dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 548 z 764
Pokaż wyniki od 10.941 do 10.960 z 15266
  1. #10941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale ta różnica będzie mniejsza niż w przypadku starego domu o zapotrzebowaniu na energię powyżej 100 [kWh/(m2·rok)] a nowego o zapotrzebowaniu poniżej 30 [kWh/(m2·rok)]

  2. #10942
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ale ta różnica będzie mniejsza niż w przypadku starego domu o zapotrzebowaniu na energię powyżej 100 [kWh/(m2·rok)] a nowego o zapotrzebowaniu poniżej 30 [kWh/(m2·rok)]
    Procentowo będzie zblizóna

  3. #10943

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vistolio Zobacz post
    Witam wszystkich czy jesteście w stanie podać mi ile zużywają wasze piece kondensacyjne na ciągłej pracy minimalnej modułowanej mocy w przeciagu jednej godziny.

    Podawać ilość zużytego gazu m3/h jak również jaki to piec i jaki ma przedział mocy.

    Serdecznie Dziękuje
    A proszę bardzo - 0.26m3/h. W instrukcji każdego kotła powinne być podane te wartości. Kocioł Beretty 3-15kW.
    Tylko nie wiem co Ci dadzą te dane. Większość ludzi nie jedzie na czystej pogodowce, więc kotły u nich nie pracują nonstop.
    Tak sie składa, że ja akurat pędze kocioł w takim trybie, tyle ze z powodu malego zapotrzebowania domu (4kW) większość roku kocioł się wyłącza co jakiś czas, bo nie ma wystarczającego odbioru ciepła. Dopiero koło -15'C kocioł pracuje stale na minimalnej. Ale nawet u mnie na mazurach takich dni jest moze z miesiąc.

    Ps. Od dwóch tygodni nad ranem mamy 1-2 na plusie. No ale w sumie już tydzień temu padał u nas śnieg...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #10944

    Domyślnie

    Mistalova ile zaplacileś za c.o i c.w.u oraz gotowanie za cały ubiegły rok oraz jakie temperatury otrzymujesz w domu. Ja mieszkam niedaleko Mazur więc tak ciekawości pytam.

  5. #10945

    Domyślnie

    Ok. 2,5kPLN - za c.o. i c.w.u. w domu 22'C bez żadnych obniżen (mam OP).
    Gotuje na indukcji.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  6. #10946

    Domyślnie

    To mało. Ile metrów zuzyles? Ja za dom stare budownictwo niezbyt ocieplony zwlaszcza strop słabo zaplacilem 4 tysiące z gotowaniem w domu 4 osoby. Ja mam ogrzewanie grzejnikowe i w zeszłym sezonie nie miałem wyregulowanych przeplywów.
    Ostatnio edytowane przez kiltel ; 07-11-2017 o 12:58

  7. #10947

    Domyślnie

    Dziekuje za konkretny odczyt zuzycia ja u siebie mam piec gazowy Wolf CGB2 14 z modulacja od 1,8 ale na minimalnej mocy piec zuzywa 0,370 gazu byl juz u mnie serwis i nie potrafia naprawic by piec modulowal nizej pomimo ze w danych technicznych jest wyraznie napisane 1,8 KW, dyrektorzy nabrali wody w usta i cisza na szczescie przed moja burza

  8. #10948
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To raczej nie był odczyt, a dane z instrukcji
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-11-2017 o 19:29
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #10949

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vistolio Zobacz post
    Dziekuje za konkretny odczyt zuzycia ja u siebie mam piec gazowy Wolf CGB2 14 z modulacja od 1,8 ale na minimalnej mocy piec zuzywa 0,370 gazu byl juz u mnie serwis i nie potrafia naprawic by piec modulowal nizej pomimo ze w danych technicznych jest wyraznie napisane 1,8 KW, dyrektorzy nabrali wody w usta i cisza na szczescie przed moja burza
    Nie bardzo rozumiem w czym problem. 0.37 m3/h podajesz, a chcesz żeby było niżej?

    Moc minimalna a zużycie na godzinę to nie będą te same wartości. Trzeba by założyć, iż kocioł całe 60 minut pali gaz, a tak to jest tylko w grubsze mrozy.

    I każdy producent ma swój "algorytm" pracy, pracy pompy obiegowej, palnika, itd.

    I każdy dom jest inny - jak bardziej akumulacyjny to dłużej stygnie ale też dłużej się dogrzewa.

    Biorąc pod uwagę sam fakt modulacji mocy to lepiej już nie dociekać jak to działa dopóki działa, znaczy nie jest zimno
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #10950

    Domyślnie

    Dokladnie, to byly dane z instrukcji

    Jak chcesz z grubsza określić z jaką mocą pracuje w danej chwili kocioł to odczytaj obroty wentylatora i sprawdź na wykresie w DTRce jakiej mocy odpowiadają.

    Co do mocy minimalnej, to nie zawsze da sie tak wyregulowac palnik, żeby stabilnie i z odpowiednią lambda pracował - najczęściej wynika to z pewnych właściwości komina (długość, średnica, kąty, proporcje dolot/wyrzut). Ale wiekszosc instalatorow o tym nie wie, albo ma to w d...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  11. #10951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    pod Poznaniem.
    Ogrzewanie włączyłam 30 października.
    Ale wczoraj było tak ciepło i słonecznie, że nagrzało przez okna.
    Zawsze pomijasz dwie istotne sprawy: z tego co pisałaś pracujesz w domu (wiec dość mocno podwyższasz zyski bytowe) i wystarczy ci 18 stopni.

  12. #10952

    Domyślnie

    Ile? 18 stopni? Ło matko, u mnie jest 22 i czasami mam wrażenie że trochę mało... ))
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  13. #10953
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ile? 18 stopni? Ło matko, u mnie jest 22 i czasami mam wrażenie że trochę mało... ))
    Ale to są bardzo indywidualne sprawy. Przy ciągłym "marznięciu" warto zbadać swoją tarczycę.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #10954

    Domyślnie

    Cytat Napisał scruffty Zobacz post
    Zawsze pomijasz dwie istotne sprawy: z tego co pisałaś pracujesz w domu (wiec dość mocno podwyższasz zyski bytowe) i wystarczy ci 18 stopni.
    taki istotne detal - Elfir przyłożyła się do budowy domu i wyszedł jej dom bardzo ale to bardzo energooszczędny. Dlatego ma tak jak ma. Tylko tyle i aż tyle.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #10955

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    taki istotne detal - Elfir przyłożyła się do budowy domu i wyszedł jej dom bardzo ale to bardzo energooszczędny. Dlatego ma tak jak ma. Tylko tyle i aż tyle.
    Oj ja to wiem, i gratuluję jej tego. Jednak te osiągi nie są tylko wynikiem dobrej izolacji, ale także pewnych założeń życia, które jednak trochę odbiegają od przyjętych ogólnie standardów i warto o nich wspominać, bo koloryzują te super oszczędności.

  16. #10956

    Domyślnie

    Cytat Napisał scruffty Zobacz post
    Oj ja to wiem, i gratuluję jej tego. Jednak te osiągi nie są tylko wynikiem dobrej izolacji, ale także pewnych założeń życia, które jednak trochę odbiegają od przyjętych ogólnie standardów i warto o nich wspominać, bo koloryzują te super oszczędności.
    Ja próbowałem walczyć o 22,5 stopnia w domu, ale mnie przegłosowano i jest 23. W październiku spaliłem 125m3 gazu ziemnego.
    Dom: 190m2 (250m2 po podłogach) pow. użytkowej. Ściany: silka 24cm + 20cm styro 0,031. Podłoga: 30cm EPS100. Dach: wełna od 30cm do 40cm Isover 0.033 i 0.035. Ogrzewanie: Immmergas Victrix 12TT + 100% podłogówki. Wentylacja grawitacyjna

  17. #10957

    Domyślnie

    Październik 2017.
    Dom 2 piętra użytkowe 180m2 + ok 50m2 ogrzewana piwnica.
    Temp 6-22 ustawione 20stopni
    22-6 temp 18stopni

    Gaz 1.82 za m3
    Grzanie 363zl z wodą.
    Średnio wychodziło na samo co ok 5m3 dziennie czyli 270zl

  18. #10958
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Trochę zamieszania było, więc czasem zapomniało się gaz sprawdzić, ale od końca sierpnia do początku listopada spaliliśmy 87m3 gazu - nie podliczałam rachunków, ale gdzieś z 250 zł będzie. Temp. non stop 21 stopni. Czasem zastanawiam się czy nie zwiększyć temperatury, ale szczerze przy dwójce dzieci tyle biegam, że chyba bym się ugotowała
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  19. #10959

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Mam specjalnie budować mniejszy dom, specjalnie projektować indywidualny projekt, żeby oszczędzać na gazie? Ludzie budują domy za milion a później podniecają się oszczędnością na zużyciu gazu w kwocie 300 złotych rocznie, albo dogrzewają kominkami, bo im szkoda wejść na wyższa taryfę. Jakieś pomylenie.
    Witam,

    Trafna uwaga. Nie można porównywać ze sobą dwóch zupełnie różnych budynków pod kątem kosztów ogrzewania. Również należy zadać sobie pytanie, czy budujemy dom pod kątem naszych oczekiwań, czy pod kątem kosztów ogrzewania. W przypadku budynku o geometrii zbliżonej do sześcianu oraz o mniejszej powierzchni będzie on cechować się mniejszym zużyciem energii, tak jak budynki pasywne lub niskoenergetyczne. Rodzaj ogrzewania powinien być dobierany do budynku, a nie odwrotnie.
    W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  20. #10960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    ...Rodzaj ogrzewania powinien być dobierany do budynku, a nie odwrotnie...
    Bez sensu... przecież czytając "forumowych mądrali" wiesz, ze do pompki to najlepiej dobrać - dom parterowy max 100m2, zwarta bryła, ew stodoła, bez poddasza, bez garażu, bez podpiwniczenia,bez balkonów, bez wykuszy, bez klamek w oknach i bez kominów... te szczególnie są nie mile widziane... ot i cala filozofia - budujesz sobie nijaki kurnik/stodole i na forum błyszczysz bo faktura za CO kilka stów niższa

Strona 548 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony