dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 649 z 764
Pokaż wyniki od 12.961 do 12.980 z 15266
  1. #12961

    Domyślnie

    gaweł: powiem Ci na moim przykładzie opłaty stałe ok 35 zł na miesiąc, opłata za kominiarza 0zł (ma sprawdzać 1mb komina?), serwis pieca akurat mam za darmo, mówisz że idzie 100 kWh na miesiąc prądu? zużywam ok 400 kWh na dwa miesiące a zimą jakoś 600 nie mam

  2. #12962
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Podejście niektórych do rachunków za media w domu graniczy z absurdem.

  3. #12963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    gaweł: powiem Ci na moim przykładzie opłaty stałe ok 35 zł na miesiąc, opłata za kominiarza 0zł (ma sprawdzać 1mb komina?), serwis pieca akurat mam za darmo, mówisz że idzie 100 kWh na miesiąc prądu? zużywam ok 400 kWh na dwa miesiące a zimą jakoś 600 nie mam
    Gratuluję przegląd kominiarski jest wymagany prawem i nikogo nie obchodzą twoje widzimisię, obyś się nie zdziwiła jak polisa ubezpieczenia domu nie zadziała a to jest warunek konieczny. Może prądu idzie mniej to już zależy od domu ale nie zmienia to faktu ze podawanie samego kosztu lub ilości paliwa gazowego jest bezwartościowe i nic nie daje w kwestii porwania. Choć w sumie wątek jest tak sformowany o ilości zużytego gazu.

    Szału nie ma wszelkie zużycia roczne ponad 1200m3/rok co do zasady są nieakceptowalne. wyjątek stanowią rezydencje 300m2 +

  4. #12964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Podejście niektórych do rachunków za media w domu graniczy z absurdem.
    Podobnie jak rozrzutne podejście do własnych pieniędzy wydawanych na media, stanowiących ekwiwalent własnej pracy, umiejętności i czasu, które można olać i wyrzucić za okno.
    To jest absurd w braku szacunku dla samego siebie gratuluję.

    Może to kwestia wieku i doświadczenia?
    Kiedyś też miałem lekceważący stosunek do własnych pieniędzy i to się zmieniło w pewnym momencie, szkoda bo nieraz się zastanawiam ile pieniędzy straciłem i gdzie bym był dzisiaj gdybym miał obecne podejście kilka lat wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 07-12-2019 o 11:32

  5. #12965

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Szału nie ma wszelkie zużycia roczne ponad 1200m3/rok co do zasady są nieakceptowalne. wyjątek stanowią rezydencje 300m2 +
    Napisz może jakie jest akceptowalne, albo wręcz idealne roczne zużycie.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #12966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Napisz może jakie jest akceptowalne, albo wręcz idealne roczne zużycie.
    To zależy od wielkości domu, strefy klimatycznej i ilości osób zamieszkujących oraz kosztów inwestycyjnych na przestrzeni co najmniej 15 lat (bo tyle mogą wytrzymać obecne kotły)

    Jeżeli nie będziemy brali pod uwagę kosztów inwestycyjnych centralnego ogrzewania oraz kotłowni i kosztów doprowadzenia gazu, komina i dodatkowego pomieszczenia tylko koszty eksploatacyjne to dla domu 130m2 zamieszkałego przez 2 osoby koszt ogrzewania gazem wraz z wszystkimi kosztami obowiązkowymi i serwisowymi powinien wynieść w sezonie grzewczym do 300 zł (tyle płacę za prąd)

    Jeżeli uwzględnimy koszty inwestycyjne po stronie gazu oraz koszty grzejników elektrycznych oraz PC cuw + paneli PV to koszt gazu powinien wynieść 0 zł za samo ogrzewanie.

  7. #12967

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To zależy od wielkości domu, strefy klimatycznej i ilości osób zamieszkujących oraz kosztów inwestycyjnych na przestrzeni co najmniej 15 lat (bo tyle mogą wytrzymać obecne kotły)

    Jeżeli nie będziemy brali pod uwagę kosztów inwestycyjnych centralnego ogrzewania oraz kotłowni i kosztów doprowadzenia gazu, komina i dodatkowego pomieszczenia tylko koszty eksploatacyjne to dla domu 130m2 zamieszkałego przez 2 osoby koszt ogrzewania gazem wraz z wszystkimi kosztami obowiązkowymi i serwisowymi powinien wynieść w sezonie grzewczym do 300 zł (tyle płacę za prąd)

    Jeżeli uwzględnimy koszty inwestycyjne po stronie gazu oraz koszty grzejników elektrycznych oraz PC cuw + paneli PV to koszt gazu powinien wynieść 0 zł za samo ogrzewanie.
    Może napisz ile wg. Ciebie powinien zużyć rocznie gazu dom na CO+CWU w m3 dla podanej przez Ciebie wielkości, bo sezon grzewczy trwa różnie, są tu tacy co włączyli CO w połowie listopada, a są tacy co 1 września odpalają grzanie a kończą w połowie maja.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #12968
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Może napisz ile wg. Ciebie powinien zużyć rocznie gazu dom na CO+CWU w m3 dla podanej przez Ciebie wielkości, bo sezon grzewczy trwa różnie, są tu tacy co włączyli CO w połowie listopada, a są tacy co 1 września odpalają grzanie a kończą w połowie maja.
    Jeżeli masz gaz i sprawne ogrzewanie to trzeba przeliczyć jakie inwestycje będą opłacalne, może docieplenie, wymianę kotła lub w skrajnym przypadku rezygnację z gazu, w ciągu kilku lat w cenie gazu mogą pojawić się dopłaty emisyjne bo spalanie gazu nie jest obojętne dla środowiska, ale to pewno co najmniej 10 lat.

    Natomiast jeżeli stoisz dopiero przed wyborem źródła ogrzewania dla nowego domu to gaz się nie opłaca i odpowiadając na twoje pytanie zużycie gazu powinno wynosić 0m3. Są bowiem OZE jak np fotowoltaika i wtedy na przestrzeni 25 lat nie płacisz za ogrzewanie nic.

    16 lat temu gdy budowałem dom świadomie zrezygnowałem z gazu i wodnego ogrzewania centralnego. Po 16 latach podliczyłem koszty posiadanego systemu i gazowego wyszło ok 15 tys na korzyść prądu. Od teraz mam panele PV więc ogrzewanie gazowe nigdy nie będzie opłacalne w porównaniu z elektrycznym.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 07-12-2019 o 12:25

  9. #12969

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jeżeli masz gaz i sprawne ogrzewanie to trzeba przeliczyć jakie inwestycje będą opłacalne, może docieplenie, wymianę kotła lub w skrajnym przypadku rezygnację z gazu, w ciągu kilku lat w cenie gazu mogą pojawić się dopłaty emisyjne bo spalanie gazu nie jest obojętne dla środowiska, ale to pewno co najmniej 10 lat.

    Natomiast jeżeli stoisz dopiero przed wyborem źródła ogrzewania dla nowego domu to gaz się nie opłaca i odpowiadając na twoje pytanie zużycie gazu powinno wynosić 0m3. Są bowiem OZE jak np fotowoltaika i wtedy na przestrzeni 25 lat nie płacisz za ogrzewanie nic.

    16 lat temu gdy budowałem dom świadomie zrezygnowałem z gazu i wodnego ogrzewania centralnego. Po 16 latach podliczyłem koszty posiadanego systemu i gazowego wyszło ok 15 tys na korzyść prądu. Od teraz mam panele PV więc ogrzewanie gazowe nigdy nie będzie opłacalne w porównaniu z elektrycznym.
    Musisz iść w politykę. Dwa razy zadałem Ci proste pytanie odnośnie twojego stwierdzenia o rocznym zużyciu przekraczającym 1200 m3, jakie powinno być akceptowalne lub idealne zużycie gazu na co i cwu rocznie wg Ciebie, a Ty o PC, fotowoltaice itd, itp.
    Najlepiej było by tak, żeby każdy postawił pasywniaka, wtedy odpada problem ogrzewania, bo ogrzać można farelką, ewentualnie upiec kilka ciast i problem rozwiązany. No ale jesteśmy w wątku o zużyciu gazu, więc jak się domyślasz osoby, które tutaj piszą mają gaz i nie widzę sensu produkowania kolejnych postów pod tytułem co by było idealne, żeby zlikwidować kociołek na gaz. Napisz proszę to zużycie bo porostu ciekawy jestem.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  10. #12970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Musisz iść w politykę. Dwa razy zadałem Ci proste pytanie odnośnie twojego stwierdzenia o rocznym zużyciu przekraczającym 1200 m3, jakie powinno być akceptowalne lub idealne zużycie gazu na co i cwu rocznie wg Ciebie, a Ty o PC, fotowoltaice itd, itp.
    Najlepiej było by tak, żeby każdy postawił pasywniaka, wtedy odpada problem ogrzewania, bo ogrzać można farelką, ewentualnie upiec kilka ciast i problem rozwiązany. No ale jesteśmy w wątku o zużyciu gazu, więc jak się domyślasz osoby, które tutaj piszą mają gaz i nie widzę sensu produkowania kolejnych postów pod tytułem co by było idealne, żeby zlikwidować kociołek na gaz. Napisz proszę to zużycie bo porostu ciekawy jestem.
    W drugim domu mam gaz i nie jest on energooszczędny ale zmiana systemu ogrzewania nie jest opłacalna zużycie gazu wynosi 1000m3 /rok z tym że dom ok 100m2

    Znajomi mają 220 m2 i tez tyle płacą ale dom jest energooszczędny. Rózne sa dochody i potzreby ale przyjmując najcześciej wystepujące dochody to 1200m3/rok wydaje mi się górną granicą akceptowalnej ilości gazu zużywanego na rok w domu jednorodzinnym.

    PS

    domy passywne się nie przyjęły bo z załozenia temperatura komfortowa w takim domu to 16-18 st C dla mnie to jest kostnica nie am co udawać

  11. #12971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Do tego trzeba doliczyć jeszcze: opłaty stałe (sądząc po zużyciu to będzie W3 (58 zł) i prąd do działania pieca 100 kWh i pomp obiegowych (55 zł)+1/12 opłaty za kominiarza (10 zł) oraz serwis pieca 20 zł= 423 złote bardzo drogo dla mnie nie do przyjęcia.
    Ha, ha, ale stek bzdur...
    Gaz razem z opłatami stałymi to 2,3zł/m3. Przecież przy takim zużyciu ladujesz w W2
    Kocioł ma moc elektryczna 70W, jak ma wziąć 100kWh na miesiąc ?.
    Pompy obiegowe - w domu 130m2 zbedne.

    Przegląd kominiarskie - robię przy okazji przegladu przewodu dymowego kominka.
    Za sprawdzenie 1mb przewodu spalinowego kominiarz mnie nie kasuje
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-12-2019 o 13:26

  12. #12972

    Domyślnie

    Śmieszą mnie wypowiedzi typu : zużycie gazu do 1200m3 jest dla mnie akceptowalne ale już 1300 to dramat. Często osoby wypowiadające się w ten sposób, wydają więcej na używki typu : papierosy i alkohol. Druga sprawa to kupno nowego samochodu którego utrzymanie kosztuje więcej niż ogrzewanie domu.Czasami myślę że gdyby wprowadzono opłaty od zużycia tlenu, to niektóre osoby brały by co drugi oddech

  13. #12973
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ha, ha, ale stek bzdur...
    Gaz razem z opłatami stałymi to 2,3zł/m3. Przecież przy takim zużyciu ladujesz w W2
    Kocioł ma moc elektryczna 70W, jak ma wziąć 100kWh na miesiąc ?.
    Pompy obiegowe - w domu 130m2 zbedne.

    Przegląd kominiarskie - robię przy okazji przegladu przewodu dymowego kominka.
    Za sprawdzenie 1mb przewodu spalinowego kominiarz mnie nie kasuje
    Ha ha ha najłatwiej wyrwać z kontekstu co drugie słowo wygenerować pierdy i uchodzić za mędrca, gratuluję cokolwiek napiszesz z góry przyznaję Ci rację bo dyskusja nie ma sensu.

  14. #12974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    Śmieszą mnie wypowiedzi typu : zużycie gazu do 1200m3 jest dla mnie akceptowalne ale już 1300 to dramat. Często osoby wypowiadające się w ten sposób, wydają więcej na używki typu : papierosy i alkohol. Druga sprawa to kupno nowego samochodu którego utrzymanie kosztuje więcej niż ogrzewanie domu.Czasami myślę że gdyby wprowadzono opłaty od zużycia tlenu, to niektóre osoby brały by co drugi oddech
    Jak bierzesz pod wzgląd branie używek przez kogoś to bardzo Ci współczuję bo mnie to głowy by nie przyszło, ale każdy ocenia innych własna miarką i to niestety fakt. Zapal sobie i nalej to nie dramat choć Ja tego nie rozumiem.

    Ja nie akceptuję w ogóle gazu w nowych domach bo to średniowiecze , chyba że ktoś już ma to trudno musi z tym żyć. ja w jednym domu mam w drugim na szczęście nie.

  15. #12975

    Domyślnie

    Gawel muszę Cię zmartwić, jetem wolny od wszelakich używek. I z uporem maniaka nie próbuje oszczędzać na wszystkim co się da, lepiej się skoncentrować na zarabianiu.

  16. #12976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    Gawel muszę Cię zmartwić, jetem wolny od wszelakich używek. I z uporem maniaka nie próbuje oszczędzać na wszystkim co się da, lepiej się skoncentrować na zarabianiu.
    Zwiększanie zarobków owszem TAK, ale ten etap mam za sobą i to jest słabe, jak szybkie wiosłowanie dziurawą łódką może ekscytujące ale mało efektywne w generowaniu nadwyżek. Dzięki uporowi maniaka i oszczędzaniu na wszystkim jestem dziś wolnym finansowo i nie pracuję ale ... na razie wiosłuj wnioski nadejdą wkrótce, powodzenia.

  17. #12977

    Domyślnie

    Jeżeli z uporem maniaka oszczędzałeś całe życie to tak naprawdę nie żyłeś, Mogę Ci tylko współczuć. Na tym kończę, bo temat wątku jest inny. Pozdrawiam

  18. #12978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    Jeżeli z uporem maniaka oszczędzałeś całe życie to tak naprawdę nie żyłeś, Mogę Ci tylko współczuć. Na tym kończę, bo temat wątku jest inny. Pozdrawiam
    Nie przez całe jestem po 40 i drugie tyle przede mną i nie muszę pracować bo wyręczysz mnie w tym TY pracując na moją emeryturę . Bardzo dziękuję.

  19. #12979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ha ha ha najłatwiej wyrwać z kontekstu co drugie słowo wygenerować pierdy i uchodzić za mędrca, gratuluję cokolwiek napiszesz z góry przyznaję Ci rację bo dyskusja nie ma sensu.
    Ty wstydu nie masz???
    Co drugie wyrwać z kontekstu ?

    Przecież ty sie rozminąles z prawdą w w co drugiej liczbie, która tu napisałeś. I Ty jesteś księgowym ?.
    Kolejny w tym temacie dyletant, który nie grzeje gazem, ale musi się wypowiedziec, bierze koszty z sufitu, żeby je dopasować do swojej tezy...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #12980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ty wstydu nie masz???
    Co drugie wyrwać z kontekstu ?

    Przecież ty sie rozminąles z prawdą w w co drugiej liczbie, która tu napisałeś. I Ty jesteś księgowym ?.
    Kolejny w tym temacie dyletant, który nie grzeje gazem, ale musi się wypowiedziec, bierze koszty z sufitu, żeby je dopasować do swojej tezy...
    grzeję i gazem i prądem co napisałem powyżej.

Strona 649 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony