dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 634 z 764
Pokaż wyniki od 12.661 do 12.680 z 15266
  1. #12661

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tyle, ze zeby otrzymwć porównywalną ilość energii,trzeba tego węgla spalić w elektrowni 3xwiecej
    Nie zgodzę się z tym.
    Przykładowy śmieciuch 5 klasy użytkowany przez Kowalskiego ma sprawność średnioroczną pewnie max
    65-70%.
    Elektrownia może wyciągnąć ponad 50% z ciepłownią.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-10-2019 o 18:46
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #12662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    De węgla 2xw domu faktycznie , do gazu 3x
    Sprawnosc elrktrowni w PL 35-41%, plus straty przesylowe
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #12663

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...
    Masz w domu 19 stopni i chwalisz się na forum że masz tanio ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  4. #12664

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Czy prąd jest tańszy od gazu to można by co najmniej polemizować . Co do ekologicznego prądu w Polsce to już można między bajki włożyć , polski prąd to w 90 % węgiel kamienny i brunatny , średnia wydajność bloków energetycznych w naszym kraju to trzydzieści parę procent . Kocioł gazowy to około 100 % więc nawet nie ma co porównywać.
    O ekologicznym prądzie będzie można mówić jak co najmniej 50 % produkowanej energii będzie z OZE.
    Pewnie, że prąd nie jest eko w Polsce to wszyscy wiedzą. Chodzi o to, że gaz wszędzie jest promowany jako "czyste błękitne ekologiczne paliwo". No i wszyscy łykają to jak bociek żaby. Do tego to kopalne.
    Tylko prąd sam "ukręcę". Robię tak od kilku lat.
    Prześledź drogę jaka musi pokonać gaz zanim znajdzie się u Ciebie w gazrurce.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #12665

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Masz w domu 19 stopni i chwalisz się na forum że masz tanio ?
    Szacunek za odwagę i szczerość.
    Poza nim wszyscy mają 23C i domy "prawie pasywne". Nie wiedziałeś o tym?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #12666

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Szacunek za odwagę i szczerość.
    Poza nim wszyscy mają 23C i domy "prawie pasywne". Nie wiedziałeś o tym?
    Nie wiem jak inni mi czasami nawet jak jest 23 stopnie przy podłogówce jest zimno , 19 stopni w domu nie potrafię sobie wyobrazić ale każdy ma swoje preferencje.

  7. #12667

    Domyślnie

    A wszyscy psioczący na prąd, korzystają z czystej fuzji jądrowej
    Także temat be węgla, chyba powinien się zamknąć.
    Każdy z obecnych tu na forum, jest palaczem węgla w sposób pośredni lub bezpośredni
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-10-2019 o 19:35
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #12668

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    De węgla 2xw domu faktycznie , do gazu 3x
    Sprawnosc elrktrowni w PL 35-41%, plus straty przesylowe
    U mnie sąsiad ma starą syrenę.
    Podaj sprawność dla nowych elektrowni.
    Temat zawiły, można wymieniać się argumentami.
    Wszystkich elektrowni nie da się zamknąć od tak.
    Temat złożony.

    PS.
    Rybnicka, to podobno staroć.
    Tak słyszałem od znajomego, który był na dniach otwartych.
    Sam mam prąd z Rybnika
    Tak jak pisałem, temat złożony.

    Trzeba pisać o problemach i pomysłach na ich rozwiązanie
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-10-2019 o 19:41
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #12669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To może Ty podaj sprawność nowoczesnych elektrowni i ile % energii el produkują

    P.S. dwa nowe bloki w ER mają być gazowe.
    Bo taniej, niż z węgla

    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-10-2019 o 19:52
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #12670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Masz w domu 19 stopni i chwalisz się na forum że masz tanio ?
    O matko bez kitu widać że jesteś mało kumaty i masz niższe IQ od kury .... widać , że nie uczestniczyłes uważnie na lekcji języka polskiego tzw,, czytanie ze zrozumieniem " radzę przeanalizować jeszcze raz parę moich postów wstecz, a potem wróć i zabierz głos, zamiast klepac w tym momencie bez sensu w klawiaturę...

  11. #12671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Szacunek za odwagę i szczerość.
    Poza nim wszyscy mają 23C i domy "prawie pasywne". Nie wiedziałeś o tym?
    U mnie poniżej 23 to tubylcy się juz buntują
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #12672

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To może Ty podaj sprawność nowoczesnych elektrowni i ile % energii el produkują

    P.S. dwa nowe bloki w ER mają być gazowe.
    Bo taniej, niż z węgla

    Dojdzie opłata za CO.
    Teraz nie mogę przedstawić linków do sprawności nowoczesnych elektrowni opalanych węglem.

    Czytałem, w tv także podawali.
    Oczywiście to słaby argument z mojej strony.

    Wykresy przedstawiają ceny, nie sprawność.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #12673
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No przecież wiem, że ceny.
    A sprawność i modulacja swoją drogą większa.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #12674
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    U mnie poniżej 23 to tubylcy się juz buntują
    Urzekła mnie bardzo twoja historia

  15. #12675

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    U mnie poniżej 23 to tubylcy się juz buntują
    U mnie to samo. Nauczyło się to w krótkim chodzić, to teraz "żądają".
    Trzeba było od początku na 19 "chować" i było by git. Dom by się sam zrobił "pasywny".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #12676

    Domyślnie

    Wszystko się da znaleźć w necie https://www.kierunekenergetyka.pl/bl...,5190,art.html
    Stare bloki poniżej 30 % te w średnim wieku powyżej 30 % a najnowsze dopiero co oddane około 40 %

  17. #12677

    Domyślnie

    Może te 19 stopni Ci szkodzi , bo piszesz trochę po mongolsku. Sam przeczytaj co napisałeś . Tak jakbyś dopiero uczył się polskiego

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  18. #12678
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    To jest wątek o bieżącym zużyciu gazu, czy drożyźnie śmierdzącego i toksycznego gazu, względem pachnącego i ekologicznego prądu z ruskiego węgla?
    Co za śmietnik, co za nachalni manipulanci mieszający swoim węglem i prądem z ruskiego węgla, w wątku o grzaniu gazem. O innych paliwach macie inne wątki, tam chwalić się swoimi plusami dodatnimi innych paliw.
    U mnie jeszcze nawet nie zerkałem na zużycie gazu od wiosny, nie czuję potrzeby. Ubiegły rok kalendarzowy 2018, zamknął się kosztem około 2000zł/sezon, za CO+CWU, kuchnia indukcyjna. Kominek istnieje, ale było palone 2 razy, obecnie znowu muszę napalić, nie z zimna, a trzeba wyrzucić w kosmos pajęczyny, by nie zaczopowały komina. Na tyle jest ten kominek potrzebny, kula u nogi, może w święta jeszcze się rozpali, jeśli goście poproszą.
    Zużycie w tym 2019 r zależeć będzie od nadchodzących 2 miesięcy, ale aura podobna, to i zuzycie pewnie będzie podobne.
    Dom 147m2 (a w zasadzie ok 17om2-antresola), wszędzie OP, temp 22-25oC zależnie od pomieszczenia, kocioł Junkers 14-3 , rekuperator.

  19. #12679
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Może te 19 stopni Ci szkodzi , bo piszesz trochę po mongolsku. Sam przeczytaj co napisałeś . Tak jakbyś dopiero uczył się polskiego
    A tobie może szkodzi twoje ego że nie masz Gazu w domu? Masz pewnie smieciucha i Palisz czym popadnie? A tutaj próbujesz zabłysnąć jaki ty jesteś super? Chwaląc się jakie ty masz niskie koszty ogrzewania domu ? Zmień dział i tam pisz swoje super wyniki niskich kosztów... a ten dział zostaw już w spokoju chłopie... bo na prawdę żal już tobie odpisywać co kolwiek

  20. #12680

    Domyślnie

    Spasuję.

    I ten wątek ma swoich zatwardziałych zwolenników.
    Jak każdy inny.
    I dobrze, bo można podyskutować
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-10-2019 o 21:26
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 634 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony