dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 598 z 764
Pokaż wyniki od 11.941 do 11.960 z 15266
  1. #11941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrowa111 Zobacz post
    Pracujr jakiś czas potem blokada palnika i znów start. Sterowany jest zasilaniem
    Przestawić na powrót? Wtedy też czujniki na rozdzielaczach z zasilania na powrót?



    nie,nic nie ruszaj niech inny jeszcze podzielą się wnioskami moze kto doradzi.
    woda 43 tez jest ok.
    znaczy powiem tak i 38-40st jest juz wodą gorącą wystarczającą do kąpieli(patrz jaccuzi te same temp)
    i zjechanie kilka sropni w dół także da oszczędnosci na gazie.

    nie pogarszając komfortu a moze i bedzie wiekszy gdyz nie bedzie potrzeby mieszać z zimną wodą tylko cieplą na full nic nie ryzykujesz pobaw się posprawdzaj.

  2. #11942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrowa111 Zobacz post
    Zasobnik 43
    jeszcze jedna rzecz pisałes ze w podloge ładujesz 30st a temp pomieszczenia 21st
    dobrze zrozumialem?

    wg mnie tutaj są straty ,jakie ocieplenie podłogi masz ,jaki rozstaw rurek i na jakim biegu chodzi pompa?
    albo na ilu procetach ,masz mozliwosc sprawdzic w ustawieniach?
    niska wysoka itd?


    dopytuje poniewaz wtłaczam na zasilaniu ustawione mam 27-28 st zalezy od dnia ostatnie w nocy mróz w dzień zero lub na plusie ,podczas grzania grzeje z temp 30st powrot zlapie 27-28st i sie rozłącza wystygnie powrot o 1st i cykl sie powtarza.

    ale pisze ci dlatego ze z tych temp zasilania podłoga dochodzi do temp 24.5-25st a w pomieszczeniach 22.5-23st i jest naprawde b.ciepło przy podłogówce.


    sądze ze gdzies sa straty u ciebie na podlogowce albo za slabo albo za mocno chodzi pompa albo masz gdzies straty inne sciany strop podłoga ,moze zapowietrzone pętle,może za długie sekcje,moze kładzione w meandrowym układzie równoleglym czyli o gorszej wydajnosci anizeli w układzie pętlowym /ślimakowym.


    może nie masz stref brzegowych wzdłuż okien salonu ,balkonów i scian zewnetrznych.

    mase czynników ma wpływ na zuzycie.


    a i jeszczs same przepływy na rotamerach o ile takowe posiadasz. oraz ilosc i długośc samych sekcji podłogówki

  3. #11943

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrowa111 Zobacz post
    Kocioł podpowiedział wykonawca teraz to bym brał tego Vaillant a 256/5-7. Cyrkulacja wyłączona zbiornik 120 l raz dziennie. Jak termostat to spalanie mniejsze lub ew mieszane z kominkiem(góra gaz sztywno na 30 w podłogę do 21 stopni)czy w przejściowych sam kominek. Że Piec źle dobrany to wiem bo jak kominek 12 kw jesionem rozpale to na dole dosłownie idzie się zesra.. do 25 dochodzi.
    uwierz mi nie brałbyś
    dalej szału nima,zerknij na jego parametry
    Zakres nominalnej mocy grzewczej przy 50/30ºC 1,9-21,6 kW 3,4-26,7 kW 3,9-26,4 kW
    Zakres nominalnej mocy grzewczej przy 80/60ºC 1,7-20 kW

    w trybie nieskotemperaturowym nadal startuje z mocą fajną ok 2KW ale z temp minimalna juz aż 30st,tosz to taki czynnik na mrozy sie podaje.

    Ariston startuje od 20st(20-45 tryb niskotemperaturowy)
    znaczy tak ten kociolek bedzie chodzil.bo ludzie uzywaja i sa zadowoleni ale okres pozny wrzesien pazdziernik mogłbyś puszczac temp w układ 24-26st i miałbyć i tanio i ciepło.
    wciąż pisze o podłogówce bo grzejnik by ci nie ruszył na takim czynniku.
    i te wczesne okresy na samej podłogówce być pociągnął.
    a tak musisz zapewne grzac bez sensu powyzej 30st i schładzać mieszaczem. i gdzie tu oszczednosc ? grzac zeby schładzac?
    tak to widze i pewnie tak jest.

    także powtorze się kilka kotłow na rynku spełnia kryterium dla podłogowki o ktorych wspominałem posadają dwie najwazniejsze cechy modulacja 1:10 mocy maks C.O. oraz min.temp zasilania od 20st.
    a vailant pomimo ze wspaniały kocioł pod podłogówke juz srednio się nadaje dla dobrze zrobionej podłogówki jak i calej instalacji i dla dobrze ocieplonego bez mostkow budynku.


    nada sie napewno do jak to kilka osob pisalo dla domu typ durszlak ktoremu 6KW dołu to mało a czynnik min 40st w podłoge jest w sam raz.
    jak coś pisz co sądzisz

  4. #11944

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    jeszcze jedna rzecz pisałes ze w podloge ładujesz 30st a temp pomieszczenia 21st
    dobrze zrozumialem?

    wg mnie tutaj są straty ,jakie ocieplenie podłogi masz ,jaki rozstaw rurek i na jakim biegu chodzi pompa?
    albo na ilu procetach ,masz mozliwosc sprawdzic w ustawieniach?
    niska wysoka itd?


    dopytuje poniewaz wtłaczam na zasilaniu ustawione mam 27-28 st zalezy od dnia ostatnie w nocy mróz w dzień zero lub na plusie ,podczas grzania grzeje z temp 30st powrot zlapie 27-28st i sie rozłącza wystygnie powrot o 1st i cykl sie powtarza.

    ale pisze ci dlatego ze z tych temp zasilania podłoga dochodzi do temp 24.5-25st a w pomieszczeniach 22.5-23st i jest naprawde b.ciepło przy podłogówce.


    sądze ze gdzies sa straty u ciebie na podlogowce albo za slabo albo za mocno chodzi pompa albo masz gdzies straty inne sciany strop podłoga ,moze zapowietrzone pętle,może za długie sekcje,moze kładzione w meandrowym układzie równoleglym czyli o gorszej wydajnosci anizeli w układzie pętlowym /ślimakowym.


    może nie masz stref brzegowych wzdłuż okien salonu ,balkonów i scian zewnetrznych.

    mase czynników ma wpływ na zuzycie.


    a i jeszczs same przepływy na rotamerach o ile takowe posiadasz. oraz ilosc i długośc samych sekcji podłogówki
    30 w podłogę jak ustawie tryb termostat bo wtedy szybko nagrzewa. Teraz w podłogę idzie 27 -28 i Nadole podłoga ma 25 stopni co daje w salonie 22.5 . Na górze jest chłodniej ale to raczej przez panele bo gorzej przewodzą ciepło od płytek. Podłogowa wykonana jest dobrze po 10 pętli na dół i górę. Co do pomp to ta nadole i górze na 3 biegu pompa pieca 15% a rotametry przepływ 2,4l garaz,pralnia hol 1,3 l.

  5. #11945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrowa111 Zobacz post
    30 w podłogę jak ustawie tryb termostat bo wtedy szybko nagrzewa. Teraz w podłogę idzie 27 -28 i Nadole podłoga ma 25 stopni co daje w salonie 22.5 . Na górze jest chłodniej ale to raczej przez panele bo gorzej przewodzą ciepło od płytek. Podłogowa wykonana jest dobrze po 10 pętli na dół i górę. Co do pomp to ta nadole i górze na 3 biegu pompa pieca 15% a rotametry przepływ 2,4l garaz,pralnia hol 1,3 l.


    ano widzisz no to takie same parametry mamy,czyli po prostu masz mocniejszy kocioł wiekszy dom i kubature. i tak wychodzi.
    tyle musi wziąć po prostu

  6. #11946

    Domyślnie

    U mnie przy 120m2(ściany 12 styropian. dach 25 wełna, podłoga 8 cm styropian), 7 grzejnikach i ok 35m2 podłogówki temperaturze 21-22st. idzie wydaje mi się dość sporo
    Listopad 305m3 rachunek 440zł
    Grudzień 310 rachunek ok 450 zł
    Zobaczymy jak będzie dalej podejrzewam ze takie spalanie spowodowane jest oczywiście zle dobranym piecem, który posiada za wysoką moc minimalna bo aż 8kw.. no ale piec się już kupiło wiec bez sensu wymieniać dla uzyskania 100 zł oszczędności w miesiącu w sumie mógłbym kombinować może z jakimiś ustawieniami, włączyć jakaś cykliczna prace pieca np 1h pracy na 2h postoju ale po co

  7. #11947
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    wszystko fajnie tylko przy 310m3 i taryfie w2 rachunek to jakieś 610 zł a nie 450

  8. #11948
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    wszystko fajnie tylko przy 310m3 i taryfie w2 rachunek to jakieś 610 zł a nie 450
    Niekoniecznie. Moze mię mniej kaloryczny, tańszy gaz (zaazotowany - GZ35).
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #11949
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    u mnie przelicznik 10.987 według tego policzyłem

  10. #11950

    Domyślnie

    Taryfa S-2.12T gaz Lw

  11. #11951
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    u mnie przelicznik 10.987 według tego policzyłem
    A u kolegi 7.8
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #11952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Czyli faktycznie mniej kaloryczny, u mnie metraż 125m całość w podłogówce temperatura w domu 22oC izolacja taka jak Twoja 12 na ścianach( jeszcze fundamenty nie ocieplone izolacja zaczyna się 50 cm nad ziemią), 20 na stropie, 8 w podłogach dom z lat 90 pustak żużlak z pustką 5 cm, wentylacja grawitacyjna okna 2 szybowe średnie spalanie z ostatnich dziesięciu dni 6,2 na dobę, Podkarpacie Jasło

  13. #11953
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    czyli wszystko się zgadza faktura 434 zł

  14. #11954

    Domyślnie

    Na początku mnie takie spalanie trochę przerażało ale widzę że niektórzy na forum mają piękne spalania w granicy 150 czy 200 m3 ale rachunki podobne do moich mógłbym zejść trochę gdyby piec miał moc min jakieś 4 kw ale też zauważyłem na rachunkach że im więcej gazu zużyje tym taniej wychodzi za 1m3 w październiku poszlo jakieś 130m3 i wychodziło 1,74zl teraz przy 300m3 1,4 cos jakoś tak

  15. #11955

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A u kolegi 7.8
    11.161 u mnie

  16. #11956
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    174865

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Niepolomice
    Kod pocztowy
    32-003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    11.161 u mnie
    masz widzę podobny wynik do mojego ja jestem zadowolony , nie wiem jak ty

  17. #11957
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Progresiv Zobacz post
    ale też zauważyłem na rachunkach że im więcej gazu zużyje tym taniej wychodzi za 1m3 w październiku poszlo jakieś 130m3 i wychodziło 1,74zl teraz przy 300m3 1,4 cos jakoś tak
    Widać że jesteś kolejną osoba która też to na swojej skórze zrozumiała, że im piec chodzi dłużej tym lepiej im mniej załączeń
    Pieca( palnika tym mniej strat w komin) dłużej chodzi palnik i moduluje tym lepiej.
    A nie co chwile palnik klik/klak...
    Przerabiałem to samo i to jest 100% z życia wzięte.

  18. #11958
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Zużycie 25.10 - 25.12: 420 m3.
    Szału nie ma, dom jak w podpisie - drugi sezon. Temperatura 22-22,5 24h, cyrkulacja 7h/dzień.
    Dużo przeszkleń - 3 okna przesuwne PSK 3,0m, wszędzie pakiet 3-szyby.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  19. #11959

    Domyślnie

    Cytat Napisał 174865 Zobacz post
    masz widzę podobny wynik do mojego ja jestem zadowolony , nie wiem jak ty
    no ba

  20. #11960

    Domyślnie

    Z tym taktowaniem bym nie przesadzał, oczywiście wszystko zależy od rodzaju domu i instalacji ale u mnie (piec kondensacyjny i kaloryfery) przez rok miałem ustawiony tak, że w domu miałem komfortową temperaturę ale taktowanie pieca było spore (ok 48tys razy na 4tys godz pracy). Z nowym rokiem ustawiłem inaczej krzywą i ograniczyłem starty palnika. Komfort na razie porównywalny. Zużycie - średnia za parę dni stycznia to porównywalna z grudniem czyli ok 14m3.

Strona 598 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony