dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 764
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 15266
  1. #1041
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Zastanowiło mnie skąd, na okapie skropliny pary i wody....
    Poszedłem po zapalniczkę i szczęka mi opadła przy wyłączonym okapie przez komin wiało do środka - tak silnie, że zgasiło mi zapalniczkę.

    Aby wyeliminować ten kierunek wiania założyłem w rurze odprowadzającej /odprowadzającej powietrze z okapu do komina/ zawór uchylny, który jest otwierany podmuchem wentylatora a opada gdy się go wyłączy.
    Czy ten zawór sprawił, że przestało kapać z kanału wentylacyjnego?

    U mnie kanał od okapu przechodzi przez nieogrzewany strych. Zakończony jest kominkiem wentylacyjnym. Jak się robi zimniej na dworze - woda kapie aż miło!

  2. #1042
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boguslawskia

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Skropliny były od zimna na okapie.

    Kanał wentylacyjny /pion/ idzie przez ogrzewane poddasze. Do okapu jest odejście w bok, nawet jak coś kapie to i tak zostaje w kominie z elementów keramzytowych.

    A może wystarczy ocieplić rurkę na nieogrzewanym strychu.

  3. #1043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lechucc

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    u mnie sie za to uspokoilo, jak bylo cieplo szlo 30-50 m3, teraz jest mroz to idzie 15-20, co prawda na kotle dalej mam ustawione 10 stopni, a ten sobie grzeje w najlepsze do 20-22 stopni...

  4. #1044

    Domyślnie

    Witam jestem tu całkowicie zielony.Dostałem z KZGM mieszkanie 78mkw,wys 2,75m,mieszkanie jest na 1 pietrze podemną nieczynna piekarnia(drzwi i okna zamurowane) ,nademna zagracony strych z zamknietymi starymi drewnianymi oknami .Mój lokal ma 5 plastikowych okien mury to 25 cm cegła + pusta przestrzeń + 12 cm cegła stropy drewniane mam 3 pokoje kuchnię i łazienkę i 2 małe przedpokoje zastanawim się na zainstalowaniu kotła jednofunkcyjnego na LPG - chciał bym kocioł podłączyć do butli 11kg x 2 połączonych ze sobą i umieścić jena strychu , i tu jest moje pytanie ile takich butli bym musiał mieć na miesiąc czy taki zestaw 2 x 11 kg- czyli 44 litry gazu wystarczył by mi na tydzień(czy to wogule zadziała w takim zestawie???).Wiem że mozna podłączyć do butli 33 kg ,ale nie widzę tachania butli o wadze 100kg na wysokość 2 piętra na strych. A może jekieś inne lepsze rozwiązanie ogrzania tego mieszkania , dodam że na prąd nic nie chcę miec znów drożeje w lutym.W chwili obecnej palę trzema piecami kominkowymio wolnostojacymi na drewno po jednym w każdym przedpokoju i jeden w salonie.Do każdego komina jest podłączonych 2 lokatorów oprucz mnie,kominy to tzw sztygarki 60 x 60 cm .Z pieców tych niemiłosiernie sie kopci - wiadomo o super suche drewno cięzko , no i przy paleniu w tych piecykach temperatura w pomieszczeniach siega 25 - 30 * C po jakiś czterech godzinach od zakończenia palenia to 20 *C po następnych czterech 16 *C nad ranem przed pracą 12 *C a pracuję w systemie dwa dni po 12 godzin i dwa dni wolne moja żona takze kilka razy w miesiącu pracuje po 12 godz i jak wracamy z pracy o 19.00 to w mieszkaniu mamy około 10*C i tu proces rozpalania nagrzewania sie trwa do 23.00 jest 25*C to trzeba iść spać bo rano znowu trzeba iść do pracy .A i dodam że kominiarz nie wyraził zgody na c.o weglowe ani na kominek - niemam osobnego komina ,wiem że mozna na lewo ale znowu kotłownia w domu gazu z sieci nie ma a jak juz pisałem prąd drożeje a na dodatek przyłącze budynku jest takie jak ktoś cos załączy wiecej niż AGD to wybija główny korek,a administracja nie przewiduje inwestowania w ten budynek

  5. #1045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslawskia
    Nawiewniki gdy nie masz żaluzji - montowane w ramie okiennej.
    http://www.aereco.com.pl/product.php?product=emm
    http://www.aereco.com.pl/product.php?product=eha
    Higrosterowalne to na wywiew a na nawiew to najlepiej ciśnieniowe lub ręczne. Zapytajcie się tych co mają nawiewniki higrosterowalne jak one działają w mrozy (podpowiedź- są ciągle otwarte na max) i w dodatku ile kosztują.

  6. #1046
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boguslawskia

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Cytat Napisał boguslawskia
    Nawiewniki gdy nie masz żaluzji - montowane w ramie okiennej.
    http://www.aereco.com.pl/product.php?product=emm
    http://www.aereco.com.pl/product.php?product=eha
    Higrosterowalne to na wywiew a na nawiew to najlepiej ciśnieniowe lub ręczne. Zapytajcie się tych co mają nawiewniki higrosterowalne jak one działają w mrozy (podpowiedź- są ciągle otwarte na max) i w dodatku ile kosztują.
    Nawiewnik ma funkcję blokady ,
    którą można włączyć. Masz wtedy przepływ około 5m3 na godzinę.

  7. #1047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lechucc

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslawskia
    Cytat Napisał phans
    Cytat Napisał boguslawskia
    Nawiewniki gdy nie masz żaluzji - montowane w ramie okiennej.
    http://www.aereco.com.pl/product.php?product=emm
    http://www.aereco.com.pl/product.php?product=eha
    Higrosterowalne to na wywiew a na nawiew to najlepiej ciśnieniowe lub ręczne. Zapytajcie się tych co mają nawiewniki higrosterowalne jak one działają w mrozy (podpowiedź- są ciągle otwarte na max) i w dodatku ile kosztują.
    Nawiewnik ma funkcję blokady ,
    którą można włączyć. Masz wtedy przepływ około 5m3 na godzinę.
    u mnie sa takie nawiewy, nawet jak jest zamkniety to wieje z niego strasznie, najchetniej bym je wywalil...

  8. #1048

    Domyślnie

    A tak wracajac do zasadniczewgo tematu tego wątku, czyli zużycia gazu:
    U mnie pow użytkowa ogrzewana to ok 180m^3, kubatura 599m^3, poddasze 20cm wełny, Ytong 36,5 ocieplony 5cm wełny. Zamieszkany od 2 lat.
    Piec Junkers Cerasmart Modul ZSB-22 ze zintegrowanym zasobnikiem CWU 120l, sterownik pogodowy TA270, ogrzewanie mieszane: podłogówka ok 25m^3, reszta kaloryfery.
    Ogrzewanie gazem ziemnym CO, CWU i gotowanie.
    W weekendy nieregularnie dogrzewam kominkiem z DGP (wtedy CO automatycznie sie blokuje).
    Bazowa temperatura to 21st, ale ustawiona poprzez dobranie krzywych grzania - układem steruje pogodówka ostatnio bez korekty temperatury w pomieszczeniu.
    W okresie od 05-12-2008 do 13-01-2009 wyszło srednio 7,6m^3 na dobę, czyli miesięcznie ok 394zł brutto. Maksymalne dobowe zużycie jakie miałem to 13m^3, a typowe do 7-10m^3 (oczywiście wtedy, gdy nie ple w kominku).

    Podawajcie proszę jak u Was, bo teraz wyniki sa ciekawe, gdy mamy prawie non stop zdrowo poniżej zera na zewnątrz.

  9. #1049

    Domyślnie

    U mnie w zasadzie wszystko podobne,tylko Ytong bez docieplenia ,elewacji,okolo 100 m.kw. powierzchni z podlogowka,gora grzejniki,kondensat ,zuzycie podobne,bez gotowania,reku z gwc.....ale chalupa pusta,gora wykonczona,bez drzwi,mebli...wiec pustostan......

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    U mnie w zasadzie wszystko podobne,tylko Ytong bez docieplenia ,elewacji,okolo 100 m.kw. powierzchni z podlogowka,gora grzejniki,kondensat ,zuzycie podobne,bez gotowania,reku z gwc.....ale chalupa pusta,gora wykonczona,bez drzwi,mebli...wiec pustostan......
    Az boje sie zapytac gdzie te oszczednosci z reku z GWC?
    U mnie chałupa pusta (prawie) - tylko płytkarz cos tam sobie układa.
    Parter 55 m2 podłogówki + 2 grzejniki w kotłowni i garazu, pietro grzejniki (12 sztuk), parter otwarta powierzchnia, klatka schodowa otwarta.
    Grzeje bez obnizania nocnego - stała temperatura dobowa to 15 stopni.
    Stan licznika 414 m3/65 dni = 6,4 m3/dzien
    wczesniej było 5-6 m3/dobe teraz 7 m3/dobe ale 2 tygodnie w noc spada ponizej - 12

  11. #1051

    Domyślnie

    Jakies tam sa,ale ja nie liczylem na oszczednosci,tylko na komfort...a ten jest...niemniej oszczednosci takze sa.....ja robilem wyliczenia wczoraj,-5 bylo....w ogole nie pale kominkiem z pw.....a zuzycie przy -20 mialem kolo 10....

  12. #1052

    Domyślnie

    A jaka powierzchnie i kubature ogrzewasz i jka masz temp w domu?

  13. #1053
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wlodek-52

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Pow użytkowa 110 m2 kubatura 320m3 parter bez poddasza uzytkowego
    suporeks 24 cm 12 cm wełny na ścianach 25 cm na suficie podwieszanym strop drewniany dom zamieszkany wrzesień 2005
    kocioł Junkers cerasmart modul 22 zasobnik 120 l sterownik TA270 podłogówka 60 m 3 sypialnie kaloryfery bez mieszacza CO CW gotowanie GZ35 roczne zużycie styczeń do stycznia 1800m3 tj 2200 pln okazjonalnie kominek z dgp
    max dobowe pierwsza zima -27 w nocy 25m3
    pozdrawiam

  14. #1054
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jackdd

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Pierwszy sezon grzewczy???

    Witam

    mam pytanko do forumowiczów czy to prawda, że zużycie gazu w pierwszym sezonie grzewczym jest zazwyczaj duże, w następnych będzie mniejsze???

    Mieszkam I sezon w nowym domu o pow 120 m2, sup 24cm 8 styrop i 12cm suporex (czyli dość tradycyjnie).
    Piec buderus gb022 kondewnsat około 30% podłogówka reszta grzejniki

    Zużycie gazu mam w miesiącach od połowy października do końca listopada średnio 7m3, grudzień styczeń średnia ok 10m3 (rekord 14m3)
    Jak widzę na forum zużycie raczej spore?

    Pozdrawiam

  15. #1055
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nanga

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechucc
    u mnie sie za to uspokoilo, jak bylo cieplo szlo 30-50 m3, teraz jest mroz to idzie 15-20, co prawda na kotle dalej mam ustawione 10 stopni, a ten sobie grzeje w najlepsze do 20-22 stopni...


    Wiecie co teraz to się przestraszyłam
    to są zużycia dobowe????
    wlaśnie się przymierzamy do budowy- ale jak tyle na dzień będziemy musieli wydać na gaz
    mówię o płynnym, może mnie ktoś oświeci, bo ja całkiem zielona w tym temacie jestem.

  16. #1056

    Domyślnie

    a mi podłączyli gaz w lipcu,piec uruchomiony przez serwisanta 2008.07.22. Domek 115m2,20cm wełny dach,10cm styropian podłoga,10cm styropian ściany piec Dedietrich City 24 Bic II FF z zamkniętą komorą i zasobnikiem 55litrów. Mieszkam od 01.09.2008 i zacząłem grzać w domu utrzymując już we wrześniu temp.wewn.20-21C,dziś tj.godz.22:30 dnia 14.01.2009 na liczniku mam 769m3 od 22.07.2008.Aha gaz GZ50 coś około na dziś 1.62brutto m3 plus ok.48zł abonament miesięczny. Czy to dużo?,nie wiem pierwsza zima,do dziś zabuliłem ok.1500zł,wygoda niesamowita,bezobsługowość a to jest równe ok 2.5tony węgla. Pozdrawiam,piszcie jak u Was.
    gufi

  17. #1057

    Domyślnie

    U mnie z tym gazem jakoś dziwnie jest, wczoraj było -12*C w nocy i -10*C w dzień i kocioł zużył na dobę 8,8m3 gazu, a dzisiaj w nocy było -11*, ale w dzień tylko -1*C i poszło 14,4m3.
    Nie wiem, czy coś na gazie kombinują czy coś?
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  18. #1058
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lechucc

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał nanga
    Cytat Napisał lechucc
    u mnie sie za to uspokoilo, jak bylo cieplo szlo 30-50 m3, teraz jest mroz to idzie 15-20, co prawda na kotle dalej mam ustawione 10 stopni, a ten sobie grzeje w najlepsze do 20-22 stopni...


    Wiecie co teraz to się przestraszyłam
    to są zużycia dobowe????
    wlaśnie się przymierzamy do budowy- ale jak tyle na dzień będziemy musieli wydać na gaz
    mówię o płynnym, może mnie ktoś oświeci, bo ja całkiem zielona w tym temacie jestem.
    dobowe, dobowe...
    Ja jestem po wizycie serwisanta i się okazuje że... kocioł jest sprawny...
    ale 1000 miesięcznie na gaz idzie, ech... Mam przez tydzień spisywać temperatury zew, wew, obiegi itp.
    masakra

  19. #1059
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nanga

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechucc
    Cytat Napisał nanga
    Cytat Napisał lechucc
    u mnie sie za to uspokoilo, jak bylo cieplo szlo 30-50 m3, teraz jest mroz to idzie 15-20, co prawda na kotle dalej mam ustawione 10 stopni, a ten sobie grzeje w najlepsze do 20-22 stopni...


    Wiecie co teraz to się przestraszyłam
    to są zużycia dobowe????
    wlaśnie się przymierzamy do budowy- ale jak tyle na dzień będziemy musieli wydać na gaz
    mówię o płynnym, może mnie ktoś oświeci, bo ja całkiem zielona w tym temacie jestem.
    dobowe, dobowe...
    Ja jestem po wizycie serwisanta i się okazuje że... kocioł jest sprawny...
    ale 1000 miesięcznie na gaz idzie, ech... Mam przez tydzień spisywać temperatury zew, wew, obiegi itp.
    masakra
    To według waszego zużycia i cen gazu płynnego podanych w innych wątkach powinnam płacić około 10000PLN miesięcznie za gaz?????????
    Chyba lekka przesada.
    Może jest tutaj ktoś kto ogrzewa dom takim gazem?? I poda mniej więcej ile zużywa się miesięcznie, lub sezonowo takiego gazu i ile to kosztuje?
    Proszę

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał nom
    U mnie z tym gazem jakoś dziwnie jest, wczoraj było -12*C w nocy i -10*C w dzień i kocioł zużył na dobę 8,8m3 gazu, a dzisiaj w nocy było -11*, ale w dzień tylko -1*C i poszło 14,4m3.
    Nie wiem, czy coś na gazie kombinują czy coś?
    Tu nie ma nic dziwnego.
    Pierwszeo dnia zuzycie bylo mniejsze bo dom "oddawal" ciepło. Nastepnego dnia musiał to nadrabiac. Pomiary z 1 dnia sa bez sensu. Kiedy zostawiałem piec na tydzien czasu by sobie grzał cały czas pobierał 6 m3/dzien. Gdy zaczołem kombinowac "1 dzien grzania obnizonego + 1 dzien grzania normalnego" zuzycie wynosiło 4 m3 pierwszego dnia i 10 m3 drugiego dnia - w sumie mniej korzystnie niz gdyby nic nie ruszac.
    U ciebie pierwszego dnia zjadł 8,8 m3 lecz powinien wiecej - nie zuzyl bo dom sie troche wychlodzil. Drugiego dnia nie tylko musial grzac a jeszcze dodatkowo odrobic wczesniejszy uzysk.
    Musisz liczyc w okresach 1 miesiecznych inaczej beda bzdury jak przy liczeniu spalania samochodu: podjezdzasz na stacje, lejesz benzyne na full, robisz 100 km, podjezdzasz na inna stacje, lejesz na full i przy kazdym takim pomiarze masz inny wynik.

Strona 53 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony