dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 654 z 764
Pokaż wyniki od 13.061 do 13.080 z 15266
  1. #13061

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wystarczyło wkleić wycenę i rozwiązać temat.
    Ale.. trzeba mieć wycenę, prawda ?

    I nie twierdzę, że nie da się zrobić taniej, niż 13.8kzl
    To Ty napisałeś "min 15tys", ale jak zwykle nis potrafisz tego udowodnić...
    Nie muszę niczego udowadniać. Taka jest ostatnia cena na podłączenie gazu. Gaz rura 5m od domu. Komplet za wszystko. Jeszcze raz: za wszystko.
    "Gratulacje" jak potrafisz taniej zrobić kompletne przyłączenie ze wszystkimi kosztami za np. za 10K. Chylę czoła.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #13062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie czytaj. Nikt Ci nie każe.
    Pisze na temat gazu ile np. kosztuje przyłącze, bo ktoś tutaj walną, że 10K to prostuje, bo wiem ile to obecnie kosztuje. . Mam gaz.
    Przeciez Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.
    redbox napisał:
    [
    B]nawet jesli policze to całość wyniosła 10 tysiecy + przyłacze 2500[/B]
    Czyli kwota bardzo porównywalna z moją.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-12-2019 o 11:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #13063

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    zapłaciłes 10k za przyłacze gazu? Ciagniesz od samemgo putina?
    Nie z gazportu.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #13064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie muszę niczego udowadniać. Taka jest ostatnia cena na podłączenie gazu. Gaz rura 5m od domu. Komplet za wszystko. Jeszcze raz: za wszystko.
    "Gratulacje" jak potrafisz taniej zrobić kompletne przyłączenie ze wszystkimi kosztami za np. za 10K. Chylę czoła.
    Oczywiście, że nie musisz.
    Tak samo, jak nam nikt nie zabroni uważać Ciebie za owieczkę, idealną do strzyżenia
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #13065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wystarczyło wkleić wycenę i rozwiązać temat.
    Ale.. trzeba mieć wycenę, prawda ?

    I nie twierdzę, że nie da się zrobić taniej, niż 13.8kzl
    To Ty napisałeś "min 15tys", ale jak zwykle nis potrafisz tego udowodnić...
    U mnie w 2003 roku przyłącze miało kosztować 5 tys ale czas uruchomienia był 2 lata lub za 2 tys dodatkowo miał być przyspieszony , dlatego mam prąd.

    BTW jak budowałem dom to przez pierwszy rok mieszkałem sam, teraz domów jest około 40 ale gaz jest w nielicznych, przeważnie elektryka, PC i klimy. Nie mam pojęcia ile kosztuje doprowadzenie gazu ciekawe?
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 09-12-2019 o 12:01

  6. #13066
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    U mnie w 2003 roku przyłącze miało kosztować 5 tys ale czas uruchomienia był 2 lata lub za 2 tys dodatkowo miał być przyspieszony , dlatego mam prąd.

    BTW jak budowałem dom to przez pierwszy rok mieszkałem sam, teraz domów jest około 40 ale gaz jest w nielicznych, przeważnie elektryka, PC i klimy
    u mnie trwało rok, od czasu wydania warunków do realizacji przyłacza. Faktura była na 2100 zł z kawałkiem.

  7. #13067

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przeciez Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.
    redbox napisał:
    [

    Czyli kwota bardzo porównywalna z moją.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczywiście, że nie musisz.
    Tak samo, jak nam nikt nie zabroni uważać Ciebie za owieczkę, idealną do strzyżenia
    Faktycznie napisał co napisał.
    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    Wybralem gaz bo całośc ksoztowała 15 tysiecy a nie 50. Ot tyle
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #13068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to kto "walną" o 10 tyś ?
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    , bo ktoś tutaj walną, że 10K to prostuje, bo wiem ile to obecnie kosztuje. . Mam gaz.


    Ja wiem, że są ludzie, co robia gaz po 25tys, bo wybierają droższe kotły, lub mają 30m do rury.
    Ale nie przy 5m i Immergazie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-12-2019 o 12:29
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #13069

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to kto "walną" o 10 tyś ?




    Ja wiem, że są ludzie, co robia gaz po 25tys, bo wybierają droższe kotły, lub mają 30m do rury.
    Ale nie przy 5m i Immergazie


    Jeszcze raz ostatni, bo tak w kółko jest. Zresztą jak zwykle. Koszty kompletnego przyłącza opisanego wcześniej, wszystko materiały i robocizna. Cena to 15K.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #13070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Twoja cena (być może z głowy, bo wyceny nie przedstawiłeś)

    Ale na pewno nie "minimalna", co sugerowałes.
    https://grzanieplus.pl/immergas-vict...-immergas.html

    5 lat temu, poprzedni model tego kotła kupiłem za ... 3899zł
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-12-2019 o 13:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #13071

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Wstawiasz klimatyzator kanałowy grzałkę do bojlera w taniej i masz tańszą inwestycje i eksploatacje niż gaz a PV to sobie można z czasem dorobić. Więc sorry gaz to kicha
    Ale ogrzewanie powietrzem nie jest przyjemne, mam kominek + DGP i można przetrwać ale szału nie robi.
    To tak samo jak można kupić nowe Tipo a można też auto klasy premium.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  12. #13072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Ale ogrzewanie powietrzem nie jest przyjemne, mam kominek + DGP i można przetrwać ale szału nie robi.
    To tak samo jak można kupić nowe Tipo a można też auto klasy premium.
    Czy ja wiem mam jednego splita i faktycznie trzeba dmuchać na max ale mając dwa mógłbym zmniejszyć nawiew i było by ok. Przy kanałówce raczej problem raczej nie wystąpina aż taką skale. Problemem jest chłodna podłoga i tu trzeba by zrobić gdzie można drewn opanele. Dlatego jak jest chłodneij to trochę wpuszczam w podłoge. Dzisaj byłsłoneczny dzień +4* sporą cześć dnaia klima stała teraz sie odpaliła i pobiera 270W. Za jakiś czas pewnie się podkręci jak zyski słoneczne zejdą.

    Generalnie gaz jest uniwersalny ani w instalacji, tani ani w eksploaacji, taki poprostu byle jaki.

    Można mieś tanio instalacje grząłka/bufor lub kable drożej ok 30% od gazu ale tania instalacja. Dołożysz do tego klimę masz podobny koszt kwh i wyższy komfort
    Lub PC PW nieco droższa instalacja od gazu co prawda to zależy od potrzebnej PC ale koszt kwh rozjeża gaz jak SUV psią kupe.
    Lub zupełnie po taniości splity lub kanałówka. komfort gorszy ale instalacja i kwh tanie

    I do każdej z powyższych opcji możesz dołożyć PV.

    Bardzo mnie to dziwi jak budując teraz dom można brać pod uwagę założenie gazu??

    Dodatkowo dochodzi BHP niedawno mieliśmy przykład
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #13073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    ??

    Dodatkowo dochodzi BHP niedawno mieliśmy przykład
    A jaki wpływ ma wybrany przeze mnie rodzaj ogrzewania na fakt przewiercenia gazociągu w drodze ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #13074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Czy ja wiem mam jednego splita i faktycznie trzeba dmuchać na max ale mając dwa mógłbym zmniejszyć nawiew i było by ok. Przy kanałówce raczej problem raczej nie wystąpina aż taką skale. Problemem jest chłodna podłoga i tu trzeba by zrobić gdzie można drewn opanele. Dlatego jak jest chłodneij to trochę wpuszczam w podłoge. Dzisaj byłsłoneczny dzień +4* sporą cześć dnaia klima stała teraz sie odpaliła i pobiera 270W. Za jakiś czas pewnie się podkręci jak zyski słoneczne zejdą.

    Generalnie gaz jest uniwersalny ani w instalacji, tani ani w eksploaacji, taki poprostu byle jaki.

    Można mieś tanio instalacje grząłka/bufor lub kable drożej ok 30% od gazu ale tania instalacja. Dołożysz do tego klimę masz podobny koszt kwh i wyższy komfort
    Lub PC PW nieco droższa instalacja od gazu co prawda to zależy od potrzebnej PC ale koszt kwh rozjeża gaz jak SUV psią kupe.
    Lub zupełnie po taniości splity lub kanałówka. komfort gorszy ale instalacja i kwh tanie

    I do każdej z powyższych opcji możesz dołożyć PV.

    Bardzo mnie to dziwi jak budując teraz dom można brać pod uwagę założenie gazu??

    Dodatkowo dochodzi BHP niedawno mieliśmy przykład
    100% Racji

  15. #13075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Znowu ci sami.. wytrzymali pół dnia i znowu piszą nie na temat wątku...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #13076
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Mając drogą taryfę prądu czyli ok 61 gr pompą wychodziło mi ok 20 gr z tym ze szum mi przeszkadzał Do -10 grzało przy -15 już były przerwy. Gorzej było jak grzałem grzałką prądem z COP1 zbiornik CWU to już w ogóle mi się nie opłacało. Z gazu wychodzi mi ok 23gr za kWh. Co nie pójdzie w prąd to oddam w gazie, tak niestety jest dom swoje musi wziąć energii. W lecie mogę grzać grzałką wtedy zamiast 22m3 gazu wyjdzie 4m3 plus abo.

  17. #13077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Mając drogą taryfę prądu czyli ok 61 gr pompą wychodziło mi ok 20 gr z tym ze szum mi przeszkadzał Do -10 grzało przy -15 już były przerwy. Gorzej było jak grzałem grzałką prądem z COP1 zbiornik CWU to już w ogóle mi się nie opłacało. Z gazu wychodzi mi ok 23gr za kWh. Co nie pójdzie w prąd to oddam w gazie, tak niestety jest dom swoje musi wziąć energii. W lecie mogę grzać grzałką wtedy zamiast 22m3 gazu wyjdzie 4m3 plus abo.
    nIe rozumiem tych 61 gr w II strefie. U mnie jest 34 grosze i mam Pge taryfe g12w
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 09-12-2019 o 16:37

  18. #13078
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jaki wpływ ma wybrany przeze mnie rodzaj ogrzewania na fakt przewiercenia gazociągu w drodze ?
    Gdybu ludzie gazu nie zakładali to i gazociągi bły by nie potrzebne.

    Dobrze że jesteć tak z perspwktywy czasu czy budując się teraz czy poszedłbyś znowu w gaz czy inne rozwiązania.?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #13079
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Mając drogą taryfę prądu czyli ok 61 gr pompą wychodziło mi ok 20 gr z tym ze szum mi przeszkadzał Do -10 grzało przy -15 już były przerwy. Gorzej było jak grzałem grzałką prądem z COP1 zbiornik CWU to już w ogóle mi się nie opłacało. Z gazu wychodzi mi ok 23gr za kWh. Co nie pójdzie w prąd to oddam w gazie, tak niestety jest dom swoje musi wziąć energii. W lecie mogę grzać grzałką wtedy zamiast 22m3 gazu wyjdzie 4m3 plus abo.
    Nie rozmiem tego 61gr . Przecież używając g12x wychodzisz taiej .

    Szum klimy? Jest słyszalna ale chyba się pzyzwyczailiśmy bo nie przeszkadza. Zresztą nowa zabawka trzeba się naumieć ekogrocha i podłogówki też cżłowiek rok się uczył.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 09-12-2019 o 16:39
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #13080

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Twoja cena (być może z głowy, bo wyceny nie przedstawiłeś)

    Ale na pewno nie "minimalna", co sugerowałes.
    https://grzanieplus.pl/immergas-vict...-immergas.html

    5 lat temu, poprzedni model tego kotła kupiłem za ... 3899zł

    Tak wydumałem sobie. Tak sobie strzeliłem 15K. Chętnie poczytam ile inni obecnie płacą za przyłącza gazu. Tylko wszystko, jak należy. Wszystko. Wiem, że ci ciężko zrozumieć, że coś 5 lat temu kosztowało 13k to dzisiaj może kosztować 15K. No szczególnie przy szalejących usług i materiałów budowlanych. Szok. (Oczywiście kilka cytatów, bo wiadomo o co chodzi).
    Teraz wróć i przeczytaj jeszcze raz z tą wyceną . Chociaż
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przeciez Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.
    co już udowodniłeś kilka razy
    Kupowałeś w internecie? I zapłaciłeś tyle z 8% VAT za ten kociłek?
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    nikt nie zabroni uważać Ciebie za owieczkę, idealną do strzyżenia
    Pewnie nie tylko na tym i no wiesz już gdzie kupić kociołek jak padnie. Poszukaj jeszcze kogoś kto ci to podłączy. Podaj za ile, no chyba że to cena z podłączeniem?

    Zresztą zawsze masz rację, więc dalsza dyskusja nie ma sensu. Po za tym żebym z kimś "dyskutować" to ten ktoś ...
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 09-12-2019 o 18:59
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 654 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony