dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 607 z 764
Pokaż wyniki od 12.121 do 12.140 z 15266
  1. #12121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Od 3 sierpnnią 2017 rok wtedy jak się wprowadziłem tego dnia przyjechali puścili mi gaz do budynku
    Do 1 sierpnia 2018 rok spalilem dokładnie 1602 metry. Fotkę zrobiłem dokładnie 28 lipca przez wyjazdem na 2 tyg wczasy...
    o bożenko to ładnie te krzywe narobiły tobie w zuzyciu rocznym......1600m3 to mysle ze na swoim zobacze takie cyfry koncem lutego
    szybkiego powrotu na niższą taryfe

  2. #12122

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Liczenie ceny gazu za m3, z jednego wyrwanego z roku sezonu, jest trochę bez sensu, każdy miesiąc jest inny. Trzeba z całego roku zsumować koszt gazu, podzielić na zużyte m3 i wyjdzie cena za m3.
    U mnie za ostatni rok wychodzi cena 1,45 zł/m3.
    no cos w tym jest bo o ile widełki z grzewczego mam 2.05 -2.10 m3
    to okres letni 3-4 pln to srednia z roku wyszla mi 2.24brutto m3

  3. #12123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    o bożenko to ładnie te krzywe narobiły tobie w zuzyciu rocznym......1600m3 to mysle ze na swoim zobacze takie cyfry koncem lutego
    szybkiego powrotu na niższą taryfe
    Tak że spokojnie myślę żebym się zmieścił. Wszystko sobie zapisuje spalania co i jak tak że na bieżąco mam z poprzedniego roku 2018/2017 no i teraz też wszytko notuje. Chociaż szczerze między w2 a w3 moim zdaniem może przepłacam co miesiąc jakieś 33zl w skali roku jakieś 330 zł czy warto się szarpac ?

  4. #12124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Tak że spokojnie myślę żebym się zmieścił. Wszystko sobie zapisuje spalania co i jak tak że na bieżąco mam z poprzedniego roku 2018/2017 no i teraz też wszytko notuje. Chociaż szczerze między w2 a w3 moim zdaniem może przepłacam co miesiąc jakieś 33zl w skali roku jakieś 330 zł czy warto się szarpac ?
    dla nowej pary butów

  5. #12125

  6. #12126

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    dla nowej pary butów
    moge sie mylic ale okres maj-sierpien nie wyjdzie cos kolo tej kwoty przypadkiem??? albo i mniej?

    masz na caly okres letni na CWU z abo

  7. #12127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jochimm

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Bdgoszcz
    Posty
    150

    Domyślnie

    Grzane od 21.12 dom w całości 120m2 tylko podłogówka.
    50m3 gazu przy temperaturze wewnętrznej 18'c

  8. #12128
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    1,45 zł/m3??? Gaz zaazotowany?

    W zasadzie powinno się liczyć dostarczone kWh, a nie metry sześcienne.
    Gaz ziemny wysokometanowy różni się ciepłem spalania w czasie i zależności od regionu. Różnice dochodzą do 10%.
    Na otrzymywanej fakturze wyraźnie widać, iż płacimy za kWh, a nie dostarczone m3.
    Dokładnie to miałem na myśli. Prawie wszyscy podają wyłącznie zużyte m3 gazu, czasami jeszcze cenę za m3 w danym miesiącu, a to za mało. Wiarygodne i łatwe do porównania i oceny, są zużyte kWh, albo zużyte m3 i cena średnia/rok za m3, to obojętne-łatwo policzyć.
    Gdybym podawał swoje zużyte m3, to wydaje się dużo, ale jeśli doda się cenę (średnią roczną) za m3, to już dobry wynik. A gdybym jeszcze manipulował ceną za m3 w danym miesiącu, to już w ogóle kłamliwy kosmos wychodzi.
    Tak że prośba, podawajcie zużyte kWh, albo zużyte m3+cena średnia/na rok.

  9. #12129

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Dokładnie to miałem na myśli. Prawie wszyscy podają wyłącznie zużyte m3 gazu, czasami jeszcze cenę za m3 w danym miesiącu, a to za mało. Wiarygodne i łatwe do porównania i oceny, są zużyte kWh, albo zużyte m3 i cena średnia/rok za m3, to obojętne-łatwo policzyć.
    Gdybym podawał swoje zużyte m3, to wydaje się dużo, ale jeśli doda się cenę (średnią roczną) za m3, to już dobry wynik. A gdybym jeszcze manipulował ceną za m3 w danym miesiącu, to już w ogóle kłamliwy kosmos wychodzi.
    Tak że prośba, podawajcie zużyte kWh, albo zużyte m3+cena średnia/na rok.
    wg rachunków
    I rok
    01.01.2017-31.12.2017 7880 kWh 699m3 1544pln
    II rok
    31.12.2017-31.12.2018 7423 kWh 660m3 1480pln

    podpowiedz mi co te kWh teraz oznaczają dla mnie nigdy nie wchodziłem głebiej w kwestie kWh


    jeszcze gdzies kiedys spotkalem sie z opinią że błedne jest mowienie ,przykład mój dom 100m2 zużył 100m3 gazu,ponoć dlatego ze nie grzeje się m2 a KUBATURE w budynku.

    troche w tym logiki jest ale przyjelo sie podawanie dla powierzchni grzanej w m2

  10. #12130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Chociaż szczerze między w2 a w3 moim zdaniem może przepłacam co miesiąc jakieś 33zl w skali roku jakieś 330 zł czy warto się szarpac ?
    W sumie to jeszcze mniej sie przepłaci bo w W3 gaz nieco tańszy i jak przepalisz w W3 1600m3 gazu to w sumie i tak zapłacisz ze 200PLN więcej niż w W2.

    Ja się przestałem tym szczypać. W jednym roku sie zmieściłem w W2 ale dużym kosztem (a to grzałem klima a to kominkiem dopalałem). A od roku mam to w nosie bo i tak jestem w W3, rok temu mi poszło 1500 Teraz pewnie pójdzie 1600, ale grzeje sobie cały czas na 24C i mam w domu jak w bloku, nie musze palić w kominku a jak juz rozpale to mam 25-26C na dole wiec tylko cieplej

    Bez kominka mam przez cała dobe temp 23,5 do 25C (różnie w roznych pomieszczeniach), nie mam żadnych obniżen nocnyych bo wiadomo ze na tym sie nic nie oszczedzi tylko komfort straci.
    Te obnizenia nocne to moze było dobre 15 lat temu a nie dzis.

    Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać

    wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 10-01-2019 o 18:41

  11. #12131

    Domyślnie

    A 1500m3 gazu na rok to jest 3150PLN czyli 262zł/miesiac a to jest taniej niz w bloku "czynsz" za 40m2. Wiadomo tu jeszcze trzeba zaplacic za wodę i śmieci a jak to zsumujemy to ciagle mniej niz 40m2 w bloku. Wiec nie dajmy sie zwariowac z tymi kosztami ogrzewania nie po to chyba budowalismy domy by siedzieć jak kutwy i marznac w 19 czy 20C. Podsumowujac czy przejmuje się tym ile gazu mi pójdzie? Odpowiedz tu: https://www.youtube.com/watch?v=Au3QsRJuK4A
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 10-01-2019 o 18:46

  12. #12132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    W sumie to jeszcze mniej sie przepłaci bo w W3 gaz nieco tańszy i jak przepalisz w W3 1600m3 gazu to w sumie i tak zapłacisz ze 200PLN więcej niż w W2.

    Ja się przestałem tym szczypać. W jednym roku sie zmieściłem w W2 ale dużym kosztem (a to grzałem klima a to kominkiem dopalałem). A od roku mam to w nosie bo i tak jestem w W3, rok temu mi poszło 1500 Teraz pewnie pójdzie 1600, ale grzeje sobie cały czas na 24C i mam w domu jak w bloku, nie musze palić w kominku a jak juz rozpale to mam 25-26C na dole wiec tylko cieplej

    Bez kominka mam przez cała dobe temp 23,5 do 25C (różnie w roznych pomieszczeniach), nie mam żadnych obniżen nocnyych bo wiadomo ze na tym sie nic nie oszczedzi tylko komfort straci.
    Te obnizenia nocne to moze było dobre 15 lat temu a nie dzis.

    Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać

    wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca
    ...skąpy... analfabeto;

  13. #12133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Proszę bardzo dla was specjalnie chce być do końca uczciwy i szczery. To są moje odczyty które zapisuje od sierpnia 2017 roku jak się wprowadziłem.
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/d53e885402162571

  14. #12134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    A tutaj mam dla was dowód mam odczyt który odnalazłem w starych fotkach jakie miałem spalanie i wszystko pokrywa się z moimi odczytami z moimi zapisami.

    Nie mam 1 odczyty wprowadziłem się 3 sierpnia więc gazownik kazała mi podać dopiero mój pierwszy odczyt w nowym domu we wrzesniu dowwolnego dnia więc Podałem 18 września. na infolini. Następny proszę podałem dopiero na koniec października 362m .

    https://m.fotosik.pl/zdjecie/f04658bec6e94dca

    Więc macie czarno na białym dowód że nie kłamie was nikogo z odczytami. Ze tak miałem ustawiony piec przez serwis. Ze przekroczyłem taryfe i że ile gazu spalilem od 4 sierpnia 2017 do 2018 do 28 lipca dokładnie.
    Macie wszystko jasno i wyraźnie. Może w k0ncu mi uwierzycie w moje posty i spalanie realne rzeczywiste !!!! Ani zawyzane ani zaniżane!!

  15. #12135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Jestem teraz ciekaw czy w końcu mi uwierzcie teraz i czy każdy z WAS był by tak szczery do bólu jak JA i tak wam wszystko pokazał wyjaśnił i nie kłamał! Teraz kto będzie NASTĘPNY tak odważny i szczery !? PANOWIE dżentelmeni słucham

  16. #12136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    W sumie to jeszcze mniej sie przepłaci bo w W3 gaz nieco tańszy i jak przepalisz w W3 1600m3 gazu to w sumie i tak zapłacisz ze 200PLN więcej niż w W2.

    Ja się przestałem tym szczypać. W jednym roku sie zmieściłem w W2 ale dużym kosztem (a to grzałem klima a to kominkiem dopalałem). A od roku mam to w nosie bo i tak jestem w W3, rok temu mi poszło 1500 Teraz pewnie pójdzie 1600, ale grzeje sobie cały czas na 24C i mam w domu jak w bloku, nie musze palić w kominku a jak juz rozpale to mam 25-26C na dole wiec tylko cieplej

    Bez kominka mam przez cała dobe temp 23,5 do 25C (różnie w roznych pomieszczeniach), nie mam żadnych obniżen nocnyych bo wiadomo ze na tym sie nic nie oszczedzi tylko komfort straci.
    Te obnizenia nocne to moze było dobre 15 lat temu a nie dzis.

    Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać

    wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca
    Czlowieku we sie lepiej nie wypowiadaj. Przy 24st w domu bym sie przekrecil...

  17. #12137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    A tutaj mam dla was dowód mam odczyt który odnalazłem w starych fotkach jakie miałem spalanie i wszystko pokrywa się z moimi odczytami z moimi zapisami.

    Nie mam 1 odczyty wprowadziłem się 3 sierpnia więc gazownik kazała mi podać dopiero mój pierwszy odczyt w nowym domu we wrzesniu dowwolnego dnia więc Podałem 18 września. na infolini. Następny proszę podałem dopiero na koniec października 362m .

    https://m.fotosik.pl/zdjecie/f04658bec6e94dca


    Więc macie czarno na białym dowód że nie kłamie was nikogo z odczytami. Ze tak miałem ustawiony piec przez serwis. Ze przekroczyłem taryfe i że ile gazu spalilem od 4 sierpnia 2017 do 2018 do 28 lipca dokładnie.
    Macie wszystko jasno i wyraźnie. Może w k0ncu mi uwierzycie w moje posty i spalanie realne rzeczywiste !!!! Ani zawyzane ani zaniżane!!
    Widzę, że praktycznie mieszkasz tak samo jak ja. Ja wprowadziłem się we wrześniu 2017, od 15 września miałem odpalone ogrzewanie, tydzień później się wprowadzaliśmy z miesięcznym dzieckiem. Do 15 grudnia mieszkaliśmy bez ocieplonego domu. I jak porównam okres od września do końca grudnia 2017 i taki sam okres w roku 2018 to spaliłem mniej ponad 330 m3 gazu. Wspominałeś, że ociepliłeś strop w styczniu, napewno to też się przyczyniło do tak dużego spalania, a miałeś wcześniej wygrzewane wylewki? Jeżeli nie to pewnie też się przyczyniło do takiego spalania. Generalnie teraz masz naprawdę fajne wyniki.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  18. #12138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać

    wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca
    W nowym domu z podlogowka sie nie oplaca obnizac temp. Przy starszym domku z grzejnikami daje to oszczednosci. A po drugie kazdy lubi inna temp do spania. Jeden lubi saune tak jak Ty a drugi woli chlodniej.

  19. #12139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Proszę bardzo dla was specjalnie chce być do końca uczciwy i szczery. To są moje odczyty które zapisuje od sierpnia 2017 roku jak się wprowadziłem.
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/d53e885402162571
    Dlaczego mamy nie wierzyć. Zużyłeś 1600m2. Nie wiemy jaki masz dom. Zużyłeś dużo. Ja tez zużywam dużo -duży dom i w domu mam ciepło. Myślę ze przy dobrym projekcie domu i bezbłędnym wykonaniu można zużywać rocznie 800m3 majac ciepło.A wiadomo - tarasy, okna narozne i inne tego typu wynalazki nie pomagaja w malym zuzyciu.

  20. #12140

    Domyślnie

    5734m3 od stycznia 2015 czyli 1433,5m3/rok ¯\\\_(" ,,")\_/¯

Strona 607 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony