 do dnia 11 01 2006 zużyłem 240 m3 gazu oraz ok. 3 mp drewna.

    Zużycie gazu obejmuje kuchenkę, cwu (11m3 wody na miesiąc) oraz c.o.

    Ogrzewam powierzchnie 91m2, gdzie utrzymuje srednią temperature ok. 19-20C. Wieczorem w salonie 21-22C.
    Na piętrze, z którego nie korzystam o pow. 90 m2 i w piwnicy o pow. 40 m2 utrzymuje się obecnie temp. 12C.

    Srednie zuzycie gazu wynosi więc ok. 4m3 gazu na dobe za ostatnie dwa miesiące. Współczynnik przenikania ciepła dla podlogi, scian i dachu srednio- U ponizej 0,18

    Kociol Termet UniCo 6,6 - 24 Kw z zasobnikiem 120l.
    Budownictwo to moja pasja

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekS
    Od początku sezonu t.j. od 11 11 2005 do dnia 11 01 2006 zużyłem 240 m3 gazu oraz ok. 3 mp drewna.

    Zużycie gazu obejmuje kuchenkę, cwu (11m3 wody na miesiąc) oraz c.o.

    Ogrzewam powierzchnie 91m2, gdzie utrzymuje srednią temperature ok. 19-20C. Wieczorem w salonie 21-22C.
    Na piętrze, z którego nie korzystam o pow. 90 m2 i w piwnicy o pow. 40 m2 utrzymuje się obecnie temp. 12C.

    Srednie zuzycie gazu wynosi więc ok. 4m3 gazu na dobe za ostatnie dwa miesiące. Współczynnik przenikania ciepła dla podlogi, scian i dachu srednio- U ponizej 0,18

    Kociol Termet UniCo 6,6 - 24 Kw z zasobnikiem 120l.

    Mam pytanie: dlaczego cały czas w większości postów nie piszecie jaki macie gaz????????????????? Uświadomcie sobie, że w Poznaniu jest najgorszy gaz GZ35, a w wielu regionach jest gaz wysokometanowy GZ50. Wartości opałowe wynoszą odpowiednio: 10kWh/m3 albo 6,19 kWh/m3 - prawda, że to trochę co innego? Zauważcie, że ma to także potwierdzenie w cenach. Otóż dla popularnych taryf Z-3 oraz W-3 identyczne rachunki otrzymacie dla 10m3 GZ-50 dziennie oraz 16m3 GZ35 dziennie. Będą to kwoty 402 - 404 złote brutto na miesiąc....

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Uzupełniam wiec mojego poprzedniego posta i informuję, że od początku sezonu zużyłem średnio 4m3 GZ 50 na dobę i moje miesięczne opłaty za gaz wynoszą ok. 170 zl/mc
    Budownictwo to moja pasja

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMaciek
    Cytat Napisał Mały
    Co do kaloryczności to różnica jest dośc spora - było o tym w innych wątkach,ale n/t spalania nie wypowiadam .
    Tak gdzies pisano na forum:

    Uzytkowa wartosc opalowa gazu ziemnego = 37 300 kJ/Nm3, propanu = 91 260 kJ/Nm3 wiec 2.4 krotnie wyzsza niz gazu ziemnego.

    Pozdrawiam,
    Maciek
    Dziekuje Maciek. Niestety mimo tej korzystnej proporcji nadal propan jest niesamowicie drozszy od ziemnego.

  16. #76

    Domyślnie

    1476 m3
    ostatnie dni ok. 23m3/dobę

    mam dom 200 m2 ściany z keramzytu 24 cm i ocieplenie wełną 12 cm.
    dach również ocieplony i dużo okien. Palę tylko gazem.
    Jest to pierwszy sezon grzewczy.

    czy to dużo?

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetaS
    1476 m3
    ostatnie dni ok. 23m3/dobę
    mam dom 200 m2 ściany z keramzytu 24 cm i ocieplenie wełną 12 cm.
    dach również ocieplony i dużo okien. Palę tylko gazem.
    Jest to pierwszy sezon grzewczy.
    czy to dużo?
    Witaj!
    Po pierwsze - jaki gaz? (GZ50 czy ten słabszy?)
    Według mnie - dużo. Po keramzycie i to ocieplonym spodziewałem się ciut lepszych wyników.
    Jakie macie temperatury wewnatrz? Bo to też sporo wyjaśni.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  18. #78

    Domyślnie

    GZ50
    kocioł stojący 21 kW z wbudowanym zasobnikiem c.w.u.
    rozpoczęliśmy sezon grzewczy w połowie października i było nastawione na 20 (tato nocował) a panowie wykańczali - często wietrzyli.

    mieszkamy od 23 grudnia i teraz mamy nastawione na 21 stopni

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    W ostatnim tygodniu temperatura srednia na zewnątrz ok -6 st. w domu dzień 23 noc 21 spalanie wynosi ok. 15 m3 na dobę. Kocioł kondensat dom ok. 190m2 ściana jednowarstwowa BK- polski thermorex 400
    Pozdrawiam

  20. #80

    Domyślnie

    Przy taryfie GZ-35 od 23.11-31.12 ( 38 dni) zużycie wyniosło 867m3. Czy to dużo? Faktura opiewa na 654 zł. Dom ma 120m
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

Strona 4 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony