dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 764
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 15266
  1. #10001

    Domyślnie

    Cytat Napisał CafeDelTom27 Zobacz post
    To piec masz w kuchni czy w kotłowni ? Bo raz jest napisane w kuchni a wczesniej ze w kotlowni???
    W kuchni

  2. #10002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    nieprawda im wyższa temperatura i moc kotła tym większa strata kominowa i mniejsza sprawność. Grzać najlepiej dłużej na niższej temperaturze
    Cytat Napisał oszczednyGrześ
    oczywiście, wtedy i większy komfort i mniejsze zużycie.
    Panowie, Panowie popatrzcie w jakim kontekście padła ta wypowiedź, bo wprowadziliście delikatny zamęt . Ja powiedziałem tylko tyle, że przy pracy 2 kotłów z różnymi mocami minimalnymi (a konkretnie 1,9kW i 7kW) i zapodanej temp. zasilania (26-28C) zużycie gazu przez większy kocioł będzie większe, a komfort "ciepłej" podłogi znacznie gorszy, dlatego jeśli dysponuje się właśnie takim kotłem to ekonomika nakazuje grzać krócej i na wyższych temperaturach zasilania. Przećwiczone na sobie.
    Zgadzam się natomiast w całej rozciągłości, że należy grzać jak najdłużej i możliwie na najniższych temperaturach, ale tylko i wyłącznie na kotłach z niewielkimi mocami minimalnymi, w innych przypadkach niestety następuje rozjazd pomiędzy ekonomią i komfortem.

  3. #10003

    Domyślnie

    Cytat Napisał dembi Zobacz post
    Witam.
    Dom Guliwer 2G
    Kubatura: 762 m^3
    Pow. użytkowa: 120,4 m^2
    Powierzchnia po podłodze (razem z garażem) 200 m^2


    Gaz używany do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.
    Temperatury w pomieszczeniach na dole: około 21-22 C
    Temperatury w pomieszczeniach na górze: około 20-21 C
    Garaż podgrzewany do temperatury około 14-15 C (prawie całą zimę zamknięty - garaż znaczy się).
    Kominek odpalany średnio trzy razy do roku na kilka godzin, więc można pominąć.
    Od stycznia 2016 roku wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

    W okresie od 2013.X.25 do 2014.X.27 - 1 168 m^3 gazu (grzany parter i podłogówka w łazience na piętrze)
    W okresie od 2014.X.27 do 2015.X.26 - 1 544 m^3 gazu (grzany cały budynek)
    W okresie od 2015.X.26 do 2016.X.24 - 1 565 m^ 3 gazu (grzany cały budynek)
    W moim odczuciu mało to to nie jest. Ja ogrzewam 150m2 + grzejnik w garażu + grzejnik w kotłowni + co + gotowanie na gazie i mam zwykłą grawitacyjną wentylację, a mieszczę się w 1000m3 na rok i uważam, że to bardzo przeciętny wynik. Temperatura w pokojach w sezonie grzewczym oscyluje wokół 22C.

  4. #10004
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    Listopad - 76 m3 - wspomagane kominkiem na początku list
    Grudzień - 123 m3 - kominek tylko w Wigilię dla nastroju

    Zmieniłęm taryfę na odczyty co miesiac, bo mi w lecie dali faktury spore
    co wiązało się z wcześniejszym wygrzewaniem podłogi.


    Uprzedzam pytania o dom:
    Dom - 138m2, parter, całość OP, podłoga 11, ściany 20, strop 20 wszędzie grafit
    reku Brink bez GWC, solary by UE

    Temp w domu nastawa 22,3stC całą dobę
    CWU - 50stC
    Piec kondenstat Immergas z pogodówką.


    Happy New Year!


    Styczeń - 161m3
    Luty - 128m3

    Marzec - 104m3
    29/10/205 - 31/10/2016 - 700m3

    w tym sezonie podniosłem CWU na 56stC i , temp w domu 22,4 stC cala dobę

    Pzdr

  5. #10005
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Misiek824

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-447
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    29/10/205 - 31/10/2016 - 700m3

    w tym sezonie podniosłem CWU na 56stC i , temp w domu 22,4 stC cala dobę

    Pzdr
    Jak za 1511 lat to bardzo mało

  6. #10006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiek824 Zobacz post
    Jak za 1511 lat to bardzo mało
    mało to ty policzyłeś te lata

  7. #10007

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W moim przypadku lutowanie miedzianych rurek gazowych czułem z miesiąc, nie wspominając o cięciu szlifierką kątową rury koncentrycznej z kwasówki.
    A można temu jakoś zaradzić umyć rurki czymś pomalować ?

  8. #10008

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes413 Zobacz post
    A można temu jakoś zaradzić umyć rurki czymś pomalować ?
    Raczej nie. Zapach już minął.

  9. #10009

    Domyślnie

    Ale minął w kotłowni czy w kuchni ?
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  10. #10010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek6 Zobacz post
    Ale minął w kotłowni czy w kuchni ?

    W kotłowni. W kuchni z salonem nie miałem żadnych dziwnych zapachów.

  11. #10011

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W kotłowni. W kuchni z salonem nie miałem żadnych dziwnych zapachów.
    Ja mam kocioł gazowy w kuchni 1,5 tygodnia temu zakładali mi grupę mieszającą do podłogówki no i lutowali rurki miedziane. Czuć, ale nie zawsze tylko od czasu do czasu nie wiem od czego to zależy

  12. #10012

    Domyślnie

    dlaczego akurat w kuchni kocioł?

  13. #10013

    Domyślnie

    Mam w planach przenieść go do piwnicy z tym że tam jest tylko 1,90 wysokości, ale jestem już po odbiorze, więc myślę że będzie ok.

  14. #10014
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes413 Zobacz post
    Mam w planach przenieść go do piwnicy z tym że tam jest tylko 1,90 wysokości, ale jestem już po odbiorze, więc myślę że będzie ok.
    Zmiana lokalizacji kotła gazowego /przeniesienie z kuchni do piwnicy/ wymaga zmiany przebiegu instalacji gazowej, a tym samym projektu/adaptacji wykonanego przez uprawnionego projektanta, pozwolenia na budowę, dziennika budowy, kierownika budowy z uprawnieniami gazowymi, opinii kominiarskiej, zgłoszenia robót w PINB.
    Tym samym przeniesienie kotła do piwnicy o wysokości 1,9 m może nie być łatwe i oczywiste.
    Oczywiście przenieść kocioł można na własną odpowiedzialność.

  15. #10015

    Domyślnie

    Odp. -------->prezes443
    Może spaliny wracają przez wentylację kotłowni. Tak się czasem zdarza, jak kanały wylotu spalin i wentylacji są blisko siebie.
    Pozdrawiam

  16. #10016

    Domyślnie

    No są blisko siebie, ale co mogę w takiej sytuacji zrobić? Wydłużyć rurę od gazu na kominie mam systemową

  17. #10017

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes413 Zobacz post
    No są blisko siebie, ale co mogę w takiej sytuacji zrobić? Wydłużyć rurę od gazu na kominie mam systemową
    Najpierw sprawdź, czy faktycznie jest to spowodowane tym, że przez wentylację spaliny wracają do kotłowni (nałóż kartkę papieru na kratę wentylacyjną ma się przyssać i nie spadać). Jeśli wentylacja nie ma odpowiedniego ciągu (nie utrzymuje tej kartki), to najprościej zrobić jakiś niewielki nawiew z zewnątrz do kotłowni i problem zniknie.
    Pozdrawiam

  18. #10018

    Domyślnie

    Witam od tego roku ogrzewanie gazem mieszkanie + ciepła woda + gotowanie. Piec Immergas Victrix exa 24 jednofunkcyjny z zasobnikiem, na razie grzeje sam dół ok 80 m2 (3 grzejniki żeliwne i 3 aluminiowe). Grzeje od listopada ponieważ stary piec właśnie zakończył swój żywot. W domu jest 23 stopnie cała dobę (piec ustawiony na 40 stopnia, woda na 35). Spalanie gazu wychodzi 9 metrów na dobę i nie wiem jak ustawić aby zmniejszyć spalanie? Czy dokupienie sterownika pokojowego np Tybox 137 może spowodować mniejsze spalanie gazu?. Myślałam nad zmianą grzejników na aluminiowe ale z drugiej strony te stare dobrze grzeją i dają więcej ciepla

  19. #10019

    Domyślnie

    Cytat Napisał gongsaj21 Zobacz post
    Witam od tego roku ogrzewanie gazem mieszkanie + ciepła woda + gotowanie. Piec Immergas Victrix exa 24 jednofunkcyjny z zasobnikiem, na razie grzeje sam dół ok 80 m2 (3 grzejniki żeliwne i 3 aluminiowe). Grzeje od listopada ponieważ stary piec właśnie zakończył swój żywot. W domu jest 23 stopnie cała dobę (piec ustawiony na 40 stopnia, woda na 35). Spalanie gazu wychodzi 9 metrów na dobę i nie wiem jak ustawić aby zmniejszyć spalanie? Czy dokupienie sterownika pokojowego np Tybox 137 może spowodować mniejsze spalanie gazu?. Myślałam nad zmianą grzejników na aluminiowe ale z drugiej strony te stare dobrze grzeją i dają więcej ciepla
    Kto wrzucił taki ogromny kocioł?! On jest za duży dlatego też spalanie jest stosunkowo wysokie. Tutaj pasowałby victrix ten najmniejszy.To co zawsze powtarzam, przewymiarowywanie to u nas plaga. Jakie są izolacje tego mieszkania jeżeli chodzi o dach, podłogę i ściany?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #10020

    Domyślnie

    Prawdopodobnie dom jest nieocieplony lub jakieś wielkie straty ciepła 9 metrów sześciennych na dobę to nie jest normalne zużycie przy tej pogodzie dla tak małego domu i na pewno przeczytał nie jest przewymiarowany kocioł polecam też zwiększyć temperatura ciepłej wody do 35 stopni to raczej nie jest wygoda korzystania z tego tytułu nie masz oszczędności dobowe zużycie gazu na ciepłą wodę w normalnej temperaturze to około 0 i 7 do jednego metra sześciennego

Strona 501 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony