dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 600 z 764
Pokaż wyniki od 11.981 do 12.000 z 15266
  1. #11981

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    to samo pomyslalem.
    2-3 starty przeciez to praca ciagla jest czyz nie?

    moze kociol bez postcyrkulacji i odzysku ciepla nagromadzonego w wymienniku ma?

    u mnie ta funkcja dziala idealnie a i kociol na przestojach oddech łapie.

    a jesli ma 2-3 starty to swiadczybto jedynie o tym ze instalacja i budynek odbiera cieplo czyli ma duze zapotrzebowanie na energie
    To ile startów ma być, jeden i dalej nic? Przy histerezie rzędu 10 stopni chyba. U mnie 4 starty po około 2 h i około 4 h postoju, histereza na sterowniku to 0,2 stopnia.

  2. #11982

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    To ile startów ma być, jeden i dalej nic? Przy histerezie rzędu 10 stopni chyba. U mnie 4 starty po około 2 h i około 4 h postoju, histereza na sterowniku to 0,2 stopnia.



    Raczej w jednym zdaniu chyba nikt ci nie odpowie na to pytanie To zależy od temperatury zewnętrznej od temperatury otrzymywanej w pomieszczeniach od tego jak szybko ci się pomieszczenia Jak szybko kocioł podaję podaję ciepło pompą jak budynek odbiera ciepło jak reaguje na zmianę temperatury żeby utrzymać Komfort w środku czyli masa czynniko ma wplyw na to.
    Także na jakiej mocy chodzi jak ci poda z dużą mocą No to szybko się pomieszczenie złapie temperaturę grzejnik odda tak czujnik ci rozłączy i Kocioł przechodzi w cyklu stygnięcie tak i czeka na spadek temperatury i cyk się powtarza możesz na niższej temperaturze na niższym czynniku na niższej mocy kotła spróbować Będzie ci wtedy dłużej nagrzewał te pomieszczenia cały czas dostarczając ciepło będziesz miał odczucie komfortu cieplnego nie wiem Musisz posprawdzać

  3. #11983

    Domyślnie

    Witam, szukam osób które podzielą się swoim zużyciem gazu na ogrzewanie domu lecz mające tylko kaloryfery. Interesuje mnie temp.zasilania na grzejnik np.do temp. 0'C oraz -10'C, jaki masz pokój w m2, jaki masz konkretnie grzejnik zamontowany do danego pokoju oraz grubość / rodzaj ściany zewnętrznej. W tym roku (październik/listopad) zamierzam przejść na ogrzewanie gazowe. Mój dom ma 20 lat , ok170m2 powierzchni mieszkalnej + ok80m2 garaż/kotłownia (nad gruntem). Obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło 80 w/m2. Po krótce pokój nr 1 ok.18,50 m2 z "podwójnym grzejnikiem" purmo o wymiarach 600x1800, pokój nr 2 takie same wymiary z takim samym grzejnikiem. Dziękuję.

  4. #11984

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post


    Raczej w jednym zdaniu chyba nikt ci nie odpowie na to pytanie To zależy od temperatury zewnętrznej od temperatury otrzymywanej w pomieszczeniach od tego jak szybko ci się pomieszczenia Jak szybko kocioł podaję podaję ciepło pompą jak budynek odbiera ciepło jak reaguje na zmianę temperatury żeby utrzymać Komfort w środku czyli masa czynniko ma wplyw na to.
    Także na jakiej mocy chodzi jak ci poda z dużą mocą No to szybko się pomieszczenie złapie temperaturę grzejnik odda tak czujnik ci rozłączy i Kocioł przechodzi w cyklu stygnięcie tak i czeka na spadek temperatury i cyk się powtarza możesz na niższej temperaturze na niższym czynniku na niższej mocy kotła spróbować Będzie ci wtedy dłużej nagrzewał te pomieszczenia cały czas dostarczając ciepło będziesz miał odczucie komfortu cieplnego nie wiem Musisz posprawdzać
    Nie muszę niczego sprawdzać. Napisałem jak jest u mnie i mi to pasuje. W ciągu doby kocioł pracuje około 8 godzin, całość podłogówka.

  5. #11985

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie muszę niczego sprawdzać. Napisałem jak jest u mnie i mi to pasuje. W ciągu doby kocioł pracuje około 8 godzin, całość podłogówka.
    dpisywałem : wg39070

    nie ciebie

  6. #11986

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie muszę niczego sprawdzać. Napisałem jak jest u mnie i mi to pasuje. W ciągu doby kocioł pracuje około 8 godzin, całość podłogówka.
    ajć jednak tobie ,pogubiłem się w postach.

    pytałes odpowiedzialem a ty odpisujesz ze nie musisz niczego sprawdzac a kilka postow wyzej pytasz to ile startow ma być?


    to juz nie wiem szukasz pomocy czy masz wszystko jasne

  7. #11987

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    ajć jednak tobie ,pogubiłem się w postach.

    pytałes odpowiedzialem a ty odpisujesz ze nie musisz niczego sprawdzac a kilka postow wyzej pytasz to ile startow ma być?


    to juz nie wiem szukasz pomocy czy masz wszystko jasne


    jeszcze małe pytanie czy podczas 4godz postoju nie odczuwasz braku komfortu?

  8. #11988

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    jeszcze małe pytanie czy podczas 4godz postoju nie odczuwasz braku komfortu?
    Nie, spadek temperatury w pomieszczeniach to tylko 0,2 stopnia.

  9. #11989

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie, spadek temperatury w pomieszczeniach to tylko 0,2 stopnia.
    panie to super ciepły domek w takim razie,jak w mrozy tak reaguje to super,nie ma co szukac dziury w calym jest ok.

    jest w porzadku.

  10. #11990

    Domyślnie

    w jaki sposób sterujecie tymi 2-3-4 startami kotła? w sztywny sposób niezależny od temp. wew.?
    ustawiacie temp komfortu wyższą niż oczekiwaną tylko po to żeby kocioł pogrzał tylko wylewkę w zadanych przedziałach czasowych?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  11. #11991

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Skróceniem życia kotła.
    Skąd ta informacja?

  12. #11992

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie, spadek temperatury w pomieszczeniach to tylko 0,2 stopnia.
    Niesamowite, czy w tym czasie ktoś przebywa w domu?

  13. #11993

    Domyślnie

    Cytat Napisał S3r Zobacz post
    Niesamowite, czy w tym czasie ktoś przebywa w domu?
    mi tez sie nie chcialo wierzyc ale nie bede podwazal wpisu uzytkownika.

    natomiast wiem ze w mrozy nawet postoj kotla pomimo iz temp sie utrzymuje a nie jest dostarczane cieplo daje efekt chlodu

  14. #11994

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Po co zasłaniać czujnik?? Ma odzwierciedlać to co się dzieje na zew.
    Poprawka, Osłonić nie izolować czy zasłaniać. Przy wietrznej pogodzie nie odzwierciedla tego co się dzieje na zewnątrz.

  15. #11995

    Domyślnie

    Cytat Napisał iotr Zobacz post
    Witam, szukam osób które podzielą się swoim zużyciem gazu na ogrzewanie domu lecz mające tylko kaloryfery. Interesuje mnie temp.zasilania na grzejnik np.do temp. 0'C oraz -10'C, jaki masz pokój w m2, jaki masz konkretnie grzejnik zamontowany do danego pokoju oraz grubość / rodzaj ściany zewnętrznej. W tym roku (październik/listopad) zamierzam przejść na ogrzewanie gazowe. Mój dom ma 20 lat , ok170m2 powierzchni mieszkalnej + ok80m2 garaż/kotłownia (nad gruntem). Obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło 80 w/m2. Po krótce pokój nr 1 ok.18,50 m2 z "podwójnym grzejnikiem" purmo o wymiarach 600x1800, pokój nr 2 takie same wymiary z takim samym grzejnikiem. Dziękuję.
    Dodaj 20% do ceny węgla na sezon grzewczy. Najwięcej możesz zaoszczędzić na zadanej temperaturze wewnątrz budynku.

  16. #11996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    w jaki sposób sterujecie tymi 2-3-4 startami kotła? w sztywny sposób niezależny od temp. wew.?
    ustawiacie temp komfortu wyższą niż oczekiwaną tylko po to żeby kocioł pogrzał tylko wylewkę w zadanych przedziałach czasowych?
    U mnie blokada taktu palnika jest na 28 minut. Piec grzeje godzinę półtorej i stóp na 28 minut i potem śmiga sobie różnie 20 minut 40 minut. Grzeje oknami czasowymi 5-8 ,13-16 , 19-22. Temp ciągle 23 stopnie w domu. Podłoga ma temp na wyjściu z 27-30 stopni to już jak jest z -3 na dworzu . Komfort jest i nie czuje dyskomfortu.
    Wiadomo więcej pali mi o 1 metr góra w weekend ? 7-22 ale nie dajmy się zwariować.
    Ma być ciepło i koniec. Ile jest tak naprawdę tych mega mroźnych dni w roku... ja ogrzewanie domu dziennie za 12 do max 20zl z cwu i gotowaniem i nie dramatyzuje bo nie ma o co

  17. #11997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    U mnie blokada taktu palnika jest na 28 minut. Piec grzeje godzinę półtorej i stóp na 28 minut i potem śmiga sobie różnie 20 minut 40 minut. Grzeje oknami czasowymi 5-8 ,13-16 , 19-22. Temp ciągle 23 stopnie w domu. Podłoga ma temp na wyjściu z 27-30 stopni to już jak jest z -3 na dworzu . Komfort jest i nie czuje dyskomfortu.
    Wiadomo więcej pali mi o 1 metr góra w weekend ? 7-22 ale nie dajmy się zwariować.
    Ma być ciepło i koniec. Ile jest tak naprawdę tych mega mroźnych dni w roku... ja ogrzewanie domu dziennie za 12 do max 20zl z cwu i gotowaniem i nie dramatyzuje bo nie ma o co
    dokładnie jak piszesz i nic sie przy tym nie robi i czysto

  18. #11998

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    U mnie blokada taktu palnika jest na 28 minut. Piec grzeje godzinę półtorej i stóp na 28 minut i potem śmiga sobie różnie 20 minut 40 minut. Grzeje oknami czasowymi 5-8 ,13-16 , 19-22. Temp ciągle 23 stopnie w domu. Podłoga ma temp na wyjściu z 27-30 stopni to już jak jest z -3 na dworzu . Komfort jest i nie czuje dyskomfortu.
    Wiadomo więcej pali mi o 1 metr góra w weekend ? 7-22 ale nie dajmy się zwariować.
    Ma być ciepło i koniec. Ile jest tak naprawdę tych mega mroźnych dni w roku... ja ogrzewanie domu dziennie za 12 do max 20zl z cwu i gotowaniem i nie dramatyzuje bo nie ma o co
    Jaką masz temperaturę komfortową ustawioną w tych okienkach czasowych ? Wykorzystujesz w ogóle czujnik temp. wew. czy tylko bazujesz na temp zasilania?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  19. #11999

    Domyślnie

    Cytat Napisał S3r Zobacz post
    Niesamowite, czy w tym czasie ktoś przebywa w domu?
    Histereza sterownika Tybox 137 ustawiona na 0,2 stopnia, co w tym jest dziwnego? Kocioł pracuje tak trzeci sezon. Po co te zgryźliwe wpisy i próba udowodnienia mi, że jest inaczej niż jest?

  20. #12000

    Domyślnie

    Cytat Napisał iotr Zobacz post
    Witam, szukam osób które podzielą się swoim zużyciem gazu na ogrzewanie domu lecz mające tylko kaloryfery. Interesuje mnie temp.zasilania na grzejnik np.do temp. 0'C oraz -10'C, jaki masz pokój w m2, jaki masz konkretnie grzejnik zamontowany do danego pokoju oraz grubość / rodzaj ściany zewnętrznej. W tym roku (październik/listopad) zamierzam przejść na ogrzewanie gazowe. Mój dom ma 20 lat , ok170m2 powierzchni mieszkalnej + ok80m2 garaż/kotłownia (nad gruntem). Obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło 80 w/m2. Po krótce pokój nr 1 ok.18,50 m2 z "podwójnym grzejnikiem" purmo o wymiarach 600x1800, pokój nr 2 takie same wymiary z takim samym grzejnikiem. Dziękuję.
    Dom ok 180/200m2 mieszkalnej, ma ok 35/40 lat. Zbudowany z szarego pustaka. Docieplony 20 cm styro grafitowego, fundamemty 10 cm styro, dach do docieplony granulatem. Caly dom to grzejniki z termostatami. Kociol kondensacyjny junkers cerapur smart + czujnik pogodowy.
    Kociol sluzy do CO, CWU oraz gotowanie. Listopad ok 8m3/doba
    Grudzien ok 9m3/doba
    W styczniu wychodzi narazie ok 10m3/doba ale to raptem pare dni, ale dosc konkretnie na minusie byly temp jak robilem odczyt

Strona 600 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony