dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 594 z 764
Pokaż wyniki od 11.861 do 11.880 z 15266
  1. #11861

    Domyślnie

    spoko tylko ze grudzien nie zaczyna sie 28list i nie konczy 28grudnia

  2. #11862

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Załącznik 424151
    To dla winogronka.
    Kłócicie się jak małe dzieci.
    Poza tym fotohobby za grudzień 105m3 zużył a nie jak pisałeś 70.
    Zaraz pewnie ktoś napiszę że oszukuję gazownie.
    Mały dobrze wykonany dom tyle zużywa.
    Ja mam trochę gorszy od niego bo 53-55kWh/m2/rok.
    Z zużycia jestem zadowolony.
    masz super domek energooszczedny rocznie wartosciowo miescisz sie w 1.5t wungla a nic przy tym sie nie robi,podpowiedz no mi jak sie takie print scriny wstawia bo mi cos nie wychodzi z zalacznikami.
    ps
    nie widze stopki jakie masz parametry domku?

  3. #11863

    Domyślnie

    Grudzień 2018 i poszło 300m3 na ogrzanie 176m domu (parter + piętro). Dom z lat 90 ocieplony styropianem 10cm, grube ściany, wełna na stropie, szczelne okna. Vitodens 300 w nieogrzewanej kotłowni w piwnicy (która jest do 2/3 w gruncie). Grzane do maks. 20 stopni za dnia, w nocy i podczas nieobecności w pracy włączony tryb energooszczędny (czyli obniża temp. do 18-19). Już nie wiem co robić...

    Zużycie w dni letnie 5-8 metrow (gotowanie i prysznic - podgrzewacz przeplywowy)
    Ostatnio edytowane przez fqqs ; 03-01-2019 o 14:29

  4. #11864
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał fqqs Zobacz post
    Grudzień 2018 i poszło 300m3 na ogrzanie 176m domu (parter + piętro). Dom z lat 90 ocieplony styropianem 10cm, grube ściany, wełna na stropie, szczelne okna. Vitodens 300 w nieogrzewanej kotłowni w piwnicy (która jest do 2/3 w gruncie). Grzane do maks. 20 stopni za dnia, w nocy i podczas nieobecności w pracy włączony tryb energooszczędny (czyli obniża temp. do 18-19). Już nie wiem co robić...

    Zużycie w dni letnie 5-8 metrow (gotowanie i prysznic - podgrzewacz przeplywowy)
    Bardzo duże zużycie na gotowanie i Cwu i tu bym szukał problemu. Po odliczeniu tych 2 rzeczy na ogrzewanie nie idzie wcale dużo gazu.

    Wyłącz wszystkie odbiorniki gazu i sprawdź w ciągu godziny czy licznik czegoś nie nabija - może gaz porostu gdzieś ucieka.
    Ostatnio edytowane przez axel83 ; 03-01-2019 o 15:14
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  5. #11865

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Bardzo duże zużycie na gotowanie i Cwu i tu bym szukał problemu. Po odliczeniu tych 2 rzeczy na ogrzewanie nie idzie wcale dużo gazu.

    Wyłącz wszystkie odbiorniki gazu i sprawdź w ciągu godziny czy licznik czegoś nie nabija - może gaz porostu gdzieś ucieka.
    Mój brak precyzji - przez dni letnie mialem na mysli caly miesiac tj. idzie jakies 5-8 metrow gazu na miesiąc...

    Zuzycie gazu to w 95% centralne ogrzewanie niestety... Idzie się załamać. Jakieś drobne luki w izolacji rur (miedziane) i stropu się oczywiście znajdą, ale to są drobnostki.
    Ostatnio edytowane przez fqqs ; 03-01-2019 o 17:06

  6. #11866

    Domyślnie

    Cytat Napisał fqqs Zobacz post
    Mój brak precyzji - przez dni letnie mialem na mysli caly miesiac tj. idzie jakies 5-8 metrow gazu na miesiąc...

    Zuzycie gazu to w 95% centralne ogrzewanie niestety... Idzie się załamać. Jakieś drobne luki w izolacji rur (miedziane) i stropu się oczywiście znajdą, ale to są drobnostki.
    A ile tej wełny masz na stropie?
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  7. #11867

    Domyślnie

    30cm prosto na wylewkę. W paru miejscach nie jest idealnie szczelnie ze względu na elementy konstrukcyjne dachu, ale to drobnostki. Na strychu (nieużytkowym) jest bardzo zimno.

    Obniżyłem trochę nachylenie krzywej grzewczej (z 1,2 do 0,9). Temperatura zadana to cały czas 20 stopni jak jesteśmy w domu, i 18 w nocy i podczas nieobecności (9-1. I tu moje pytanie - czy to cokolwiek może zmienić, biorąc pod uwagę, że zadana temperatura jest taka sama? Kocioł ma sterownik pogodowy.

  8. #11868
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A czy ta temperatura zadana jest osiągana i w jakim czasie (np po przejściu z okienka nocnego na dzienne, jak szybko osiągane jest 20 stopni?) Przy budynku z tak dużą akumulacją te obniżenia mogą być problematyczne. Potestuj może jakiś czas stałą temp. W tej nieogrzewanej kotłowni masz wszystkie rury izolowane? Jaka izolacja? Znasz przebieg rur CO - czy żaden odcinek nie jest umieszczony np w ścianie zimnej kotłowni, czy zimnej pustce w ścianie - to potrafi być niezła "chłodnica". Musisz prześledzić przebieg rur. Podobnie montaż okien (parapety - nie wieje?) Jeśli budynek stary, to ściany mogą być z pustką w środku, chłodzić może jakaś stara "Z-ka" wentylacyjna. Najlepiej do sprawdzenia tych tematów przydała by Ci się jakaś "mądra głowa" z kamerą termowizyjną.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  9. #11869

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    A czy ta temperatura zadana jest osiągana i w jakim czasie (np po przejściu z okienka nocnego na dzienne, jak szybko osiągane jest 20 stopni?) Przy budynku z tak dużą akumulacją te obniżenia mogą być problematyczne. Potestuj może jakiś czas stałą temp. W tej nieogrzewanej kotłowni masz wszystkie rury izolowane? Jaka izolacja? Znasz przebieg rur CO - czy żaden odcinek nie jest umieszczony np w ścianie zimnej kotłowni, czy zimnej pustce w ścianie - to potrafi być niezła "chłodnica". Musisz prześledzić przebieg rur. Podobnie montaż okien (parapety - nie wieje?) Jeśli budynek stary, to ściany mogą być z pustką w środku, chłodzić może jakaś stara "Z-ka" wentylacyjna. Najlepiej do sprawdzenia tych tematów przydała by Ci się jakaś "mądra głowa" z kamerą termowizyjną.
    bez sensu te temp dzienne nocne obiadowe i inne kucybały.
    temp ma być stała aby zapewniała komfort cieplny.

    obnizenie i potem nadgonienie o 2st pochlania kosmiczne ilosci gazu

  10. #11870

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    bez sensu te temp dzienne nocne obiadowe i inne kucybały.
    temp ma być stała aby zapewniała komfort cieplny.

    obnizenie i potem nadgonienie o 2st pochlania kosmiczne ilosci gazu
    To jak to w końcu jest, warto czy nie warto obniżać temp na noc i jak jesteśmy w pracy?

  11. #11871

    Domyślnie

    Cytat Napisał blue_power Zobacz post
    To jak to w końcu jest, warto czy nie warto obniżać temp na noc i jak jesteśmy w pracy?
    Przy domu "durszlaku" warto, przy normalnym nie warto.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #11872
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał blue_power Zobacz post
    To jak to w końcu jest, warto czy nie warto obniżać temp na noc i jak jesteśmy w pracy?
    W dobrze ocieplonym domu, jako element oszczędzania ....raczej nie, natomiast dla poprawy komfortu....
    Odczucie komfortu cieplnego jest większe jeśli jakiś emiter ciepła (podłogówka,grzejnik) w danej chwili działa. Różnicując temperaturę np o 0,5 st zmuszamy by ogrzewanie działało w okresach kiedy tego komfortu najbardziej oczekujemy np. rano po przebudzeniu, po powrocie z pracy w czasie kąpieli....
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  13. #11873
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    bez sensu te temp dzienne nocne obiadowe i inne kucybały.
    temp ma być stała aby zapewniała komfort cieplny.

    obnizenie i potem nadgonienie o 2st pochlania kosmiczne ilosci gazu
    POPIERAM x2 ...

    Ludzie przestańcie wierzyć w te mity i głupoty innych co piszą... obniżanie nocne temp itp. PraktyKowalem to sam na sobie i stanowczo mówię nie !

    Teoria jest jedną budynek to co traci moc cieplna przez obniżanie i potem ma dojść do żądanej temperatury żeby ją uzupelnic ( po to żeby nadrobić) te straty z nocy to nie jest żadna ani oszczędność ano komfortowe!
    Chyba lepiej jest miec komfort i mniejsze spalanie = niż obniżanie, gonitwe kotła żeby to nadrobil i zjadł przy tym bez sensu ilość spalonego gazu....

    Tyle odemnie. Spróbuj przekonaj się nie polazujesz. Wrócisz tu na forum i przyznasz mi rację...

    Ja mam okna czasowe 5-8 13-16 19-22
    Tryb obniżenia mam na 1.0 na sterowniki czyli o 1 stopień w podłodze na GRZEJNIKACH i wracam z pracy. Wstaje do pracy idę spać ciągle mam w domu 23 stopnie i chodzę po domu na spodenkach boso jak teraz u mnie za oknem -4 mieszkam pod bydgoszczą

  14. #11874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    POPIERAM x2 ...

    Ludzie przestańcie wierzyć w te mity i głupoty innych co piszą... obniżanie nocne temp itp. PraktyKowalem to sam na sobie i stanowczo mówię nie !

    Teoria jest jedną budynek to co traci moc cieplna przez obniżanie i potem ma dojść do żądanej temperatury żeby ją uzupelnic ( po to żeby nadrobić) te straty z nocy to nie jest żadna ani oszczędność ano komfortowe!
    Chyba lepiej jest miec komfort i mniejsze spalanie = niż obniżanie, gonitwe kotła żeby to nadrobil i zjadł przy tym bez sensu ilość spalonego gazu....

    Tyle odemnie. Spróbuj przekonaj się nie polazujesz. Wrócisz tu na forum i przyznasz mi rację...

    Ja mam okna czasowe 5-8 13-16 19-22
    Tryb obniżenia mam na 1.0 na sterowniki czyli o 1 stopień w podłodze na GRZEJNIKACH i wracam z pracy. Wstaje do pracy idę spać ciągle mam w domu 23 stopnie i chodzę po domu na spodenkach boso jak teraz u mnie za oknem -4 mieszkam pod bydgoszczą
    ale de facto nie grzejac miedzy 22 a 5 i grzejac okienkami obniżasz temperature nocna czyz nie?

  15. #11875
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    ale de facto nie grzejac miedzy 22 a 5 i grzejac okienkami obniżasz temperature nocna czyz nie?
    Słuchaj co to za obniżenie przy dużej bez władnosci podłogi? Jeżeli mamy teraz 22 i według trybu normalnego i mojej krzywej grzewczej mam 30.9 stopnia przy -4 na wyjściu z pieca . Teraz włączył mi się tryb obniżony i temp na wyjściu ma nie 30.9 a nie 29.9 stopnia to wytłumacz mi to chociaż nie musisz ... jak ma mi spaść temp przez noc o 2 lub 3 stopnie w domu ?! Litości! Staje o 5;30 i w salonie mam 23 stopnie i ciepła podłogę po której latam boso na samych spodenkach ... może mi spadnie o hmm 0.5 stopnia ? Haha nie ma takiej opcji nawet ... bo bezwladnosc podłogi ma tu słowo kluczowe! Zrozumcie to wreszcie ludzie ...
    Tryb obniżanie z 21 stopni na noc od 22 do 6 rano na 19 stopni jest do dup* nie komforty a przede wszystkim nie ekonomiczny !!!!!

  16. #11876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Słuchaj co to za obniżenie przy dużej bez władnosci podłogi? Jeżeli mamy teraz 22 i według trybu normalnego i mojej krzywej grzewczej mam 30.9 stopnia przy -4 na wyjściu z pieca . Teraz włączył mi się tryb obniżony i temp na wyjściu ma nie 30.9 a nie 29.9 stopnia to wytłumacz mi to chociaż nie musisz ... jak ma mi spaść temp przez noc o 2 lub 3 stopnie w domu ?! Litości! Staje o 5;30 i w salonie mam 23 stopnie i ciepła podłogę po której latam boso na samych spodenkach ... może mi spadnie o hmm 0.5 stopnia ? Haha nie ma takiej opcji nawet ... bo bezwladnosc podłogi ma tu słowo kluczowe! Zrozumcie to wreszcie ludzie ...
    Tryb obniżanie z 21 stopni na noc od 22 do 6 rano na 19 stopni jest do dup* nie komforty a przede wszystkim nie ekonomiczny !!!!!
    nie rozumiem co sie tak szarpiesz? ja cie po prostu pytam bo sam nie mieszkam jeszcze w swoim domu chociaz go grzeje i zastanawiam sie jak to robic najlepiej w kombinacji komfort ekonomia, teraz po prostu grzeje go rano tylko 5-10 i wylaczam ale to bez znaczenia tym momencie...zrozumialem cie ze po 22 wylaczasz kocioł jednak piszesz ze wlaczyl ci sie tryb obnizony...

  17. #11877

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    A czy ta temperatura zadana jest osiągana i w jakim czasie (np po przejściu z okienka nocnego na dzienne, jak szybko osiągane jest 20 stopni?) Przy budynku z tak dużą akumulacją te obniżenia mogą być problematyczne. Potestuj może jakiś czas stałą temp. W tej nieogrzewanej kotłowni masz wszystkie rury izolowane? Jaka izolacja? Znasz przebieg rur CO - czy żaden odcinek nie jest umieszczony np w ścianie zimnej kotłowni, czy zimnej pustce w ścianie - to potrafi być niezła "chłodnica". Musisz prześledzić przebieg rur. Podobnie montaż okien (parapety - nie wieje?) Jeśli budynek stary, to ściany mogą być z pustką w środku, chłodzić może jakaś stara "Z-ka" wentylacyjna. Najlepiej do sprawdzenia tych tematów przydała by Ci się jakaś "mądra głowa" z kamerą termowizyjną.
    Przy temperaturze na zewnątrz -5 w nocy, jest osiągana po ok. godzinie-półtorej od przejścia z trybu nocnego w tryb dzienny. Wszystkie rury izolowane czerwonymi otulinami o grubości 1cm. Żadne rury nie są puszczone luzem w ścianie. W pokojach na piętrze rury puszczone na ścianie (do wkucia przy kolejnym remoncie). Z okien nic nie wieje, drewniane ale bardzo szczelne, szyba potrójna.

    Cytat Napisał przemo
    bez sensu te temp dzienne nocne obiadowe i inne kucybały.
    temp ma być stała aby zapewniała komfort cieplny.

    obnizenie i potem nadgonienie o 2st pochlania kosmiczne ilosci gazu
    Ok, ale jak to uzasadnić z fizycznego punktu widzenia? I czemu producent zaleca włączanie tego trybu w celu oszczędzania. Mi się wydaje naturalne, że jak mnie nie ma w domu przez 10 godzin to w tym czasie nie musi być 20 stopni tylko 19 i to będzie jakaś tam oszczędność. To co mówisz jest wbrew prawom fizyki trochę. Albo się mylę i chętnie posłucham uzasadnienia.

  18. #11878

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Słuchaj co to za obniżenie przy dużej bez władnosci podłogi? Jeżeli mamy teraz 22 i według trybu normalnego i mojej krzywej grzewczej mam 30.9 stopnia przy -4 na wyjściu z pieca . Teraz włączył mi się tryb obniżony i temp na wyjściu ma nie 30.9 a nie 29.9 stopnia to wytłumacz mi to chociaż nie musisz ... jak ma mi spaść temp przez noc o 2 lub 3 stopnie w domu ?! Litości! Staje o 5;30 i w salonie mam 23 stopnie i ciepła podłogę po której latam boso na samych spodenkach ... może mi spadnie o hmm 0.5 stopnia ? Haha nie ma takiej opcji nawet ... bo bezwladnosc podłogi ma tu słowo kluczowe! Zrozumcie to wreszcie ludzie ...
    Tryb obniżanie z 21 stopni na noc od 22 do 6 rano na 19 stopni jest do dup* nie komforty a przede wszystkim nie ekonomiczny !!!!!
    Czyli na noc najlepiej wylaczyc w ogole piec a grzac okienkami w ciagu dnia? Moze coś w tym racji jest, muszę przetestować. Sprobuje tak przestawic sterownik zeby w nocy w ogole peic sie nie wlaczal.Chociaz chyba sie nie wlacza skoro tryb nocny to 18 stopni a w domu rano jest jakies 19.
    Ostatnio edytowane przez fqqs ; 03-01-2019 o 21:28

  19. #11879
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał fqqs Zobacz post
    Przy temperaturze na zewnątrz -5 w nocy, jest osiągana po ok. godzinie-półtorej od przejścia z trybu nocnego w tryb dzienny. Wszystkie rury izolowane czerwonymi otulinami o grubości 1cm. Żadne rury nie są puszczone luzem w ścianie. W pokojach na piętrze rury puszczone na ścianie (do wkucia przy kolejnym remoncie). Z okien nic nie wieje, drewniane ale bardzo szczelne, szyba potrójna.



    Ok, ale jak to uzasadnić z fizycznego punktu widzenia? I czemu producent zaleca włączanie tego trybu w celu oszczędzania. Mi się wydaje naturalne, że jak mnie nie ma w domu przez 10 godzin to w tym czasie nie musi być 20 stopni tylko 19 i to będzie jakaś tam oszczędność. To co mówisz jest wbrew prawom fizyki trochę. Albo się mylę i chętnie posłucham uzasadnienia.
    1 cm otulinki w nie ogrzewanym pomieszczeniu to mało, popraw /doizoluj z zachowaniem ciągłości. Szukaj takich "słabszych" miejsc, gdzie ciepło ucieka. Nie musi być jednej dużej "dziury termicznej", może być kilka mniejszych.
    Opinia o obniżaniu nocnym nie moja (pomyliłeś się przy cytowaniu), więc niech autor tłumaczy, co miał na myśli - ale też jestem tego zdania, że oszczędności będą znikome lub żadne.
    Trochę uciekamy od tematu wątku rozwiązując Twoje dylematy, więc najlepiej załóż osobny z pełnym opisem budynku /instalacji, może parę fotek.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  20. #11880

    Domyślnie

    Cytat Napisał fqqs Zobacz post
    Przy temperaturze na zewnątrz -5 w nocy, jest osiągana po ok. godzinie-półtorej od przejścia z trybu nocnego w tryb dzienny. Wszystkie rury izolowane czerwonymi otulinami o grubości 1cm. Żadne rury nie są puszczone luzem w ścianie. W pokojach na piętrze rury puszczone na ścianie (do wkucia przy kolejnym remoncie). Z okien nic nie wieje, drewniane ale bardzo szczelne, szyba potrójna.



    Ok, ale jak to uzasadnić z fizycznego punktu widzenia? I czemu producent zaleca włączanie tego trybu w celu oszczędzania. Mi się wydaje naturalne, że jak mnie nie ma w domu przez 10 godzin to w tym czasie nie musi być 20 stopni tylko 19 i to będzie jakaś tam oszczędność. To co mówisz jest wbrew prawom fizyki trochę. Albo się mylę i chętnie posłucham uzasadnienia.
    witaj
    Powiem ci szczerze Nie wiem czemu producent tak zaleca ale mój kocioł chodzi w trybie ciągłym 24 godziny na dobę chodzi sobie 10-15 minut robi postój 10 i 15 i załącza się,nie mam żadnego sterownika jest na sztywno ustawiona temperatura na zasilaniu na kotle na 26 stopni i chcąc utrzymać 26 stopni zasilania i powrotu gdy kocioł pracuje jest temperaturą 28 później moduluje do 29 stopni powrót złapie 26 stopni i się wyłącza i cykl się powtarza i tak w kółko.
    w największe mrozy w styczniu 2017r dochodziło w nocy do -27st mieszkam na wschodzie to na kotle ustawiona była temp zasilania 28st i wchodzac w ustawienia kotla temp z jaka grzał aby uzyskać powrot 28st dochodziła do 30st.
    okresy wrzesien koniec ,pazdziernik zasilanie 24-25 st non stop,listopad 25-26st.
    pompa modulacja na 60% moc kotła na 15%

    kocioł aktualnie grzeje nonstop z mocą 2KW.
    temp.w domu 100% podłogówki 22.7-23 parter
    22-22.5 poddasze.
    w domu cieplutko temp podłogi 24.5-25stopni ,na płytkach 25.5st

Strona 594 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony