dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 638 z 764
Pokaż wyniki od 12.741 do 12.760 z 15266
  1. #12741
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ja już wrzuciłem na luz i nie latam do licznika bo zmieniłem taryfe. Na w2.2. ,wiem ile mi idzie miesięcznie i czy zużyje więcej rocznie o 100m3 - 220zl to na to nie patrzę bo więcej w tygodniu na głupoty przej... .

  2. #12742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Głupie komentarze to zachowaj dla siebie kolego, Ponieważ nic nie wnosisz do tematu, tylko nie potrzebny syf robisz
    10 m3 to jakieś 100 kw miesiąc ma 30 dni dzień 24 godziny , razem 720 godzin czyli wychodzi ci 72 waty na godzinę .
    Nie wiem po co ci centralne ogrzewanie i kotłownia jak włączając 100 watową żarówkę musiał byś otwierać okna bo moc tej żarówki była by za duża na twoje zapotrzebowanie cieplne.

  3. #12743

    Domyślnie

    31 m3 wraz z podgrzewaniem wody użytkowej, piec został uruchomiony 31.10.2019.
    W pierwszą dobę na wygrzanie całej podłogówki poszło prawie 12 m3.
    W tej chwili zużycie dobowe około 5 m3 wraz z cwu.
    W domu 22-23 C, dom 240 m2 po podłodze wraz z garażem ocieplony 20 cm grafitu i 30 cm wełny na poddaszu.

  4. #12744
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    31 m3 wraz z podgrzewaniem wody użytkowej, piec został uruchomiony 31.10.2019.
    W pierwszą dobę na wygrzanie całej podłogówki poszło prawie 12 m3.
    W tej chwili zużycie dobowe około 5 m3 wraz z cwu.
    W domu 22-23 C, dom 240 m2 po podłodze wraz z garażem ocieplony 20 cm grafitu i 30 cm wełny na poddaszu.
    Jak na tak wielką pow. to bardzo małe zużycie.Jaką kubaturę ma Twój dom? Ściany z czego jeśli możesz bo poddasze już wiem ? Ciekaw jestem jakie będzie faktyczne zużycie z całego roku z rachunków.

  5. #12745

    Domyślnie

    200 m2 podłogówki, garaż nie jest grzany, kubatura domu około 530 m3, jest to dom z poddaszem użytkowym.
    Materiał budowy Solbet 24, chyba jest dosyć dobrze ocieplony bo cały poprzedni sezon grzałem kominkiem z DGP i zużyłem około 13-14 m3 drewna.
    Okna 3 szyby Veka plus ciepły montaż.
    Jestem ciekaw jak się sprawdzi ogrzewanie gazowe, narazie mogę tylko stwierdzić że komfort jest nieporównywalny

  6. #12746

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli dobrze pamiętałem.
    Niedowiarków i tak nie przekonasz, ale ponieważ moderacja wysłała jednego na banicję , to przynajmniej dziś nie będzie poddawał Twoich słów w wątpliwośc.
    Ironii, kiedy pisałeś o 19C i swetrze, nie załapał, ale mnie to nie dziwi..
    No nie załapałem, szczególnie, że tam o swetrze nic nie było.. Zresztą na moje poważne pytanie o zmniejszenie zużycia o 700m3 , bo winnym wątku polecałeś mi inwestycje i przekonywałeś, że mógłbym zejść ze zużyciem 400m3, a tu tak bez niczego.
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Co tam nieudolnie ten serwisant zrobił, że tak spadło zużycie gazu?
    Dostałem taką odpowiedź.
    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...
    Myslałem, że w tak merytorycznym wątku, piszą poważni i i zdrowi umysłowa ludzie. Szczególnie, że potem nastąpił atak, na co jest potwierdzenie.
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dejson - ostrzeżenie. Inwektywy personalne to nie są rzeczowe argumenty.
    PS. Wpis jak najbardziej merytoryczny (obiektywnie), ale wiadomo.
    PS2. Nie wiedziałem, że za poddawanie w wątpliwość wpisów innych użytkowników można dostać bananem. Cóż człek uczy się całe życie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  7. #12747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Nie chce i nie mam zamiaru sie ciskac , dobra z reszta juz nie wazne dajmy spokoj i nie róbmy syfu w temacie.
    Jak zwykle dobrze piszesz. No i przestańcie pisać po nocach.
    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    10 m3 to jakieś 100 kw miesiąc ma 30 dni dzień 24 godziny , razem 720 godzin czyli wychodzi ci 72 waty na godzinę .
    Nie wiem po co ci centralne ogrzewanie i kotłownia jak włączając 100 watową żarówkę musiał byś otwierać okna bo moc tej żarówki była by za duża na twoje zapotrzebowanie cieplne.
    Taka mała uwaga. Nic wielkiego ale bije po oczach.
    kW - to jednostka mocy
    kWh - to jednostka energii, pracy i ciepła. m3 zamieniamy na kWh.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #12748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No nie załapałem, szczególnie, że tam o swetrze nic nie było.. Zresztą na moje poważne pytanie o zmniejszenie zużycia o 700m3 , bo winnym wątku polecałeś mi inwestycje i przekonywałeś, że mógłbym zejść ze zużyciem 400m3, a tu tak bez niczego.
    Nic się nie dzieje "bez niczego"

    Gdybyś śledził ten wątek uważniej, a nie wpadał potrollować, to wiedziałbyś, że w pierwszym sezonie Dejson miał spie.. ną konfigurację kotła - krzywej grzewczej, temperatury zasilania.
    To powodowało taktowanie, liczne restarty palnika i znaczącego podniosło zużycie gazu - tak, że z domem 120m2 wylądował w W3.

    Poprawne skonfigurowanie kotła i drugi sezon ogrzewania spowodowało spadek zużycia o 1/2.
    I to bez zmiany temp wewnetrznej.
    I do tego m.in. służy ten wątek.

    Ty wydumales sobie, źe Twój dom potrzebuję energii równowaznej spaleniu ponad 1200m3 gazu.
    W takim przypadku (przy poprawnej konfiguracji kotła) aby zejść do W2 i zaoszczędzić 350zl rocznie na samym abonamencie trzeba postawic solary, albo prosta PC do CWU.

    Ile Ty ogóle masz m2 ? Ile osób mieszka, że potrzebujesz rocznie równowartość 700-800m3 gazu na samo CWU ??

    Myslałem, że w tak merytorycznym wątku, piszą poważni i i zdrowi umysłowa ludzie.
    Pisali, póki sie tu nie pojawil taki co zaczął trollować, za, co zarobił bana.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-11-2019 o 11:05
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #12749
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nic się nie dzieje "bez niczego"

    Gdybyś śledził ten wątek uważniej, a nie wpadał potrollować, to wiedziałbyś, że w pierwszym sezonie Dejson miał spie.. ną konfigurację kotła - krzywej grzewczej, temperatury zasilania.
    To powodowało taktowanie, liczne restarty palnika i znaczącego podniosło zużycie gazu - tak, że z domem 120m2 wylądował w W3.

    Poprawne skonfigurowanie kotła i drugi sezon ogrzewania spowodowało spadek zużycia o 1/3.
    I to bez zmiany temp wewnetrznej.
    I do tego m.in. służy ten wątek.

    Ty wydumales sobie, źe Twój dom potrzebuję energii równowaznej spaleniu ponad 1200m3 gazu.
    W takim przypadku (przy poprawnej konfiguracji kotła) aby zejść do W2 i zaoszczędzić 350zl rocznie na samym abonamencie trzeba postawic solary,
    Fotohobby dziękuję za sprecyzowanie nie którym krótko, zwięźle i na temat. Hehe ja nie musiałem zakładać solarów żeby zejść do niższej taryfy. Tak jak wspomniałeś wyżej, tutaj wygrała moja DETERMINACJA, ustawiania kotła, wysiedziane godziny przy piecu z książką serwisową w łapie itp. Nie ma ze sie nie da ! Inni moze by to mieli w nosie ale ja szanuje swoje pieniądze ! a przede wszystkim cenie sobie komfort i fakt za ,,wygodę sie płaci " ale bez przesady żeby płacić ,,podwójne"

  10. #12750
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Powtarzam mozna miec niskie spalanie, ale jak ktos tu piszę ze za październik mial 25 m gazu i 15 z tego poszło na gotowanie i 10 m na same ogrzanie 100 metrowego domu i ma temp niby 22 stopnie to sory akurat w to to ja za żadne pieniądze nie uwierzę...
    W starym domu o powierzchni około 130 m2 poszło od 16.07.2019 do 31.10.2019 607 kWh na grzanie c.w.u. i c.o. Odpowiada to zużyciu około 60 m3 gazu. Od 31.10.2019 do chwili obecnej 99 kWh, co w przybliżeniu daje 10 m3 gazu. Jeśli chodzi o temperaturę w środku - około 23 st.C. z wyjątkiem sypialni, gdzie prawie nie było możliwe spadniecie temperatury do 19 st.C.

    Październik w mojej okolicy był dość ciepły jedynie ostatnie dni dały się trochę we znaki.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  11. #12751
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    W starym domu o powierzchni około 130 m2 poszło od 16.07.2019 do 31.10.2019 607 kWh na grzanie c.w.u. i c.o. Odpowiada to zużyciu około 60 m3 gazu. Od 31.10.2019 do chwili obecnej 99 kWh, co w przybliżeniu daje 10 m3 gazu. Jeśli chodzi o temperaturę w środku - około 23 st.C. z wyjątkiem sypialni, gdzie prawie nie było możliwe spadniecie temperatury do 19 st.C.

    Październik w mojej okolicy był dość ciepły jedynie ostatnie dni dały się trochę we znaki.
    Brawo gratuluję wyników z takimi bajerami jakie posiadasz (patrzę na twoją stopkę )

  12. #12752
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Brawo gratuluję wyników z takimi bajerami jakie posiadasz (patrzę na twoją stopkę )
    Taka kumulacja sprzętu "mimo woli". Założyłem PV, więc doszła pierwsza klima by wykorzystać na swoje potrzeby wytworzony prąd, potem następna (ale kupiłem od razu hurtem 3 sztuki z założeniem). W dniu 29.11.2018 r. założyli licznik gazowy.
    PC "z odzysku" miała być na części (materiał wyjściowy do zrobienia z klimy PC), ale odpaliła po wpuszczeniu freonu przez f-gazowca.

    Jedyne co było zrobione dawno, to ocieplenie - w 1997 roku.

    Ale żeby nie zaśmiecać wątku, to dodam, że wg moich obserwacji jest wiele czynników wpływających na zużycie gazu (i nie tylko gazu) do ogrzania domu.
    Oprócz właściwego ocieplenia, dobrania kotła gazowego zużycie gazu może poszybować w górę, bo gdzieś jest jakaś szpara.

    Miałem tak przez kilka dni, gdy przez przypadek gdy było otwarte okno w piwnicy.
    Typowe okno 565x535 mm, zasłonięte styropianem w którym jest mały otwór o średnicy około 100 mm, tak by się tylko kot mógł przedostać. To wystarczyło by wpłynąć znacząco na zużycie gazu.
    Nie wspomnę, że gdy jeszcze paliłem węglem, to zawsze miałem je otwarte.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  13. #12753

    Domyślnie

    Witam, Dom ok.22 lata. Garaż nad gruntem, Parter około 70m2, Piętro ok 70 m2. Plus poddasze wynikające z skośnego dachu. Dom wybudowany w technologii ściana pustak + 5 cm styropianu + ściana + 5 cm styropianu (tak kiedyś budowali , i nikt 22 lata temu nie myślał o gazie bo było za drogo a węgiel , drewno było tańsze). Po wielu latach modernizacji wszędzie okna plastik dwuszybowe, brama garażowa szczelna, poddasze dwie warstwy wełny. Parter korytarz + kuchnia i łazienka to ogrzewanie podłogowe plus przewymiarowane grzejniki np. pokoj 20 m2 ma grzejnik V22 600x1800. Wszystko na jednym obiegu. Kolektory słoneczne Hevalexa na budynku (super sprawa) , prędzej piec miałowy - średnio 5 ton miału x 550zł + drewno na rozpałkę( dobrze że lato było pełne luzu bo kolektory pracowały). No i był taki moment w życiu......won z tym całym syfem z domu...popiołem , pyłem kurzem i bałaganem. Tylko co i jak zamontować żeby nie było "miny" z tym gazem. Pewna bystra dziewczyna obliczyła mi zapotrzebowanie domu na ciepło i szacunkowe zużycie gazu. Wyszło 70 w/m2. Obejrzałem 5 zbliżonych konstrukcyjnie i hydraulicznie domów gdzie już gaz "chodził". W wrześniu tego roku założyłem piecyk Vaill...t ecotec Exclusive VC 256/5-7 , z tym że pozmieniałem hydraulikę w domu na całą w miedź (była mieszana miedz / stal). Piec z pogodynka i czujnikiem pokojowym współpracuje z kolektorami słonecznymi. Czujnik pokojowy na parterze. Trochę się meczyłem z KG ale dałem sobie z nią spokój i przeszedłem na Autoadaptacyjną Krzywa Grzewcza - i jest rewelka. Czujnik pokojowy ustawiony na 22,0C + woda użytkowa na 45'C. Moje spostrzeżenia : mam mało podłogówki to gdybym nie przewymiarował grzejników to byłby poprostu dramat. Teraz gdy mam większe grzejniki to jest ok bo należy pamiętać że czujnik pokojowy mam na parterze a do ogrzania mam jeszcze piętro. W domu czysto , bez syfu i pyłu. W garażu i byłym miejscu gdzie był opał jest czyściutko i na parapecie pojawiły się kwiaty. Niby szczegół ale jak ważny Zużycie za październik 155 m3 (ogrzewanie , ciepła woda , kuchenka gazowa - nie używam czajnika elektrycznego). Ogrzewanie ustawione 22'C na 24h a woda jak spadnie do 38'C to piecyk się przełącza na cwu. 155m3 : 31 dni= 5m3 na dobę. My zostajemy przy gazie ! Może ktoś z was ma taki sam kociołek gazowy ?

  14. #12754

    Domyślnie

    A u mnie ogrzewane jakieś 120m2 od 5.10 do 31.10 pozarlo 60 M3 w tym 20 M3 to woda użytkowa i kuchenka.
    Pow użytkowa: 200m2, Pow. grzanych podłóg: 79m2, Ogrzewana kubatura: 521,6m3, Ściany beton komórkowy: 24cm + 12 cm + 15 cm Styro (0,33λ), Fundament: 10cm Styropian fundamentowy (0,35λ), Podłogi: 15 cm Styro (0,39λ), Poddasze: 25 cm Wełna (0,35λ), Strop: Styro 13cm (0,39λ) + 15 cm Styro (0,33λ). Okna 2 szyby, Kocioł gazowy kondensacyjny: Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5C + Zasobnik: Bosch w120-5o, Cyrkulacja: Wilo-Star-Z Nova, 2x Pompa c.o: Grundfos UPM3 FLEX AS.

  15. #12755
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    ...... ogrzanie 100 metrowego domu i ma temp niby 22 stopnie to sory akurat w to to ja za żadne pieniądze nie uwierzę...
    Słaba wiara. U mnie dom ponad 230m2 i w najzimniejszym pomieszczeniu mam dzisiaj po nocy 21.2*C - jeszcze nie rozpocząłem sezonu grzewczego, bo wszędzie 22.5-23*C w dzień. Powoli się do tego zbieram, o ile nie będzie słońca.

  16. #12756

    Domyślnie

    iotr ja mam ten sam co piec i ty z tym że Vaillant Eco Tec Plus 256/5/5

  17. #12757
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Słaba wiara. U mnie dom ponad 230m2 i w najzimniejszym pomieszczeniu mam dzisiaj po nocy 21.2*C - jeszcze nie rozpocząłem sezonu grzewczego, bo wszędzie 22.5-23*C w dzień. Powoli się do tego zbieram, o ile nie będzie słońca.
    Teraz sie pochwal nam wszystkim jakie masz bajery w domu ( ze jeszcze nie wlaczyles pieca ) i masz takie temp w domu tym.bardziej przy takiej powierzchni domu 230 metrow , izolacje itp.

  18. #12758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Teraz sie pochwal nam wszystkim jakie masz bajery w domu ( ze jeszcze nie wlaczyles pieca ) i masz takie temp w domu tym.bardziej przy takiej powierzchni domu 230 metrow , izolacje itp.
    Pogódź się z tym że wybudowałeś dom grubo poniżej współczesnego minimum. Każdy kto tu ma sensowne spalanie i nie trzyma lodowni w domu to w momencie budowy starał się daleko wyprzedzić obowiązujące w czasie jego budowy warunki techniczne i teraz zbiera tego żniwo.
    Np gaziaż Fotohobby ma dom pod względem ocieplenia wyprzedzający warunki technichnce które wejdą w 2021 ja nie mam gazu ale też jak budowałem starałem się mieć minimum WT 2021. Jest teraz około 0 a wsaloie dmucha klima trzyma na parterze 23,5-24*C na piętrze 23-22,5 powirając 300-320W (3,25zł dziennie na cele CO tym przerażającym prądem jak ktoś ma pożądną PC to jeszcze lepiej i 100% w taniej pojedzie ).

    JA jestem na siebie zły że postawiłem taki dom pomimo że w momencie budowy wyprzedziłem epokę mnie obowiązującą a mogłem dużo lepiej zrobić.
    Zrobiłeś najprościej jak się dało bez przemyślenia to palisz dużo tyle w temacie.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 08-11-2019 o 05:15
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #12759
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Słaba wiara. U mnie dom ponad 230m2 i w najzimniejszym pomieszczeniu mam dzisiaj po nocy 21.2*C - jeszcze nie rozpocząłem sezonu grzewczego, bo wszędzie 22.5-23*C w dzień. Powoli się do tego zbieram, o ile nie będzie słońca.
    Gały mi wyszły z orbit. Jakiś super pasywniak? Oświeć mnie proszę bom ciekaw tego ciepła znikąd.

  20. #12760
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Gały mi wyszły z orbit. Jakiś super pasywniak? Oświeć mnie proszę bom ciekaw tego ciepła znikąd.
    Da się wybudować dużego pasywniaka, zapewniam Do tego dobrze wybrana działka, dobrze nasłoneczniona, i dom ustawiony tak jak trzeba. Ciepło z promieni słonecznych, które do niego wpadają już tam zostaje przez długi czas. Rekuperator z ggwc dba o to, żeby szybko nie uciekło.

    A słońce nie wzięło się znikąd. Jest sporo osób, które uważają że zostało stworzone, a ja jestem z tych, co wierzą w wielki wybuch

Strona 638 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony